Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość beta27

Mamuśki polecam-odradzam!!!!!

Polecane posty

Gość Aga-T
Witam, mam 27 lat i ok. 20.09 urodzę pierwsze dziecko. Bardzo ciekawy topik, czytam od jakiegoś czasu, a teraz postanowiłam się odezwać.Co do pakieciku z butelką aventu i książeczkami-poradnikami to ja dostałam taki w szkole rodzenia (mieszkam w Gorzowie W.) w takim różowym woreczku był ten zestaw. Mam pytanie na temat sterylicazji-czyli gotowania np. butelek po prostu z gorącej wodzie w garnku: Czy plastikowe butelki też tak można sterylizować? Nic im się nie stanie?? Moje drugie pytanie - jaki wózek wybrać? Wiem, że były pochlebne opinie na temat Implastu. A coąś innego? Np. Tako-Julia, Firkon-Vector, czy np. Mikrus-Alu Sprint lub Cross??? Pozdrawiam wszystki Mamusie, te przyszłe też

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spinka
Aga ! butelki plastikowe mozna gotować - robi sie taki osad, ale ponoć nie wolno go wycierać, bo na nic sterylizacja. Co do wózków nie doradzę, bo sama dostałam od kuzynki już dosyć wiekowy, ale kilka elementów mogę podpowiedzieć: - zeby buda nie trzaskała jak sie ja składa i rozkłada, bo może obudzić maluszka, - kólka najlepsze pompowane - na polskich drogach i krawężnikach lepiej sobie radza, - lepiej, zeby pod spodem był metalowy koszyk lub plastikowy ,bo materiałowy zaraz zrobi sie brzydki. Tyle ode mnie. Pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beta27
Aga T-nie polecam wygotowywania plastikowej butelki we wrzątku-stanie się po prostu "mętna", z osadem-wygląd okropny-jak dla mnie nie do przyjęcia-plastikową butelkę aventu wyparzylam kilkakrotnie wrzątkiem i jest ok. Nie znam kompletnie firm podanych przez Ciebie wózków. Ja mam Implast i jest naprawdę super-koleżanka ma "Polaka"-znacznie tańszy!!!!-i jest bardzo zadowolona.......Mnie osobiście sie nie podoba :P,ale to nie tylko tu o wygląd przecież chodzi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co sadzicie
o piwie, kawce przy karmieniu piersia? w niezaduzych dawkach... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spinka
Alkoholu w ogóle nie piję, poprzestaje od czasu do czasu na piwku karmelowym. Bez kawki nie jestem w stanie się obejść, ale przez pierwsze miesiące piłam tylko bezkofeinową, a później już z kofeiną, ale nie więcej niż 2 na dzień - staram się jak najdalej od karmienia, najlepiej zaraz po.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do alkoholu to dopiero jak mala skonczyla rok zdarzylo mi sie wypic ciut wiecej (dluzsza impreza ale bez karmienia sie obylo akurat) a tak wczesniej to poprzestawalam na jakims slabszym drineczku kawy nie pilam wcale, w ciazy sie odzwyczailam, pozniej jeszcze odzwyczailam sie od herbaty jedynie czasami grzeszylam szklanka coca coli :) pozdrawiam i zycze jak najmniej rozterek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ODRADZAM!!! - wózki Alice Metro (parasolki) - beznadziejne!!!!!!!!!!!! Szajs! Moje dziecko męczyło się w nim, a ja dostałam odcisków!!!!!!!!!!! POLECAM!!! - wózki firm: \"Wychamet\" i \"Baby dreams\" - są naprawdę dobre i niedrogie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość promocja
w marketach kaufland pampersy po 34,99!!!!!!!!!!!!! Mega paczki!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga-T
Dorien - opisz mi Wychameta, jak możesz, ostatnio on jest u nas na tapecie. Pomóżcie mi - co zrobić ze zgagą gigantem??? Rozpoczęłam 38 tydz. ciąży i strasznie się z nią męczę. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga T niestety nie pomoge ci ze zgaga bo jej nie mialam (jak dobrze!!) ale moja kolezanka wiem ze kupowala w aptece TUMS (czy jakos tak podobnie) mowila ze pomagaly prawie natychmiastowo wiec moze warto sprobowac? jeszcze tylko 2 tygodnie..... wytrzymasz!!!, badz dzielna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosik27
Aga-T ja jestem w 36 tygodniu a ze zgagą męczę się od jakiś dwóch miesięcy:( już nałogowo jem renni i mi pomaga!! nie spię na płasko tylko na wysokiej poduszce i to bez względu na to czy na pleckach leże czy na boku. a co do terminów porodu.... lada chwila zostanę mamą!!!:D lekarz powiedział mi że jak uda mi się donosić do następnej wizyty u niego to będzie dobrze:) a wizytę mam w poniedziałek:) brzuszek już sie opuścił, maluch ustawiony do startu tylko ja jeszcze nie spakowana do końca..... pozdrawiam mamuśki!!:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewik
Odnośnie zgagi. Jak ja byłam w ciąży i mnie męczyła to znakomicie pomagała mi szklanka mleka. Może spróbujesz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamma
Na zgagę ponoc skutkuje: jedzenie miętusków lub migdałów... Moze to podziala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosik27
drogie mama!! pod niemalym wpływem Waszych opinii postanowiliśmy zakupić wóżek implast driver:) a dokładniej kupić teraz fotelik który nam sie przyda a spacerówkę troszkę później (Junior przyjdzie na swiat w chłodne dni a głęboki wózek mamy) i w związku8 z tym mam pytanie, czy dobrze wam siespisuje fotelik samochodowy do tego wóżka??? czy rzeczywiśie się buja?? i jaki kolor tapicerki macie, bo nieszczególnie podoba mi siet en czerwony.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karoola
zaczelam wprowadzac pokarmy stale,narazie hippa jablko warzywa banany,raz dziennie .Od kiedy jednak robi sie to czesciej i wogle rezygnuje z butelki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda1111111
Zdecydowaniw odradzam kupna wózka Implasi Driver-jest to polskie g...o. Po kilku miesicach uzytkowania wlasnie sie rozwalił, no cóz za takA cene niestety nie mozna oczekiwc rewelacji!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda1111111
Zdecydowaniw odradzam kupna wózka Implasi Driver-jest to polskie g...o. Po kilku miesicach uzytkowania wlasnie sie rozwalił, no cóz za takA cene niestety nie mozna oczekiwc rewelacji!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mausky
do magdy1111111-co to znaczy,ze wozek ci sie po kilku mc rozwalił??? Odpadły kółeczka, złamala się kierownica, pękła buda? a moze niewłasciwie uzytkujesz???? Moja sąsiadka ma implasy driver3xl i jest zadowolona. No cóż....jaki pan taki kram :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beta27
Od prawie 4 mc jeździmy implastem driver 4xl-jest super!!! musialam tylko raz napompowac kółka, bo trochę zeszło z nich powietrze. My wlaśnie mamy kolorek czerwony i bardzo nam się podoba. Niestety nie zakupiłam fotelika, gdyz uznalismy,że na długo to on się nie przyda ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polecam wybrac sie do AUCHAN maja bardzo duza promocje na bobasow - tak do 9 miesiecy rozmiarowka jest po ok 5-6 zl (body, spioszki, koszulki, bluzeczki, spodenki) i wsyzstko z dobrej jakosciowo bawelny (kupowalam malej zawsze auchan\'owskie body i przyznam ze byly lepsze niz uva czy sofia!!) a dla starszych mam polecam dresiki - spodnie polarowe po 9zl, ortalionowe bo 7,50 a leginsy dziewczece po 6zl. Kupilam Gabrysi cudniaste leginsy - bylo 5 wzorow wiec wzielam po jednym na teraz i po jednym kazdego na wyrost... a jak sprawdzilam u nas na ryneczku to sprzedaja identyczne ale juz nie po 5,99 a po 15,99.. ale zdzierstwo co?? a no i w makro jest promocja na deserki Gerber - 1,70 wszystkie smaki :) pozdrawiam i udanych zakupow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość allyiiikkkk
Hej czym sie różni mleko "Bebilon" od zwykłego "Bebiko"? Jakie modyfikowane polecacie bezposrednio po odstawieniu piersi????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdab
Polecam wózek Bebe Comfort Allegro Plus (parasolka od 1,5roku)-jest leciutki, łatwo sie prowadzi. Używam go od tygodnia i jestem naprawde bardzo zadowolona (wcześniej uzywałam wózka Mutsy jednak zrobił sie zbyt ciężki-moja dzidzia coraz więcej chodzi i potrzebowałam czegoś lżejszego)- polecam tem wózeczek wszystkim mamom, ktore nosza sie z zamiarem kupna "parasolki"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edyta_1977
A mogę tak z innego worka??? Chciałabym przestrzec....j Gdzieś juz o tym pisałam,ale chciałabym powtórzyć, bo przeżyłam wiele w związku z tym....mianowicie jeśli robicie dziecku posiew moczu i pojawią się bakterie poproście aby dziecko zacewnikowano i pobrano mocz na posiew wlaśnie z cewnika-sterylnie-BARDZO WAŻNE-NIE MOŻNA !!!!!!!! POBIERAĆ MOCZU NA POSIEW W WORECZEK !!!!! Zawsze,albo prawie zawsze wyjdą bakterie i dziecko dostanie antybiotyk a możliwe,że żadnych bakterii nie ma-moja córcia leczona była 10m-cy na bakterie-KTÓRYCH NIGDY NIE MIAŁA!!!!!! Nie macie pojęcia jaka byłam załamana,kiedy okazało się, że lekarka dawała jej non stop antybiotyki a ona była ZDROWA - kiedy (byłam wtedy częstym gościem u kilku lekarzy) - okazało się,że po cewniku wyszedł wynik czysty (a cały czas mówiono mi,że mam pobierać mocz w woreczek,nawet byłam instruowana jak dokładnie to robić) nie wiedziałam śmiać się czy.płakać .......a Ci poprzedni lekarze,to wszyscy znajomi, którzy praktykują takie samo leczenie - PSEUDOLECZENIE Proszę, pamiętajcie wszystkie mamy - i przekazujcie to dalej - nie pobierać od maluszka moczu na posiew do woreczka a wynik z bakteriami = zawsze dać powtórzyć badanie ZAWSZE !!!!!!! pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dołączAM SIĘ
drogie mamuski-podpisuję się pod postawionym wyżej pytaniem...jakie jest najlepsze mleko modyfikowane? za 3 tygodnie wracam do pracy i niewykluczone ,że bedzie trzeba podawac modyfikowane :( słyszałam różne opinie....podobno "nan' jest lepszy od bebiko, bo tak nie tuczy,a bebilon zawiera probiotyki? jakie wy uzywałyscie? jakie polecacie? to dla mnie ważne.... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość renia
właśnie dzisiaj o 10.15 dowiedziałam się, że zostanę MAMUSIĄ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mleko modyfikowane mysle ze powinien ci pomoc dobrac pediatra, to zalezy od dziecka w sumie tez bardzo duzo. Nasza corka wymiototwala i NANem i BEBIKO wiec poprzestalismy na odciaganym. W poradni ryzyka przepisali mi NUTRAMIGEN tylko nie pameitam do jakeigo on jest wieku, ma straszna wade - smierdzi tak ze ledwo moglam jej butle przygotowac (a tylko 2 dni pila) jesli dziecko ma juz te 4 miesiace to sprobuj wprowadzic jakis pokarm. nie boj sie mwiele moich znajomych i ja tez wporwazilysmy deserki i marchwianki w 4 miesiacu czy zupki z mieskiem od 5,5 to wsyzstko zalezy od tego ile godizn bedziesz poza domem, A moze uda ci sie tak przerwe w pracy ustawic ze dojedziesz nakarmic? chociaz z tego co zaaobserwowalam to raczej dzieczyny wola konczyc godzine wczesniej niz biegac w ciagu pracy powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DO AGI T. - Jeśli chodzi o Wychameta: super się prowadzi, jest na paskach. Poza tym zimą dziecku jest w nim naprawdę ciepło; ma regulowaną rączkę i mocne koła, polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DO AGI T. - Jeśli chodzi o Wychameta: super się prowadzi, jest na paskach. Poza tym zimą dziecku jest w nim naprawdę ciepło; ma regulowaną rączkę i mocne koła, polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×