Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czerwiec 2018

Polecane posty

Gość gość
Badanie połówkowe to badanie które mysi być wykonane u każdej ciężarnej wynika to z ustaw o prawidłowym prowadzeniu ciąży przez lekarza w Polsce. Sprawdza się obecność i funkcje narządów oraz rozwiniecie poszczególnych kończyn itp. Badanie prenatalne jest w pewnym sensie rodzajem badań genetycznych jest nieobowiązkowe i teoretycznie jego wykonanie powinno być silnie umotywowane wiek choroby poronienia itp tam lekarz bada dokładnie to samo co na połówkowy z ta różnica ze program oblicza ryzyko wad. Tak jak wam pisałam wcześniej różnicy nie ma w praktyce za to jest to świetny sposób na robienie kasy. Bo obojętne czy fundusz czy prywatnie kliniki i tak dostają swoje Troll

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trollu ujawnisz kim jesteś z zawodu bądź wykształcenia? Jak nie teraz to może wczerwcu? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karotella4
Próbowałam wstawić uaktualnioną tabelkę, ale po skopiowaniu nie mogę jej opublikować, gdyż zostaje ona zaklasyfikowana jako spam...? Jest któraś z Was specjalistką w zakresie tego forum? Bo ja początkująca...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karotella4
Jak Wy wcześnie dowiadujecie się o płci dzieci! Macie częściej USG niż te standardowe (11-14tc; 18-22tc i 30-33tc)? A jeśli tak to z jakiegoś konkretnego powodu czy taki standard opieki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nellshell
majówka..22.....chlopiec......brak......30.05 iwonka.....17..... ?....córka.....25.06 klotka......20.....dziewczyna....brak.....4.06 Julia.........17.....syn.....córka. ....29.06 Nellshell..17tc...dziewczynka...syn...26.06 Lisssaa.....19tc.......?........2synów....13.06 Lena8818..18tc......?.........syn..........20.06 lenka0311..19tc...chłopiec...syn...12.06 Luśka 18tc...córka......syn.....18.06 EwelinaEwelina.. 19tc....corka....corka...14.06

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nellshell
Karotella mi tabelka kopiuje się bez problemu. Moze masz jakies blokady antyspamowe ustawione w telefonie/komputerze? Tez nie znam sie na tym za bardzo. Moze inna dziewczyna pomoze. Co do plci dziecka, to mimo ze mogloby sie wydawać, ze w tych czasach to juz tak normalne i oczywiste znac plec juz w okresie ciazy to wcale tak nie jest. Czasem widac, czasem nie widac co tam jest miedzy nogami u maluszka :) pamietaj ze pewnie wiekszosc dziewczyn z tabeli nie ma potwierdzonej tej plci tak ostatecznie. Ja tez wpisalam "dziewczynka" mimo, ze babka powiedziala tylko: chyba wyglada na to ze bedzie coreczka. Ale to byl 12 tc wiec naprawde bardzo niepewna ta "diagnoza". Juz tu kiedys pisalam, w poprzedniej ciazy tez do samiutkiego konca nikt mi plci nie potwierdzil (usg robione i panstwowo i prywatnie na dobrym sprzecie), mowiono tylko raczej na odczepnego, ze chyba dziewczynka ale pewnosci nie ma. Wyszedl chlopak. A ja pamietam ze wkurzalam sie jak wszystkie zaciazone kolezanki byly pewnw tej plci. W tej ciazy mam wielki luz z tym. Nie stresuj sie wiec ze jeszcze nie wiesz czy to on czy ona, duzo kobiet tego w ciazy nie wie, nawet w dzisiejszych czasach. Predzej czy pozniej sie dowiesz ;) u mnie sa normalnie dwa badania usg na cala ciaze (12 i 20tc), ale ja bede miala wiecej ze wzgledu na ciaze wysokiego ryzyka. Pozdrawiam :) Ps jestem w 18 tc i dzis z rana nadal wymioty, choc juz nie codziennie..tak juz pewnie bedzie do konca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Julia
Ja jestem w 17 tc i tez dziś i wczoraj rano wymiotowalam. .. Z córeczka miałam wymioty i mdlosci do 20 tyg. Liczę ze i tym razem nie bedzie dluzej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karotella4
A ja od kilku tygodni czuję się świetnie, mdłości zostały tylko po wypiciu herbaty, a że jestem fanką herbaty to czasem funduję sobie taką "gorszą chwilkę" ;). Ale ogólnie mam dużo energii i wcale nie chce mi się spać (jak w poprzednich ciążach). Jestem też zmotywowana do wielu działań więc podejmuję się czasami takich rzeczy, że aż sama jestem w szoku (np. dziś ulepiłam dzieciakom pierogi i upiekłam bułki :)). A co do płci to po prostu ciekawość mnie zżera :D Jutro spróbuję wkleić tabelkę używając innego komputera (rzeczywiście mam męża -fana oprogramowania antywirusowego i antyreklamowego, więc całkiem możliwe, że to o to chodzi)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć cześć, tak tylko kliknęłam w temat, bo jestem mamą dwójki czerwcowych dzieci ale juz dość duzych - jedno w przedszkolu drugie w podstawówce. Amelia i Marcel :) pozdrawiam ciepło z Niemiec i zyczę zdrowych dzieci, szybkiego porodu i szybkiego gubienia kilogramów po ;) ;) 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cytrusek_czerwiec
Ja mialam prenatalne tzw polowkowe. Moj lekarz prowadzacy nie skierowal mnie na nie, bo nie bylo podstaw. Na wizycie powiedzial co takie badania nam daja np. mozna wykryc wade serca i od razu zaczac dzialac, aby pomoc dziecku. Pierwsze badania prenatalne odradzal mi i nie poszlam na nie, bo on na swoim usg widzial kosc nosowa, parametry przeziernosci karkowej i jeszcze cos chyba przeplywy. w kazdym razie widzial to samo co lekarze na 1 polowkowym. Ja mu ufam, wierze w jego kompetencje i wiedze. Jestem zadowolona, ze poszlam na 2 badania prenatalne, w sumie to maz zdecydowal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cytrusek_czerwiec
Tak poza tym bylam dzis w biedronce. Sa piekne cieple koce dla niemowlat np do lozeczka, wozka. Duzo wzorow bardzo ladnych. Kupilam niebiesko szary w wieloryby i kotwice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cytrusek_czerwiec
Ucina mi wiadomosci. Sa tez piekne koce w lisy i flamingi. Mile w dotyku i w ogole jest duzo rzeczy dla malych dzieci np posciel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lisssaa
Cytrusek dzięki za info :) już wiem, że jutro robię zakupy w Biedronce. Ja drugie prenatalne mam w środę :) Teraz na usg kolejny raz płci NIE WIDAĆ. Dziecko tak się ustawia, że nic nie chce pokazać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
karotela napisz na kiedy masz termin porodu , ile masz dzieci i jaka teraz będzie płec to któraś z nas wstawi cię do tabelki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość iwonka
u mnie tez mdłości i wymioty nadal dokuczają a to już końcówka 17tc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćluśka
u nas grypa :( masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karotella4
majówka..22.....chlopiec......brak......30.05 iwonka.....17..... ?....córka.....25.06 klotka......20.....dziewczyna....brak.....4.06 Julia.........17.....syn.....córka. ....29.06 Nellshell..17tc...dziewczynka...syn...26.06 Lisssaa.....19tc.......?........2synów....13.06 Lena8818..18tc......?.........syn..........20.06 lenka0311..19tc...chłopiec...syn...12.06 Luśka 18tc...córka......syn.....18.06 EwelinaEwelina.. 19tc....corka....corka...14.06 Karotella4....17tc....?.... córka i 2 synów...29.06

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z tabelką udało się z innego komputera:) Dziewczyny, serdecznie Wam współczuję tych ciągłych mdłości! To jakiś koszmar męczyć się tak przez pół ciąży!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karotella4
z tabelką udało się z innego komputera :) Dziewczyny, serdecznie Wam współczuję tych ciągłych mdłości! To jakiś koszmar męczyć się tak przez pół ciąży!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
cytrusek czerwiec zapraszamy do wpisania się do tabelki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość majówka
Karotela4 będziesz miała czwóreczkę? :-) W jakim wieku masz dzieci? Też chciałabym w przyszłości mieć dużą rodzinę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Uporządkowana tabela
majówka..22.....chlopiec......brak......30.05 iwonka.....17..... ?....córka.....25.06 klotka......20.....dziewczyna....brak.....4.06 Julia.........17.....syn.....córka. ....29.06 Nellshell..17tc...dziewczynka...syn...26.06 Lisssaa.....19tc.......?........2synów....13.06 Lena8818..18tc......?.........syn..........20.06 lenka0311..19tc...chłopiec...syn...12.06 Luśka 18tc...córka......syn.....18.06 Ewelina.. 19tc....corka....corka...14.06 Karotella4..17tc..?..córka,syn,syn..29.06

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość uporządkowana tabelka
majówka..22.....chlopiec......brak......30.05 iwonka.....17..... ?....córka.....25.06 klotka......20.....dziewczyna....brak.....4.06 Julia.........17.....syn.....córka. ....29.06 Nellshell..17tc...dziewczynka...syn...26.06 Lisssaa.....19tc.......?........2synów....13.06 Lena8818..18tc......?.........syn..........20.06 lenka0311..19tc...chłopiec...syn...12.06 Luśka 18tc...córka......syn.....18.06 Ewelina.. 19tc....corka....corka...14.06 Karotella4..17tc..?..córka,syn,syn..29.06 cytrusek czerwiec..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość uporządkowana tabela
majówka..22.....chlopiec......brak......30.05 iwonka.....17..... ?....córka.....25.06 klotka......20.....dziewczyna....brak.....4.06 Julia.........17.....syn.....córka. ....29.06 Nellshell..17tc...dziewczynka...syn...26.06 Lisssaa.....19tc.......?........2synów....13.06 Lena8818..18tc......?.........syn..........20.06 lenka0311..19tc...chłopiec...syn...12.06 Luśka 18tc...córka......syn.....18.06 Ewelina.. 19tc....corka....corka...14.06 Karotella4..17tc..?..córka,syn,syn..29.06

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nellshell
Karotella no chylę czoła. 4 dziecko. Musicie mieć wesoło. Przyłącze sie do pytania majowki w jakim wieku reszta dzieci? Ja też kiedyś mialam marzenie o duzej rodzinie, dopóki nie urodziłam pierwszego ;) U mnie jakas infekcja. Wyszly podwyzszone leukocyty w moczu. Dostalam antybiotyk, mimo dyskusji z lekarzem ze nie czuje zeby mi coś dolegało, ze wolalabym najpierw zbadac temat. Wyslali mocz na posiew, ale antybiotyk mam i tak. Choc teraz wydaje mi się, ze przyczyną moze byc infekcja grzybicza pochwy, bo po rozpoczeciu kuracji zaczelam odczuwac dyskomfort. Dziewczyny co dostajecie na infekcje? Bo wiem ze kilka z was mialo. Nie wiem, chyba jutro wroce do lekarza. Najgorsze ze u nas nie idzie sie do gina z takimi problemami tylko do normalnej przychodni, wiec ekspertami nie sa w tej dziedzinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karotella4
Dziękuję za uporządkowanie tabeli - trochę narozrabiałam tym moim kopiowaniem ;) Tak, będę miała czwóreczkę:D Moja córka ma teraz 9 lat a chłopcy 7 i 3,5. Nie jestem bohaterką... Przy dwójce małych dzieci też miałam kryzys i sądziłam, że to już koniec, ale potem starszaki podrosły i jakoś tak wyszło, że coraz większa ta nasza rodzina. A teraz to już trochę na zasadzie- albo teraz albo nigdy, bo dobijam 35 lat i wydaje mi się, że to ostatnia chwila na rozsądne macierzyństwo (nie chciałabym być babcią dla swojego własnego dziecka :)). A w jakim wieku są Wasze starsze dzieciaki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lisssaa
Karotella4... Ja mam bliźniaki... Chłopców 9cio letnich :) Jaką płeć łatwiej Ci się wychowuje? ;) Skoro masz dzieci obu płci jest Ci obojętne co teraz urodzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lisssaa
majówka..22.....chlopiec......brak......30.05 iwonka.....17..... ?....córka.....25.06 klotka......20.....dziewczyna....brak.....4.06 Julia.........17.....syn.....córka. ....29.06 Nellshell..17tc...dziewczynka...syn...26.06 Lisssaa.....20tc.......?........2synów....13.06 Lena8818..18tc......?.........syn..........20.06 lenka0311..19tc...chłopiec...syn...12.06 Luśka 18tc...córka......syn.....18.06 Ewelina.. 19tc....corka....corka...14.06 Karotella4..17tc..?..córka,syn,syn..29.06

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karotella4
Bliźniaki... to dopiero jest wyzwanie :) Właśnie ciężko mi powiedzieć, którą płeć łatwiej łatwiej, bo najwięcej zależy chyba od charakteru i cech osobowych dziecka. Moja córka jest bardzo (za bardzo) emocjonalna i stąd wynika wiele trudności, chłopcy: starszy spokojny, ale czasem niesamowite rzeczy mu strzelają mu do głowy, a młodszy to istny żywioł, bardzo absorbujący. Ciężko jest mi więc wybrać bo każde z nich jest zupełnie inne :) Jak bym miała wybierać to zdecydowanie wybrałabym dziewczynkę - jest nas w domu mniej, a poza tym mam już dosyć chłopięcych dresów i znowu mi się marzy, żeby czesać urocze fryzurki i zakładać urocze sukieneczki - starsza już się nie daje ;) No ale jak będzie chłopczyk to też na pewno jakoś to zniosę ;p Lisssaa, a Ty po dwóch chłopakach wolałabyś dziewczynkę czy wręcz przeciwnie- chłopca, bo to już znasz? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majówka..22.....chlopiec......brak......30.05 iwonka.....17..... ?....córka.....25.06 klotka......21.....dziewczyna....brak.....4.06 Julia.........17.....syn.....córka. ....29.06 Nellshell..17tc...dziewczynka...syn...26.06 Lisssaa.....20tc.......?........2synów....13.06 Lena8818..18tc......?.........syn..........20.06 lenka0311..19tc...chłopiec...syn...12.06 Luśka 18tc...córka......syn.....18.06 Ewelina.. 19tc....corka....corka...14.06 Karotella4..17tc..?..córka,syn,syn..29.06 Zmieniłam tydzień :) I ja w koncu pierwsze ruchy poczułam...ulżyło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×