Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czerwiec 2018

Polecane posty

Gość Gość majówka
W moich wiraminach, które mam brać do końca ciąży jest kwas foliowy i to ten lepszy czy mocniejszy czy jak to się nazywa. I bądź tu teraz człowieku mądry i wiedz co masz łykać. Każdy mówi co innego :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
majówka..24tc....Oskar.....brak.....30.05 iwonka.....20tc..... ?....córka.....25.06 klotka.....22tc....dziewczynka..brak....10.06 Julia.........18tc.....syn.....córka. ....29.06 Nellshell..20tc...dziewczynka...syn...26.06 Lisssaa....21tc.....córka.....2synów...13.06 Lena8818..20tc....syn......syn..........20.06 lenka0311..22tc...chłopiec...syn...12.06 Luśka 18tc....córka......syn......18.06 Ewelina.. 19tc....corka....corka...14.06 Karotella4..17tc..?..córka,syn,syn..29.06 megulkaa...19tc...córka.....córka..21.06 Marika88....20tc..dziewczynka...syn...20.06 Cytrusek_czerwiec...23tc...chłopiec...brak.01.06 wolnaaa...18tc...?...brak...29.06

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja wam nic nie narzucam. Wielu lekarzy jest zdania ze jeśli badania dobre to po co dodatkowe witaminy. Przewitaminiziwac możecie się wszystkim co nie jest wydalane z moczem a najłatwiej już tymi czterema A D E K to sa najbardziej niebezpieczne witaminy a reszta groźna nie jest ale powodująca utrudniające dolegliwości. Poczytajcie sobie nawet na google tylko klikajcie mądre strony na temat suplementacji w ciąży przypadki co jest przy przedawkowaniu badania na ten temat i podejmujcie decyzje. A to ze lekarze maja różne zdania zawsze tak było różne szkoły wiek lekarza przyzwyczajenia. Krzywdy foliowym sobie nie zrobicie tylko pytanie po co skoro nie ma potrzeby o odbija się to na waszym samopoczuciu. Już kiedyś na początku pisałyśmy tez o witaminach w ciąży. I tez zdania podzielone jak zawsze troll

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość iwonka
ja łykam prenatal duo od 2 trymestru do końca ciąży tam jest kwas foliowy w postaci folianu moja gin uważa ze warto natomiast w pierwszej ciąży też brałam ten sam zestaw witamin ja ufam swojemu lekarzowi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nellshell
Troll ja wlasnie wczoraj odstawilam kwas foliowy. Zobaczymy jak sie bębę czula, a przy najblizszej wizycie u poloznej lub lekarza dopytam. Jezeli to oslabienie minie to znaczy ze cos bylo na rzeczy. W ulotce tez napisane ze do konca 3 mca. A tak to u mnie od rana wymioty :/ synek zgubil moje opaski uciskowe na nadgarski i jest jeszcze gorzej. Musze dzis pojezdzic po aptekach i poszukac nowych. Milej niedzieli wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nellshell pamiętaj tylko ze wypłukiwanie nadmiaru witamin z organizmu może trwać od 2 tyg do miesiąca w skrajnych przypadkach to dłużej nawet ale wydaje mi się ze jeżeli kwas był przyczyna to za około tydzień powinnaś zauważyć poprawę troll

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cytrusek_czerwiec
Czesc dziewczyny. Wlasnie jestem na krzywej cukrowej, wcisnelam sobie pol cytryny i chce Wam powiedziec, ze ten napoj jest bez problemu do wypicia!!! Na raz go wypilam, a tyle sie nasluchalam od kolezanek, jaka to zmora jest dla kobiet. Wszystko jest u nas w glowie. Poszlam z dobrym nastawieniem i to jest wazne. Pozdrawiam ☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cytrusek hhahahhaha NIESTETY TO NIE TAK JAK PISZESZ!! Byłam w ciąży dwa razy i za pierwszym razem poszłam właśnie przerażona, a poszło gładko i bez problemu (tak jak u Ciebie) więc w drugiej ciąży poszłam NA PEENIAKA! Wymiotowalam 3razy, panie podały mi gorzką czekoladę i odesłały do domu. Ja wymiotowalam do wieczora. Pamiętam to jako horror! Dosłownie!!. Zrobiłam drugie podejście i było tak samo. Lekarz więc odpuścił i zbadał mi ten cukier z krwi. Każda ciąża jest inna. Niestety ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
10.58 głupoty piszesz może twój przypadek jest szczególny ale raczej dobrze się znosi to badanie obciążenia glukozą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mialam juz picie glukozy i nie wiem czym wy rzygalyscie. nie jest to niedobre w smaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zapraszamy do naszego sklepu internetowego,szyjemy wszystko dla dzieci www.handmadebymom.pl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gościu z 13:49 - to jest glukoza, może nawet i smakować smakować kawą latte, albo najlepszym winem z francuskiej winiarni, ale przyjmujesz tyle cukrów, że smak nie ma tu żadnego znaczenia i naprawdę łatwo to zwrócić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość majówka
13:34 to niestety Ty piszesz głupoty. Moja siostra pracuje od wielu lat w laboratorium i wiem od Niej, że podczas badania obciążenia glukoza dzieją się różne rzeczy :D i to często!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
17.31 moja koleżanka pracuje w laboratorium i to jest rzadkość niestety ty piszesz głupoty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
17:54 aaaahahahahhhahhahahahhhahaaahahahhahaaha nie kompromituj się więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lisssaa
Ja mam badanie glukozą za 2tyg... i szczerze też mam obawy wynikające z tego jak to było w poprzedniej ciąży :( jednak nie nastawiam się negatywnie, a mój lekarz powiedział bym kupiła glukoze smakową :) Imiona nad jakimi my myślimy to Pola, Hania lub Liwia. Co myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystkie trzy piękne ;) Też zastanawiam się nad Hanią, mi dodatkowo chodzi po głowie Iga, no i Alicja, ale Alicja źle się kojarzy mojej mamie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lisssaa
Hahahh MY Igę również gdzieś tam w głowie mamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Położna123
Hej dziewczyny, po pierwsze bardzo Wam gratuluję że wkrótce zostaniecie mamami, szczerze! Sama mam roczna córeczkę i wiem jaka to wspaniała przygoda na Was czeka! Za kilka miesięcy będę położna (mam nadzieję) ale przed tym potrzebuje Waszej pomocy. Swoją prośbę kieruje do przyszłych mamusiek, które są w pierwszej ciąży. Do zakończenia pisania pracy licencjackiej potrzebuje Waszych odpowiedzi w ankiecie, jest ona krótka i sprawdzi Wasza wiedzę na temat porodu (to dobry sprawdzian również dla Was przed tym ważnym dniem, na końcu zobaczycie ile zdobyłyscie punktów). Jeszcze raz bardzo Was proszę o wypełnienie ankiety, bardzo mi tym pomożecie, a to link : https://docs.google.com/forms/d/1miV9vcobzPRJMPqWkVZkTFg5anz0PCJWvgkY-xz5OEI/edit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
18.23 ty się kompromitujesz ahah

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majówka..24tc....Oskar.....brak.....30.05 iwonka.....20tc..... ?....córka.....25.06 klotka.....23tc....dziewczynka..brak....10.06 Julia.........18tc.....syn.....córka. ....29.06 Nellshell..20tc...dziewczynka...syn...26.06 Lisssaa....21tc.....córka.....2synów...13.06 Lena8818..20tc....syn......syn..........20.06 lenka0311..22tc...chłopiec...syn...12.06 Luśka 18tc....córka......syn......18.06 Ewelina.. 19tc....corka....corka...14.06 Karotella4..17tc..?..córka,syn,syn..29.06 megulkaa...19tc...córka.....córka..21.06 Marika88....20tc..dziewczynka...syn...20.06 Cytrusek_czerwiec...23tc...chłopiec...brak.01.06 wolnaaa...18tc...?...brak...29.06

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość iwonka
majówka..24tc....Oskar.....brak.....30.05 iwonka.....20tc..dziewczynka...córka.....25.06 klotka.....23tc....dziewczynka..brak....10.06 Julia.........18tc.....syn.....córka. ....29.06 Nellshell..20tc...dziewczynka...syn...26.06 Lisssaa....21tc.....córka.....2synów...13.06 Lena8818..20tc....syn......syn..........20.06 lenka0311..22tc...chłopiec...syn...12.06 Luśka 18tc....córka......syn......18.06 Ewelina.. 19tc....corka....corka...14.06 Karotella4..17tc..?..córka,syn,syn..29.06 megulkaa...19tc...córka.....córka..21.06 Marika88....20tc..dziewczynka...syn...20.06 Cytrusek_czerwiec...23tc...chłopiec...brak.01.06 wolnaaa...18tc...?...brak...29.06

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość lipcówka
pytanie do trolla- co myślisz o przyjmowaniu takiego preparatu tardyferon-fol jest tam 80mg jonów żelaza i 0,35mg kwasu foliowego gin mi przepisała go na receptę po złych wynikach morfologii krwi i żelaza ale przeczytałam ulotkę tego leku i trochę się boje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość lipcówka
troll biore jeszcze prenatal duo bo mam mutacje genu odpowiedzialnego za złe wchłanianie kwasu foliowego czy ten tardyferon-fol nie zaszkodzi przy mutacji mthfr ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lena8818
lipcówka ja brałam w pierwszej ciąży ostatni miesiąc tydaferon i dodatkowo po porodzie (karmiłam piersią) ze wzg. na ostra niedokrwistość pokrwotoczną - małemu nic nie było - jedynie ja miałam straszne zaparcia i zielone stolce - ale lekarz uspokoił mnie ze to normalne przy suplementacji żelaza - i jest to w pełni bezpieczne oczywiscie na dzien dobry mialam zalecenie uzupełnienia diety naturalnie zelazem - ale niestety mimo wprowadzenia diety bogatej w zelazo - wyniki się niepoprawiały. Po porodzie przyjmowalam 2 tygodnie - jak poczułam ze nabieram sił odstawiłam wyniki ładnie podeszły same do normy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lisssaa
majówka..24tc....Oskar.....brak.....30.05 iwonka.....20tc..dziewczynka...córka.....25.06 klotka.....23tc....dziewczynka..brak....10.06 Julia.........18tc.....syn.....córka. ....29.06 Nellshell..20tc...dziewczynka...syn...26.06 Lisssaa....22tc.....córka.....2synów...13.06 Lena8818..20tc....syn......syn..........20.06 lenka0311..22tc...chłopiec...syn...12.06 Luśka 18tc....córka......syn......18.06 Ewelina.. 19tc....corka....corka...14.06 Karotella4..17tc..?..córka,syn,syn..29.06 megulkaa...19tc...córka.....córka..21.06 Marika88....20tc..dziewczynka...syn...20.06 Cytrusek_czerwiec...23tc...chłopiec...brak.01.06 wolnaaa...18tc...?...brak...29.06

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lisssaa
Ewelinka co u Ciebie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość lipcówka
lena8818 a ten lek jest bezpieczny dla dziecka? ja mam go bra cod teraz czyli od 17tc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lena8818
Lipcowka jest jak najbardziej wskazane jesli masz niedokrwistosc na tak wczesnym etapie ciazy. Niedokrwistosc moze byc zagrozeniem dla dziecka prowadzic do poronienia albo nawet zachamowac rozwoj dZiecka. Co prawda 40% kobiet w ciazy ma anemie ale trzeba ja kontrolowac ta ponizej 11. Jest wskazaniem do suplementacji czy najpierw.dieta czy pozniej jak nie dziala to suplementem. Takze jesli bierzesz to bo lekarz.ci zapisal to mysle ze nie powinnas miec zadnych obaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość majówka
Leci wam siara z piersi? Mi tak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×