Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kasiur88

Mamusie listopad 2017 cz.2 ;)

Polecane posty

Gość gość kasiur88
Mamusie jak u Was? Nocka przespana? Adas po szczepieniu troszke niespokojny ale dalo sie przezyc za to dzisiaj sobie odsypia ;) moje dziecie odkrylo ze ma 2raczki i ze mozna jedna lapac druga smiesznie wyglada jak probuje ciagnac jedna reka druga albo jak obie pakuje do buzi :D pogode mamy wiosenna a matka wyprala bude z wozka i jestesmy uziemieni w domu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na ciemieniuchę dziś nam doradzono okład z bardzo ciepłej oliwki na gaziku i na to czapka na pół godziny przed kąpielą. // Byliśmy dziś w ośrodku rehabilitacji. Mały ma asymetrie twarzy i stąd skierowanie. Faktycznie ciągnie go na jedną stronę. Od dziś zaczynamy ćwiczyć i ma się to wyrównać :-) oby!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KarolinaNova
U nas nocka tak sobie, ale nie dlatego ze mala zle spala tylko ja chyba taka zmeczona bylam i ciezko mi sie wstawalo. Maja budzila sie co 3 godzinki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas pobudki co 1,5h, dzis stałam przed półką z mm w tesco, ale odeszlam, chyba ostatni raz... Budzą go gazy co chwila... Zmieniłam w nocy 3 maksymalnie przesikane pieluchy co oznacza, ze jadł, jadł, jadł... Wiec noc słaba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KarolinaNova
Najgorsze sa dni, kiedy mala w dzien spi max. 30 minut ok. poludnia a potem juz nie i ze zmeczenia jest tak strasznie marudna, tak wsciekla (mimo moich staran by ja uspac), ze mam ochote wyjsc z domu/zaniesc mala babci/ryczec razem z nia. Niepotrzebne skreslic, i tak wszystko sie zgadza. A jeszcze maz napisze sms, ze to dlatego bo mala nie chce spac w dzien. Momentalnie dostaje cisnienie na taki tekst, i pytanie w glowie ile on wie o dzieciach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość kasiur88
Karolina moj maz jak maly wieczorem niechcial zasnac mowil ze to przez to ze w dzien za duzo mu daje spac...tylko on bedac w pracy nie widzial ze maly od 15 nie spal a wieczorem to mimo ze zmeczony jak cholera zasnac nie mogl :/ kurcze i tak sie zastanawialam czy on byl w domu jak kuba byl malutki czy tylko mi sie to snilo ze zapomnial jak to jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KarolinaNova
Ja czekalam jeszcze na sms w stylu "placze bo jest glodna". Na szczescie,dla niego, taki sms nie nadszedl ;) straszne sa takie dni. W kulminacyjnej godzinie mala nie chce ani mleka, ani smoczka. Wczoraj obejrzalam na youtube filmik, w ktorym pediatra mowi ze aby uspokoic dziecko, nalezy m.in. robic " shhh" do uszka dziecka. Oczywiscie nie glosno ;) to je uspokaja, bo tak szumiala krew w brzuszku mamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KarolinaNova
Sprawdzilam to na malej i faktycznie dzialalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscxy
DomDel bardzo fajny pomysł, tylko mam jakieś zaćmienie chyba bo zastanawiam się jak podgrzać oliwke, w mikrofalówce? w ciepłej wodzie? Podpowiedzcie coś..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscfffBasia
Miałam wczoraj usg tarczycy, wyszło źle. Muszę zrobić dodatkowe badania. Mam "podejrzane guzki hypoechoniczne ":-( ja czuję że będzie dobrze ale trochę mnie to niepokoi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lucyna30
DomDel moją małą też ciągnie na jedną stronę i nawet jak jej podkładałam pieluszkę pod prawą stronę, żeby nie przekręcała głowy to ona potrafiła wyciągnąć pieluszkę i machać nią, a teraz przekręca się i śpi na prawej stronie... Na czym polega asymetria twarzy, czy jest to mocno widoczne, czy Twój pediatra to zauważył i skierował na rehabilitację i na czym polega ta rehabilitacja? Ile tygodni ma Twój synek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fenyloetyloaminka
My też będziemy mieć rehabilitacje na nieprzekręcalną główkę - asymetrię. Mały wpada w histerię jak chcemy mu ją poprawić. Niestety czas oczekiwania miesiąc. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Sylwia80
Dziewczyny chciałabym poznać waszą opinię na temat Żyrafa Sophie.warto zainwestować i kupić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KarolinaNova
Az musialam wygooglowac co to takiego ta Żyrafa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karmieniepiersia
Szanowni Państwo, Jestem studentką medycyny i wspólnie z kolegami z koła naukowego przy I Katedrze i Klinice Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego przeprowadzamy badanie, które ma nam pomóc w zrozumieniu problemów z jakimi zmagają się matki w pierwszych miesiącach po porodzie. Celem badania jest zidentyfikowanie przyczyn niemożności bądź odstępowania od karmienia piersią. Narzędziem badawczym jest stworzona przez nas krótka ankieta. Aby badanie było wiarygodne, musimy zebrać jak największą próbę badawczą. W tym celu zwracamy się do Państwa o udostępnienie tej ankiety na Państwa profilu, co w znaczący sposób przyczyniłoby się do realizacji naszego projektu. Z góry dziękujemy za pomoc! Link do ankiety: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfxkRt9A6PDuI2_Eq21IG105G35-dgCFdGNL6GRp5Vd1_Q5oQ/viewform

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goscxy ja podgrzewałam do tej pory w kąpieli wodnej tylko, że nacierałam mu główkę, a tu lepiej zrobić "przymoczkę", oliwka ma być bardzo ciepła, ale jak przyłożysz taki gazik na grzbiet dłoni nie może parzyć // Lucynko, mój synek ma prawie 12 tygodni, od początku widać było po kościach czaszki, że leżał w brzuszku na prawą stronę. Miał takie wgłębienie gdzie najprawdopodobniej była moja miednica, wszyscy mówili nam, że to się wchłonie. I faktycznie czaszka ładnie się uformowała. Jednak pediatra zauważył, że prawą stronę twarzy ma bardziej płaską. Ja tego tak nie dostrzegałam, ale dał nam skierowanie do ośrodka rehabilitacji. I czekaliśmy prawie miesiąc na wizyte. Lekarz po badaniu stwierdził, że maluch woli tą prawą stronę, lewą sobie troszkę skraca zwłaszcza przy podnoszeniu i układa delikatnie w "banana". Przy prostej zabawie w wodzenie wzrokiem za zabawką widać, że na prawo główka idzie do końca i ucho i policzek dotykają podłoża, a na lewo idzie dobrze, ale zatrzymuje ją i dopiero po lekkin przytrzymaniu kładzie policzek. Rehabilitantka pokazała nam kilka ćwiczeń które mamy robić i za 3 tygodnie idziemy do kontroli. Pokazała nam też jak go nosić i układać w "gniazdku", żeby kręgosłup miał ułożony tak jak w brzuszku. Kupiłam też otulaczek, żeby troszkę mu rączki przytrzymać przy ciałku, bo jak leży na przewijaku ma dość wzmożony odr****moro. No i problemem też jest to, że nie chce leżeć na brzuszku. Jak go kładę to albo płacze, albo kładzie głowę na prawo i liże rączkę. Ogólnie gdyby nie pediatra to sama bym na to nie wpadła, choć faktycznie woli tą prawą stronę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DomDel, dobrze, ze o tym piszesz, musze zwrocic uwage pediatrze, bo po urodzeniu tez mielismy plaska głowke, a teraz niby przekreca glowe w obie strony, ale na wznak ma przekreconą lekko pod skosem. Zauwazylam to na zdjeciach. Basiu, lekarze maja jakies podejrzenia? Z ta tarczyca to sporo osob ma problemy po porodzie...:( Mamy noc pod tytułem "co dalej?". Od 13 Mały nie zasnął, wozek parzył, tylko na raczkach i tylko w pionie. Zasnał kolysnany przy piersi o 21... Jest jakis oslabiony... Tatę mamy chorego, z goraczką, wiec latam z termometrem od jednego do drugiego, a na koncu samej sobie zmierzylam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, mam pytanie- czy ktoras z Was mota dziecko w chuscie? Ma w tym doswiadczenie i doradzi co wybrac? Mysle ze moj nieodkładalny berbeć własnie tego potrzebuje :) DomDel, moja kolezanka ma coreczke u ktorej chusta pomogla na przetrwaly odr****moro. U nas tez sie zdarza jeszcze, choc sporadycznie, ale pewnie zamotanie nie zaszkodzi. Strasznie chcialabym poprobowac, bo teraz zima to pewnie nosilabym glownie po domu, bo nie zainwestuje w kurtke do chustonoszenia, ale na wiosne przerzuciłabym go na plecy i moze troche pomogla swojemu kregoslupowi szyjnemu, ktory mi wysiada od noszenia na rączkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój maluch na początku głównie główkę kładł na prawo, zawiesiliśmy karuzelę po lewej stronie i zaczął główkę co raz częściej odwracać, ale do głowy nam nie przyszło, że nie odwraca jej do końca :-( Pytałam o chustę, usłyszałam, że jeśli umie się dziecko dobrze nosić to jest rewelacyjna, ale ciężko potem malucha odzwyczaic bycia cały czas przy mamie. Póki co będziemy próbować "gniazdka", bo w tej pozycji odr****moro też jest mocno ograniczony, dziecko czuje się bezpieczne. Zastanawiam się czy nie kupić poduszki stabilizującej, ona właśnie wspomaga tą pozycję jaką miało dziecko w brzuszku. // Dziś noc ciężka, chyba nadmiar wrażeń i te ćwiczenia go rozstroiły, mnie bierze jakieś choróbsko :-( jakby nie mogło być już normalnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KarolinaNova
Mala tez przy przewijaniua odr****moro. Glownie kiedy dopiero co sie obudzila, nie doszla jeszcze po tym snie do siebie. Nie zawsze, bo jak nie spala przed zmiana pieluszki to lezy i sie rozglada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój najbardziej jak jest golutki, jak mu położę choćby pieluszkę na brzuszku to ten odruch jest minimalny.// Wasze maluchy też "biegają" pod czas przewijania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość kasiur88
Adas tez upodobal sobie prawa strone i polozna zalecila masowanie karku z lewej zeby rozmasowac to napiecie :) do tego kladlam go raz na jednej raz na drugiej stronie i pomoglo :) jedynie niekiedy jak podnosi glowke to ja troszke przekrzywi po skosie na prawo ;) a co do chusty to znam kilka chustoswirek :) i nie powiem motanie jest fajne ale jedna z moich kolezanek motala duzo baaardzo duzo i mala nie chciala sie oduczyc nawet majac 3latka byla co chwile noszona w toodlerze i to mnie zniechecilo maly byl zamotany moze ze 3razy na probe ale to kednak nie dla mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiur na czym polega taki masaż? Jakiś specjalny sposób wykonania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość kasiur88
Kochana zwykly masaz troche pouciskac troche kolistych ruchow :) wyczujesz ze ma napiety miesien i go musisz rozmasowac kilka razy dziennie po troszeczce :) ja robilam chyba z 5razy po kilka ruchow odkad mu to popuscilo to jak spi czy lezy na pleckach to glowke obraca ladnie w obie strony i na prosto a wczesniej zaraz uciekala na prawo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość kasiur88
Kochana zwykly masaz troche pouciskac troche kolistych ruchow :) wyczujesz ze ma napiety miesien i go musisz rozmasowac kilka razy dziennie po troszeczce :) ja robilam chyba z 5razy po kilka ruchow odkad mu to popuscilo to jak spi czy lezy na pleckach to glowke obraca ladnie w obie strony i na prosto a wczesniej zaraz uciekala na prawo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscxy
Mój starszy syn miał krzywą glowke od urodzenia, lekarz zwrócił nam na to uwagę bo sami nie zauważyliśmy, kazał obracać dziecko na boczki i obserwować, jak miał 6 m-cy to kupiłam mu poduszkę na plagiocefalie, uwielbiał na niej spać, zresztą do dziś z nią śpi. Pomogło, ma śliczna główkę :-) Młoda urodziła się ze śliczna główką ale widzę ze od spania zrobiła jej się plaska i jedno ucho przylega do głowy a drugie lekko odstaje. Cały czas myślałam że dostanie poduszkę po bracie ale zanim "dorośnie" do jego poduszki to miną co najmniej 3 m-ce bo kupuje się ja wg obwodu więc chyba zamowie jej drugą już teraz. Polecam wam lekturę i sklep z którego zamawialam, być może też którąś z Was zainteresuje :-) https://headcare.co/syndrom-plaskiej-glowy-plagiocefalia/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KarolinaNova
Czy wasze dzieci w ciagu dnia zasypiaja przy zaslonietych czy odslonietych oknach? Maja zawsze zasypiala przy odslonietych, ale dzis widzac jaka jest zmeczona ( i bojac sie tez powtorki z wczorajszego dnia, kiedy wrecz darla sie ze zmeczenia mimo staran by zasnela, i kiedy w koncu sie to udalo to przez godzine spala bardzo niespokojnie) zaslonilam jej okno w pokoju. Wiem, ze pisza aby tak nie robic bo dziecko nie odroznia wtedy dnia od nocy, ale nie moglam juz patrzec na jej zmeczone oczka, ciezkie, zalzawione i malutkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fenyloetyloaminka
1003 byłam w ciąży na kursie chustonoszenia. Musi być tkana nieelastyczna. Ostatnio Lidl wypuścił bardzo dobre chusty za grosze. Nowa kosztowała niecale 70 pln... Zebrała dobre recenzje. Ja z motaniem czekam na skonczenie przez młodego 3 miesięcy. Pewien emerytowany neurolog mówił mi ze jego zdaniem problemy z adhd itp sa związane ze zbyt częsta pionizacja. A ja i tak co chwile go pionizuje gdy płacze.... Podobno układ trawienny dojrzewa do końca 3 miesiąca. Moze w końcu sie wyspie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas dzis jakis przełom, 2 kupy jednego dnia, do tego pobieralismy krew i polozna zwazyła Małego- 6720g urodzeniowa 3000g, spadkowa 2750g, czyli 4 kg w 3 miesiace :) Po ciezkiej nocy mam nadzieje na spokojniejsza dzis... Musze jeszcze poczytac o tych chustach. A o tym pionizowaniu nie wiedzialam, myslalam ze to chodzi tylko o kregoslup... Tez sie pionizujemy ciagle :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lucyna30
Dziękuję DomDel ;* wyczerpująco odpowiedziałaś na moje pytania! Spróbuje i masażu polecanego przez Kasie i poćwiczę ją trochę, żeby jednak trochę tą główką obracała. W następnym tygodniu mamy szczepienie, to zwrócę na to uwagę pediatrze... niby jest on dość doświadczony, zawsze nią obraca, wszystko sprawdza i na brzyszek ją kładzie, ostatnio mu nawet popierdziala ;) ale niepokoi mnie ta główka coraz bardziej, bo ma po tej prawej stronie spłaszczenie z tyłu, no i też do końca nie dociąga tej główki z lewej strony, na wprost też jej ciężko główkę położyć... myślałam też, że z czasem to się unormuje i wyrówna i też wszyscy tak mówili... Ja o chuście nie myślałam, ale o takim nosidełku/plecaku bardziej(wydaje mi się bardziej stabilny), bo też nie mogę się nigdzie ruszyć jak mała nie śpi, a śpi coraz mniej... ale uznałam, że wielu rzeczy z nią na brzuchu też nie uda mi się zrobić... może na lato kupię i będę z nią wędrować ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×