Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

MARCÓWKI 2018

Polecane posty

Gość gość Hana
Do terminu zostalo 6 dni więc końcówka. Będę pisać jakby coś się działo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam panie ;) ja mam trochę inne pytanie. Rodzę w kwietniu i zastanawiam się czy do szpitala brać dodatkowy kocyk bądź rożek dla dziecka ? Mama ginekolog pisała na swoim blogu, że dzieci po porodzie marzną i dobrze jakiś mieć. Ale jaki ? Ja dla swojego malucha mam 3kocyki różnej grubości do użytkowania w domu plus rożek, ale przecież w szpitalu są różne zarazki i jak wezmę rożek do szpitala to w domu od razu będę musiała go wyprać i pewnie na samym początku nie będę go mogła używać bo musi wyschnąć. A kocyków mi szkoda brać do szpitala bo mam takie mięciutkie a co jak mi go nie oddadzą ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość przechodzona
czekamy z niecierpliwością! :) :) A macie gęsty śluz? ja u siebie zauważyłam mnóstwo śluzu o zółtawym kolorze I nie wiem co o tym myśleć, ale leci ze mnie nieźle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to chyba zależy od szpitala, niektóre zapewniają kocyki i ubranka, a niektore nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamatrójki
gość przechodzona ja mam biały śluz i brzydko mówiąc ciągle mam mokro. Co do kocyków to ja biorę otulaczek taki - http://motherhood.pl/sklep/otulaczek-9/ i kocyk taki cienki sweterkowy. Jaki problem to wyprac? Przecież przed pierwszym użyciem też musisz wyprac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to skoro ja mam zółtawy to pewnie znów jakaś infekcja mnie łapie, cała ciaze mi doskwierają, A za każdym razem nawracają, dosc juz mam. Mam nadzieję że po ciazy sie to zmieni, o ile w koncu urodze haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No niby żaden to problem ale to moje pierwsze dziecko i chciałam mieć rożek pod ręką od razu jakbym bała się go trzymac czy coś..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zawsze możesz zrobić 'rożek' z kocyka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćMarzec
MamaTrojki mam idwntyczny otulacz z Mothercare dla mojego maluszka. Do tego mam rozek i taka chuste bambusowa do utulania. To wszystko zamierzam zabrac do szpitala a po szpitalu wiadomo wszystko trzeba uprac. W domu poki pranie mokre bede uzywac kocykow ktore jeszcze zostaly mi po starszym synku. Co do sluzu to ja zauwazylam u siebie taki bialawo-zolty. Raczej to nie infekcja bo nic mnie nie swedzi. Hana super ze u Ciebie sie cos zaczelo dziac. 2 cm rozwarcia to juz jest blizej niz dalej aby zobaczyc dzidziusia. Ja dzis mialam 1 dosc bolesny skurcz i na tym koniec. Bylam na zakupach i zrobilam w parku okolo 5km. Odebralam pilke z poczty. Przepuscilo mnie w kolejce 8 osob! Raczej siw nie spodziewalam ale uparli sie ze mam isc pierwsza. Zdarzylo Wam sie cos podobnego w ciazy? Bo mi drugi raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamatrójki
Dla mnie rożki są beznadziejne i nie używam ich. Kupilam do pierwszego dziecka i tylko raz użyłam, wole kocyki, można dziecko fajnie owinąć, aż pod szyjkę. Ten hemoroid bardzo mi dokucza, boli i ciagnie. Jakbym dzis miała rodzić to nie wiem:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość przechodzona
ja ostatnio na spacerze zaledwiepo kilku metrach mialam zadyszkę :) strasznie dużo bierzecie do szpitala, ja mam spakowany rożek, ale widzę ze lepiej bedzie jak jeszcze spakuje kocyk, mój pierwszy porod wiec sie nie znam.. A co do przepuszczania w kolejce to nie zdarzyło mi sie ani razu, Ale może to i dobrze, wolę grzecznie poczekać na swoją kolej, aniżeli robic zamieszanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mama trójki mi też wylazł hemoroid, ale narazie jeszcze nie boli... do czasu.. najgorsza dolegliwość jaka może się przytrafic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćMarzec
Gosc przechodzona mi tez bylo glupio i wcale mi to nie przeszkadzalo aby poczekac ale facet w kolejce sie uparl ze mam isc pierwsza. Naprawde dziwne uczucie. Z kolei za pierwszym razem to stoje w biedronce przy kasie a kasjerka wydarla sie na mnie ze dlaczego nic nie powiedzialam ze jestem w ciazy przeciez mam pierwszenstwo. Tak mnie zbila z tropu ze myslalam ze ze wstydu sie spale. Wcale mi nie zalezalo na przepuszczeniu w kolejce, zreszta bylam z synem ktory mnie zagadal i spokojnie moglam poczekac... Dziwne takie traktowanie ciezarnych -troche takie na sile bo jak ktos chce poczekac w kolejce to powinno sie to uszanowac. Co do rozka to ja sie tylko zdecydowalam ze wzg na starszego syna - aby latwiej mu bylo potrzymac mlodszego brata. Z pierwszym synkiem nie mialam rozka i wcale mi go nie brakowalo a do szpitala mialam tylko kocyk i pieluszki tetrowe aby sie okryc przy karmieniu. Teraz biore troche wiecej bo planuje zrobic mlodemu duzo zdjec w szpitalu bo to juz prawdopodobnie moje ostatnie dziecko i chce sie nacieszyc. Zawsze partner/maz czy ktos z rodziny moze dowiezc cos z domu jak bedzie czegos brakowalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mamotrojki współczuję hemoroidów są czopki dla kobiet w ciąży i kp mnie dopadło po trzecim porodzie, ulga jak nic.Jestes na końcówce to spokojnie możesz zaaplikować czopek.Jak chcesz podam nazwę .Co do rożków moje dzieci uwielbiały spać w rożkach :-) pozdrawiam też mama,ps życzę szybkich rozwiązań

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćMarzec
MamaTrojki mnie dopadly hemoroidy w pierwszym i drugim trymestrze a teraz jest znacznie lepiej bo duzo wiecej pije. Cos czuje ze przez parcie przy porodzie problem do mnie powroci.. Wczoraj zaliczylam zakupy, spacer 5km, skakalam na pilce gimnastycznej, od trzech dni pike herbate z lisci malin i nic mlody jakby sie zaparl. Z jednej strony wcale mu sie nie dziwie - kto by chcial rodzic sie w taka pogode

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czopki mogą przyspieszyć akcję porodową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćMarzec
Czy jest tu jakas marcoweczka (i nie tylko), ktora pije/pila herbate z lisci malin na przyspieszenie akcji? Dzisiaj bedzie czwarty dzien jak pije po jednej filizance dziennie. Zastanawiam sie ile powinno sie pic tej herbaty i jak dlugo aby byly jakies efekty. Z drugiej strony nie chce zaszkodzic dzidziusiowi ta herbata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamatrójki
Gosc 18.51 bardzo proszę o nazwę. Bylam w aptece i powiedziala mi,ze czopki sa na hemoroidy wewnętrzne, a ja mam zewnetrzne. Smaruję procto glyvenolem ale poki co nie pomaga. Nie mige nawet siedziec, wiec o skakaniu na piłce nawet nie mysle. Nie wiem czy w tym wypadku nie wolalabym cesarki bo po sn bedzie jeszcze wieksza masakra. U mnie brak jakichkolwiek symptomów zblizajacego sie porodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Termin10
Dziewczyny hemoroidy przejda Wam po ciazy :) wspolczuje tylko jesli rodzicie sn... Kolezanka tak miala... Porod wspomina zle nie przez bol, nacinanie itp tylko wlasnie przez te hemoroidy... Po porodzie to one najgorzej dawaly jej w kosc... :/ u mnie byla cc... Bole wszelkie przeszly po.... Trzymam za Was kciuki! Tymczasem moj maluszek dzis juz skonczyl dwa tygodnie! A tyle co Wam pisalam ze ide do szpitala. Zleci dzuewczyny szybko... Pozostaje czekac. Trzymajcie sie cieplo i zdrowo:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 10
Hej pisałam na samym początku termin mam na 17.03 ale cisza. Co do hemoroidow to mam przepis : Szklanka oliwy z oliwek i 4-ry paczki liścia laurowego (liście połamać) i gotować na małym ogniu przez 15 minut, odstawić żeby ostyglo i przelać przez gazę. Używać za każdym razem jak korzystacie z toalety. Mnie dopadło w 8 miesiącu i maść procto glyvenol nie pomogła. I dodatkowo możecie jeszcze robić napar z kory dębu, siedziałam w misce po 20 minut i smarowanie ta oliwa i po dwóch dniach była ulga nie bolało ale jeszcze były z czasem się zmniejszyły. Oliwę zamierzam zabrać do szpitala bo pewnie wyjdą przy porodzie sn.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćMarzec
Dziewczyny tak jak bardzo chcialam wczoraj aby akcja sie zaczela tak dzisiaj widzac co sie dzieje na drogach i ulicach to mi sie odechcialo...slisko, ulice spralizowane i zakorkowane..u mnie w miescie przepelnienie na porodowlach wiec pewnie odsylaja z jednego szpitala do drugiego..nie wyobrazam sobie tego z bolacymi skurczami w taka pogode... Hana a u Ciebie sie cos ruszylo do przodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamatrójki
Dziewczyny czy to normalne, ze hemoroid mi krwawi? Nigdy tak nie mialam. Wystraszylam sie jak zobaczylam krew. Hana pewnie juz ma malenstwo przy sobie:) i ze szczescia zapomniala sie pochwalic ;) Na poludniu Polski niezle sypnelo sniegiem:D nie mam zimowego kombinezonu dla malego tylko taki cienszy. Kocem go opatule.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny jak wyglądają wasze spacery? Jak długo spacerujecie lub ile km? To pomaga? Mam szyjke 0,5 cm i chciałabym urodzić w tym tygodniu. Czy mogę sobie "wychodzić" ten porod?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Hana
Dziewczyny u mnie nic się nie dzieje Czasem brzuch poboli i się napnie. Dzis od rana ciężko mi oddychać i w ogóle. Obiecałam, , że w drodze na porodowke będę wam pisać i zamierzam słowa dotrzymać :-) Jakbym mogła o was zapomnieć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćMarzec
Hana Ty jeszcze w dwupaku? Ile mozna z rozwarciem chodzic..kurcze uparciuszki z tych naszych dzieciaczkow. Czekaja do wiosny. MamaTrojki ja tez mialam bardzo bolesne hemoroidy i krwawiace w pierwszym trymestrze bo mialam wtedy wstret do wody i pilam bardzo malo. Pozniej bylo troche lepiej a teraz pije litrami i problem zniknal. Musisz sie nawadniac to nie bedziesz podrazniac tych hemoroidow. Tak jak dziewczyny pisaly moze warto tez czyms posmarowac. Ja tez mam kombinezonik z takiego jakby wlochacza, cieply ale bardziej wiosenny niz zimowy. W razie czego opatule malego kocykiem to tylko tyle co do samochodu. Gosc jesli chodzi o spacery to ja ostatnio bylam na dlugich zakupach i spacerze 5 km i totalnie nic sie nie rozkrecilo. Teraz nie wychodze na ten snieg bo sie boje ze sie poslizgne. Slyszalam ze schody sa bardzo dobre. Od przyszlego weekendu bede wchodzic i schodzic i moze cos ruszy. Mialam przypadek w rodzinie. Dziewczyna po terminie w sobote weszla na wiezowiec a w niedziele rano sie zaczelo. Jest przekonana ze schody jej pomogly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość przechodzona
ja sie pogodzilam ze moj porod nie zacznie się samoistnie, noszę pod sercem malego uparciucha, swoja droga od początku juz mamy nie slucha, strach się bać co będzie pptem, szczególnie jak odziedziczy charakterek po moim mężu :) :) ja w poniedziałek idę do szpitala na indukcje porodu.. A tak sie tego boje.. :/ A z drugiej strony cieszę się że w koncu Bede mogła wziąć tego uparciucha na ręce, no i ostatni weekend w dwupaku. Ja wczoraj przysiady, sprzatania i mnóstwo schodów myślałam, że może w nocy mnie ruszy albo rano, NIC BARDZIEJ MYLNEGO, ale taka pogoda to sama się nie dziwię że małemu sie nie spieszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mamo trójki ja czułam gulke na zewnątrz i chciałam krem a właśnie farmaceutka dała mi czopki i powiem Ci od razu ulga była .To co mi pomogło to unigel prosto.Tak jak wcześniej pisałam mi po porodzie wyskoczyło i teraz sporadycznie jak czuje dyskomfort to aplikuję wieczorem i mam spokój.Jak miałam problem pierwszy raz to ok trzy dni używałam .Ale naprawdę po pierwszym użyciu czułam ulgę więc mam nadzieję że i Tobie pomoże.pozdrawiam ps .drogie Kobietki kuzynka przez miesiąc chodziła bez szyjki i dr nastraszył by wytrzymała choć tydzień a ona przenosiła ciążę i ponoć mała miała ok 4kg na USG a urodziła się 3400 ;-) więc wszystko na spokojnie trzeba wziąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mamo trójki miało być procto ,unigel procto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Hana
No jeszcze chodzę. I czuje ze tak szybko się nie ruszy. Moja znajoma mówiła że kucala i tym przyspieszyła poród. Nie probowalam. Co do rozwarcia czytałam na forach że dziewczyny chodziły jeszcze długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamatrójki
Dziekuję gościu wypróbuję. Zastanawian sie jak bede rodzić z ta bolącą gulą, chyba sie zakrzyczę. Brzuch nadal wysoko, mocno napięty. Maly wczoraj wieczorem odstawiał taniec szamana, az zaczelam sie martwic bo wczesniej tak nie szalal. Juz mialam na izbe jechac, ale sie uspokoil. Mam nadzieje, ze nie owinal sie pepowina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×