Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość moze przyszla mamusia

MAJÓWKI 2018

Polecane posty

No właśnie, będzie raźniej wiedzac, ze nie tylko my zle się czujemy :D a miała któraś z Was kolejna ciąże lepsza niż ta pierwsza???:) Bo tak widzę, ze chwalicie ta pierwsza. A ja jestem w pierwszej :D i ciekawi mnie, czy może być na odwrót. tez jestem ciekawa, co mi powie w czwartek gin i czy każe przyjść wcześniej niż za3,4 tyg. Brzuch mam już taki duzy, ze wydaje mi się to niemożliwe, ze jeszcze choć trochę urośnie... :D Dziewczyny, które wróciły - co z imionami???:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam w poniedziałek wizytę :-) dziewczyny, ile macie lub planujecie mieć kocyk ów / otulaczy dla dziecka? bo mi się tyle podoba, ile się zastanawiam czy jak to kupię to czy to nie będzie przesada :-) a nad imieniem jeszcze myslismy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam2 kocyki, ale chce jeszcze 3 z Ikei, otulacz Tulik (taki na zapięcie) i śpiworek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćJus
nastepna wizyte mam po swietach na 04.04 czyli jak narazie standard co 4 tyg, bedzie to juz wtedy 33tc, w domu wyczytalam w karcie, ze TP znow sie zmienil tym razem na 20 maja ale to nie znacznie bo oscyluje wszystko w granicach 1-2 dni heh, dostalam tez karte do liczenia r uchow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie mam takiej karty, ale na wypisie szpitala mam wpisana obserwacje ruchów i codziennie obserwuje (choć nie licze jakoś dokładnie) :) ja w czwartek właśnie zaczynam 33 tc i mam wizytę. Ale ten czas ostatnio leci...:) jestem ciekawa co z moim lozyskiem i czy już wyznaczy mi termin cesarki hmmm... Czytałam, ze z przodującym często wyznacza się na wcześniejsza datę, np 37 tc. Zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćOlkus
Ja mam kilka kocyków po córce. Ale 1 błękitny planuje kupić. I właśnie ten tulik tylko jeszcze nie wiem gdzie i jaki? Mnie niepokoi ze czuje ruchy dość nisko. Pod zebrami wgl. Może jeszcze za wcześnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćOlkus
I u mnie duży postęp ;) na olx znalazłam używane ubranka na 62 i kupiłam :) wcale nie zniszczone. Zastanawiam się czy wyprać je w 60 stopniach czy lepiej 40? 60 to chyba przesada? Ale nie wiem, nigdy nie kupowałam używanych ubrań. Ubranka wyprane i wyprasolarne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Olkus ja tez czuje ruchy nisko a chyba mamy ten sam termin z miesiaczki, 23 maja? czytalam gdzies ze zeby zabic zarazki itp to trzeba prac w 60, no ale po takim malym dziecku to nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja prałam kolorowe na 40 stopniach, biale na 60 (tez mialam kupione na olx). Znaczy maz pral, a pozniej prasowal:) Co do ruchow, ja neistety nadal czuje caly czas w tym samym miejscu, mimo zblizajacego sie 33tc, ale to przez moje lozysko (lekarz na III prenatalnym mowil, ze niestety dziecko moze byc tak ulozone do konca).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćOlkus
Ja mam termin na 20 wiec nie wielka różnica. W 40 stopniach żadne zarazki bakterie nie wygina. Ale w szpitalu myślę że jest więcej bakterii czy nawet w sklepie na klamkach. A ty lifeisgood jak prałas? Bo chyba tez coś kupiłaś używanego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gość a powinnyśmy się martwić ******i? Mówiłaś lekarzowi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tulika zamowilam przez Internet, ale akurat wtedy byla promocja chyba -25%. Normalnie kosztuja 119 zl, ale teraz chyba jest tak, ze jak wejdziesz na stronke to Ci wyskoczy,ze jak wpiszesz maila to masz -25% na otulacze Tuliki :) https://otulacz.pl/sklep Jesli maly nie bedzie chcial w tym spac, to pewnie sprzedam na OLX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie mowilam. w pon mam wizyte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćOlkus
Białych nie mam wcale,same kolorowe wiec i ja je puszcze w 40 stopniach w zwykłym proszku. Wyprasuje. I jeszcze raz wybiorę w proszku dla niemowląt. I ponownie Wyprasuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dodawałam opcje dodatkowego płukania jeszcze :) Co racja, to racja - przecież w samym szpitalu dziecko będzie miało styczność z różnymi bakteriami, drobnoustrojami, to samo w domu. Kurczę ja wszystko dla małego piorę w Lovela hipoalergicznym, ale przecież jak będę przytulać go do siebie, to i tak befzie miał styczność z normalnym praniem ;p musiałabym wszystko prac w tym proszku, łącznie z moimi i męża rzeczami. A co jak gdzieś pojedziemy lub ktoś przyjedzie do nas i będzie go nosił?;p Msm wprowadzić dla gości nakaz prania rzeczy w proszku dla niemowląt?:D wydaje mi się, ze wszystko w granicach rozsądku i czasem w tych super stronkach mam blogerek to już przesadnie piszą:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczerze to zauważyłam, ze dziecko jednej mojej koleżanki , która miała bzika na punkcie czystości (pozwalała odwiedzać dziecko od 3 miesiąca życia, z cała lista zakazów - np używania balsamów po kąpieli, perfumowana się, używania lakieru do wlosow) bardzo często choruje, teraz ma 5 lat. Druga z kolei była wyluzowana i wszystko robiła w granicach rozsądku - ona jest dla mnie wzorem :) mały zdrowy, przyzwyczajony do wyjść itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćOlkus
Ja w proszku lovela prałam do 6 miesiąca życia i teraz jak wszystko ze skórą będzie ok, to tez nie zamierzam prac dłużej. A teraz kupie bobini bo chyba jest tańszy ;) Kremów tez nie używałam jedynie na wyjście na dwór, no i jak coś się pojawiło na pupie. Córka używała tylko pampersów teraz zamierzam kupić, tylko najmniejszy rozmiar a potem dady z biedry. Chyba ze będę trafiała na fajne promocje pamkersow np. w tesco. Maz z wczorajszych moich zakupów zupełnie nie zadowolony :/ bo jak mogłam kupić jemu synkowi ubranka po jakimś innym chłopcu :) Ja mam świra, na punkcie mycia rąk. Na szczęście córka tez :) Dziewczyny a jak zamierzacie karmić? Córkę karmiłam miesiąc,to był dla mnie horror :( dużo wygodniej myć butelki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie tylko pierwsza seria ubranek byla wyprana z dzieciecym proszku i wyprasowana, bo to zdazylam sama zrobic zanim sie mlody pojawil.. jak zuzylam to co mialam (okolo miesiac) to juz pozniej nie prasowalam bo i nie mialam kiedy, zadnych problemow ze skora nie bylo i nie ma do dzis (5lat). W loveli pralam do 4-5mca. Tyle samo czasu kapalam dziecko w oilatum. Pozniej przeszlismy na dorosle kosmetyki w zasadzie i wszystko bylo ok. Jedyne co poskutkowalo wysypka (taka doslownie polgodzinna) to moj szlafrok. Jakies sztuczne sliskie cos (bawelna mnie strasznie gryzla) - na buzi wyskoczyly mu czerwone kropeczki ale zeszly tak szybko ze nawet niczym ich nie smarowalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z kolei jesli chodzi o pieluchy to mielismy przygode z odparzeniem, jednorazowa co prawda ale dosc uciazliwa. W pierwszym-drugim tygodniu zycia (uzywalismy Pampers) zrobila mu sie wrecz rana od samej pachwiny az po spory kawalek uda... nie wiem czy to wina pieluch czy pudru (ale puder na pewno sprawe pogorszyl...). Skonczylo sie na tym ze rozlozylam podklady na calym lozku i mlody sobie kopal swobodnie calkiem na nagusa, tzn mial od gory jakis kaftanik, czy body rozpiete ale dol tylko przykryty pielucha czy kocykiem. Myty czysta woda i czasem psikany octeniseptem. Zdolnosc regeneracji skory u takiego dziecka jest niesamowita.. u doroslego taka rana by sie chyba z miesiac goila a u niego po tygodniu nie bylo sladu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tez kupowalam uzywane ubranka, pralam w 40'. Dla mnie uzywki maja jedna podstawowa zalete. Skoro uzywane wygladaja dobrze tzn ze nie rozleca sie i nie wyblakna po pierwszym praniu jak to czesto ma miejsce przy nowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olkus, a ja sobie nie wyobrazam karmienia butelka! ;) pierwsze dziecko karmilam dluuugo, i drugie tez zamierzam jesli bedzie taka mozliwosc. Dla mnie taka maksymalna granica kiedy dziecko trzeba odstawic to czas kiedy idzie do przedszkola (odpowiednio wczesniej zeby tego zle nie kojarzylo). Moje poszlo jak mialo 2,5roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A właśnie w czym się kapie takie dziecko???? Woda+ co? Ja kiedyś na promocji w Rossmanie kupiłam emulsję do kąpieli z Nivei od 1.moesiaca i emulsję DoveBaby (chyba od 1.dnia). Do tego mam oliwkę i krem do twarzy i ciała z Hipp (od1dnia), maść Bepanthen. Tak sobie to kupiłam kiedyś na super promocji i teraz sama nie wiem, czy dobrze zrobiłam :D bo pojęcia nie mam o kąpaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćOlkus
Jednak sporo z nas kupuje używane ubranka :) ja na początek kupie płyn do kapieli hipp. Do mycia pupy po kupie będę miała kubek i kwadratowe waciki. Właśnie jak będziemy pielęgnować siusiaki naszych chłopców? I jak ma być układany w pieluszce? Kiedyś była dyskusja na ten temat. Ja jakos nie mogłam sobie poradzić z karmieniem piersią. Może teraz będzie inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ja zobaczę jak wypadnie moja emulsja Dove od 1.dnia, a jak mnie coś zaniepokoi to zmienię na Hipp :) bo rzeczywiście ostatnio czytałam, ze produkty z Hipp są super :) co do karmienia - nie wiem czy będę miała pokarm, bo miałam guza wycinanego z piersi, być może z drugiej będzie coś leciało :) Piersi bardzo mi urosły, ale np moja siostra nie miała prawie w ogóle pokarmu. Bardzo się stresowała, co nie pomagało i ostatecznie skończyła na mm w pierwszym miesiącu już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z całego serca szanuj***abeczki karmiące do 2 lat, ale nie rozumiem terroru karmienia piersią... Jeśli ktoś nie ma pokarmu, albo się meczy to co - dziecko ma być głodne lub matka w depresji ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćJus
planuje kupic kosmetyki z serii NiveaBaby ale na internecie znalazlam rozne opinie, ze nie nadaja sie od 1 dnia zycia tylko od 1msc, gdzie indziej wyczytalam, ze dziela sie od 1msc i na te od 1 dnia (opakowania biale lub niebieskie) i tak mysle co tu robic a wy macie jakies doswiadczenie badz opinie na ich temat? Bo na opakowaniu to nic nie pisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja nie bylam karmiona piersia bo moja mama nie miala pokarmu i jakos zyje i nawet duzo nie choruje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kupiłam Nivea Baby od 1 miesiąca życia (jest napisane z tylu)- to emulsja do kąpieli. Moja koleżanka się pomyliła i myła od pierwszego dnia i nic się nie stało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kapalam w oilatum - dodaje sie nakretke do wody. Emolienty lekko natluszczaja skore i jest taka.. fajna ;) sama uzywalam jak mi sie takie dziwne szorstkie cos zrobilo na biodrach a nie cierpie kremow/balsamow ogolnie uczucia tlustosci.. Z kosmetykow jako "must have" u mnie jest jeszcze linomag i chusteczki bambino. Plus zel na zabki zapobiegawczo juz teraz bo z pierwszym dzieckiem mielismy problem jak sie okazalo ze mu zabki w 4mcu wychodza.. Co do pielegnacji i.. ukladania siusiaka - u nas bylo normalne mycie tak samo jak cale cialo, bez zadnego ukladania. Chyba gorzej jest u dziewczynek jak od kupy cala pielucha brudna. Co do karmienia, nikt nikomu nie powinien narzucac co ma robic. Ja akurat tryskalam jak fontanna i nie mialam problemu z laktacja ale wiem ze polozne czasem nie maja za grosz wyczucia i empatii i niemalze zmuszaja kobiety do karmienia.. a nie oszukujmy sie, na początku to boli.. niemniej jednak dla mnie mega wygodne jest karmienie piersia w nocy... bez wstawania i przygotowywania pokarmu, zwlaszcza jak dziecko jest non stop glodne..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalina777
Odnawiam naszą tabelkę: lifeisgood: wiek-30, dzieci-0, tp: 30.4-02.05-, płeć- chłopczyk goscJus: wiek-26, dzieci-0, tp:21-23 maja, pleć- chlopczyk silverlight wiek-33, dzieci-0, tp:21-23 maja, plec- chlopczyk Daria8787: wiek 30, dzieci-1, tp: 28-29 maj , płeć dziewczynka gość marta: wiek-30, dzieci-1, tp: 21 maja, płeć- dziewczyna goscOlkus .... Kalina777: wiek 31, dzieci-1, tp 6.05.2018, Marcelina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×