Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kasiur88

Mamusie listopad 2017 cz.2 ;)

Polecane posty

Gość Ciężarówka88
Cześć Dziewczyny, dziś fruwam 5cm nad ziemią- byliśmy na kontroli u ortopedy i bioderko Olusia świetnie reaguje na leczenie. Po dwóch tygodniach noszenia szyny 24h/dobe przeskoczyliśmy z wady o stopniu IV na wadę IIb (ominęliśmy po drodze IIIb, IIIa, IId i IIc). Od dziś możemy ściągać szynę co drugi dzień do kąpieli. Bardzo mnie to cieszy bo Olusiowi zaczęła schodzić skóra w miejscach ciągłego zgięcia nóżek. Odkąd nosi szynę to mniej je. Wcześniej wypijał ok 800ml a teraz tylko 650-700. Mam nadzieję że po leczeniu to nadrobi. Niestety mamy też problem z anemią. Już drugi raz lekarz nie wyraził zgody na szczepienie z powidu złych wyników krwi. Suplementujemy żelazo i mam nadzieje że w końcu wyniki się unormują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość kasiur88
Ciężarówka88 cudowne wiesci ;) Olus to silny chlopak i z reszta tez sobie poradzi :) jeszcze troszke i leczenie bedzie tylko wspomnieniem ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cieżarowko, jak dobrze slyszec takie wiadomosci :) Nie martw sie, my tez jeszcze nie jestesmy zaszczepieni, mielismy silna anemie, ale udało sie ja zwalczyc, bo powtarzalismy morfologie i jest ok- Wam tez tego zycze :) Jutro mamy wizyte, jesli reszta bedzie ok, to szczepimy sie. Chociaz mam objawy grypopodobne- stan podgoraczkowy, łamanie w kosciach, oby Mały nie złapał, bo szlag mnie trafi z tym szczepieniem, boje sie gdziekolwiek z nim wychodzic na dluzej i chcialabym zeby juz miał to za soba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lucyna30
Czy badanie krwi przed szczepionką robią u Waszych dzieciaczków na żądanie, czy to jest standardowe badanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucynko, ja robilam prywatnie, nie robi sie standardowo, ale my mielismy anemie i zalecenie podawania zelaza jak poprawia sie problemy z brzuszkiem. Wydawał mi sie taki blady i oslabiony, wiec chcialam to skontrolowac, bo zelazo nadal nie bylo podawane przez kolki, ale jak widac anemia sama ustapiła. Nie chcialabym zaszczepic dziecka i zastamawiac sie, czy ma, czy nie ma anemii, a lekarze nie chca zbyt czesto zlecac badan, wiec za cale 12 zł jestem spokojniejsza i wiem, ze moj pokarm mu wystarcza by nadrobic niedobory z czasow zoltaczki :) Chociaz mamy pewne odchylenia od norm, jutro je pokaze pediatrze na wizycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lucyna30
1003 Yhy rozumiem Cię doskonale ;) a jaką szczepionkę macie jutro? My w środę mamy rotawirusy... Mała zdrowa i silna, ale zawsze pewniej bym się czuła po dodatkowych badaniach ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucyna, mama2017 dziękuję :*, ile trwa taki katarek u maluszka? Z odciąganiem jest ciężko, siedzi mu to gdzieś głęboko i nie chce zejść, jak tak dalej bedzie to chyba nie ominie nas wizyta u lekarza :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lucyna30
DomDel przepraszam, mi chodziło o wodę morską... i oby obyło się bez lekarza ;* a powiedz jak tam ćwiczenia z małym? Jest poprawa? ;* 1003 my też dopiero 2 tygodnie temu mieliśmy tą szczepionkę, a i tak mąż twierdził, że za wcześnie i chciał ją w tym tygodniu zrobić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KarolinaNova
Ciezarowka super wiesci!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćfffbasia
Dom Del u Alusia katarek trwał 10 dni. Cieżaróweczko, bardzo się cieszę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucynko, dziękuję że pytasz, na moje oko się poprawia, bardzo lubi ćwiczenia, uśmiecha się od ucha do ucha. Nie ma płaczu przy leżeniu na brzuszku, zadziera głowę wysoko :-) i mam wrażenie, że lepiej śpi i jest mniej płaczliwy. Zgodnie z zaleceniem śpi w różku również w dzień.// Basiu dziękuję, 10 dni to jak dla mnie o 9 za długo:-) biedne te nasze maluszki jak mają zatkane noski. Nie mogę słuchać jak mu tam bulgota, a jak chce odciągnąć to nic nie ma :-( Basiu, a jak Ty się czujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćfffbasia
Ja dobrze, tylko czekam na wieści o męża siostrzeńcu, z morfologii wyszło że ma białaczkę, szybko powtarzał badania i w każdej chwili mogą być wyniki. To 7 letni kochany chłopczyk. Wszyscy jesteśmy w nerwach nie mówiąc o jego mamie:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość kasiur88
Dziewczyny u nas kolejny tydzien szpital :/ w zeszlym tygodniu maz a teraz Kuba jeszcze Adas zaczyna kichac i kilka razy zakaszlal :( cholera gdzie ta zima i mrozy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fenyloetyloaminka
Ciężarówka, super :) Niedługo już bez szyn. :) Basiu, trzymam kciuki :( U nas poprawa w laktacji. Mały się najada, ale często i tak jest nerwowy przy cycu przez gazy. Już nie wiem co jeść by nie miał problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KarolinaNova
Wszystko przez ta pogode. W dzien babci mega zima, sniezyca, zaspy sniegu. Dokladnie tydzien pozniej poczatek wiosny. Organizmy wariuja. Smiac mi sie chce jak podchodze do lozeczka, bo mala sie przebudzila i placze. Nachylam sie, mala patrzy na mnie, usmiecha sie, raczki i nozki az chodza, zaczynam do niej mowic a ona co? Zasypia :) oczy jej sie robia taaakie ciezkie i tylko zdarzy sie usmiechnac i juz spi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wrzesniowa mamuska
1003 - dużo zdrówka dla całej rodzinki. Kim jesteś z zawodu? Basiu, współczuję rodzicom tego chłopca. Czy są już powtórne wyniki? Skąd białaczka u tak małego dziecka?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1003
Dziekujemy :) Pedagog specjalny, cała masa rodzicow moich podopiecznych upatruje przyczyn autyzmu w NOP. Nie uwazam, ze są one odpowiedzialne za wystapienie zaburzenia, ale jednak mysle, ze w polaczeniu z podatnoscią neurologiczną i innymi czynnikami mogą byc jedną ze składowych. A jak jest- ciezko powiedziec. Synka szczepic bede, bo korzysci sa wieksze niz ewentualne ryzyko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1003- na kolki pomógł nam nutramigen. Oczywiście jest to wyłączna dieta. Przeszło z dnia na dzień:-) ja mam po ciąży ogromny ból zębów. Zaczęłam juz nawet chirurgiczne usuwać ale nie wiem czy to coś da. Ból przechodzi z zęba na ząb....Od tygodnia biorę ketonal:-( MM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gosc 1003 a mi pediatra mowil ze im aYbciej dziecko sie szczepi to lepiej przechodzi sCzepebia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MM, my tez mielismy probe wprowadzenia nutramigenu, ale nie było szans by go zaakceptował, zjadał po 20 ml i wymiotował. do twj pory dostaje spazmow na widok butelki nawet z moim pokarmem. Domyslam sie jak musieloa ie byc zdesperowani i jak Wam kolka uprzykrzała zycie. A gastrolog potwierdziła, ze kolka po przejsciu minie w tempie ekspresowym i to sie u Ciebie potwierdziło. Gosciu- co do łagodniejszego przechodzenia szczepien- nie wypowiem sie, nie mam doswiadczenia, bazuje na tym co spotkało innych, ale to jesli chodzi o skutki dlugofalowe, ktore wiazane sa przez nich z zaszczepieniem dziecka. Dziecka z infekcja, przed konsultacja specjalisty, czy w zwiazku z tragicznymi kolkami nie szczepiłam jeszcze, o czym decydował lekarz. Mamy rozsadna pediatre, ktorej ufam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MM, ale zeby u Ciebie tylko bolą, czy masz tak duze ubytki, ze kwalifikuja sie do usuniecia? Jeszcze nie bylam po ciazy u dentysty, ale juz mnie nastraszyłas... Kiedy planujecie zchodzic z tej mieszanki na cos "bardziej zjadliwego"? Chetnie dowiem sie, jakie inne łagodne mleko zostanie Wam polecone, bo u mnie lekarz proponowal wprowadzenie czasowe tylko, zakladam ze u Was tez, chyba ze macie tez inne wskazania niz kolka :) Co u Karoli? Odezwij sie, jesli nas czytasz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DomDel
MM, współczuję! Ja do 6 miesiąca ciąży jeździłam do dentysty co tydzień. Tak bardzo psuły mi się zęby. Na koniec leczenie kanałowe. Powinnam iść na rtg zęba czy dobrze mi wyleczyli, ale boje się, że znów zaczną mi się te zęby sypać. Po pierwszej ciąży tak mi zęby leciały, że kilka mam usuniętych i do dziś nie wiem dlaczego :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćfffbasia
Wrześniowa mamo, mama wychowuje jego i siostrę samotnie:-( wczorajsze wyniki beznadziejne, wdało się zapalenie płuc i wszystkie węzły chłonne powiększone, dr zleciła badania jeszcze na dziś, włączyła mocny antybiotyk i na czwartek na oddział(chyba czwarty z kolei) dzięki Bogu już dziś morfologia ruszyła, wszystko będzie dobrze:-):-):-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fenyloetyloaminka
Jutro mam dentystę, bo czekałam z kanałowym na czas po ciąży. Powinnam iść wcześniej, ale trudno mi było wygospodarować czas. Jakoś nie było to priorytetem. Pewnie dostanę skierowanie na RTG bo poprzednie zgubiłam i przegląd a na następnej wizycie wiercenie. Oby więcej zębów się nie posypało :( Ogólnie czuje się i wyglądam na starszą o 10 lat po tym porodzie. Chyba czas się powoli za siebie zabrać. Na spacer nie nakładam żadnych kosmetyków, a wcześniej bez filtra nie wynurzyłam nosa z domu... U nas ciąg dalszy koleczek, ale to nic nowego i nic nie pomaga. Mam nadzieje, że po skończeniu 3 miesiąca miną...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nutramigen jest dobry na kolki choć rzeczywiście smak dla większości podobno nie jest dobry. Mnie smakuje więc i może dlatego mojemu dziecku jakoś odpowiada :-) Z zębami było tak, że poszłam na przegląd po ciąży, zrobilam skaling i leczylam szóstkę. Już po leczeniu zaczęła bardzo boleć. Po trzech dniach wyłam z bólu - cała górna szczęka z prawej strony mnie rozgrywała. Szybkie rtg panorama- nic nie wykazalo. Zdecydowalam się po prostu wyrwać zdrowego zęba i ból mija... Oby nie zapeszyc. Nie wiem dlaczego tak się stało ale już mam traumę. Więc DomDel tak chyba bywa po ciąży. :-(ja juz czuje się szczerbata :-( MM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co do schodzenia z mleka nie wiem jeszcze, ale raczej do 6 msc zostaniemy na nim :) MM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1003
Fenyloetyloaminka- kolki przejdą :) u nas moze tydzien przed 3 miesiacem zaczela sie poprawa, a obecnie kilka dni po widzę juz zdecydowaną :) a synek nauczył sie wymuszac placz, czasem takie zabawne dzwieki wydaje, zeby miec tyle samo uwagi :) MM, moze rzeczywiscie Twoj synek polubił ten smak :) Koniec koncow ciesze sie, ze to wprowadzenie mieszanki zakonczylo sie niepowodzeniem, bo dopiero teraz zaczynam cieszyc sie karmieniem dziecka, glownie nocnym, gdy zjada bez pręzenia sie, wyginania, szybko zasypia odłozony i na spiocha puszcza bąki ;) Tylko to wstawane co 2h mnie zamęczy :) W dzien bywa jeszcze roznie, ale ostatnio wybrałam sie w podroz samochodem, co prawda jakies 20 minut od domu, dziecko z tyłu w foteliku, ja za kierownicą- kilka tygodni temu moglam o tym pomarzyc :) małe rzeczy a cieszą, szczegolnie gdy wraca utracona niezaleznosc ;) Dziewczyny, jestem juz mega zestresowana moim stanem zębow :( Basiu, daj znac koniecznie jak sie ma ten chłopczyk, serce staje, gdy slychac ze małe dzieci maja podejrzenie takich chorob, ale raduje sie, gdy okazują sie nieprawdą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćfffbasia
Gość 1003 na szczęście morfologia się poprawiła nieznacznie ale jednak. Przy białaczce byłoby to nie możliwe. Dla jego mamy był to najgorszy tydzień w życiu, zresztą wszyscy bardzo się martwiliśmy. Fakt że teraz będzie pod ścisłą obserwacja i wdało się zapalenie płuc, nie ma ani jednego węzła chłonnego w organizmie, który nie był by powiększony ale najważniejsze że nie sprawdził się najgorszy scenariusz:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość kasiur88
Dziewczyny my po bioderkach :) wszystko dobrze ;) Adas od kilku dni jest baardzo spokojny jezeli akurat nie karmie albo nie spi to nie wiem ze mam male dziecko w domu :D taki anioleczek z niego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×