Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość beta27

Mamuśki polecam-odradzam!!!!!

Polecane posty

Do na wylocie do szpitala- MEDELA jak najbardziej!!! Nie wiem gdzie mieszkasz ale w większości miast laktator elektryczny (tzw.modul) Medeli można wypozyczyć. Nie pamiętam już za bardzo ile to kosztuje bo rodzilam w styczniu ubieglego roku ale koszt samego wypożyczenia nie byl duży,ja potrzebwalam modulu chyba przez m-c (a problemy z karmieniem mialam na początku ogromne,córka nie chciala sie przysysac do moich plaskich brodawek :( ,rewelacyjny jest na tego typu problemy rowniez - odciągalam chwilę pokarm zeby brodawki zrobily sie troszke bardziej wystajace,smarowalam kropelką mleka zeby mala zachęcić i tak po jakimś tygodniu juz wiedziala o co chodzi :) ) A sam lasktator,tj.tzw końcówkę kupilam w szpitalu od położnej (rodzilam w Lublinie na Lubartowskiej),kosztowala 75 zł. Jest t o po prostu ręczny laktator,ktorym rowniez można nieżle odciągac pokarm jak juz ma sie nieco wprawy (z tym ze trwa to po prostu dłuzej niz elektrycznym),a jak masz taką potrzebe to podlącza sie go wlasnie do modułu. Naprawde polecam pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do na wylocie do szpitala- MEDELA jak najbardziej!!! Nie wiem gdzie mieszkasz ale w większości miast laktator elektryczny (tzw.modul) Medeli można wypozyczyć. Nie pamiętam już za bardzo ile to kosztuje bo rodzilam w styczniu ubieglego roku ale koszt samego wypożyczenia nie byl duży,ja potrzebwalam modulu chyba przez m-c (a problemy z karmieniem mialam na początku ogromne,córka nie chciala sie przysysac do moich plaskich brodawek :( ,rewelacyjny jest na tego typu problemy rowniez - odciągalam chwilę pokarm zeby brodawki zrobily sie troszke bardziej wystajace,smarowalam kropelką mleka zeby mala zachęcić i tak po jakimś tygodniu juz wiedziala o co chodzi :) ) A sam lasktator,tj.tzw końcówkę kupilam w szpitalu od położnej (rodzilam w Lublinie na Lubartowskiej),kosztowala 75 zł. Jest t o po prostu ręczny laktator,ktorym rowniez można nieżle odciągac pokarm jak juz ma sie nieco wprawy (z tym ze trwa to po prostu dłuzej niz elektrycznym),a jak masz taką potrzebe to podlącza sie go wlasnie do modułu. Naprawde polecam pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Emilki
Hej Dziewczynki! Proszę doradźcie mi jakiś fotelik do auta 0-18kg!! proszę!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Na wylocie do szpitala
Dzięki za szybki odzew - zdecydowałam się na tę Medelę za waszą radą. Kochane z Was babeczki. Dzięki. Trzymajcie za mnie kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamusia - wie
Polecam zamiast Bepantenu - Alantan plus. Tańszy a tak samo dobry... I jedyna rzecz którą używam z powodzeniem na pupkę -TORMENTIOL. Córcia ma pupkę jak jedwab.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tormentilou nie polecam ponoć nie powinno się go stosować u dzici poniżej trzeciego roku życia - specjaliści ogradzają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tormentilou nie polecam ponoć nie powinno się go stosować u dzici poniżej trzeciego roku życia - specjaliści ogradzają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Emilki
Widzę,że przy 7 miesięcznym dziecku nie łapię się na to forum. Szkoda. Dziewczyny pomagajcie sobie nawzajem! Ja pomagałam....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do fotelika to nic nie moge powiedzieć bo sama mam ten problem ale znajoma podpowiadala mi zeby wziac taki w który jest 3-funkcyjny tzn dziecko moze siedziec lub na półleżąco lub leżeć i koniecznie musi miec atest. Musisz trochę polazić po dzicięcych sklepach lub po motoryzacyjnych oni ci podpowiedzą. Miłego szukania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamusia - wie
A nasz pediatra i położna ze szpitala poleca Tormentiol!!! mało tego maść wspaniale się sprawdza - w przeciwieństwie do Sudocremu. dlaczego podważasz to co piszę - pomimo tego, że piszę z własnego (- pozytywnego) doświadczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja uzywalam sudocremu a teraz penathenu.. jeden i drugi sie sprawdza...:) a tak naprawde to trzeba po prostu czesto zmieniac pieluchy i dziecku sie pupka nie odparzy...proste:)) polecam fotelik samochodowy maxi-cosi (od 9kg) cena moze i nie mala ale fotelik wygodny i stabilnie sie trzyma kanapy samohodowej nawet po zmianie polozenia do lezenia.. moje dzieko kicalo rowniez przez pare miesiecy w hustawce takiej na sprezynie to polecam dzieciom ktore sprezynuja... moja od 5 miesiaca do dzis..a ma prawie rok... ece bym miala do ziemi gdyby nei ta hustwaka. fajna jest tez butelka balonik z canpolu mozna ja sterylizowac w mikrofali a potem zrobic z niej kubeczek do picia... polecam owniez sliniaczki z rekawami...( o wiele mniej prania-troche za pozno je odkrylam) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co sadzicie o chodzikach? Bo jedni mi mowia ze nie powinnam miec bo to niedobrze dla dziecka np. na kregosłup, później zacznie chodzić i takie tam. Jestem ciekawa co wy mamuśki macie do powiedzenia w tej sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość parafka
Hej mamusie nie pozwolcie zeby ten topik zamilkl:):) Wlasnie przeczytalam go od deski do deski i dowiedzialam sie kilku naprawde przydatnych rzeczy... Ja mam pytanko odnosnie mycia maluszkow - jedni polecaja mycie "na sucho" czyli kocych i myjka, natomiast inni polecaja kapiel w wanience. Co myslicie i jakie sa wasze doswiadczenia? Pozdrawiam cieplutko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusia-wie
W szkole rodzenia polecano mi kąpiel na sucho na początek (czyli namydlenie na pieluszce i spłukanie) jak już dziecko jest większe a mama pewniej się czuje wtedy można kąpać dzieciątko leżące w wanience. Obie formy kąpieli są w porządku jeżeli dzidzia jest po niej dobrze umyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od pierwszego dnia wdomu myjemy Maleństwo w wanience. Z lekkim krochmalem - łyżeczka mąki ziemniaczanej na szklankę wody - i pół litrem siemienia lnianego - na 1/2 l wody ok. 2 łyżeczki siemienia. Zamiast oliwek, sudocremów i innych - parafina ciekła - polecam. Pozdrawiam wszystkie Mamuśki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość parafka
dziekuje za odpowiedz:) I mam jeszcze jedno pytanie - co polecacie, rodzic z kochanym mezczyzna czy tez zostawic go za drzwiami?? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Emilki
Jestem calym sercem "za". Oni troche nie dowierzaja, ze to jest taki potworny bol. Poza tym na pewno Ci pomoze przy skurczach. Powodzenia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jestem w kropce
Pomóżcie mi kobitki. Zastanawiam się co bardziej opłaca się kupić: fotelik samochodowy 0-13 kg, który starczy do jak przeczytałam 9 miesiąca życia czy lepiej taki większy, na stałe przypięty do autka i do tego leżaczek. Bardzo mi zależy na czymś, co łatwo można przenosić, a w czym dziecko będzie sobie wygodnie i bezpiecznie spało, ponieważ my często podróżujemy. Napiszcie mi drogie mamusie do ilu miesięcy stosuje się taki leżaczek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kudlata gocha
Jak to jest z tym materacem gryczano-kokosowym?? Na jaka strone dac go na poczatek i na jak dlugo??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie nie wiem ale ponoć kokosowy od urodzenia do okolo roku a pozniej gryczany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joaaacha
widze że ten wasz topik mamuśki to upada. Nie ma odpowiedzi na pytania i coraz mniej osob tu zagląda. SZKODA bo to dobry temat!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pukpuk...
Witam! troche póżno tu trafiłam , bo mam już 2,5 letnie dziecko, więc mogę tylko napisać coś od siebie...ja musiałam zmagać się sama ...testując chyba wszystkie możliwe pieluchy!! i PAMPERS są jednak najlepsze!! Polecam wszystkim body! to rewelacyjny wynalazek, do tej pory uzywamy, choć coraz trudniej kupić duże rozmiary, plecy nie są na wierzchu, nic nie wyłazi ze spodni! polecam herbatki Hipp! a i jeszcze bardzo pomagały nam w kąpieli takie duże gąbki do wanienki! Mały i my czuliśmy sie bezpieczniej! fakt sa trochę kłopotliwe, trzeba je dokładnie suszyć i trzeba je często wymieniać, ale warto! jeśli chodzi o proszek , to prałam w JELPIE, a potem stopniowo przechodziłam na "normalny" i wszystko jest ok! w sumie polecam też wózek ABC design, bo jest fajny, ale my szybko przerzuciliśmy się na lżejszy! Pozdrawiam wszystkich!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny która z was używała laktatora Canpol - wygląda identycznie jak Isis avent? Na allegro można go kupić powiedzmy za 70 zł. Wiem że polecacie Medelę ale może któraś z Was ma doświadczenie z tym Canpolem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Mam 2 mies. córunię i używam, właściwie używałam laktatora Canpola - jest niezły, nieźle ściąga. Na ulotce jest chyba napisane, że możesz używać przy pomocy jednej ręki, ale mi się nigdy nie udało, musiałąm przytrzymywać drugą, chociaż nie sądzę, żeby było to uciążliwe, bo i tak, co robić z drugą ręką w tym czasie. Po ok. 2 tygodniach zaczął trzeszczeć, ale powinno sie go jakoś naoliwiać. Nie mam pojęcia jak działają inne laktatory, ale ten chyba wypada nieźle. Ja bym go poleciła(mi doradziła w wyborze pani w sklepie), tymbardziej, że cena jest naprawdę super. Jeżeli możesz kupić go za 70 zł, to raczej się nie zastanawiaj, ja dałam coś ok. 100 zł. Do pukpuk... i innych Mamusiek troszkę starszych dzieci - kiedy wprowadzać nowy \"dorosły\" proszek do prania? Acha, jeszcze o wózku! Odradzam chicco 4WD tech, a może inaczej - zachęcam przed kupnem tego wózka do wnikliwego przetestowania - to są te wózki, na które są zniżki chyba 200 zł. w czasopismach dla rodziców. Jedynym plusem są pompowane koła - ale poza tym jest krzywy- zjeżdża w jedną stronę, trzeszczy po pierwszym spacerze, cena też nie jest rewelacyjna. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podciagam
:D:P:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za radę w sprawie laktatora - i w końcu dostałam Aventu i nie musiałam kupować. Teraz jak już mam dzidziusia to wiem że przydało się studiowanie tego topiku - skorzystałam z wielu Waszych rad. DZIĘKI!!! Teraz mam kolejne pytanie: czy któraś z Was używa leżaczka Abdor (lub coś takiego) który teraz podbija Allegro? Nie mogę się zdecydować jaki kupić. Czy chodzicie do pediatry prywatnie? nie wiem po czym poznać dobrego pediatrę - zawsze stosowałam zasadę że prywatnie to najlepiej ale teraz wydaje mi się, że ta zasada wcale nie musi się sprawdzić - słyszałam o wielu naciągaczach - za sprawdzenie gardełka biorą 50 zł bez zmrużenia oka. Ech życie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szaramyszo- nie wiem czy lezaczek Abdora jest dobry, natomiast zakup lezaczka jako takiego goraco polecam. Do niedawna byl najwazniejszym obok przewijaka \"meblem\" w pokoju. Mala pieknie sobie w nim lezala i potrafila bardzo dlugo zajmowac sie soba, dajac mi tym samym wolne rece i czas. Co zas sie tyczy pediatry ja chodze panstwowo ale nie jestem zadowolona i nosze sie z zamiarem zmiany lekarza. Ale napewno nie jest to regula, zalezy na kogo trafisz. Najlepiej zrobic jakis wywiad srodowiskowy jezeli masz jakies znajome mamy. Powodzenia:) Ps; wlasciwie w niczym ci nie pomoglam...........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×