Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czerwiec 2018

Polecane posty

Gość gość
Gratuluję. Jesteście w połowie drogi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
majówka..22.....chlopiec......brak......30.05 iwonka.....18..... ?....córka.....25.06 klotka......21.....dziewczyna....brak.....4.06 Julia.........17.....syn.....córka. ....29.06 Nellshell..17tc...dziewczynka...syn...26.06 Lisssaa.....20tc.......?........2synów....13.06 Lena8818..18tc......?.........syn..........20.06 lenka0311..19tc...chłopiec...syn...12.06 Luśka 18tc...córka......syn.....18.06 Ewelina.. 19tc....corka....corka...14.06 Karotella4..17tc..?..córka,syn,syn..29.06 megulkaa...19tc...córka.....córka..21.06 Marika88....20tc......?.......syn.......20.06

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karotella4
infekcje intymne w ciąży -tragedia. Ja całą pierwszą ciąże miałam grzybicę -wracała jak bumerang. Brałam na to Pimafucin, Lactovaginal trochę pomagał, ale nie do końca. Nie wiem czym było to spowodowane bo w drugiej i trzeciej ciąży infekcje- 1 czy 2 na całą ciążę. Teraz też tylko raz miałam - wydaje mi się, że jest to związane z kilkoma ciepłymi, długimi kąpielami w wannie, po których od razu mnie zaatakowało. Mi akurat płyny do higieny intymnej bardzo pomagają. Co do badania glukozą to mi aż tak strasznie nie przeszkadzało, nie było tak źle. Za pierwszym razem pozwolili mi dodać cytrynę i jeszcze póść na spacer (wrócić po godzinie - wtedy było obciążenie mniejsza dawka i badanie tylko po 1 h) a przy ostatniej ciąży- ani cytrynki i siedzenie na dupsku ez ruchu 2 godziny (co akurat dla mnie było najtrudniejsze w tym badaniu ;)). Mimo, że wyniki ciąży były wzorowe (w tym 24-28 tygodniu ciaży) to gdy w ostatniej ciąży badanie powtórzyłam na własną rękę w 33 tc (miałam podejrzenia, ze coś jest na rzeczy.... duże dziecko urodziłam poprzednio, a i to bardzo szybko przybierało na wadze), okazało się, że mam cukrzyce... Teraz staram się od początku ciąży bardzo dbać o dietę- małe posiłki a częściej i bez słodkości. Mam nadzieję, ze tym razem uda mi się uniknąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cytrusek_czerwiec
majówka..22.....chlopiec......brak......30.05 iwonka.....18..... ?....córka.....25.06 klotka......21.....dziewczyna....brak.....4.06 Julia.........17.....syn.....córka. ....29.06 Nellshell..17tc...dziewczynka...syn...26.06 Lisssaa.....20tc.......?........2synów....13.06 Lena8818..18tc......?.........syn..........20.06 lenka0311..19tc...chłopiec...syn...12.06 Luśka 18tc...córka......syn.....18.06 Ewelina.. 19tc....corka....corka...14.06 Karotella4..17tc..?..córka,syn,syn..29.06 megulkaa...19tc...córka.....córka..21.06 Marika88....20tc......?.......syn.......20.06 Cytrusek_czerwiec....23tc....chłopiec....brak....01.06.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
lissaaa trzymamy kciuki za dzisiejsze połówkowe i spełnienie marzenia o córeczce daj znać po badaniu czy twoje przeczucia się sprawdziły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cytrusek, a Ty na kiedy masz termin, że to już 23tc? :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
cytrusek termin masz na 01.06?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marikaa88
Wiem, że temat bylmpotuszany ale skleroza mam sporą Do kiedy można seks uprawiać ? Bo z tego co pamiętam to nie do końca ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nellshell
Jak nie ma zdrowotnych przeciwskazan (np zagrozenie przedwczesnym porodem) to od początku do końca. A pozostając w temacie, do dziewczyn z infekcjami pochwy: czy wasi partnerzy tez dostali jakies leki? Moj maz dostal krem na dwa tygodnie. Ale w poprzedniej ciazy tez mialam infekcje i nic nie dostal, jestem ciekawa od czego to zalezy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nellshell
majówka..22.....chlopiec......brak......30.05 iwonka.....18..... ?....córka.....25.06 klotka......21.....dziewczyna....brak.....4.06 Julia.........17.....syn.....córka. ....29.06 Nellshell..19tc...dziewczynka...syn...26.06 Lisssaa.....20tc.......?........2synów....13.06 Lena8818..18tc......?.........syn..........20.06 lenka0311..19tc...chłopiec...syn...12.06 Luśka 18tc...córka......syn.....18.06 Ewelina.. 19tc....corka....corka...14.06 Karotella4..17tc..?..córka,syn,syn..29.06 megulkaa...19tc...córka.....córka..21.06 Marika88....20tc......?.......syn.......20.06 Cytrusek_czerwiec....23tc....chłopiec....brak....01.06.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolnaaa
Witajcie kobietki :). Dołączam się do czerwcowych mam. Dziwnie mi to jeszcze brzmi "mama" w każdym razie to mój 18 tc, pierwsze dziecko, choć już nie jestem najmłodsza. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wolnaaa :) witamy, ile masz lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Julia
Wolną aaa mam prawie 2.5 letnia córkę i nadal słowo "mama" brzmi dla mnie wyjątkowo - jeszcze się nie przyzwyczailam;)Brzmi jak najslodszy komplement:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cytrusek_czerwiec
Do gość: tak, mam termin na 1 czerwca, jestem w 23 tc. Kiedyś źle liczyłam te tygodnie, ale na połówkowym pani mi to wytłumaczyła, że jak mam 22 tydzień plus kilka dni, to jest 23 tydzień i tak się liczy, kuzynka też mi tak mówiła.Teraz mam skończony 22 tc. i jestem w 23. :) Koleżanka mi mówiła, że w smyku są mega promocje -50%, -70%. Na stronie internetowej jest dużo fajnych rzeczy, chyba się skuszę, powoli chyba trzeba zacząć kompletować wyprawkę. A i od kilku dni widać w końcu lekki zaokrąglony brzuszek :) Dzidziuś rusza się często, jest to miłe, mąż może wyczuć ruchy co też jest dla niego cudowne. Na razie nie przytyłam, ważę 60kg (o 2kg mniej niż przed ciążą), jem dobrze, konsultowałam to z kilkoma lekarzami, mówią, że to bardzo dobrze, a nawet gratulują, mówią, że źle jest wtedy gdy się dużo tyje, że to są w ogóle stereotypy, że kobieta ma przybierać na wadze znacznie w pierwszych miesiącach i dużo jeść. Małe dzieciątko potrzebuje niewiele pokarmu, poza tym dziecko głodne nie będzie- zawsze sobie pobierze od mamy pokarm, najwyżej mamie będzie czegoś brakować- tak mi mówiła doktor na badaniach prenatalnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karotella4
Cytrusek, gratuluję wagi! Na początku schudlas i tak Ci zostało? Czy trochę teraz przybierasz? Jeśli chodzi o jedzenie to fakt, nie trzeba się obżerać choć zazwyczaj dokarmiajace mamusie i babcie uważają, że kobieta w ciąży powinna jeść za dwóch :-) Kupujecie już coś dla dzieciątka? Ja czekam na info o płci i wtedy na pewno coś kupię. A do tej pory kupiłam trochę pieluch wielorazowych o mam z tego dużą frajdę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
lissaaa jak po połówkowym znasz już płeć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćluśka
Cześć Nellshell mój mąż nie dostał żadnych leków. On mnie nie zaraża bo odkąd się zaczęły te problemy ani razu nie było seksu bo zanim zdazymy cos ogarnąć to znowu czuję, że się zaczyna :( Mam już tego serdecznie dosyć. Odstawiłam dodatkowo żele do higieny intymnej, przerzuciłam się tylko na bawełniana bieliznę i zupełnie odstawiłam cukier. a od wczoraj znowu Mac Mirror 500 :( No i mam duzą anemię. Dostałam wczoraj Tardyferon z zaleceniem jedzenia czerwonego mięsa, kaszanek itd. :( A ostatnio najlepiej mi idzie tylko mandarynki, płatki zwykłe na mleku i jogurt z dodatkiem owoców....Jak pomyslę o tym mięsie to coś strasznego. x Idę 1 lutego na usg. Mam nadzieję, że z dzidzią wszystko dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lisssaa
Takkkkkkk! Wszystko jest dobrze i jest to dziewczynka! :) mimo, że Ja to przeczuwłam od początku ciąży to i tak nie mogę w to uwierzyć :) nawet rodzinie (pomijając męża) na razie nic nie mówię, bo najpierw się upewnie na kolejnym badaniu choć lekarz mówił, że nie ma żadnych wątpliwości co do płci, a mała chętnie rozkładała nogi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marikaa88
Goscluska Mój mąż miał maść pimafucort i pomogło Co do armii, bo ja mam ja od zawsze , to lepszy od tardyferonu jest zakwas z buraków ( piłam w Koluszkach od wódki bo tylko w takich ilościach mi wchodził) Zapalenie oskrzeli mnie wykończy, mam taki kaszel ,że wydaje mi się że nigdy się nie skończy to chorubsko. I tak , żeby humor sobie poprawić zacznę skompletować wszystko. Zastanawiam się nad sterylizatorem , miałam kiedyś taki mikrofalowa z agent, ale teraz za kawałek plastiku chcą 100 ponad i nie wiem czy nie elektryczny i nad rodzajem laktator myślę, macie jakieś doświadczenia.??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marikaa88
Lista gratuluję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćluśka
Marika ja miałam poprzednim razem medele mini electric i aventa ręczny i źle wspominam. To wynika raczej z faktu, że jakos nie udawało sie nic odciągnąć pokarmu. Namęczyłam się i w ogóle a tu nic prawie nie leciało :( Tym razem poczekam z tym lakatatorem do porodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja cbyba się stanę majową mamuśką... dzisiaj dostałam zaświadczenie o wskazaniach do cc :( A w poniedzialek udalo mi się umowic do mojego lekarza na ponowne polowkowe i już jestem spokojniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lissa gratulacje!, ja też już chciałabym potwierdzić mimo ze moja gin mówiła na 100% ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyny czerwcówki sporo u nas będzie dziewczynek , lissaa dopiszesz swoją dziewczynke do tabelki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lisssaa
Dzięki dziewczyny ;) Napiszcie czy macie już twardnienie, stawianie się brzucha? Mi dziś tak na samym dole brzuch na chwilę stwardnial. Dość nieprzyjemne odczucie. Pamiętam z bliźniakami, że też tak bywało, ale nie wiem od którego tyg i ile razy dziennie macica powinna tak ćwiczyć? Ile to jest norma? Dodam, że z bliźniakami twardnial cały brzuch, a tu tylko spód. Nie wiem też czy to ma znaczenie... Może też Troll się wypowie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lisssaa
majówka..22.....chlopiec......brak......30.05 iwonka.....18..... ?....córka.....25.06 klotka......21.....dziewczyna....brak.....4.06 Julia.........17.....syn.....córka. ....29.06 Nellshell..19tc...dziewczynka...syn...26.06 Lisssaa.....21tc.......córka........2synów....13.06 Lena8818..18tc......?.........syn..........20.06 lenka0311..19tc...chłopiec...syn...12.06 Luśka 18tc...córka......syn.....18.06 Ewelina.. 19tc....corka....corka...14.06 Karotella4..17tc..?..córka,syn,syn..29.06 megulkaa...19tc...córka.....córka..21.06 Marika88....20tc......?.......syn.......20.06 Cytrusek_czerwiec...23tc...chłopiec...brak...01.06

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lisssaa
majówka..22.....chlopiec.....brak.....30.05 iwonka.....18..... ?....córka.....25.06 klotka......21.....dziewczyna....brak....4.06 Julia.........17.....syn.....córka. ....29.06 Nellshell..19tc...dziewczynka...syn...26.06 Lisssaa....21tc.....córka.....2synów...13.06 Lena8818..18tc......?.........syn..........20.06 lenka0311..19tc...chłopiec...syn...12.06 Luśka 18tc...córka......syn.....18.06 Ewelina.. 19tc....corka....corka...14.06 Karotella4..17tc..?..córka,syn,syn..29.06 megulkaa...19tc...córka.....córka..21.06 Marika88....20tc......?.......syn.......20.06 Cytrusek_czerwiec...23tc...chłopiec...brak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Julia
majówka..22.....chlopiec.....brak.....30.05 iwonka.....18..... ?....córka.....25.06 klotka......21.....dziewczyna....brak....4.06 Julia.........18tc.....syn.....córka. ....29.06 Nellshell..19tc...dziewczynka...syn...26.06 Lisssaa....21tc.....córka.....2synów...13.06 Lena8818..18tc......?.........syn..........20.06 lenka0311..19tc...chłopiec...syn...12.06 Luśka 18tc...córka......syn.....18.06 Ewelina.. 19tc....corka....corka...14.06 Karotella4..17tc..?..córka,syn,syn..29.06 megulkaa...19tc...córka.....córka..21.06 Marika88....20tc......?.......syn.......20.06 Cytrusek_czerwiec...23tc...chłopiec...brak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karotella4
Lisssaa, gratuluję córeczki, ale fajnie!! Skurcze Braxtona-Hicksa mogą występować od 20 tygodnia, więc bardzo prawdopodobne, że to już to :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karotella4
Lisssaa, gratuluję wymarzonej córki, ale fajnie!!! Co do twardnienia to skurcze Braxtona-Hicksa mogą występować od 20 tc, więc całkiem prawdopodobne, że to już to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×