Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Zaburzenia rozwojowe u 3,5 letniego dziecka. Proszę, pomóżcie.

Polecane posty

Gość gość
Sprawdź epilepsja- te zawieszenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Objawy ze spektrum autyzmu, moj syn ma podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jakie jeszcze badania pod kątem epilepsji moglibyśmy zrobić? Eeg już miała robione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Już sama nie wiem co robić. Czuję się totalnie załamana :-( Boję się co będzie z moim dzieckiem:-( Jedno wiem na pewno- to będzie moje jedyne dziecko, mimo, że z mężem marzyłam o większej rodzinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Żyć mi się odechciewa...:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czuję się beznadziejna:-( Różne myśli chodzą mi po głowie i często myślę dlaczego my mamy takie problemy z dzieckiem. Dałam o siebie w ciąży. Przed ciążą nie paliłam, nie brałam żadnych narkotyków, alkohol też bardzo rzadko i w bardzo umiarkowanych ilościach. Starałam się dbać o zdrowie. Znam kobiety- imprezowiczki, które na początku ciąży piły alkohol lub przez całą ciążę paliły papierosy, a ich dzieci całkowicie zdrowiutkie, normalnie się rozwijają. Żeby nie było - cieszę się, że jest z nimi ok i nie muszą płacić własnym zdrowiem za głupotę mamusiek, ale równocześnie nie rozumiem co ja zrobiłam źle, że moje dziecko ma takie problemy?:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Codziennie płaczę, moje małżeństwo przechodzi kryzys, często się kłócimy. Już nie mam sił dalej żyć, a muszę:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Musisz wziąć się w garść. Jesteś jedyna szansą dla Twojego dziecka, jeśli Ty się poddasz to kto pomoże Twojej córce? Nie załamuj się, nie denerwuj na zapas, nie panikuj. Musisz być silna i codziennie rano wstawać z poczuciem, że jesteś potrzebna swojemu dziecku. Macie za sobą wizyty u lekarzy, jeszcze niejednego specjalistę odwiedzicie, dbaj o to żeby zrobić dla córki wszystko co tylko jest możliwe. Szukaj powoli przyczyny takiego stanu rzeczy, rób to co mówią lekarze, terapeuci, doświadczeni pedagodzy. I nie bój się:) To Twoje dziecko, okazuj jej dużo dużo miłości, bo tego od Ciebie potrzebuje najbardziej. Wszystko się ułoży, zobaczysz:) Głowa do góry! Jesteś kobietą, a kobiety są silniejsze od facetów, dasz radę!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję za słowa wsparcia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo Ci ciężko to wiadomo ale nie wolno Ci się załamywać. Dla córki musisz być silna i szukać przyczyny. Po przeczytaniu całego wątku i Twoich wypowiedzi sklanialabym się w kierunku diagnozowania epilepsji. Od siebie dodam że też mam córkę 8 letnia teraz. od początku przedszkola pani psycholog się " nie podobała ". Bo z dziemi sie nie bawila, nie lubila halasu zabawki ukladala pod linijke matematycznie mozg jakich malo. Od razu padla diagnoza pani psycholog przedszkolnej ze asperger to na pewno a kto wie czy nie autyzm. O rety gdzie my nie byliśmy. U kardiologa, u psychologa, u psychiatrow różnych kilka razy ,u laryngologa. Psychiatra 1,5roku temu po zrobieniu wywiadu komplecie badań i kilku obserwacjach nas pogonila . Powiedziała ze dziecko po prostu takie jest bo każdy jest jakiś. Żaden asperger żaden autyzm . Więc odpuściłam bo miałam dość pukania od gabinetu do gabinetu w poszukiwaniu tak naprawdę nie wiadomo czego. Córka dziś ma skończone 8 lat i dużo się zmieniło od tamtego czasu. Ma masę koleżanek i kolegów, trenuje akrobatyke a w jej pokoju gra muzyka na caly regulator. Niestety z dawnego uporządkowania zostało tylko wspomnienie. Jeden wielki chaos wszędzie. Czasami to się zastanawiam czy tamto ciche wycofane dziecko nie było lepsze? Także u Was również jeszcze wiele może się zmienić . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Staram się jak mogę, ale niestety pomału tracę wiarę, że jeszcze wszystko się ułoży :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy była szczepiona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, była poddana szczepieniom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Postaraj sie o wwr dla dziecka, porób badania ( gastroskopia, celiakia, nietolerancje pokarmowe), zrób diagnozę SI i w poradni pp, zmieńcie dietę na bezcukrową( poczytaj o diecie sensorycznej) a przede wszystkim bądź w dobrej myśli i akceptuj swoje dziecko bo to największy dowód miłości do niego. Trzymaj się, jesteś dobrą Mamą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamaautysty
Moje dziecko ma zdiagnozowane całościowe zaburzenia rozwoju i nie jest to dla mnie tragedia. Inni mają gorzej. Znam wielu autystow wczesnodzieciecych i wtedy dopiero jest p********e. Wez sie w garsc i przestań ryczec, bo to dziecku nie pomaga. Przede wszystkim zamiast na forum siedzec to dokształc się w temacie - jak zrozumiesz czr bedzie ci łatwiej z nia pracować. Idz do ppp i zloz wniosek o ksztalcenie specjalne. Moje dziecko ma 4.5 roku w wieku 1.5 roku bylo zaburzone w kazdej sferze- teraz wykres sie odwrócił i przegonil rówieśników o rok czy dwa. Tyle ze ja walczylam o niego jak mial rok- a ty sie obudzilas jak dziecko mialo ze 3. - ma za soba 800 h terapii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamaautysty
Diagnoza integracji sensorycznej, psycholog i dobry neurologopeda. Jak 3 latek nie mowi to albo wyjdzie w koncu spectrum albo uposledzenie. Daj Boże, zeby to nie bylo sprzężenie. Wylacz tv i poczytaj o podejciu begawioralnym. Niektorzy prowadza dziecko krakowska metoda- ja nie jestem zwolennikiem 100% ani behawioralki ani krakowskiej. Przedszkole musowo- jesli opoznienie jest duze to tylko grupa terapeutyczna bynajmniej poki nie nadgoni. Wymagaj i ucz. I to, ze ona rozumie, nie jest takie pewne. Moze opierać sie na gestach czy kontekscie. Diagnoza ma być szczegolowa- w tym wieku PEPR który pokaże zaburzenia w 7 sferach- komunikacja, oko- reka, ruch, poznawcze, nasladowanie i percepcję wzrokowa i sluchowa. Audiolog do badnia sluchu, neurolog by wykluczyc padaczkę( te zawieszki), fizjoterapeuta i terapeuta SI do diagnozy zaburzen integracji sensorycznej, neurologopeda ktory zbada poziom rozumienia mowy, psychiatra do wykluczenia AUTYZMU- summa summarum lepiej jak w papierach bedzie autyzm. Dziwna polityka państwa, gastroenterolog i alergolog na alergie i te stolce. I psycholog dla was- rodzicow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co to znaczy alkohol w cięży w umiarkowanych ilościach?:O Każda ilosc moze zaszkodzić, nie ma bezpiecznej dawki autorko. Córka dostała słabsze geny, stad problem. I moze przez ten alkohol, co go pisałaś tak umiarkowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Twoje dziecko zapewne szczepione? Do roku rozwijala sie ksiazkowo a pozniej nagle opozniona? To typowe dla ofiar nop, znam tysiace takich dzieci, niektore juz nie zyja. Pomysl intensywnie a na pewno dojdziesz do wniosku ze jej opoznienie zbieglo sie ze szczepieniami. Zapraszam do grupy stop nop tam ci pomoga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kochana to typowy nop!!! Jesli dziecko rodzi sie zdrowe i nagle jest opoznione to na pewno szczepienia. Nawet nie macie pojecia ile jest takich historii. Prosze cie dolacz do grupy stop nop, opisz historie obiecuje, ze znajdziesz pomoc. Takich dzieci jest miliony na swiecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tez jestem za tym, ze to szczepienia. Wystarczy poczytac ulotke, nawet przyznaja czym to grozi otwarcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moje dziecko na nic nie jest szczepione, nigdy w zyciu. Kolezanki corka Zaraz po szczepieniu o Malo nie umarla a lekarze nigdy nie przyznaja, ze to szczepienia. Tylko chodzi o kase

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Objawy neurologiczne, które mogą wystąpić po szczepieniu to na przykład drgawki. Wskutek szczepienia może dojść do różnego rodzaju uszkodzeń mózgu, czyli encefalopatii. Po szczepieniu doustnym przeciw poliomyelitis może dojść do tak zwanego poliomyelitis poszczepiennego. Objawia się niedowładami lub porażeniem. Zespół Guillaina-Barrégo także może być powikłaniem poszczepiennym, a skutkuje uszkodzeniem nerwów i niedowładami. Powikłania poszczepienne to również zapalenie mózgu i zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem pewna, ze twoje dziecko to ofiara szczepien, szukaj pomocy poki nie jest za pozno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jest pelno dzieci ktore maja dokladnie te same objawy co twoja corka, wlasnie przez szczepionki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Weszlam na temat i mialam napisac ale widze, ze ktos mnie juz uprzedzil... 100% szczepienia!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wydaje mi się, że mogą, ale nie muszą być to zaburzenia ze spektrum autyzmu (niekoniecznie typowy autyzm). Nadmienię, że jestem psychologiem i pracowałam z dziećmi z zaburzeniami rozwoju. Może również się okazać, że dziecko około 5 lat nagle zacznie mówić (z takimi przypadkami też często miałam do czynienia), więc najistotniejszą (i najtrudniejszą) sprawą jest po prostu czekać i nie utrudniać rozwoju (tzn. nie ma sensu biegać po wszystkich terapiach, skupić się na kilku konkretnych działaniach). Głowa do góry. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Uszkodzenie mozgu lub autyzm poszczepienny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Napisałam, że alkohol piłam w umiarkowanych ilościach zanim zaszła w ciążę. W CZASIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ NIE PIŁAM WCALE ALKOHOLU:-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To sorry autorko, złe przeczytałam. A im dalej czytam tym bardziej wydaje tez sadze, ze to Nop. Moze przez szczepionkę mmr? Ona podobno powoduje najcześciej powikłania:( ja szczepie tylko bezpłatnymi, a tej mmr boje sie jak ognia:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tez stawiam na szczepienia to straszny syf. Jest mozliwosc odtrucia, napisz na stop nop serio. Moj prawie umarl po szczepieniach a teraz jest prawie ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×