Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czerwiec 2018

Polecane posty

Gość Katotella4
Ogniska hiperechogenne na sercu miałam u wszystkich moich dzieci na badaniu połówkowym. Przy drugiej ciąży lekarz zalecił dodatkowe USG echo serca płodu, na którym pani wykonująca to badanie była zadziwiona, że ktoś mnie z taką pierdolą wysłał. Ogniska mogą pojawiać się po infekcji u matki i najczęściej same znikają po tygodniu, dwóch. Na badaniu w 30 TC u żadnego dziecka niczego już się nie dopatrzyli. A przy trzecim dziecku to ja lekarzowi już sama powiedziałam, zeby wcale się tym nie przejmował, bo widocznie moje dzieci na tym etapie tak mają :-) wszystkie okazy zdrowia! Wcale się tym nie przejmuj, jeśli nie ma innych problemów z sercem! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lenka0311
Katotella4 -żadnych innych nieprawidłowości nie ma. Moze dlatego lekarz nie zlecił echa od razu. Tylko powiedział ze będziemy obserwować. Staram sie nie brać tego do głowy bo bym zwariowala. Ja robie zwykły mocz, raz wyszły liczne bakterie po dwóch dniach powtórzyłam ( tak zlecił lekarz i jeżeli byłyby znowu to wtedy posiew) i nie było juz nic .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karotella4
Lenka, no to tym ogniskiem hiperechogennym na pewno zamartwiac się nie musisz :-) jeszcze raz zacytuję słowa bardzo zdziwionej lekarki od echa serca " i tylko z taką pierdolą panią przysłali? " :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lenka0311
To i u nas mam nadzieje ze jest tak samo :) i ciągle to powtarzam . Tak jak z ta nerka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marika 88
Lenka napewno wszystko będzie dobrze !!!! Luśka gratulacje ! A na zwolnienie to już najwyzasza pora. Ja w pierwszej ciąży pracowałam prawie do końca a teraz jestem na zwolnieniu od samego poczatku. Myśleliśmy o jeszcze jednym dziecku ale nie wyobrażam sobie drugiej takiej ciąży, przeleżanej plackiem w łóżku , mając malutkie dziecko w domu. Teraz jakoś jest bo synek ma osiem lat. Zastanawiam się czy te wymioty mi przejdą to będę tak do końca ciąży się męczyć. Apropo zakupów to też już coś kupiłam. Ciuszki , ale symbolicznie , bo wiem , ze sporo dostanę. Kupiłam kołderkę , kocyki dwa i grzechotkę. Jak macie u siebie Tesco , to jest teraz wyprzedaż i prześcieradełka pakowane po 2 szt. Są w cenach 10 i 12 zł ( zależnie od wzoru lub jego braku ) także i prześcieradełka kupiłam. Gościu , narazie nie zmieniam tabelki bo mam tylko telefon , a zbiegł nie potrafię Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
marika to wstawimy cię w tabelkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
majówka..23tc....Oskar.....brak.....30.05 iwonka.....19tc..... ?....córka.....25.06 klotka.....22tc....dziewczynka..brak....10.06 Julia.........18tc.....syn.....córka. ....29.06 Nellshell..19tc...dziewczynka...syn...26.06 Lisssaa....21tc.....córka.....2synów...13.06 Lena8818..20tc....syn......syn..........20.06 lenka0311..22tc...chłopiec...syn...12.06 Luśka 18tc...córka......syn.....18.06 Ewelina.. 19tc....corka....corka...14.06 Karotella4..17tc..?..córka,syn,syn..29.06 megulkaa...19tc...córka.....córka..21.06 Marika88....20tc..dziewczynka...syn...20.06 Cytrusek_czerwiec...23tc...chłopiec...brak.01.06 wolnaaa...18tc...?...brak...29.06

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marika 88
Gościu dziękuje ;) Muszę chyba kupić laptopa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
majówka..23tc....Oskar.....brak.....30.05 iwonka.....19tc..... ?....córka.....25.06 klotka.....22tc....dziewczynka..brak....10.06 Julia.........18tc.....syn.....córka. ....29.06 Nellshell..20tc...dziewczynka...syn...26.06 Lisssaa....21tc.....córka.....2synów...13.06 Lena8818..20tc....syn......syn..........20.06 lenka0311..22tc...chłopiec...syn...12.06 Luśka 18tc...córka......syn.....18.06 Ewelina.. 19tc....corka....corka...14.06 Karotella4..17tc..?..córka,syn,syn..29.06 megulkaa...19tc...córka.....córka..21.06 Marika88....20tc..dziewczynka...syn...20.06 Cytrusek_czerwiec...23tc...chłopiec...brak.01.06 wolnaaa...18tc...?...brak...29.06

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zapraszam do sklepu z ubrankami od narodzin do 12 lat. Głównie produkcja Disney ale inne tez mamy. Legalnie działający sklep internetowy wystawiamy paragon lub fakturę. Wysyłka od 7,20, pobranie również możliwe https://web.facebook.com/fashionkidsam/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nellshell
Witajcie. Gratuluje wszystkim, ktore poznały lub potwierdziły płeć dzieciaczków. Ja mam połówkowe w środę. Dziewczyny, czy bierzecie nadal kwas foliowy? Na opakowaniu mojego jest napisane, że do końca 3 miesiaca. W 1 ciazy bralam caly czas ale tez z innymi witaminami, teraz biore tylko kwas i zastanawiam się czy jest sens? Z polozna mam spotkanie dopiero po 30 tc, wiec nie mam nawet jak zapytac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lenka0311
Nellshell ja teraz pytałam ginekologa swojego to mówił ze mam brać do końca ciąży i po porodzie . A biorę Pregna Plus i do tego Pregna DHA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość majówka
Ja też na polecenie gibekologa biorę od początku praktycznie Pregna Plus, a do tego pije Tran. Jak mam skurcze łydek to dodatkowo łykam magnez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nellshell
Dzieki dziewczyny za odp. Gdybym brala zestaw witamin to pewnie nie zastanawialabym sie, bo na pewno warto. Nie moge jednak brac tych zestawow, bo nie moge wit K, ktora one zawieraja. Stad tez moje zastanawianie sie czy sam kwas foliowy na tym etapie cos daje, bo przyznam, ze nie mam zadnej wiedzy na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karotella4
Pierwsze 3 miesiące przyjmowania kwasu foliowego są niezwykle ważne ze względu na intensywny rozwój w tym czasie układu nerwowego. Jednak kwas foliowy później również odgrywa ważną rolę bo ma wpływ na odpowiednie przenikanie pokarmu od matki do dziecka. Myślę więc, że nie zaszkodzi jak połykasz do końca ciaży :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kwas foliowy jest witamina która niestety da się przedawkować ponieważ nie wydala się z niczym jak np witamina c. Zapotrzebowanie na kwas foliowy wzmożone gdzie potrzebna jest dodatkowa suplementacja jest tylko do kończ kształtowania się narządów wiec teoretycznie do końca pierwszego trymestru. Około 16 tyg jeśli nie ma dodatkowych zaleceń na dalsza suplementację powinno się odstawić kwas foliowy. Na dalszym etapie ciąży wystarcza zapasy z początków. Objawy przedawkowania kwasu foliowego to częste bóle głowy nasilające się głównie jak to się mówi na pogodę senność ciężkość uczucie puchnięcie nie mylić tu z typowym puchnięcie nóg bo to trochę inaczej. Co do udziału kwasu w tworzeniu pokarmu itp nie jest z niczym bardziej potrzebny niż cała reszta witamin. O kwasie dużo się tez mówi w szkole rodzenia jak ktoś chodzi to możecie się podpytać. Troll

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość majówka
Trollu to co najlepiej łykać w tym czasie ciąży w którym my jesteśmy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość majówka
majówka..24tc....Oskar.....brak.....30.05 iwonka.....19tc..... ?....córka.....25.06 klotka.....22tc....dziewczynka..brak....10.06 Julia.........18tc.....syn.....córka. ....29.06 Nellshell..20tc...dziewczynka...syn...26.06 Lisssaa....21tc.....córka.....2synów...13.06 Lena8818..20tc....syn......syn..........20.06 lenka0311..22tc...chłopiec...syn...12.06 Luśka 18tc...córka......syn.....18.06 Ewelina.. 19tc....corka....corka...14.06 Karotella4..17tc..?..córka,syn,syn..29.06 megulkaa...19tc...córka.....córka..21.06 Marika88....20tc..dziewczynka...syn...20.06 Cytrusek_czerwiec...23tc...chłopiec...brak.01.06 wolnaaa...18tc...?...brak...29.06

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość majówka
Dziewczyny!! :/ tylko ja mam imię dziecka w tabelce :) wiem, że termin mam najszybciej z Was, ale serio nikt inny jeszcze nie jest zdecydowany?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nellshell
Troll ja wlasnie stale jestem senna, zmeczona i boli mnie glowa. Nawet moj maz czesto pyta czy wszystko ok, i dziwi się, że ciaze moga sie tak roznic, bo poprzednia przechodzilam duzo lepiej. Odstawie kwas choc na jakis czas i zobacze jak sie bede czula, a przy okazji jakies wizyty dopytam Ja wlasnie tez slyszalam, ze po 3 miesiacu jest juz zbedny i dlatego zdecydowalam tu zapytac. Karotella a co Twoj lekarz na ten kwas. To on radzil brac do konca? Majowka my nie mamy imienia jeszcze. Nawet wstepnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Podczytuje Was sobie
Nellshell mój ginekolog mówi aby brać witaminy do końca, a w nich jest też kwas foliowy więc zdania są chyba podzielone. Może Ty masz problemy z tarczycą? Objawy by się zgadzały, a to częste w ciąży. Miałaś badane Tsh?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nellshell
Nie mialam badanego tsh w ciazy. Ogolnie mam jakies problemy hormonalne, bo miesiaczkuje zazwyczaj dwa trzy razy do roku.Tylko tak naprawde nikt nie wie z jakiego powodu. Prolaktyna tsh itd zawsze byly w normie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Podczytuje Was sobie
...a reszta dziewczyn? Robiłyście Tsh? Kurde, to w ciąży podstawa! :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lena8818
Hihi majowka przy pierwszym to zanim plec poznalismy to wiedzielismy ze bedzie Alexander :) a przy drugim to jakos czlowiek lajtowo podchodzi bo to juz przeszedl :) u nas generalnie ciezke nazwisko I zeby cos dopasowac to jest tragedia. Narazie dochodzimy do poprawnienia ja bym chciala Gabriel maz Aksel... co mnie troche rozwala :p oskar tez mu sie podoba. Mi sie kojarzy z filmem oskar z sylwestrem stalonne :p I tak codziennie debatujemy :p generalnie ma przewage bo pojdzie dziecko rejestrowac do urzedu no chyba ze wprowadza ze szpital bedzie juz upowazniony - niby w jakims miescie to testuja I chca to wprowadzic w czerwcu:) ale czy zdarza logistycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karotella4
Z tego tego co wiem to w wiekszosci (?) suplementow dla ciężarnych jest suplementacja kwasem foliowym lub folianami (czyli naturalną postacią wiatminy B9 - co jest opcja jeszcze lepsza) i to w większej dawce bo nie 0,4 a 0,8. Lekarze zalecają łykanie przez całą ciążę, razem z tymi folianami, więc nie obawiają się przedawkowania jak sądzę. Ja osobiście jestem mało systematyczna z natury i jestem dumna z siebie jeśli uda mi sie połknąć swoje suplementy raz na 3 dni ;-) mój zaufany lekarz nie mial schizy z łykaniem suplementów, jeśli wyniki badań są ok (tylko kwas foliowy a początku ciąży obowiązkowo), a teraz nie mam dostępu do sensownego lekarza, więc jadę na intuicji... ;-) Dziewczyny, sprawdźcie dla Netshell czy macie foliany/ kwas foliowy w swoich witaminach i w jakiej dawce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klotka
My nadal nie wybraliśmy imienia, dla dziewczynki jakoś trudniej ;) Ja mam badane tsh regularnia, w ciąży szaleje, obecnie mam za wysokie i ft3 i ft4 też. Biorę leki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karotella4
Ja co prawda nie wiem jaka jest płeć naszego dziecka ale już teraz wiem, że z imieniem będzie bardzo ciężko... Ale może jak poczytam o Waszych imionach, coś mi wpadnie do głowy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćluśka
U nas imię jakoś samo przychodzi w pewnym momencie. Po prostu nagle pasuje :) Też Was boli skóra na brzuchu???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nellshell
Luska mnie nie boli, ale swedzi czasem. Karotella, u mnie nikt suplementow nie zaleca, tzn na zasadzie "twoja sprawa czy bierzesz czy nie", nikogo to nie obchodzi. Natomiast pytaja o kwas foliowy, tzn dotychczas pytali, ale dawno wizyty nie mialam. Nie pomyslalam by zapytac jak dlugo. Co do imion to wlasnie u nas tez pustka, w 1 ciazy wertowalam spisy calymi dniami, a teraz bardziej na luzie. Cos tam czasem szukam w internecie, w moich ulubionych ksiazkach, ale jeszczs mnie nic nie powaliło. Dodatkowo mój maz nie jest polakiem, więc mamy ograniczony wybór i imiona typowo polskie odpadaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość majówka
Mnie skóra nie boli :) dziwnie to w ogóle brzmi? Nie swędzi ani nic. Smaruje ją codziennie olejem kokosowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×