Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kasiur88

Mamusie listopad 2017 cz.2 ;)

Polecane posty

Gość Fenyloetyloaminka
Basiu, gratuluje z całego serca :) Ale opuszczam was na razie, bo to trochę frustrujące, że wszystkie się rozpakowałyście, a ja czekam i wszyscy wokół pytają kiedy. :( Nakręcam się niepotrzebnie. Pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KarolinaNova
Fenyloetyloaminka delektuj sie przespanymi nocami :) (chociaz pod koniec ciazy troche z tym slabo ) Juz niedlugo bedziesz z maluszkiem, nie martw sie :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co robicie jak maluszek zasypia przy piersi? I nie pomaga łaskotanie w stópki, czy pod brodą... Nawet jak próbuje mu "odbić" śpi jak suseł :-( i to czasem po 7 minutach jedzenia :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość kasiur88
DomDel u mnie w *****ida chusteczki nawilzanea jal juz to nawet nie pomaga to go rozbieram i sie wybudza...troszke mi go szloda ale jak mus to mus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszla_mama2017
Basia wszystkiego najlepszego z okazji urodzin <3 :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscfffBasia
Dziękuję dziewczyny! Kochane jesteście. U nas minęła pierwsza nic w domku. Moje dzieci są zachwycone braciszkiem. Tatuś szaleje z radości i bardzo dużo się nim zajmuje. Mam trochę problemu z kp. Pokarmu sporo ale Aluś strasznie słabo ssie:-( dokarmiam go tylko wtedy gdy płacze tak że już nic nie pomaga ale okropnie się z tym czuję:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lucyna30
Basiu pewnie Ciebie to nie bardzo pocieszy... ale moja Misia też nie umie ssać i nawet jak mleko cieknie z piersi ona się wykręca i nie chce pić... :( też mi mocno przykro... nie mam wyboru... ściągam i daje w butelce :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscfffBasia
Lucynko jaki masz laktator? Mój się nie sprawdził. Dużo więcej odciągam ręcznie niż nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny ja mam laktator medela swing jest świetny, ale ja i tak muszę przejść na mm całkowicie bo mamy alergie pokarmowa, straszne wzdęcia, kołki, śluz w kupce :-( MM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lucyna30
Basiu w szpitalu dali mi do użytku Medela na dwie piersi. Miał dużą moc, ale strasznie bolały mnie piersi po nim... w domu mam lovi i też jestem zadowolona ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basiu, my też się dokarmialiśmy na początku strzykawką. Teraz się jakoś dogadujemy już na cycu. Na wszelki wypadek kupiłam już butelkę Medela Calma do dokarmiania. Starszego karmiłam pół roku odciąganym mlekiem, bo nie umiał ssać. I też miałam Medela Swing. To nie Twoja wina, ani Maluszka. To wina tego całego świata. Może poradnia laktacyjna coś Wam pomoże? Dasz radę! Tylko trzeba w to wierzyć :*:*:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KarolinaNova
U nas mala zasypia odvrazu po wypitej butelce mm. Z kp jest ciezej bo karmienie zajmuje duzo dluzej a i tak jest niespokojna i mam wrazenie ze moim mlekiem sie nie najada,ale widze roznice kiedy po karmieniu butla przystawiam do piersi na kolejnym karmieniu i mala tylko "cuca" piers a po chwili zdaje sobie sprawe ze to piers i trzeba ssac :) .Nie ma co sobie wyrzucac, ze dokarmiamy mm lub tylko mm. Tak juz sie stalo i juz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćffbasia
Dzieki:-) mam nadzieję że wszystko się ustabilizuje, Dziewczyny wy też tak jak ja ciągle nasłuchujecie czy dzieci oddychają? Trochę zaczynam schizować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość kasiur88
Karolina jabrobie na odwrot po cycu dopiero butla :) maly sie troszke podenerwuje ale w koncu zaczyna ladnie pic tylko co z tego pokarm jest a ja dalej musze dokarmiac...mam nadzieje ze jutro waga bedzie ladna :) i oby po jutrzejszym badaniu krwi okazalo sie ze zoltaczka odpuscila... W nocy na jednym karmieniu nie podalam piersi tylko sama butle zeby sprawdzic ile wypije z 90ml i wypil 60 czyli wychodzi na to ze jak mu daje piers na te 15min kazda i jeszcze 60mm(wypija na spokojnie 30-40ml) to mu to wystarcza w zupelnosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KarolinaNova
kasiur88 a ile dni ma twoj maluszek? Basiu my tez tak mamy :) polozymy malutka do lozeczka a po chwili idziemy sprawdzic czy oddycha ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lucyna30
Basiu ja całe noce nie spałam tylko jej każdy ruch obserwowałam... zastanawiam się tylko nad tym, że Wy tak często wizyty macie... a u mnie była raz położna po 4 dniach od wyjścia ze szpitala i mała wtedy przybrała z 300 g i teraz mam pierwszą wizytę u pediatry we wtorek... może nie kontroluje jej za często, a może być coś nie tak... co zauważyłam to pojawiły jej się na buzi takie pojedyńcze pryszczyki, nawet nie czerwone, może czasem... też nie białe... myślę, że to potówki może... może za mocno ją ubieram, ale też nie chcę by zmarzła, chodzę cały czas i szyjkę jej sprawdzam, czy nie jest mokra :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KarolinaNova
Nas polozna odwiedzila dzien po powrocie do domu(czwartek) i teraz przyjdzie jutro zwazyc mala i zdjac mi szwy (na co sie ciesze w sumie bo juz mnie draznia...), czy to boli czy raczej jest nieprzyjemne? A jak mala skonczy 2 tygodnie to mamy sie udac na badania kontrolne. Lucyna nie martw sie, skoro nie wpada czesto to na pewno maluszek prawidlowo sie rozwija i nie ma potrzeby czestszych wizyt. Jak pielegnujecie pepek po odpadnieciu kikuta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość kasiur88
Adas ma 18dni :) kikut juz dawno odpadl pepuszek zostal dokladnie oczyszczony octeniseptem i patyczkiem i teraz juz mam z nim spokoj :) co do szwow to nie pomoge bo mialam rozpuszczalne tylko przy wyjsciu ze szpitala mi odcieli wezelki co wystawaly po bokach...i w sumie mysle ze to bylo za szybko i przez to mi sie rana rozeszla :/ ale najwazniejsze ze juz jest zasklepiona i zaczyna ladnie blednac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość kasiur88
Sorki ma 17 dni nie wiem co mi sie tak ostatnio dni myla ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KarolinaNova
Ok:) Maja ma 8 dni i wypija 25 do nawet 40 ml mleka, srednio 30ml. Nie wiem czy to duzo czy malo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość kasiur88
Jak ladnie spi i przybiera to jest ok :) ja teraz malego nie wybudzilam po 2 godz tylko spal od 10.20 i wstal o 13.30 i o dziwo wypil z piersi potem 60ml mm i jeszcze 10ml glukozy ;) i stwierdzilam ze dam mu pospac az sam wstanie bo lepiej ssie piers i oproznia butle bez wmuszania w niego mleczka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KarolinaNova
Ja juz prawie zwariowalam jesli chodzi o odstepy miedzy karmieniami. W szpitalu jedne mowily co 2h, drugie ze co 2,5h inne ze co 3h. A w nocy moze byc odstep do 4h jesli sie karmi piersia bo wtedy ponoc mleko jest bardziej tresciwe. Robie tak ze w dzien jesli sie nie budzi do 3h miedzy karmieniami to ja budze delikatnie, w nocy ustawiam budzik co 3-4h(na mm spi bardzo ladnie) jesli sama by sie wczesniej nie zbudzila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość kasiur88
Ja postanowilam ze budzic nie bede juz :) bo w sumie po co tylko po to zeby po 5min picia maly zasnal?? Niech sobie pospi i przynajmniej wiecej wypija ;) jutro na kontroli wagi porusze ten temat ciekawe co mi powiedza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lucyna30
ja wcześniej budziłam co 3h, bo mogła przespać caly dzień, a teraz już się budzi sama i jest mocno głodna i zła :P w nocy budzi się o 2 i o 6, wcześniej budziła się częściej w nocy... potrafiła co godzinę... co do pępuszka, to odpadł małej w szpitalu na szczęście i miała taki strupek jeszcze to położna mówiła, że tak ma być... ważne, żeby był czysty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KarolinaNova
Strupa nie ma. Jutro przychodzi polozna i zobaczymy co powie, jak dbac itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość kasiur88
Dziewczyny jestesmy po badaniach i kontroli wagi :) Adas wazy 3200 :D niby od piatku tylko 110gr przybral ale dla mnie to milowy krok :) jutro wyniki z krwi a na posiew musimy czekac oby jeszcze tam wszystko wyszlo dobrze :) jestem mega szczesliwa maly zrobil sie zywszy chetniej pije i wiecej jest aktywny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karola0096
to super Kasiu ze wszystko ok;) dziewczyny ja tez sciagam laktatorem i podaje malemu z butelki. w szpitalu byl dokarmiany caly czas i mial problem potem zeby dobrze zlapac piers i zaczelam sciagac i podawac z butelki. powiem szczerze ze nawet mi tak wygodniej i malemu tez;) ale widze ze mam ju coraz mniej pokarmu;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny czy Wam ktos zlecił morfologie po wyjsciu ze spzitala jak to jest ??? kazdy maluch musi miec wykonana ?? nic mi nie mowila pediatra :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość kasiur88
11.46 nie ma pptrzeby robienia morcologi jezeli nic sie nie dzieje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×