Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kasiur88

Mamusie listopad 2017 cz.2 ;)

Polecane posty

Gość gość kasiur88
Lucyna jak sie zdecydujesz na nosidlo to uwazaj zeby nie kupic wisiadla :) dziewczyny karmiace wylacznie mm jak z waszymi piersiami?? Mnie czesto bola i do tego dalej mam pokarm...i znowu zaczelam plamic :/ mam nadzieje ze teraz normalny okres nadejdzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KarolinaNova
Sprawdzalam wczoraj przy kapieli. Pokarmu brak. Piersi nie bolaly i nie bola. Wieczorem strasznie slabo mi sie zrobilo. Musialam sie polozyc na kafelkach w lazience. Maz boi sie, ze jestem w ciazy ;) ja sadze, ze to dlatego bo teoretycznie za 5 dni powinnam dostac druga miesiaczke. Organizm slaby, a musi troche popracowac przy tym, na dodatek wiadomo chocby nie wiem jak dobra nocka byla, to i tak nie jest pelny sen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lucyna30
Kasiur mnie czasami bolą piersi... pomasuję i zazwyczaj wycisnę ze dwie kropelki ;) ale to już rzadkość ;) okres już jeden miałam, dość obfity, ale tym razem bez bólów :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucyna :* cieszę się jeśli choć trochę mogłam pomóc. Nam też położna i ortopeda powiedzieli, że to się wszystko jeszcze unormuje, ale na szczęście pediatra zleciła by to sprawdzić, a im mniejsze dziecko tym łatwiej wyjść z takich problemów. Małemu bardzo podobają się ćwiczenia, nawet leżenie na brzuszku, bo kładę go po 20 sekund, żeby się oswoił i leży nie raz dłużej zadowolony. Tylko nie chce wodzić za zabawką, jak mu pokazywała lekarka to się interesował, a jak ja to woli patrzeć na mnie niż grzechotkę :-D // możecie się ze mnie śmiać, ale nadal nie bardzo wiem jak się zabrać za masowanie szyi :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lucyna30
DomDel moja mała też musi mieć dobry humor, żeby wodzić wzrokiem za zabawką jak leży na brzuszku ;) najczęściej zadziera głowę i się rozgląda... prawa strona idzie bardzo ładnie i w bok i w górę dość wysoko zadziera, lewą musimy poćwiczyć ;* co do masażu, to Misia ma łaskotki i szyjkę robi w 'Flinstona' jak próbuje ją pomasować ;P hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lucyna30
Mam pytanie do mam, które podają mm: czy liczycie ile dziennie wypijają Wasze Maleństwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KarolinaNova
Nie licze, ale przeszlo mi to ostatnio przez glowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość kasiur88
Ja tez nie licze ale w nocy przeczytalam i dzisiaj zlicze ile wypil :) a Ty Lucyna liczylas ile wypija? A tak wgl to po ile mm wasze maluchy zjadaja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakie mm podajecia? Czy ktoras probowala tych bezlaktozowych? Jestem na skraju wytrzymania, ciagle pobudki nie sa najgorsze, w porownaniu w calonocnym pręzeniem sie... Łudze sie, ze mm moze pomoc :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość kasiur88
1003 Adas pije Nan optipro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lucyna30
Właśnie liczyłam, bo moja Mała to pączek się zrobił ;* pediatra mówił, że powinna wypijać 800-1000 ml mleka ;) 2 dni liczyłam i przez całą dobę wypija ok 900 ml i trochę ponad ;) ale piję też dużo herbatki koperkowej... 1003 ja kupuje hipp Bio Combiotik i Comfort na kolki ;) comfort daje raz, czy 2 razy na dzień. Nie wiem czy mm będzie rozwiązaniem... Twój Jaś zachowuje się podobnie jak moja mała, też się ostatnio przestraszylam, bo pierdziala strasznie, byla zagazowana, aż jej brzuch cały chodził... noce i dni nie przespane... bo bąki tak łatwo nie wychodziły... I w nocy pobudki z płaczem co chwilę, bicie się po buzi, prostowanie nóg, czy podkulanie... myślałam, że ją przekarmiam... dlatego pytałam, czy Wy patrzycie ile jedzą maleństwa... zaczęłam nawet mniej kropelek sab simplex dawać... bo już zglupialam calkiem... dziś pierwsza spokojniejsza noc i jedna pobudka na mleczko... nawet nie chwalę, bo obawiam się, że to przypadek, albo zmęczenie małej... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucynko, wlasnie dlatego jeszcze sie nie zdecydowałam, bo skoro mam pokarm, mały rosnie to powodem bylyby tylko to zagazowanie. Ale probowałam rurek Windi i nie wiem czy robie cos zle, ale nic nie daly...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lucyna30
1003 próbowałam, ale robiła z każdym bączkiem rzadkie kupki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fenyloetyloaminka
Dzisiejsza noc to kombo kolki i głodu. :( Masakra po prostu. Mam kryzys laktacyjny. Trzeba to jakoś przetrwać. Nie chce mm i jeszcze o laktacje powalczę. 1003, też się nie poddawaj! :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KarolinaNova
Jutro na nowo zaczne liczyc ile mm mala zjada, dzis troszke jezdzilismy i nie zawsze zapisywalam ;) Maja wczoraj zasnela ok. 21:00, obudzila sie na mleko o 4:00. Pierwszy raz taka dluga przerwa :) i nie byla jakas strasznie wyglodniala :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1003-problemy z brzuszkiem i kolkami są niezależne od sposobu karmienia a wynikają z niedojrzałości układu trawienia dziecka.Zazwyczaj mijają po upływie 3 msc życia.Szkoda rezygnować z kp na rzecz mm...kp jest tanie, zdrowe i wygodne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fenyloetyloaminka dasz radę :*! Ja też całkiem niedawno miałam mega kryzys, cycki puste, a mały chciał jeść i jeść. Piłam herbatkę laktacyjną, femaltiker na zmianę z prolaktanem. Dziecię do cyca częściej i po karmieniu laktator 7-5-3. W razie totalnej pustki wieczorem dawałam odciagnięte mleko butelką. Nie poddawaj się i nie słuchaj tych dobrych "daj mm" jeśli chcesz karmić piersią. Jak to mówiła moja położna. Podanie mm to początek końca karmienia. Absolutnie nie mam nic do mm, ale postawiłam na kp i tego będę się trzymać tak długo ile się da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość kasiur88
DomDel masz racje podanie mm= koniec kp :/ az sama sie dziwie ze mimo podania mm karmilam 2msc...szkoda tylko ze przez bakterie i zoltaczke maly spadl w 10dobie z wagi i musialam zaczac dokarmiac mm kosztem skrocenia czasu podawania piersi do kilku minut bo pewnie dalej bylby na cycu ;) a tak cuda wianki femaltiker lactosan i przystawianie przystawianie i jeszcze raz przystawianie nie pomoglo :( chociaz jedno mnie cieszy ze chociaz zobaczylam jak to jest kp bo przy pierwszym to juz w szpitalu zalamywali rece bo moj organizm ani siary nie wytworzyl :( dziewczyny trzymam kciuki za pelne cycki :D ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość kasiur88
A co do tego ile mm to jak dobrze zliczylam to narazie mamy 840ml mm i jakies 30wody pil ok 18 wiec pewnie jeszcze 150 zaliczy :) jutro tez policze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosciu- minal 3 miesiac a Maly nadal sie prezy. Nie licze na zmiane podajac mm, tylko na sen dluzszy niz 2h, bo ja sypian wtedy po 45 minut... Nie mam problemu z iloscia pokarmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej dziewczyny. Bardzo dawno mnie tu nie było. :-) mój syn jest tylko na mm bardzo wysoka hydroliza i to całkowicie wyeliminować problem kolek. Na piersi był niespokojny, odkąd mam mm jest super bez porównania:-) zjada ok 600 i więcej nie chce. Ale rośnie b.ladnie. :-) polecam wam nosidełko banybjorn. Mamy je od 7 tyg życia i jest super :-) MM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lucyna30
Dziękuję Kasiu i MM za zliczanie ;) po dzisiejszym dniu jestem pewna, że zamówię nosidełko ;) nawet zaraz popatrzę ;* spokojnej nocy Wam życzę!!! ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc, MM, jak miło, ze jestes :) Jak sie masz? Jakia mieszanke stosujecie? Szukam czegos delikatnego na jedną butelke dziennie, zeby przekazac raz karmienie w nocy i na ewentualne wyjscia bez dziecka. Gastrolog powiedziala ze sa mieszanki, ktore eliminuja kolki, ale bylismy u niej niedawno i polecala sie juz przemeczyc :) Wrocil moj ciazowy problem- nerki. Bolą i rozklada mnie przeziebienie, wieczorem mialam postawione banki bezogniowe, bo nie mialam lepszego pomyslu czym tu sie ratowac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fenyloetyloaminka
DomDel, moja położna mówiła to samo o mm. Na razie pije Bocianka i Femilaktera. Nie mam za bardzo co ściągać laktatorem, bo słońce wypija mnie do cna. Przystawiam go co chwile. MM, miło cię widzieć. :) Mama poradziła mi by wykapać sie z maluchem we wannie. Wczoraj testowaliśmy. Słońce chlapało i krzyczało z radości. :) Miła odmiana po 3 dniach płaczów. Polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fenyloetyloaminka na sucho też warto popracować laktatorem. Ja nie raz sciągłam kilka kropelek przez całe 30min, ale chodzi o to by pobudzić piersi do produkcji. :-) dasz radę, karmienie siedzi w głowie :-) choć ja tak intensywnie myślę o nim, że powinnam tryskać mlekiem, a jakoś tego nie robie, ale to może i ten stres, że tego mleka zabraknie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaraziłam malucha katarem :-( biedak się męczy z tym noskiem, nawilżam solą fizjologiczną, nie chce dać sobie odciągnąć aspiratorem :-( jak kładę go na brzuszku to nic nie spływa, bo siedzi gdzieś głęboko :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lucyna30
DomDel jeszcze soli morskiej można użyć, dociera głębiej ;) bardzo mi przykro, bo katar jest straszny dla maluszka... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama2017
DomDel przede wszystkim nawilzaj pokoj w ktorym dzieciatko spi np. Nawilzaczem powietrza albo mokre reczniki na kaloryfer. Czesto wietrz pokoik. Mozesz nakleic na lozeczko plaster Aromactiv (naklej pol bo sa bardzo aromatyczne). Do noska mozesz uzywac wody morskiej i soli fizjologicznej naprzemiennie. Mozesz jeszcze smarowac skrzydełka noska mascia majerankowa. Co do aspiratorka to sprobuj zabawic dzieciatko, jakos zartobliwie lub sciagaj na raty po troszku. Ponoc po kapieli dobrze sciagac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×