Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kasiur88

Mamusie listopad 2017 cz.2 ;)

Polecane posty

Gość gośćffbasia
Kasia gratuluję, bardzo się cieszę:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1003
Dziewczyny, nie wiem jak to robicie, że ogarniacie wszystko, mi te problemy brzuszkowe przesłaniaja cała rzeczywistosc i nie pozwalają na zrobienie czegokolwiek poza opieką nad dzieckiem i obecnie z pomocą połowy rodziny... Wczoraj znów lekarz z powodu wodnistej biegunki przez całą dobę... Waga 4200 w 32 dobie, 2750 w 3, wiec w 30 dni przybrał prawie 1,5kg, dlatego nikt nie traktuje nas poważnie... Gratulacje dla Przyszłej_mamy, chyba czas zmienić nick :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja to po na
Super wiesci Kasiu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Została jeszcze jakaś listopadowka?Czy wszystkie już tulicie swoje bobasy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lucyna30
Kasiu super wieści ;) I tak długo Was przetrzymali w szpitalu... nie nawidzę szpitali... płaczę w nich ciągle :( 1003 mój mąż od 1 grudnia wraca do pracy z urlopu... był z nami miesiąc ;) boję się, że nie ogarnę wszystkiego... :( będę musiała poważnie pomyśleć jak wszystko poplanować... ale tak jak dziś jak miałabym być sama to nocy i dnia sobie nie wyobrażam... od 12 w nocy do 12 w dzień Misia sama spać nie chciała... tylko na rączkach i lulaj... bo panika i machanie rączkami :/ nic nie mogłam zrobić ... niedawno się wykąpałam, bo mąż sprzątał i gotował, a ja z dzieciną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla mnie zbawieniem okazal sie lezaczek bujaczek byl na baterie sam die bujal dziecko spalo a ja mialam luzy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćfif
Hej dziewczyny my dzisiaj mielismy szczepenie , maly mial refundowane 5 w 1 narazie wszystko jest oki :) waga 4200 bardzo ladnie przybiera jak na wczesniaczka :) prawie w ogole nie spi w dzien a jak Wasze dzieciaczki? Czekam na usmiech mojego synka ciekawe kiedy sie pojawi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość też mama
Mamy podpowiedzcie do jakiego tc rodzi się wcześniak? Czy waga też jest brana pod uwagę? Będę wdzięczna za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chyba do 37to wczesniaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość kasiur88
Ciezka noc za nami :/ Adas chyba musial odreagowac szpital...kapiel jak zwykle kolo godz 19 i wiadomo pozniej piers i butla i do 22nie chcial spac jak juz zasnal to o 24sie obudzil popil i znowu powtorka :( zasnal dopiero na mnie i to jak zdjelam gore z pizamy... Na szczescie jak sie obudzil o 6 to juz bez problemu zasnal tylko w tej nocy co pil bez problemu piers i 90mm to ledwo 60 wypijal :/ dzisiaj kontrola poszpitalna u pediatry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KarolinaNova
Kasiu pewnie faktycznie odreagowal szpital, obce i dziwne zapachy, duzo nieznanych glosow i rak ktore go dotykaly. Tylko u mamy najbezpieczniej :) Moja Maja robi twarde kupki :( od wczoraj sie z nimi meczy. Przez to spi mniej spokojnie i tez jak ja poloze na klatce piersiowej to jest bardziej spokojna. Kupilam herbatke koperkowa, bedziemy podawac na zmiane z letnia przegotowana woda. To przez to, ze glownie karmie niestety mm, a jeszcze zmienilismy jej mleko z Bebiko na NAN i to drugie jest pewnie bardziej tresciwe, trzeba bedzie zmniejszyc ilosc miarek troszke. Oczywiscie podaje piers rowniez. Dzis przyjezdza do mnie tym razem polozna zdjac lub przyciac szew. Wczoraj dojrzalam, ze mam szwy rozpuszczalne co mnie zdziwilo troche nie wiem dlaczego :p jeden szew, ten pierwszy w kolejnosci, tak mnie uwiera ze nie moge chodzic a co dopiero jakos wygodnie siedziec :( straszny bol, jakby podpaska mnie poobcierala... Moze to glupie, ale boje sie zdjecia szwa jak cholera ;) to jest bardziej w srodku niz te cztery, ktore byly na skorze na zewnatrz, bedzie bolalo duzo bardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćfffbasia
U mnie położna miała być wczoraj ale dzwoniła że będzie w czwartek. Kasia będzie coraz lepiej. Karolina, myślę że nie będzie źle, nie denerwuj się. My wczoraj po pierwszym spacerze, miałam stracha bo mamy przez dzień wisi na piersi ale było ok:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość kasiur88
Karolina nie zmniejszaj ilosci miarek tylko wg przepisu 30wody i plaska miarka mleka bo mozesz tylko maluszkowi zaszkodzic... U mnie tez z kupkami ciezko chociaz nie sa twarde jak widze ze maly sie meczy to dociskam mu nozki do brzuszka i pomaga i oczywiscie przepajam herbatka koperkowa :) u nas spadl snieg ❄ ;) tylko szkoda ze mrozu nie ma tylko taka chlapa sie robi a chcialam isc na spacer :/ maly chyba odsypia nocke bo od karmienia o 6 spi jak zabity juz kilka razy bylam sprawdzic czy wszystko ok ;) ach te przewrazliwienie mamusiek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KarolinaNova
Ok to zostawiam mleko tak jak jest. To prawda, my mamuski o wszystko sie martwimy, kazda kupka ktora juz inaczej wyglada, placzem innym niz ten z glodu itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćfffbasia
Kasia to odpocznij trochę:-) o ile się da:-) jak mój mały śpi to mój odpoczynek polega na gotowaniu obiadu, sprzataniu, praniu i prasowaniu:-) no jeszcze na szybkim zerkaniu na kafeterie:-) mąż dziś już do pracy poszedł:-( przykro mi trochę bo dzieci mają dwie babcie, które mają je niestety chyba w nosie:-( a teraz przydała by mi się pomoc ale dam radę:-)) zawsze daje:-) muszę z małym chodzić po córkę do szkoły i do przedszkola po synka ale i tak trzeba wyjść na spacer, choć mieszkam w samym centrum a ludzie w kamienicach palą już w piecach więc dym z kominów i spaliny samochodów to kiepska opcja na dotlenienie:-( kurczę dzięwczyny powiem wam że przydałyby się mi jeszcze dwie ręce:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny a jak ubieracie swoje maluchy na spacer? Wkładacie je dodatkowo w śpiworki?przykrywa IE kocykami? Marta z Grudniowek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćfffbasia
Ja ubieram tak: Body, pajacyk welurowy, skarpetki, czapeczka jesienna na to kombinezon typu miś z kapturem, pełny, zakrywajacy dłonie i stópki:-) kocyk daje średniej grubości i wiatrołap:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzięki Basia pozdrawiam i życzę miłego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość kasiur88
Juz po wizycie u pediatry ;) Dr zachwycony malym ze ladnie przybral ze jest aktywny cale badanie Adas patrzyl na doktora i sobie a i e "gadal" :D i powiedzial ze czul ze w tym moczu nic nie wyjdzie ale w szpitalu mu zrobili 2x posiew i usg gdzie w przychodni na wynik jednego czeka sie od3-5dni i lepiej bylo 4dni przecierpiec na lozku polowym niz mialoby sie cos gorszego rozwinac :)teraz tylko kontrolny posiew za 2tyg ale to juz sie umowie prywatnie zeby malemu przez cewnik pobrali :) Mamusia szczesliwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KarolinaNova
Basia ja tak samo ubieram :) tyle ze daje czapke cieplejsza z pomponem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mamy podpowiedzicue jeszcze mam jedno pytanie kiedy zaczęła Wam się skracać szyjka tzn ile przed porodem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KarolinaNova
Gosc mi 6 dni przed porodem wypadl czop sluzowy, 3 dni przed porodem mialam rozwarcie na 0,5 palca i chyba z takim rozwarciem odeszly mi wody. Mysle ze na to nie ma reguly, bo dziewczyny pisaly ze chodza z rozwarciem 2 cm :) Szwy zdjete :) a raczej "wasy" jak to okreslila polozna. Obciela dwa ktore widziala, ten ktory mnie tak uwieral i ciagnal to gdy tylko go zlapala to zacisnelam zeby i lekko piszczalam, tak bolal dran. Teraz czuje duuuza ulge. A i super rana sie zagoila, praktycznie nie widac blizny, wyglada tak jakbym wogole nie rodzila :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscfffBasia
I mnie skróciła się w 14tc. Po 23 tc miała 2cm i taką została do dnia porodu. Dokładnie w terminie zaczęłam krwawić a na izbie powiedzieli że szyjka długa i zamknięta. Kto brak skurczu ale zostawili mnie na oddziale:-) na szczęście bo krótko po tym urodziłam a cała akcja trwała 40minut:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny jak w nicy spia wasze maluchu ? Co ile je karmicie ? Co 3 h ? Jak to u Was wyglada ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćfffbasia
Mój je ok 22 potem 3:00 i 6:00. Po 22 jak zje to trochę trzeba się namęczyć by go uspać ale jak już zaśnie to jest ok. Mam nadzieję że mu się nie odmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Basiu ile twoj je ml ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszla_mama2017
Dziewuszki pomocy. Co zrobic jak waga dziecka spada? I co na popękane brodawki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość kasiur88
Przyszla mama u nas na spadek wagi zalecono dokarmianie po piersi mm a dokladnie 10min kazda piers i 60ml mm :) zostalo tak do dzisiaj z tym ze piers po 20min i teraz wypija 90ml mm a na brodawki mi pomogla masc maltan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćfffbasia
Nie wiem bo jest na piersi:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćfffbasia
Przyszła mamo, duży ten spadek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×