Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czerwiec 2018

Polecane posty

Gość lenka0311
Klotka gratulacje ! :) ja mam juz skierowanie na 6 czerwca . takze jeszcze ostatmie dni tylko i maluszek będzie z nami .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lena8818
wohoho worek sie rozwiazał :D posypały się czercwowe dzieciątka:) gratulacje cytrusek, klotka, paulatsh :) ja dalej w 2paku... upały sa nie do zniesienia masakra poprostu:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulatsh
Ja jeszcze nie ;) a Lena na kiedy masz termin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćluśka
A mnie ciekawi dlaczego decydujecie się na planowe cc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję dziewczyny! Luśka, u mnie rozpoczęcie akcji było niewskazane, stąd planowe cc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MSB
Gratuluję klotka :) Ja też jeszcze w 2paku ale skurcze przepowiadające mam codziennie. Mam wrażenie, że kiedy się wysilam albo denerwuję, (najczęściej na córkę ;) ) są mocniejsze. Kolejna wizyta 5go, jeśli dotrwam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakie znieczulenie wybieracie do cc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cytrusek czerwiec jakie miałaś znieczulenie? Ja jestem po cc i masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lenka0311
Mi lekarz mówił cos o podpajeczynowkowym znieczuleniu . zrozumiałam ze przez to ze mam płytki krwi poniżej normy. Biore rutinoscorbin i dzień przed szpitalem mam zrobić zastrzyk w brzuch . mam nadzieje ze wszystko bedzie dobrze . juz teraz wychodzi ze maluszek ma ok 4 kg "ale ma okrągła glowke i temu mogło tak wyjść" straszak też przy porodzie miał 4200 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nellshell
Gratulacje klotka! Ja prawdoppdobnie w srode sie dowiem kiedy wywolanie porodu. U mnie mimo tylu komplikacji SN. Powiem wam, ze coraz bardziej sie boje i wcale nie chce zeby sie juz zaczelo mimo ze biore tyle lekow (doszly na cukrzyce i anemie) ze czuje sie koszmarnie, ociezala i wykonczona. U mnie na szczescie nie ma takich upalow jak w polsce, choc i tak mi juz za cieplo z tym brzuchem i lekami rozrzedzajacymi krew. Chyba zalewaja mnie hormony bo chodze nabuzowana i wciaz burcze na meza. Taka panika przedporodowa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cytrusek_czerwiec
Mialam podpajeczynowkowe zniecxulenie. Nie chcialo zadzialac i juz mnie mieli usypiac. Dzien przed operacja zjadlam tylko lekkie sniadanie tak mi lekarz zalecil zeby nie bylo wiekszego problemu z jelitami i wam tez to polecam. I lewatywy nie mialam. Sama opracja byla nieprzyjemna ale krotka. Potem z gorki jak juz jest dziecko. Jestem 9 dni po operacji czuje sie swietnie. Rana troche boli ale juz bez lekow sie obejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna010102
Witam. Czasem was podczytuje. Ja miałam termin na 02.06 i dalej nic :-( córka dwa tyg temu ważyła 3600

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tez was podczytuje. Miałam cc 11 dni temu i boli mnie mocniej brzuch z jednej strony wtedy jak np. Chce wstać to czuje takie gorąco martwię się ze coś jest nie tak. Bo 2 strony juz wgl nie czuje a to czasami bolaca mam jeszcze zdrwtwiala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cytrusek a czy wykonujesz juz wszystkie obowiązki domowe? Tzn odkurzanie, mycie podług mopem? I ogólnie sprzątanie?odważyłas się jechać juz autem? Ja 11 dni po... i jutro musze jechać do miasta aż się boje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Klotka i inne dziewczyny piszcie jak po cc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cytrusek_czerwiec
Gotuje piore wycieram kurze prasuje. Jestem aktywna w domu bardzo jak synek tylko spi. Natomist nie dzwigam nie schylam sie jedynie nie myje podlog i nie odkurzam nie sprzatam lazienki. Nie ma co ryzykowac niepotrzebnie. Planuje tak robic conajmniej miesiac moze dwa. Mam super meza ktory przejal te obowiazki juz w 9 miesiacu ciazy. Polozna mnie nastraszyla ze jak nie bede sie oszczedzac to porobia mi sie zrosty i bedzie problem na lata a najwiekszy przy 2 cc. Ciesze sie ze mialam cc tak na prawde mimo ze jest dluzsza rekonwalescencja. Nie wiedzialam ze po cc w donu trzeba robic sobie zastrzyki w brzuch przez 10 dni. To jest dla mnie najgorsze bo maz robi to bolesnie. A do pielegniarki jezdzic nigdzie nie bede.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lenka0311
Cytrusek ja po.pierwszej cc tez musiałam robic sobie w domu przez 14 dni zastrzyki w brzuch tak jak mi to wytłumaczył lekarz to od zakrzepicy. Dziewczyny te w 2paku jeszcze . Was tez dopadł taki stres? Tysiące myśli..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nellshell
Lenka tak, ja jestem bardzo nerwowa, wszystko mnie wytraca z rownowagi. Boje sie bolu, przypominam sobie 1 porod, ktory byl tragiczny, i marze o cesarce. Cytrusek rob sobie sama zastrzyki to bedzie mniej bolalo, sama wyczujesz jak i gdzie robic. Jak robil mi maz to tez bylo dla mnie bolesne, jak robie sama to nieraz nie czuje zupelnie nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dlaczego po cc niw wolno się schylac? Ja synka podnoszę z wózka łóżka łóżeczka. Trochę mnie cytrusek nastraszylas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulatsh
Po cc to w ogóle nie powinno się dźwigać, lepiej żeby mąż Ci dziecko podawał a Ty go karm na leżąco... Ja jestem bardzo nerwowa, strasznie źle na mnie działa głupie komentowanie ludzi... Jak słyszę "nareszcie spuchłaś" z głupim uśmieszkiem, to rozpamiętuję to po nocach. Jeszcze 2 tygodnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No to ładnie. Nie wiedziałam że nie wolno. Malo tego jeszczr nosze jak jest niespokojny. A dlaczego nie wolno ? Jakie moga być tego konsekwencje? W szpitalu nikt nic nie mówił. I wszystkie dziewczyny z gięte w pół nosiły swoje dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cesarskie cięcie nie jest niczym innym jak typowa operacja. Charakteryzuje się przecięciem skory następnie po kolei tkanek az do macicy włącznie. Okres rekonwalescencji jest dokładnie taki sam jak w przypadku każdej jednej operacji przez powłoki brzuszne. Brzuch jest takim jakby centrum naszego ciała czyli generalnie przy każdym drobnym wysiłku podnosząc co kolwiek używamy mięśni napinając je. Żaden ciężar nie działa obojętnie na moc szwów. Z racji tego ze nacięcie jest pod linia fałdki to co rany tez nie ma wystarczającego dojścia powietrza. Nie przestrzeganie zasad może choć wcale nie musi wiązać się ze zrostami nie tylko tymi widocznymi ale także tam gdzie nie sięga oko i usg czyli tkankami po między macica a skóra które w większości przypadków są nie do wykrycia. Koleje powikłanie to na skutek rozejścia się szwów ropień itp co często kończy się czyszczeniem rany i ponownym szyciem. Zakarzenia zanieczyszczenia itp również mogą wystąpić. Dlatego powstała super metoda jak laparoskopia w chirurgi która niweluje ogrom powikłań i skraca czas rekonwalescencji oczywiście nadal zdarzają się operacje których nie możemy zastąpić laparoskopia. Dziewczyny zapamiętajcie jedno w chirurgi unika się operacji przez powłoki brzuszne z wieku przyczyn. Dlatego zastępują to laparoskopia tak samo w porodach. Zawsze po mimo ewentualnych powikłań SN jest bezpieczniejsze nic cc troll

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Troll po jakim czasie można jechać samochodem? Jutro mam wyjazd i panicznie się boje ze sobie zaszkodze. Moja położna powiedziała ze mogę już wszystko robić tylko nie dźwigać więcej niż 5 kg i w zwolnionym tepie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MSB
Nie mogę spać,od paru tygodni mam zespół niespokojnych nóg. Do niedawna myślałam, że to jakaś ściema, ale serio jak kładę się do łóżka to nie mogę ich okiełznać. Żadne magnezy i żelaza nie pomagają :/ Do tego dochodzi całkiem ładna seria skurczy przepowiadających (mam nadzieję), już tak 1,5h się męczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie ma jednoznacznej odpowiedzi to zalezy jak się czujesz a przede wszystkim na ile ewentualny ból czy złe samopoczucie jest w stanie przyćmić refleks kierowcy. Tu bardziej chodzi o twój stan psychiczny niż o sama ranę troll

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lena8818
MSB skurcze przepowiadajace od 3 tyg mam :P jeszcze nieurodzilam nogi tez daja mi popalic - pomaga kapiel w zimnej wodzie... nie chce cie dołowac ale w takim stanie to mozna i po terminie urodzic ;) w pierwszej ciazy z rozwarciem 2 cm chodzilam 2 tyg.. i nic... kurcze czy ktos jeszcze zamierza podejsc do SN? Bo same CC tu narazie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MSB
Całą noc mnie bolało. Z pierwszym dzieckiem bylo bardzo szybko, więc kiedy miałam skurcze co 5 minut to pojechałam do szpitala. Skurcze ucichły o 6 rano i w takim przypadku jestem kompletnie zdezorientowana kiedy powinnam jechac do szpitala następnym razem :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćluśka
ja wczoraj miałam usg, mała 3300 ale za duzo wód płodowych. Dzisiaj wizyta wieczorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lena8818
a to luska cos niedobrego ze tak duzo wod? ja wlasnie po wizycie szyjka dluga i twarda rozwarcie moze na opuszek.. jednym slowem sie nie zapowiada.. maly to juz klocek 3580 wazy.. wszystko w normie bardzo ruchliwy... jak do 24 nic sie nie ruszy to 25 mam do szpitala sie zglosic na wywolanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×