Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

MARCÓWKI 2018

Polecane posty

Gość gośćMarzec
Hana myslalam ze u Ciebie sie juz rozwiazalo bo ostatnio pisalas ze juz nie masz szyjki. Trzymam kciuki za tate i zycze duzo zdrowka dla niego. Daj znac po czwartkowej wizycie. Mam nadzieje, ze dowiesz sie czegos wiecej i tylko dni/godziny dziela Cie od porodu. MamaTrojki ja tez biore Femibion 2 i do tego przez wiekszosc ciazy bralam 6 tabletek magnezu dziennie ze wzgledow zdrowotnych/antyskurczowych Teraz jestem po odstawieniu lekow i biore tylko witaminy. Gosc wyzej - dzieki wielkie. Tobie tez zycze lekkiego i szybkiego rozwiazania. Ja chce uniknac wywolywania porodu wiec dzisiaj zaliczylam spacer, zejscie i wejscie po schodach, sprzatanie oraz zaczelam pic herbate z lisci (nie owocow) malin. W przyszla srode mam wizyte i powiem Wam szczerze ze chcialabym urodzic przed wizyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny zapraszam na aukcje, sprzedaję trochę nowych rzeczy, przede wszystkim ubranka, ale nie tylko. Każdy zestaw mogę rozdzielić i sprzedać nawet na sztuki. Ceny są do negocjacji, nie mam co zrobić z tymi rzeczami więc na pewno można się dogadać :) Wszystkie rzeczy są nowe, jedynie wyprane. Sprzedam też dwa nowe kocyki z tkaniny minky. https://allegro.pl/uzytkownik/zulti?order=m Zapraszam :) kontakt mailowy: zulti@poczta.fm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Hana
Gość Marzec No właśnie mówiła że szyjki już nie ma. Latam po schodach przynajmniej dwa razy dziennie. Wczoraj ostro sprzata łam w domu W weekend nawet odchodzil mi powoli czop ale nic się nie dzieje. Niby termin na 21 a drugi na 30 ale już bym mogła. A Ty jak się czujesz? Przeszło Ci już z tym sprzątaniem? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćMarzec
Hana ja mam czasami wrazenie ze lekarze mowia nam cos tylko zeby mowic. Niby na dniach mialas rodzic a tu juz drugi tydzien leci jak chodzisz z brzuszkiem. Ze sprzataniem u mnie sie wyciszylo bo tak jak mialam checi i powera w zeszlym tygodniu tak w tym mam kompletny brak energi. Mam wrazenie ze brzuszek bardzo mi sie powiekszyl w przeciagu kilku dni i przez to jest mi coraz ciezej. Moglabym spac dzien i noc ale staram sie zmuszac do tego aby cos porobic. Zaczelam spacery ale skurczy brak. Maz mowi ze brzuszek mi opadl ale ja za duzej roznicy nie widze. Wydaje mi sie tez ze od wczoraj jestem jakas spuchnieta... Tez juz jestem gotowa na porod i chcialabym aby sie cos zaczelo. MamaTrojki i GoscChalwa jak wygladaja sprawy u Was. Do mam ktore juz urodzily - jak ja bym chciala juz do Was dolaczyc!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Hana
Mam podobne wrażenie. Ja już drugi dzień na pełnych obrotach, ale takich mocnych. Jak na ktg jutro będzie spokojnie to się zalamie. Też chciałabym się już rozpakować szczęśliwie czego życzę nam wszystkim :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamatrójki
U mnie masakra. Mam 2 bańki zamiast stóp, do tego dołaczyly dzis hemoroidy :( jestem cala obolala. Podczas chodzenia czuje napieranie ns krocze jakby coś miało mi zaraz wyleciec. Sikam w nocy co godz. Mam dosc!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość przechodzona
dziewczyny, dołącze się do waszej dyskusji, ja termin mialam na 10 marca, dzis po badaniu lekarz stwierdził że na porod sie nie zapowiada, zero skurczy, rozwarcia, skracania szyjki, nie odchodzi mi czop, jedynie mam lekko rozmiękczoną szyjke, jestem załamana, tak bardzo chce uniknąć wywoływania porodu, a chyba mnie to nie ominie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość chalwa
Dziewczyny ostatnio nie bywam tu często bo wymyśliłam sobie ozdoby do pokoju malucha i tworzę :) taka wene dostałam hihi. U mnie bez zmian. Wczoraj miałam termin z usg, brzuch już jest naprawdę mocno napięty. Czasem w nocy budzi mnie ból ale nie powiem wam czego bo pierwszy raz czuję ten rodzaj bólu. Może to pochwa a może szyjka? Dziwne uczucie... Jednak to nieregularne bóle. W piątek mam kolejną wizytę, jestem ciekawa co mi powie lekarz. I jutro zaczynam 39 tydzien ciąży (licząc od pierwszego dnia ostatniej miesiączki). Tak jak piszecie, też uważam że niektórzy lekarze mówią byleby mówić, może żeby nas uspokoić (?). No nie wiem. Przygotowałam teczkę z dokumentami dla męża, badania itp i wyszukujac w internecie wskazówek natknelam się na taką informację, że potrzebny jest też czynnik Wassermanna (jeśli to dobrze napisałam). No i ja tego nie mam, lekarz mi nie zlecił takiego badania. A Wy je macie? Mamatrojki strasznie Ci współczuję, próbujesz jakiś domowych sposobów na opuchniecia? Może wyeliminuj zupełnie sól może to przyniesie choć chwilowa poprawę. Ja już obrączki nie noszę, bo mi dłonie strasznie puchna. Ah, żebyśmy mogły sobie spać pod koniec ciąży tak jak na jej początkach :) Marzenie. Hana, dziękuję :) daj znać jak wyszło ktg :) Gość przechodzona, co jeszcze powiedział Ci lekarz? Kazał iść w określonym terminie do szpitala po prostu czy masz nadal czekać? Tylko jak długo?? Jeny mnie to chyba też czeka. Próbuję domowych metod na przyspieszenie porodu ale nic się nie sprawdza :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość przechodzona
ja juz latam po schodach, wzięłam męża w obroty, sprzątam, chodzę na spacery a ruszyć mnie nie chce, lekarz stwierdził że szyjka nie dojrzała jeszcze i nie gotowa na porod, a na ostatnim usg mi wyszło ze powinnam urodzic 26.03 trochę odległy ten termin, szczególnie ze wdg OM mialam na 10 marzec, teraz nie wiem którym sie sugerować.. :/ lekarz narazie mi kazał czekać... W przyszłym tygodniu do niego idę i zobaczymy co dalej, myślę ze ustali mi termin na indukcje porodu, A ja liczę że po prostu maly jest uparty, ale ze sam wyjdzie hehe :) już mialam taka sytuację ze się na cesarke mialam zgłosić - ułożenie miednicowe, przyszłam do szpitala, a po wstępnych badaniach okazało się że maly zrobił fikołka i ze mogę jednak rodzic naturalnie, do ostatniej chwili czekał skubany, zwariuje przez tego zgrywusa, wiec licze ze teraz tez wywinie jakis numer :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość przechodzona
gość chalwa jeśli chodzi o czynnik Wassermana to lekarz mi to na ostatni moment robil, choć jak teraz o tym myślę to miał bardzo dużo czasu, małemu nie zbyt sie spieszy na świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamatrójki
ten odczyn Wassermana to inaczej kiła? Miałam robione na początku. Co do opuchnięcia to dużo piję wody i siedze z nogami w gorze. Ale to wszystko o kant tyłka roztłuc. Wpierwszej ciąży juz od 6 miesiąca puchłam. Teraz przynajmniej na koncówce tylko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak kiła. współczuję :/ mnie to na szczęście minęło, o dziwo ta ciąża to jak wakacje, zero mdlosci, bólów i innych nie przyjemnych dolegliwości, tyle że chciałabym się już rozpakować, a małemu sie nie spieszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćMarzec
Dziewczyny ja nie spie od trzeciej. Sikam co chwile, poce sie okropnie. Zrobilam wczoraj duze i dlugie zakupy. Myslalam ze cos po nich mnie ruszy ale ostatni skurcz mialam w niedziele rano.. Boje sie ze znowu beda wywolywac. Dziewczyny Obserwujcie swoje opuchlizny i jak bedziecie mocno spuchniete to jezdzcie prosto na izbe. W pierwszej ciazy bylam bardzo napuchnieta, do tego mialam wysokie cisnienie. Porod wywolywali jeszcze tego samego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćchalwa
Gość przechodzona, trzymam kciuki żeby Twoja sytuacja się zmieniła i mam nadzieję, że maluch Cię zaskoczy, kolejny raz :) zastanawia mnie to jak one często zmieniają pozycje te nasze skarby. Ile ważył Twój maluch na ostatniej wizycie? W moim mieście jest szpital, do którego można się zgłosić na poród bez skierowania już po 34 tygodniu i zastanawiam się, czy aby tam nie pójść. Poczekam do kolejnego poniedziałku i jeśli nic się nie zmieni to się zgłoszę. Myślałam, że już wszystkie badania mam zaliczone a tu jeszcze ten czynnik, a niech to. W pewnym momencie ciąży miałam już dosyć tych pobrań krwi, wymazow itp. O ile całą ciążę okreslilabym jako znośną to ta końcówka jest nie do wytrzymania. Stres, troska o dziecko, strach przed porodem, dokuczliwe bóle i wszystkie inne dolegliwości :( Gość Marzec, a coś złego działo się wtedy z Tobą lub z dzieckiem podczas pierwszego porodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mój maluszek zalicza się do małych dzieciaków usg pokazało zaledwie 3023g. Moj zmienia pozycję 20 razy na dobę haha, myslalam ze pod koniec ciazy ruchy są juz mniej wyczuwalne, moze nie tyle wyczuwalne co jest ich mniej, a tu proszę *****iwy jak zwykle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamatrójki
Moj maly raczej sie rozpycha przesuwając mi watrobę z jednej strony na druga;) a jesli już kopnie to raz, a konkretnie. Ja tez w nocy nie śpię, budzę sie często, chodzę po mieszkaniu itd. Gośc Marzec to Ty mialas skakac na pilce? Czy inna dziewczyna? Ja swoja tez chyba wyciagnę, ale do pierwszego terminu jeszcze 6 dni. Brzuch mam mega twardy, czuję, że brakuje mi skóry. Czaem nie weom czy to stawianie sie, czy maly dupkę wypycha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość przechodzona
ja mam właśnie miekki brzuch, a naczytalam się że powinien się 'stawiać', twardnieje gdy faktycznie maly dupkę wypycha, dzis od rana maly pcha się w miednice, co mnie trochę dziwi bo to jego ulubione wieczorne zajęcie hehe : mama trójki ile Twoj maly wazy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość przechodzona
za to strasznie mnie skóra na brzuchu swedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamatrójki
4500 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamatrójki
dziś znowu podszyw tu grasuje :) Na ostatniej wizycie ważyl 3600, początek marca. Będzie kawał bobasa. Jak mnie swędział brzuch to lekarz kazał (dla bezpieczeństwa) zrobić mi próby wątrobowe bo to może być cholestaza, tym bardziej w III trymestrze. Oczywiście świąd i suchość skóry to też typowa dolegliwość ciążowa bo skóra się rozciąga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość przechodzona
No faktycznie duże dziecko :) :) teraz to się zaniepokoilam ta cholestazą, był taki czas ze nic tylko się drapalam po brzuchu i po nogach, mam strasznie suchą skórę, ale od kilku dni nie mam już tych dolegliwości, a chyba gdyby to była cholestaza to by się utrzymywały, czy źle rozumuję? bo już sama nie wiem co myśleć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćMarzec
U mnie wywolywali z tego wzgledu ze bylo wysokie cisnienie i spora opuchlizna. Dodatkowo na KTG syn dawal mocno we znaki. Stwierdzili ze nie ma na co czekac bo to moze doprowadzic do stanu przedrzucawkowego. Bylam i tak 7 dni po terminie ale mieli wywolywac dopiero w 10ej dobie po terminie. Tak zamierzam zaczac skakac na pilce tylko musze odebrac ja dzisiaj na poczcie. Pamietam ze w pierwszej ciazy zaczelam skakac juz po terminie i niestety nic mi to nie dalo wiec teraz zamierzam zaczac skakac wczesniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamatrójki
Gość przechodzona nie mam pojęcia z tą choleatazą, u mnie wyniki wyszły dobre to nie drążyłam tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Hana
Wróciłam. Mam 2 cm rozwarcia. Coś tam mi odkleila od kręgosłupa bo przywieralo i mówi że może się zacząć wieczorem. A jeżeli przez tydzień nic się nie wydarzy to kolejna wizyta. Tak mnie bolało to badanie i trwalo długo. Chyba mi strzelila na szybko ten masaż. Na samą myśl wszystko mnie boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamatrójki
gość Hana trzymamy kciuki :) i jednocześnie współczuję masażu, też przez to przechodziłam . Koszmarny ból.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Hana
Wróciłam. Mam 2 cm rozwarcia. Coś tam mi odkleila od kręgosłupa bo przywieralo i mówi że może się zacząć wieczorem. A jeżeli przez tydzień nic się nie wydarzy to kolejna wizyta. Tak mnie bolało to badanie i trwalo długo. Chyba mi strzelila na szybko ten masaż. Na samą myśl wszystko mnie boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Hana
Boli mnie brzuch. Słabo w sumie ale co chwile. Teraz nie wiem czy przez badanie czy jak :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość przechodzona
Hana bol brzucha moze byc przez badanie mi wczoraj lekarz tylko sprawdzał czy mam rozwarcie, a brzuch mnie bolał caly dzien, ale niestety ani rozwarcia nie mam, ani nic się nie dzieje, dzis mnie wzielo na sprzątanie, i coś czuje że do wieczora będę na pełnych obrotach jak to mi nie pomoże to ja juz nie wiem... :) :) chyba już do końca życia bede w ciazy, taka wizja mnie już dręczy, swoja droga trzymam kciuki Hana ze się rozpakujesz raz dwa, tez bym juz chciala :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Hana
Ja na pełnych obrotach byłam przez dwa dni plus schody a dziś rozwarcie. Już jestem w stresie. Jakby coś się zaczynało dziać to będę tu pisać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość przechodzona
czekamy na relację i trzymamy kciuki :) Hana a który to tyg? spokojnie bez nerwów, każdą to czeka, chociaż będziesz miec z głowy hehe :) ale zmotywowalas mnie do roboty, jak nie urodze to chociaż bede miec czysto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×