Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość moze przyszla mamusia

MAJÓWKI 2018

Polecane posty

Gość kalina777
Oj to wyżej to ja kalina777 a kąpałam najpierw w oilatum a pptem testowałam. Pieluchy dady z biedry, krem bepanthen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćOlkus
Dziewczyny Ja dalej zastanawiam się nad toxo i cytomegalia. pytam pozostałe dziewczyny powtarzalyscie te badania? Ja miałam na samym początku. Toxo ze przechodziłam cytomegalia ujemna. Znajoma mnie nastraszyła ze powinnam zrobić jedno i drugie igg igm. To wyjdzie 280 zł trochę mi szkoda kasy. Z córką miałam tylko na początku i było ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja miałam cytomegalie tylko raz robiona, sama sobie zrobilam zaraz na poczatku lutego i wyszlo mi ze przechodzilam, igm ujemne, igg dodatnie. Spanikowalam i zrobilam sobie jeszcze awidnosc. Wyszlo mi ze jest wysoka, czyli wszystko mam nadzieje jest ok. Toxo mialam dwa razy w ciazy i wyszlo ze nie przechodzilam. Dzisiaj zrobilam sobie na wirusa opryszczki, bo nie kojarze zebym to kiedykolwiek miala, choc moja mama twierdzi ze jak bylam mala to mialam, ale chce miec pewnosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie miałam robionych tych badan w ogóle :) może coś dzisiaj mi powie, bo mam wizytę. Jak nie to znaczy, ze niekoniecznie trzeba. Chyba wie co robi kurde, ja nie będę lekarce o badaniach mówić. Już zwariować można z tymi wszystkimi kwestiami hehe nie chce już panikowac i nakręcać się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćJus
toksoplazmoze miala robiana na samym poczatku ciazy, bylo to jedno z wielu pierwszych badan jakie zlecil gin, igg oraz igm wynik ujemny, nie bede powtarzaac tego badania chyba, ze gin zlecilby ponownie, cytomegalii robionej nie mialam i raczej robic nie bede skoro lekarz nie kieruje. Tez jestem tego zdania, ze lekarz raczej wie co robi ale jak ktos ma sie martwic to moze lepiej zrobic dla swojego spokoju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja juz cala zglupialam:D Od tych wszystkich badan, metod opieki nad dzieckiem, kurcze no mozna zwariowac:) Teraz odzsukalam moj***adania z wrzesnia i rzeczywiscie mialam toksoplazmowe (igG/igM). Czyli luz :) Jak kaze mi cos zrobic jeszcze to zrobie, ale ona juz sama wie, co mam robic a czego nie:) Jesli ktoras sie tak mocno przejmuje to dla swietego spokoju niech sobie zrobi:) ja juz olewam i luzuje:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny, a czy kupujecie dla swoich majowych dzieci rozki? Ja sie zastanawiam, bo to przecież juz wiosna i czy nie za cieplo na rozek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziś czytałam artykuł o tym jak niemowlaki odcxuwaja temperaturę... Otóż w brzuchu mamy maja 35-37 stopni. Wychodząc na świat odczuwają straszny skok temperatury i bardzo łatwo je przeziębić, dlatego ubiera się warstwę więcej noworodkowi. Rożek na pewno nie zaszkodzi- a nawet może pomoc, dziecko będzie czuło się bezpieczniej. Dziś byłam u lekarza- mały zdrowiutki i wazy już 2100 gr :) kolejna wizytę mam 4 kwietnia. Moja gin bardzo martwi się tym lozyskiem .... Nawet cesarka jest problematyczna ech bo trzeba najpierw przecinać brzuch, potem łożysko... Dopiero potem wyjac dziecko. No coz, nic nie zrobię. Po 20 kwietnia już jakoś będę miala to cięcie. Zosbaczymy jak sprawy się potoczą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćOlkus
Lifeisgood super ze maleństwo zdrowo rośnie. Po 20 to już nie długo ;) będziesz kwietniowa mama ;) a my jeszcze będziemy się turlac,nie które 4 tyg :) ja mam nadzieje ze jednak urodze juz na początku maja. rożek kupie i ten tulik. Podobno w tuliku ma nie płakać i dłużej spać :) Dziewczyny na jak długie spacery chodźcie? Wczoraj przeszłam ponad 1 kilometr myślałam że padne. Dziś mam w nogach zakwasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olkus ja wcale :( a taka fajna pogoda się robi... Dziewczyny mającej już dzieci - jak to było ze spaniem Waszych niemowlaków? Po pierwsze - czy spały z Wami w łóżku??? Po drugie - często w nocy się budziły?:) Kurczę moja koleżanka zarzekała się, ze jej Bobas będzie spał w osobnym łóżeczku i teraz minpisze, ze wszystkie plany spełzły na niczym, bo i tak śpi z nią ;p ja bym chciała, żeby mój spał w osobnym lozeczku obok mojego łóżka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje sie wcale nie budzilo, tzn na jedzenie tylko ale to w zasadzie sam sie obsluzyl i spal dalej ;) od samego poczatku spal ze mna (przez pierwsze pol roku bylam raczej malo mobilna) no i... spi do dzis :/ ale to kwestia malego mieszkania (2ppkoje) tez jest i planujemy po przeprowadzce do wiekszego ze juz bedzie sam w swoim pokoju. Teraz czasem jak spi a ja mam noc z serii bezsennych i cos tam sobie robie to zdaza mu sie obudzic i wolac zeby sie z nim polozyc ale wydaje mi sie ze to wynika z tego ze jest juz troche zazdrosny o brata i czasem lubi sobie "podzidziusiowac", bo taka przylepa sie stal od jakichs 2-3 miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie tez 0 spacerow. Ledwo sie do samochodu moge doczlapac.. czuje sie jak w 10mcu a tu jeszcze tyle czasu... Czasem, jak musze, wychodze z psem. Ale to wielkie i silne bydle wiec staram sie tego unikac bo nie moge jej utrzymac. W 1ciazy prawie do samego konca jezdzilam na studia do innego miasta i czulam sie dobrze a teraz... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje mlode mialo rozek (taki z usztywnieniem wyjmowanym) i pewnie nowego kupowac nie bedziemy. Uzywalismy tylko na poczatku, 2-3tygodnie max.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lifeisgood
Hehe ja podobnie - tez czuje sie jak w 10 miesiacu:D Nie moge spac, codziennie w nocy mam problem - coraz gorzej mi sie oddycha, boli mnie wszystko, nogi np... W dzien to samo, poruszam sie jak slonica, co chwiel przysypiam, czuje sie fatalnie. Ale i tak lepiej niz w nocy. A ile lat ma Twoj synek second???:) Wiele dzieci spi z rodzicami. My planujemy klasc go w jego lozeczku,ale jak bedzie to zobaczymy (nie mamy doswiadczenia jeszcze).Ja tez mam jeden rozek nowy (bez usztywnienia) a jeden stary, koelzanka mi dala z ta wyjmowana wkladka (ale mowila, ze i tak jej nie uzywala, bo jej dzieci wolaly bez).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Za miesiac skonczy 5lat. Nie planowałam tak dlugiego spania z nim, ale przyznam szczerze ze wygodniej mi z dzieckiem niz z partnerem :p to taki maly grzejniczek... jeszcze jak sie wtuli to az mi sie lepiej spi. Cos czuje ze ja bede miec wiekszy problem z odstawieniem go do wlasnego lozka niz on ;) a planujemy kupic mu takie pietrowe z szafa zeby nie bylo wymowki ze nie chce sam spac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja uzywalam z wkladka bo sie balam w ogole dziecka ruszyc jak byl taki malutki, a na tym usztywnieniu jakos tak pewniej lezal. Ale to tak chwile tylko trwalo. Jak sie przyzwyczailam do przebierania, kapania itd to i rozek poszedl w odstawke. Niby dzieci lubia byc ciasno owiniete ale moje wolalo swobode.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny ja mambardzo często problem z bólem, kręgosłupa.. Nawet w nocy nie mogę zasnąć z tego powodu, a jak leżę na boku to jeszcze bolą mnie zebra...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O kurczę 5 lat to rzeczywiście długo :) moja siostra spała 2 lata i już myślałam, ze to baaaardzo długo (jej mąż spał albo w innym pokoju, albo w nogach ;p). Teraz mały śpi z nimi w pokoju, ale w swoim lozeczku i szwagier nareszcie odzyskał łóżko :D. Mnie w nocy tak bolało w pachwinach echhh czytałam, ze to tez typowe dla 3 trymestru. Szarpie mnie tak z prawej strony w szczególności przy każdym ruchu, gdy np chce zmienić pozycje. 2 razy zmieniałam pokoj w nocy ;//// tym bardziej, ze mój mąż tak się wiercił i bałam się, ze zaraz mnie przygniecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćOlkus
Moja ma 6 lat i nadal śpi w naszym pokoju,tyle ze na swoim łóżku. Przed ciążą często w nocy do nas orzychodzila, teraz nie przychodzi bo wie ze może mnie uderzyć w brzych. Ciekawe czy będzie chciała spać w swoim pokoju. Mam nadzieje,ze jak sama będzie wybierała farby,tapetę,ozdoby do pokoju to prędzej się do niego przekona. Ja tez mam problem z kręgosłupem, zazwyczaj w tedy jak długo siedzę. A jak długo leżę na lewym czy prawym boku,to pieką mnie biodra. Z córką miałam rożek z usztywnieniem ale używałam go tylko w szpitalu. Był lipiec wiec bylo bardzo,bardzo gorąco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćOlkus
Dziewczyny musze się pochwalić bo mamy wozek! Adamex bebetto był na promocji 1400 zł wiec mąż nawet bardzo nie pytał mnie o zdanie tylko zadecydował ze kupujemy. Czytam opinie na internecie i nie ma szału no ale mam nadzieje ze będzie super. Kupiłam tez sporo ubranek nie wiem czy nie przesadziłam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćOlkus
Może glupie pytanie ale czy my w maju maluchom bedziemy zakładać krótkie body?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i jaki ten wozek kupiliscie? adamex czy bebetto? i jaki model? ja sie chwile zastanawialam nad mutsy ale doszlam do wniosku, ze na pol roku bo chyba tyle mniej wiecej dziecko korzysta z gondoli, nie ma co wydawac 3000zl, a nawet i wiecej bo jeszcze akcesoria do wozka. A w sklepie wpadla mi w oko spcerowka Joie Litetrax. Ja wiem, ze przesadzilam z ubrankami i juz wiem zr na pewno nie zdazy ze wszystkiego skorzystać ale kupowalam jeszcze jak byly wyprzedaze i az zal bylo nie wziac. Bylam u lekarza i moj wazy 1500gr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam dwa razy body z krotkim na 62cm i 3 sztuki na 68cm. Jak bedzie potrzeba wiecej to dokupie online. skupilam sie na tych z dlugim rekawem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olkus mowisz o Adamex Barletta??:) Jest bardzo ladny i popularny :) Mysle, ze dobry wybor. Napisz jeszcze jaki kolorek wzieliscie:) Ja juz w tym tygodniu mam nadzieje bede miala moje Bebetto (Czeka na nas, dalej nie odebralismy). Co do body - slyszalam,ze czesto sie korzysta z niego, ale to tylko teoria (moja pierwsza ciaza), nie wiem jak w praktyce;p ja odkupilam sporo uzywanych, na dodatek na wyprzedazach tez troche kupilam tych ubranek:D od siostry duzo dostalam. Ostatnio dokupilam 2 body 56 z krotkim, bo nie mialam (62 mam kilka sztuk). Poza tym jest tyle kombinacji do ubrania dziecka, ze jak nie body, to mozna kaftanik zalozyc czy po prostu pajacyk bez niczego:) Ja juz nic nie dokupuje, czekam na dziecko i sama zobacze, czego mi np.brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćOlkus
Dokładnie, adamex barletta ;) mieliśmy go nie wyjmować z pudełka, ale córka nie dała nam spokoju i byłam w szoku bo jest ogromny. W sklepie wydawał się mniejszy ;) gondola super a spacerówka jak to spacerówka z takiego wózka. Był też na promocji baby design lupo za 1150. Czarny ale gondola była dużo mniejsza. Sprzedawczyni w sklepie mówiła, ze to jest dużo lepsza firma od adamex, lepszy stelaż i właściwie wcale nie mają reklamacji. To ja z krótkimi body poszłałam wgl to jestem zła ze dużo kupiłam na 56 i 62 co prawda dziś tylko w pepco, ale jutro zrobię segregacje i w piątek coś wymienię dla córki. Długo nic nie kupowałam, jak wpadłam do skkepu to nie mogłam się opanować. ;) mieliśmy jeszcze opanować łóżeczko w ikea, ale już nie miałam siły chodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lifeisgood
Ale bardzo dużo ludzi ma Barlette, ja nawet na mieście widuje co chwile. One są modne i duże, bardzo podobne do Bebetto. Ludzie zawsze na coś marudzą, poczytaj opinie na temat o wiele droższych wózków - jest to samo. U nas w sklepie zawsze dają rabat (my dostaliśmy 200 zł ponad), to wychodzi o wiele taniej niż na Allegro. Tu na forum opinie na Barlette są różne, ale dlatego, ze tu kłócą się dwie firmy - Anex i Adamex ;p na Kafe działają ich przedstawiciele, nacxytalam się chyba z 500 stron (gdy chciałam Anexa). Jedni na drugich nadają ;p Jeszcze niekiedy piszą w typowo marketingowy sposób ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PS co myślicie o wyjeździe z dzieckiem nad morze (gdy będzie miało 4 miesiace)? Jsk wtedy zachowywały się Wasze dzieci?:) Z południa Polski podróż autostrada potrwałaby ok 6 h (nie licząc przerw). Chcemy jechać ze znajomymi(ich synek będzie kilka miesięcy starszy już), ale czekamy na narodziny dziecka i to jak będzie się zachowywać :p bo np syn mojej siostry cały czas płakał, to jak taki będzie to bez sensu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćOlkus
Jeśli wynajmiecię domek to czemu nie :) bo ja nie chciałabym mieć wrzeszczacego niemowlaka za ścianą w czasie urlopu ;) my też planowaliśmy taki wyjazd,ale jednak w tym roku odpuszczamy. Jedynie na weekend wybierzemy się nad soline. I to może bez malucha :) :) jak będzie grzeczny i babcia będzie chciała zostać :) :) Jeszcze koniecznie chciałabym pojechać w tym roku do Wrocławia,bo już 2 lata jadę i nie mogę dojechać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I jeszcze mam ochotę na energylandie :D life to gdzieś pewnie blisko ciebie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No nie az tak daleko. Mialam jechac z uczniami nawet niedawno, choc samemu to dopiero zabawa:) Ja mam blizej Slaskie Wesole Miasteczko w Chorzowie, polecam:D Jesli dziecko bedzie duzo plakac to pojedziemy moze w gory na 1 dzien, ewentualnie do Krakowa. Tez bym nie chciala placzacego dziecka za sciana na wczasach, wiadomo:D Kupilam sobie 1 ksiazke o niemowlakach i tak sobie czytam o roznych charakterkach. Ciekawe ktorym z nich bedzie moje dziecko ;) PS Kupilam w Rossmanie zel na opuchniete nogi z Bielendy i jest super, tzn przynosi ulge choc na chwile:D Zylaki smaruje tez mascia z kasztanowca, takze polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×