Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kasiur88

Mamusie listopad 2017 cz.2 ;)

Polecane posty

Gość KarolinaNova
Nam nie zlecono morfologii. Ja tez sciagam pokarm, glownie z ciekawosci ile go mam. Odciagnelam niecale 20ml a mala potrafi juz zjesc 60ml. Podczas jednego karmienia dalam jej tylko piers, nie najadla sie, caly czas szukala pokarmu. No coz, mimo to dalej bedziemy dawac piers. Mala miala dzis wazenie, 2700g, wraca do wagi urodzeniowej :) pepuszek ladnie sie goi, dalej spryskiwac raz na dobe octeniseptem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny nie karmcie na siłę piersią samą bo będzie to co u mnie- spadek wagi i panika, wizyta u lekarza itd. Ja już nie mam pokarmu i dzieki temu że przeszłam całkowicie na mm jest lepiej!!! Też miałam w planach tylko pierś ale czasem nie warto za wszelką cenę :) MM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćffbasia
U nas też była położna, Aluś od soboty przybrał 40dag:-) wszystko ok, jeszcze troszeczkę widać żółtaczkę ale mam się tym nie przejmować, szczerze mówiąc nie widzę żeby był żółty ale przejmuje się bardzo. Pojutrze kolejna wizyta poloznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lucyna30
moje mała skończyła dzisiaj 3 tygodnie ;) jutro mamy wizytę u pediatry ;) do tego u fotografa :P nie wiem jak takiemu maleństwu zdjęcie do paszportu zrobić...?! ale będziemy próbować ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćffbasia
Chyba się pomyliłam i miało być 40g:-) Lucynko, myślę że fotograf będzie miał jakieś metody na takich słodkich klientów:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lucyna30
muszę butlę wziąć ze sobą ;) może da się jakoś zwrócić jej uwagę, czy wogole, żeby oczy otworzyła, a może będzie płakać... :/ Basiu a z tą położną, to Ty się tak często umawiasz, czy to konieczność? u mnie była raz i mówiła, że jak będziemy jej potrzebować, to mamy zadzwonić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DomDel
Osiąganie laktatorem nie jest metodą na mierzenie ilości mleka w piersiach. Laktator choćby najlepszy nigdy nie wciągnie tyle ile potrafi dziecko :-) nie warto się tym sugerować. Na rozkręcenie laktacji można zastosować metodę 7-5-3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KarolinaNova
DomDel tak wlasnie robie :) chociaz przewaznie jestem na tyle leniwa, ze nie chce mi sie odciagac laktatorem mleka, tylko "podstawiam" mala do piersi i jesli po wypiciu dalej jest glodna, to dokarmiam butla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćffbasia
Lucynko, sama położna się zapowiedziała. Dziś była, w środę przyjdzie i dwa kolejne poniedziałki i jakby co to jeszcze raz w późniejszym terminie. Fajna babka z tej położnej, przyniosła mi torbę próbek różnych kosmetyków i 12 saszetek femaltikera:-) śmiała się że jestem już jej stałą klientką bo przychodzila do wszystkich moich dzieci:-) Mój Aluś ma ból brzuszka:-( tak myślę bo płacze, podkurcza nóżki i gdy odchodzą gazy to się na chwilę uspokaja a za moment od nowa:-( położna mówi że można podać espumisan ale trochę się boję bo przecież jest powyżej miesiąca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćfif
Basiu gratulacje :* :* :* ktora z Was jeszcze nie urodzila? A co u przyszlej mamy ?? Fajnie ze taki ruch u nas na forum. Za tydzien mamy miec szczepenie bardzo sie boje :( synek bedzie mial 7 tyg zastanawiam sie czy przesunac szczepienie ? Jakos boje sie chuba przez to ze jest wczesniaczkiem :( jak mysicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej podczytuje was czasem i na kółko nie ma nic lepszego niż windi. To jest kafeter rektalny. Najpierw kładziesz dziecko na plecach po myciu masujesz 7/2 czyli siedem ruchów okreznych zgodnie ze wskazówkami zegara i potem dwa przeciwne- kilka rund 5,6 powoli ale zdecydowanie. I masujemy a nie glaszczemy(gazy mają się przemieścić w dol. Bierzemy rureczke smarujemy końcówkę np oliwa z oliwek i podnosimy nozki zgiete w kolankach lekko do gory i wsuwamy do o***tu dziecka(jest ogranicznik aby się nie martwić że za gleboko). Lepiej położyć sobie np ręcznik papierowy bo z bąkami idzie czasem kupa. Ja Jeszcze lekko przyciągałam córce kolanka do brzuszka masując. Kafeter wkladalam 2-3 razy po myciu. Wszystko schodzilo!!!! Naprawdę bobotic espumisan i inne nadzienia nawet te z Niemiec można o kant d**y potluc. Miałam 10 rurek. Niby pisało że jednorazowe Ale ja używałam kilka dni mylam i wyparzalam. Kolezanki tez uzywaly kilka dni.Córka spala po tym blogo. Nie kręciła się widać brzuszek wolny. Jak coś wam mogę doradzić na wstawanie-w nocy śpicie w ciemności. Położna mnie uczulala że ogrom dzieci śpi przy lampce/Polmroku. Rodzice zostawiają żeby coś widzieć. Takie dziecko ma zaburzone wydzielanie melatoniny i co za tym idzie innych hormonów i niespokojny sen. W wielu przypadkach może pomylić dzień z nocą. To tak może komuś się przyda. Pozdrawiam. Październikowa 2013:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miało być na kolki* nie ma nic lepszego. Słownik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KarolinaNova
Gosc ja wlasnie mam w nocy zapalona lampke solna.... A o windi tez slyszalam ze dobry :) chyba sie zaopatrze juz tak na przyszlosc chociaz moja malutka ma dopiero 9 dni :) Mi polozna mowila zeby na kolki zaczac od naturalnych metod jak ogrzewanie brzuszka itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lucyna30
Basiu i moja Misia ma kolki... też płacze aż jej się piernie ;) I masuję brzuszek oliwką na brzyszek z weledy i nagrzewam misiem z pestkami z wiśni i kładę na brzuszek na żabę, masując plecki... przechodzi po jakimś czasie, ale się najpierw pomęczy... :/ też mam zapalona lampkę po drugiej stronie od łóżeczka w pokoju... muszę widzieć małą w nocy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basiu, my bierzemy espumisan, podobno mozna od poczatku, ale niestety nic nie pomaga... Maly sypia tragicznie, a ja zlamalam sie i jestem u rodzicow, bo nie wyrabiam od kilku dni. SKAD U DZIECKA TYLE GAZU W BRZUSZKU? Serdecznie gratuluje, bo nie mialam okazji wczesniej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszla_mama2017
Dziewuszki ja dalej w dwupaku. Wczoraj byłam na ktg i nic nie wykazało, wiec dostałam skierowanie do szpitala. Dziś 8 dzień po terminie i zbieram się powoli do szpitala. Boje sie strasznie co mnie czeka :( nie wiem nawet jak urodzę czy SN czy Cc. Ja co ciąze mialam zagrozoną i leżąca juz tyle dni po terminie. A wszystkie juz urodziły :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość kasiur88
Dziewczyny jak u Was?? Ja sie juz od rana wkurzylam na maxa... Obdzwonilam poradnie urologiczne i mimo ze mam na skierowaniu napisane ze pilne to najszybciej wizyta w lutym...kochany nasz nfz czlowiek predzej umrze niz dostanie sie do lekarza a prywatnie wizyta do 2tyg ale na dzien dobry 150zl za sama konsultacje ktora trwa 10min bez badan... Za usg jednej nerki 100zl cholera naprawde nie mam pojecia skad oni te ceny biora :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćffbasia
Kasia a czy nie mógł by pediatra dać wam skierowanie? My mamy w 8 tygodniu powtórzyć USG mózgu, mały miał w szpitalu że względu na szybki poród miał wybroczyny na główce, niby wszystko w normie ale musimy powtórzyć i właśnie mam zamiar zapytać pediatrę o skierowanie. Koszt tego USG u nas w szpitalu 200zł:o jak nie da to trudno ale ona jest taka że zawsze dawała mi skierowania gdy prosiłam więc myślę że i tym razem da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość kasiur88
Kochana to chodzi o mnie nie o malego...skierowanie mialam z naglowkiem PILNE!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość kasiur88
Odebralam wyniki malego bilirubina calkowita spadla do 8.22gdzie w zeszlym tygodniu bylo ponad 11 :D ale znowu w zwyklej morfologii 2parametry podwyzszone i 2ponizej normy... Pediatry nie bylo wiec w sumie nic konkretnego nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszla_mama2017
Ja w dwupaku nadal. Czekam na rozwój sytuacji ;) a boje sie panicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lucyna30
przyszła_mama bądź dzielna ;* nie bój się ;) niedługo Twoja Dziecina będzie już przy Tobie ;) bedziesz tulić i pielęgnować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszla_mama2017
Wasze maleństwa już odchowane ;) juz dochodzicie do siebie ;) a to wszystko przede mną, jeszcze nie czuje sie gotowa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lucyna30
przyszła_mama ja mam wrażenie, że w dalszym ciągu nie jestem gotowa... ;) a już 3 tygodnie minęło ;* Mała każdego dnia jest inna, każdego dnia pokazuje coś innego, każdego dnia ja uczę się czegoś nowego... ;* przychodzi samo z siebie... z miłości! ;* jak już będzie przy Tobie, będzie tylko lepiej ;) trzymaj się!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KarolinaNova
Lucyna dokladnie tak jak mowisz :) Ja sie balam, ze nie bede potrafila zaspokoic jej potrzeb, nie bede wiedziala jak ja uspokoic itp. To wszystko przychodzi naturalnie, od pierwszej chwili :) w szpitalu jest ten czas kiedy poznajecie sie :) przyszla_mama wszystko bedzie dobrze, jestesmy tu w razie pytan. Razem sie wspieramy mamuski :) tylko druga mama moze zrozumiec mame, a juz w szczegolnosci tak swieze jak my :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćffbasia
Dziewczyny, jak wasze samopoczucie? Ja w sumie nie mogę narzekać, mały ma co prawda wieczorem kolki ale poza tym jest naprawdę grzeczny, cały dzień jest na piersi je co godzinę, półtora a butelkę dostaje ok 22-23 i budzi się 3-4 na kolejne karmienie a potem śpi do 6 rano więc nie jest źle. Jedyne co mnie dobiją to czekanie jak sobie odbije po karmieniu. Mam wrażenie że czasem to trwa w nieskończoność. Smutno mi trochę że nie mam tyle czasu dla starszych dzieci:-) córeczka to rozumie ale synek nie do końca, ma 3,5 roku i wczoraj zaczął nam siusiać w majtki:-( wiem że potrzebuje naszej uwagi. Ogólnie jest dobrze nastawiony do braciszka, cały czas do niego zagląda, glaska i mówi że go kocha ale widzę że jest zazdrosny. Rano pytał męża czy dalej jest naszym malutkim synkiem i czy nie przestaniemy go kochać. Córeczkę pyta ciągle czy dalej jest jej małym braciszkiem. A córeczka ciągle się do niego i do nas przytula. Mówi że rozumie że musimy się zajmować dzidziusiem ale dziś rano mi powiedziała " mamusiu nie musisz mi robić obiadku lepiej w tym czasie się pobawmy":-( momentami serce mi pęka:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszla_mama2017
Dziewuszki powiedzcie czy wywoływanie porodu zelem boli? Bo ja sie boje i nie wiem co mnie czeka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przyszła mamo ja nie miałam nigdy żelem ale koleżanka miała i opowiadała że czuła kłucia w pochwie takie jak wcześniej w ciąży. Ogólnie nie było źle. Kiedy masz indukcję? Może się samo do tego czasu rozkręci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszla_mama2017
Zaczeli o 9:30 i 2 godziny pod ktg mam lezec. Monitoruja caly czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćffbasia
Kochana! Będzie dobrze! Jak szyjka popuścić to poród będzie sprawniejszy. Bardzo dobrze że zaczęli od żelu.trzymam kciuki żeby było szybko i leciutko!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×