Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

zabka

TERMIN W GRUDNIU

Polecane posty

A w mojej głowie znowu pustka... nie, nie, nie pustka... mętlik? ehh, nie wiem już sama.......... naprawdę........ może się wydawać, że z mojej strony jest brak zainteresowania Waszymi sprawami - bo jak widać nie ma z mojej strony prawie żadnych na nie reakcji - ale uwierzcie, że jest całkowicie odwrotnie... Po prostu o niczym innym teraz nie myślę, jak o maleństwie... :) schmetterling -> Słonikiem to ja nazywam siebie samą :) Mój Mężczyzna mówi do mnie Kruszynko albo Maleństwo :D Kłamczuch :D :) Micka -> no wiesz, jakieś tam bóle są...te klucia - jakby szyjki macicy, gdzieś w okolicy - też są... Brucho mi cały twardnieje czasem, w jego dolnych partiach odczuwam.... hm....no nie wiem...dyskomfort - ani to ból ani skurcz, a może to i to...W nocy też budzą mnie czasem.... no - powiedzmy - skurcze. Ale jak widać, wszystko to jest jakieś takie mało konkretne i ciężkie do określenia.....Myślę, że nic się jeszcze godnego uwagi nie dzieje. Chyba :0 ..... Ale tak sobie myślę, że skoro Shalla nie może już sobie przypomnieć bolu skurczów, to może normalne, że mnie ciężko jest je sobie teraz np. wyobrazić albo stwierdzić z całą pewnością, że to, co odczuwam w danym momencie, to właśnie skurcz?? :) Shalla -> dzięki! Muszę przyznać, że mam momenty kompletnego zwątpienia... Myshko - co to stroju maleństwa, ja mam zamiar ubierać je w koszulkę, na to kaftanik i śpiszki albo body ( lub koszulka) i pajacyk... czyli mniej więcej podobnie jak siebie, ja też zazwyczaj mam teraz jakąś koszulkę i bluzę np. Ja myślę, że pierwszych pare dni opieki dla maluchem da nam wyobrażenie na temat tego, w co je ubierać. I w ogóle jak je pielęgnować :) Myślę, że Nasze Skarby wybaczą nam początkowe niedociągłości. Śle Wam wszystkim buziaki i po bukieci 🌻 🌻 🌻 P.S. Naprawdę jestem ciekawa, czy to ja będę następna w kolecje... Jak tak dalej pójdzie, to Micka, MoniTka czy elffik mają olbrzymie szanse mnie wyprzedzić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja czuje jakies takie cos (co dokladnie? to nie wiem) w dole brzucha od wczoraj. Cos tam kluje czasami, cos sie napina, cos twardnieje, brzuch jest jakby wrazliwszy na wszelkie moje ruchy (wstawanie, siadanie, przekrecanie sie), ale jest to jeszcze na tyle lekkie, ze nie tylko nie zgina mnie wtedy wpol, ale ja nawet nie musze sie zatrzymac, jezeli czuje to np. w srodku spaceru. Przed chwila wlasnie wrocilam z takiego spaceru, podczas ktorego zaklulo mnie tak trzy razy. Ale bez zadnych widocznych konsekwencji. Ujelabym to dokladnie tak, jak Nikii, ze tak naprawde to nic godnego uwagi sie nie dzieje... jeszcze... Ja wczoraj zakonczylam 36 tydzien. Wedlug mojego lekarza, Groszek jest juz calkowicie gotowy i gdyby sie teraz urodzil bylby juz w pelni samodzielny (nie potrzebowalby inkubatora), pluca sa wyksztalcone i umialby oddychac... Co do ilosci warstw jakie powinnam zakladac Groszkowi, to moje watpliwosci biora sie stad, ze my dom ogrzewamy dosc umiarkowanie, powiedzialabym, tzn. zadne z nas nie lubi jak jest za goraco i srednia temperatura w domu raczej nie przekracza 18°. Tutaj u nas lekarze mowia, ze 18° to wlasnie najlepsza temperatura w pokoiku dzieciecym. Chyba warto pomyslec o dodatkowym sweterku... I tu znowu Nikii ma racje, kilka dni wystarczy, zeby samej znalezc odpowiedzi na tego typu pytania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane, Mój Mężczyzna nie daje mi spokoju, więc postanowiłam w końcu napisać - wybieramy się do szpitala... Czy to już, czy to nie już to zielonego pojęcia nadal nie mam, ale historia Shalli dała do myślenia - wolimy niczego nie ignorować....przynjamniej za długo.... Całą nockę w sumie miałam nieprzespaną, od 5,30 liczę skurczo- bóle - (??) są do tej pory, więc jedziemy sprawdzić czy to jest już to, czy jeszcze nie to... Jak tylko wrócę, dam znać!! buziaki lece..... :) 🌻 P.S.Ja mimo wszystko nadal mam wrażenie, że to jeszcze nie jest początek tak na całego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojejjjj Nikuśśś :) POWODZENIA !!!! 🌻 :) mam nadzieję, że to już to i wszystko pójdzie w miare szybko i sprawnie :) trzymamy kciuki !!!!! Myshko :) chyba wiem o jakich trmapkach piszesz - ja sama mam dla dzidziusia takich 3 pary :P jedne niebieskie, drugie zielone a trzecie kremowe :) te niebieskie i zielone to \"prawdziwe\" trampki miniaturkowych rozmiarów i z miekkim spodem :) cudeńko - chyba na ok. 6 miesięcy (tak na nich jest napisane przynajmniej) :) co do ubierania - przegrzewac dziecka nie zamierzam ani robic z domu sauny - zwlaszcza, ze sami grzejemy gazem a to duuzo kosztuje bo blok nie jest ocieplony :) czytalam, ze najlepsza temperatura to miedzy 18 a 22 stopnie .... postanowilismy, ze w nocy bedzie ustawione na 19 (18 mamy teraz) - w dzien zaś to chyba jednak za mało (mamy 19 i to troszkę chłodno jak sie siezi bez ruchu) - przeciez przewijanie, wietrzenie pupy itd ... będzie na 21 - wiec mysle, ze opcja Nikki - koszuleczka a na to kaftanik w zupelnosci wystarcza :) albo pajacyk :) a przy okazji - jak z kąpielą ??? na ile wtedy bedziecie podwyzszać temperatyrę w mieszkaniu ??? to prawda, ze musi wynosic ok. 25 stopni ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i u nas też nastała zima :) ale ja dziś nie w formie na spacet.Przeziębiłam się troszkę i boli mnie gardło,mam katar i chrypkę.Wczoraj tak spuchłam,że mówić nie mogłam ale dziś już troszkę lepiej :) Ellfiku ja też słyszałam,że optymalna temperatura pomieszczenia do kąpieli to 24-26 stopni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myshko! dzieki za informacje o wadze groszka bo ja wkolko slysze ze nasza malutka jest duuuza!Pytalam taty,podobno u nas w rodzinie dziewczynki zawsze rodzily sie wieksze od chlopcow! Ja sama wazylam 4100 przy porodzie!Tyle lat zyje i nie wiedzialam jakim kolosem sie urodzilam ha ha ha :-):-):-) Tabelka sie zgadza! Waga sie nie przejmuje bo jakos nigdy nie mialam problemow ze zrzuceniem zbednych kilogramow gdy byla tak potrzeba!Pozatym bede sie powtarzac ale..w tej chwili najwazniejsza jest kruszynka! Ciagle meczy mnie przeczucie ze zawita do nas szybciej... Gin stwierdzil ze do 22.12 musi posiedziec w brzuszku a potem... hm..obym swiat nie spedzila na porodowce :-):-) We wtorek znow ide na wizyte bo ostatnio mialam szyjek deko za krotka i gin chce skontrolowac..duzo odpoczywam i staram sie nic nie robic zeby wrocilo do normy! Nicki trzymam kciuki! Zaczynamy sie sypac :-):-):-) Pozdrawiam wszystkie Brzuchatki i nie tylko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Micka
A moja nocka ku mojemu zdziwieniu uplynela spokojnie. Jak wspominalam na ta impreze urodzinowa zabralam juz torbe --na wszelki wypadek. Wrocilismy o 24ej . Kladlam sie z lekkim niepokojem i obudzilam o 8ej ---wyspana! Sukces! Nikii---a jednak jak dobrze pojdzie to bedziesz przede mna! Mysh--to prawda temperatura u dziecka w pokoju nie powinna byc wyzsza niz 18°C(zalecenia poloznych), a w nocy nawet 16°C . Ja kupilam na lozeczko ten baldachim itd. ale ponoc to tez nie jest zbyt dobre , bo nie przepuszcza tak powietrza ,dlatego tez na noc wskazane jest odsloniecie tego do tylu--lepszy przeplyw powietrza. Wiadomo zadnych poduszek! Kolderke mam ale tez nie wskazana wiec kupilam ten spiworek--najlepsze rozwiazanie! Shalla -- to cieszy mnie ze powoli zapominasz o bolu i cieszysz sie malenstwem. Dziewczyny to naprawde ekscytujace jak jedna po drugiej wychodzi i wraca z "nowym zyciem". Ja czytalam rozne ksiazki ale te nasze przezycia sa lepsze od jakiejkolwiek powiesci! Z takim napieciem to chyba zadnej ksiazki jeszcze nie czytalam!HA!HA! Schmetterling--ciesze mnie, ze dobrze sie czujesz i wszystko sie uregulowalo! Czy twoje Handy odbiera zdjecia? Jak na razie wiesz nie umie ci internetem wyslac zdjec ale to moze przez Handy? Oczywiscie jak urodze, bo te z brzucholkiem to pewnie juz dostalas?! Ale wizyty do Polski juz nie planujesz przed porodem, czy? Z mojim terminem to caly czas robie sobie wymowki: najpierw bylo , ze czekam do tego tygodnia gdzie dziecko moze samo oddychac, potem ze do pelnego 37 , bo jak sie wczesniej urodzi to wszedzie wpisuja ze to wczesniak( nie ma nic do rzeczy , bo sama jestem w 8m-cu. urodzona), teraz , ze czekam do 23.11 , bo od tego dnia zaczyna sie znak zodiaku strzelec( oczywiscie do skorpionow nic nie mam , ale znam pare milych strzelcow)! Smiechu warte , ale jakos to przedluzam , a moj maz juz sie nie moze doczekac i pyta z kad te wszystkie pomysly na wymowki. Jak kazda z was chcialabym miec juz to za soba ale jestem za urodzeniem dziecka w terminie, dlatego tez ,az tak mi sie nie spieszy! Pierwszy termin byl na 5.12 ,a od 22 tyg. na 1.12 dlatego tez nawet jak urodze tego 5.12 to tez dzielnie poczekam. A moze to strach przeze mnie przemawia i poprostu uciekam przed tym porodem?!HA!HA! No to teraz czekamy na opisy Nikii!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość logosm
Witajcie, widzę Nikii ze nie piszesz wieć pewnie sie zaczeło- ŻYCZE POWODZENIA- wracaj szybko z Maleństwem- trzymam kciuki Shell- to super ze juz masz wiekszośc przezyć związnych z porodem za sobą i zostaje Ci sie tylko cieszyć Córeczką Vengel masz racje chodzę do szkoly rodzenia do Iwony - rozumiesz ze Ty też tam chodzisz na nasz aerobik hihihi a zdecydowałąs w którym szpitalu bedziesz rodzić - bo ja jeszcze nie wiem dziś w Gdyni dalej śnieg i bylam naślizgawce ( bylo cudownie) ale ten krzyk męża- hihi on chyba naprawdę sie boi teraz uciekam na spacer bo szkoda dnia i jeszcze jedno utylam 1,5 kg -0 powoli Was gonię pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shalla..........Olsztyn........10.11, godz.11.10...Anastazja...3300g...54cm. Nikii...........lubuskie..... ..23.11.....cora.....21....Nadia Alicja (Gniewko) Micka..........Niemcy.........1.12......cora......8.............? MoniTka...........?............6.12......cora......8.....Zuzanna Elfik...........zach-pom.......6.12........?......13.....Amelia Gabriela - Bartosz Mikolaj Vengel........Gdynia..........14.12......syn.....12....Tomasz Kuk............Turyn...........15.12......syn......8.....Francesco Mysh...........Francja........18.12......syn.....14.....Ian Salma..........Torun..........24.12......syn...13,5....Leon Lonka..........Blachownia....26.12......syn......8....Maksymilian Wiktor (Nadia) Logosm........Gdynia.........28.12......syn.......7....Stas Schmetterling.Austria....... 17.01.....cora.....17............? Pati............Warszawa.....17.01.....cora.....21.....Joanna Weronika Katrin..........zach-pom......23.01.......?......18.....Karolina Natasza - Jakub Kacper Aga............Warszawa......29.01......syn....8,6............?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shalla...........Olsztyn........🌻10.11, godz.11.10...Anastazja...3300g...54cm. Nikii............lubuskie........23.11.....cora.....21....Nadia Alicja (Gniewko) Micka...........Niemcy.........1.12......cora......8.............? MoniTka............?............6.12......cora......8.....Zuzanna Elfik............zach-pom.......6.12........?......13.....Amelia Gabriela - Bartosz Mikolaj Vengel.........Gdynia..........14.12......syn.....12....Tomasz Kuk.............Turyn...........15.12......syn......8.....Francesco Mysh............Francja........18.12......syn.....14.....Ian Salma...........Torun..........24.12......syn...13,5....Leon Lonka...........Blachownia....26.12......syn......8....Maksymilian Wiktor (Nadia) Logosm.........Gdynia.........28.12......syn......7....Stas Schmetterling..Austria........17.01.....cora.....17............? Pati.............Warszawa.....17.01.....cora.....21.....Joanna Weronika Katrin...........zach-pom......23.01.......?......18.....Karolina Natasza - Jakub Kacper Aga.............Warszawa......29.01......syn....8,6............?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shalla...........Olsztyn........🌻10.11, godz.11.10...Anastazja...3300g...54cm. Nikii............lubuskie........23.11.....cora.....21....Nadia Alicja (Gniewko) Micka...........Niemcy.........1.12......cora......8.............? MoniTka............?............6.12......cora......8.....Zuzanna Elfik............zach-pom.......6.12........?......13.....Amelia Gabriela - Bartosz Mikolaj Vengel.........Gdynia..........14.12......syn.....12....Tomasz Kuk.............Turyn...........15.12......syn......8.....Francesco Mysh............Francja........18.12......syn.....14.....Ian Salma...........Torun..........24.12......syn...13,5....Leon Lonka...........Blachownia....26.12......syn......8....Maksymilian Wiktor (Nadia) Logosm.........Gdynia.........28.12......syn......7....Stas Schmetterling..Austria........17.01.....cora.....17............? Pati.............Warszawa.....17.01.....cora.....21.....Joanna Weronika Katrin...........zach-pom......23.01.......?......18.....Karolina Natasza - Jakub Kacper Aga.............Warszawa......29.01......syn....8,6............?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Micka! Chwilowo mam taki model telefonu ktory nie przyjmuje zdjec ale do tamtego czasu napewno bede miala inny! Tez sie ciesze ze u Ciebie wszystko ok,te cukry itp! Moj tez sie nie moze doczekac kiedy bedziemy we trojke,zwlaszcza odkad lozeczko stanelo w pokoju!:-) Ze juz nie wspomne o malenkich sukieneczkach,spioszkach itp.zachwycal sie nie mniej ode mnie!:-):-) Jak sie robi kwiatki,ustka itp?Buzki wiem ale reszta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Micka! Chwilowo mam taki model telefonu ktory nie przyjmuje zdjec ale do tamtego czasu napewno bede miala inny! Tez sie ciesze ze u Ciebie wszystko ok,te cukry itp! Moj tez sie nie moze doczekac kiedy bedziemy we trojke,zwlaszcza odkad lozeczko stanelo w pokoju!:-) Ze juz nie wspomne o malenkich sukieneczkach,spioszkach itp.zachwycal sie nie mniej ode mnie!:-):-) Jak sie robi kwiatki,ustka itp?Buzki wiem ale reszta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jak sie urodzilam to mialam cos okolo 2800, a pielegniarka bez serce powiedziala mojej mamie, zeby sie za bardzo nie cieszyla i do mnie nie przywiazywala... Czujecie to??? A teraz jestem stworzeniem o wzroscie 176cm :-D Schmetterligangel: http://forum.o2.pl/emotikony.php tutaj masz jak robic! ❤️ 🌻 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ta od Ryni i Pauli
Przepraszam za prywatę, ale poszukuję siostry Jarka i szwagierki Pauli, Mysha czy to Ty? Może mnie pamiętasz, byliście u mnie w Ryni w pewne wakacje parę lat temu, jeśli to Ty i masz ochotę pogadać to daj znać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane może macie jakiś sposób na bardzo napiętą skórę łydek??? :( Dziś już nie mogę wytrzymać z bólu a żadne kremy nie działają :( Mam wrażenie,że zaraz popęka ta skóra a ból jest niesamowity 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i Niki chyba rodzi??? :) Posypałyśmy się i tak już będzie bo co chwila jakiś termin i maluszki nam się pojawiają !!! :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Micka
Schmett. ja nie moge wiejsc na Cafe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Micka
Wymyslcie jakas inna strone tak jak ostatnio.Jak jedna z nas siedzi na Cafe to inna nie moze wejsc. Wlasnie wszystko mi zmazalas na Cafe a tak sie naprodukowalam! Sory dziewczyny ale prubuje sie z Schmetterling skontaktowac i co nie wychodzi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Micka
Kontakt sie udal. sory dziewczyny za zamieszanie! Schmetterling jak z tym nowym numerem --nie dostalas go ode mnie? No to witaj w klubie butelkowcow!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A-lika
Przepraszam, ze przeszkadzam. Micka, masz tam jeszcze 3 informacje. Zajrzyj! Pa pa! :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) ta od Ryni i Pauli, pamietam, pamietam.... Moj mail jest pod nickiem - czekam z niecierpliwoscia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Wszystkim ! Jak zaczal sie tydzien ? Wlasnie sie mocno zastanawiam z tym biustonoszami dla naszych mleczarni - bo jesli, np. Szalla, napisala, ze powiekszyl sie jej biust dwukrotnie (a faktycznie z opowiadan tak slyszalam tudziez widzialam), to - przepraszam - jak ktoras ma miseczke D na chwile obecna, to jaki rozmiar ma sobie fundnac ? :-) Moze H lub troszkq wiekszy ? :-) Pytam, bo np. w sklepie w ktorym sie zaopatruje najwiekszy rozmiar widzialam 95 D !!! Kupujecie sobie staniczki do karmienia jeszcze przed porodem czy raczej po ? Oczywiscie nie jest to jakis okropny problem, no ale podobno wygodny stanik to duzy sukces :-) Amberangelic - ja sie podobno urodzilam niecale 2500 - dobrze, ze teraz lekarze i pielegniarki nie trzepocza tak buzkami - bo nie recze..... :-) Logosm - hello !, Wiesz co, ja na aerobik wlasnie nie chodze i nigdy jeszcze nie bylam (i szczerze mowiac sie nie wybieram), a Ty chodzisz na zajecia we wtorki np. ? W jakiej czesci Gdyni mieszkasz ? Ja zdecydowalam sie na porod w Redlowie, przynajmniej na chwile obecna tak to wyglada - a lekarza prowadzacego mam ze szpitala w Gdansku :-) Pomieszanie, ale mam jakies takie dobre przeczucie co do Redlowa....a Ty ? Mieszkam do tego minute od szpitala............. :-) Wlasnie wciagam KitKata z kawcia - ale mam ogromna ochote na kruche ciasto ze sliwkami i bita smietana - to mnie od kilku tygodni przesladuje - chyba jako jedyna \"potrawa\" w czasie ciazy. Ostatnio mi jedna pani powiedziala, ze jestem jakas \"dziwna\" :-), bo nie mam zadnych zachcianek :-) Czy Wasze Dzidzie tez tak czesto maja czkawke ? Moj Synek ma takowa nawet kilka razy dziennie ! POZDRAWIAM i zycze milego tygodnia !!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Wszystkim ! Jak zaczal sie tydzien ? Wlasnie sie mocno zastanawiam z tym biustonoszami dla naszych mleczarni - bo jesli, np. Szalla, napisala, ze powiekszyl sie jej biust dwukrotnie (a faktycznie z opowiadan tak slyszalam tudziez widzialam), to - przepraszam - jak ktoras ma miseczke D na chwile obecna, to jaki rozmiar ma sobie fundnac ? :-) Moze H lub troszkq wiekszy ? :-) Pytam, bo np. w sklepie w ktorym sie zaopatruje najwiekszy rozmiar widzialam 95 D !!! Kupujecie sobie staniczki do karmienia jeszcze przed porodem czy raczej po ? Oczywiscie nie jest to jakis okropny problem, no ale podobno wygodny stanik to duzy sukces :-) Amberangelic - ja sie podobno urodzilam niecale 2500 - dobrze, ze teraz lekarze i pielegniarki nie trzepocza tak buzkami - bo nie recze..... :-) Logosm - hello !, Wiesz co, ja na aerobik wlasnie nie chodze i nigdy jeszcze nie bylam (i szczerze mowiac sie nie wybieram), a Ty chodzisz na zajecia we wtorki np. ? W jakiej czesci Gdyni mieszkasz ? Ja zdecydowalam sie na porod w Redlowie, przynajmniej na chwile obecna tak to wyglada - a lekarza prowadzacego mam ze szpitala w Gdansku :-) Pomieszanie, ale mam jakies takie dobre przeczucie co do Redlowa....a Ty ? Mieszkam do tego minute od szpitala............. :-) Wlasnie wciagam KitKata z kawcia - ale mam ogromna ochote na kruche ciasto ze sliwkami i bita smietana - to mnie od kilku tygodni przesladuje - chyba jako jedyna \"potrawa\" w czasie ciazy. Ostatnio mi jedna pani powiedziala, ze jestem jakas \"dziwna\" :-), bo nie mam zadnych zachcianek :-) Czy Wasze Dzidzie tez tak czesto maja czkawke ? Moj Synek ma takowa nawet kilka razy dziennie ! POZDRAWIAM i zycze milego tygodnia !!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja równiez witam Wszystkie \"ciężarówki\" ;-) Nikki chyba znikeła na dobre. Ciekawe co tam u niej ? Jutro do lekarza na ważenie małego słonika lub hipopotamka. Wybieram się też na odzdział gdzie będę rodzić. Chcę się dowiedzieć co dokładnie będę potrzebowała do szpitala dla dzidzia. PA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×