Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czerwiec 2018

Polecane posty

Gość gość
Lipcowka możesz brać jak najbardziej. Tylko niestety około połowy kobiet nie jest w stanie przejść przez te działania nieporządane. Głównie chodzi o zaparcia potrafią być na prawdę mega silne i uniemożliwiają kontynuowanie leku. Tak jak tam ktoś pisał, ale to akurat była super tolerancja ;) wypróbuj troll

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość lipcówka
troll a najlepiej to rano brać czy na wieczór i czy po posiłku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość majówka
Który wynik na morfologii świadczy o tej niedokrwistości? Który powinien być ponad 11?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lena8818
majowka hemoglobina powyzej 11 jest wynikiem ok w ciazy i hematokryt powyzej 33. Ale jak pisalam najpierw sproboj dieta podniesc a pozniej suplementem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
majówka..24tc....Oskar.....brak.....30.05 iwonka.....20tc..dziewczynka...córka.....25.06 klotka.....23tc....dziewczynka..brak....10.06 Julia.........18tc.....syn.....córka. ....29.06 Nellshell..20tc...dziewczynka...syn...26.06 Lisssaa....22tc.....córka.....2synów...13.06 Lena8818..20tc....syn......syn..........20.06 lenka0311..22tc...chłopiec...syn...12.06 Luśka 18tc....córka......syn......18.06 Ewelina.. 19tc....corka....corka...14.06 Karotella4..17tc..?..córka,syn,syn..29.06 megulkaa...19tc...córka.....córka..21.06 Marika88....20tc..dziewczynka...syn...20.06 Cytrusek_czerwiec...23tc...chłopiec...brak.01.06 wolnaaa...18tc...?...brak...29.06

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćluśka
Ja juz biore tardyferon. Hemoglobina mam 10,2, hematokryt 31

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość lipcówka
luśka bierzesz tardyferon-fol czy sam tardyferon?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćluśka
Sam tardyferon. W pierwszej ciąży też go brałam i to jakoś od połowy ciąży bo wyniki koło 9 były hemoglobiny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nellshell
Witajcie dziewczyny. Ja po polowkowym. Wszystko ok. Dziewczynka. Nie, ze na 100% ale bardzo prawdopodobne. Troll wiesz moze czy kwas foliowy ma jakis wplyw na mdlosci? Ja nie biore od tych kilku dni (2,3?)i od wczoraj mi odpuszczaja, tzn nadal mam ale nie biegne juz z rana do toalety jak do tej pory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nellshell mnustwo dziewczyny właśnie ta zmianę zgłaszało jako pierwsza- nie ma na to jednak żadnych publikacji naukowych. Wiec na twoje pytanie nogę ci odpowiedzieć jedynie z własnych obserwacji a nie poprę ci tego żadna publikacja naukowa. Tak u wielu kobiet pierwszym odruchem po odstawieniu kwasu foliowego było zachamowaniu wymiotów i ogólnych dolegliwości z tym związanych. Co to pytania kiedy brać preparaty z żelazem- nie pamietam ale na pewno według ulotki a z tego co pamietam to te preparaty różniły się czasem przyjmowania większość rano pod czas posiłku lub zaraz przed- zerknij w ulotkę nie chce cię wprowadzić w blad troll

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a powiedz prosze, bo ja mam termin na maj ale w suplemencie ktory przyjmuje czyli mama dha premium plus (ma duzo dha i witamine d3 dlatego mi sie podoba) jest kwas foliowy. troche mnie martwi czy w 6 miesiacu ciazy powinno sie nadal przyjmowac kwas foliowy czy lepiej juz nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lena8818
Lissa, nadal twardneje ci brzuch? kurde mnie od kilku dni tez popoludniu mam wrazenie ze jest strasznie napiety i nie wiem czy to poprostu wina rosnącego brzucha czy to skurcze. Fakt ze po calej nocy jest juz ok jest luzny i nie mam takiego uczucia. Czy to by byly te skurcze ? a u was dziewczyny macie tez cos takiego? W pierwszej ciazy nie mialam niczego takiego. Przynajmniej nie odczuwalam tak intensywnie :D Maly juz sie wierci ze jestem w szoku! W poprzedniej ciazy syn to byl straszny leniuch tylko po jedzeniu sie ruszal :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulatsh
Dziewczyny kupujecie już wyprawkę? mam termin na 21 czerwca i świerzbi mnie, żeby coś pokupować :) tetry ręczniki itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulatsh
Nie bójcie się Tardyferonu, to jeden z lepiej przyswajalnych preparatów żelaza. (podobno też Szelazo jest dobre, koleżanki w ciąży sobie chwaliły). Lepiej trochę mieć zaparcia, niż mdleć co krok przez anemię:) Dziecko musi mieć dobrostan, bo samo będzie miało anemię!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
majówka..24tc....Oskar.....brak.....30.05 klotka.....23tc....dziewczynka..brak....10.06 Julia.........18tc.....syn.....córka. ....29.06 Nellshell..20tc...dziewczynka...syn...26.06 Lisssaa....22tc.....córka.....2synów...13.06 Lena8818..20tc....syn......syn..........20.06 lenka0311..22tc...chłopiec...syn...12.06 Luśka 18tc....córka......syn......18.06 Ewelina.. 19tc....corka....corka...14.06 Karotella4..17tc..?..córka,syn,syn..29.06 megulkaa...19tc...córka.....córka..21.06 Marika88....20tc..dziewczynka...syn...20.06 Cytrusek_czerwiec...23tc...chłopiec...brak.01.06 wolnaaa...18tc...?...brak...29.06

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
paulatsh dopisz się do tabelki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
paulatsh napisz coś o sobie która to ciaża czy masz dzieci już i ile masz lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
majówka..24tc....Oskar.....brak.....30.05 klotka.....23tc....dziewczynka..brak....10.06 Julia.........18tc.....syn.....córka. ....29.06 Nellshell..20tc...dziewczynka...syn...26.06 Lisssaa....22tc.....córka.....2synów...13.06 Lena8818..20tc....syn......syn..........20.06 lenka0311..22tc...chłopiec...syn...12.06 Luśka 18tc....córka......syn......18.06 Ewelina.. 19tc....corka....corka...14.06 Karotella4..17tc..?..córka,syn,syn..29.06 megulkaa...19tc...córka.....córka..21.06 Marika88....20tc..dziewczynka...syn...20.06 Cytrusek_czerwiec...23tc...chłopiec...brak.01.06 wolnaaa...18tc...?...brak...29.06

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lena8818
paulatsh - ja juz zaczynam powoli dokupować - wiekszosc mam po młodym ale wczoraj przejrzalam to brakuje mi tam co nie co :) albo pierdoły albo to co wydałam. Generalnie co miesiac chce juz cos kupowac na koniec zostawiam wózek:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulatsh
Ja mam 27 lat, 1 ciąża, teraz 21tc :) Wczoraj miałam połówkowe i to na pewno dziewczynka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulatsh
majówka..24tc....Oskar.....brak.....30.05 klotka.....23tc....dziewczynka..brak....10.06 Julia.........18tc.....syn.....córka. ....29.06 Nellshell..20tc...dziewczynka...syn...26.06 Lisssaa....22tc.....córka.....2synów...13.06 Lena8818..20tc....syn......syn..........20.06 lenka0311..22tc...chłopiec...syn...12.06 Luśka 18tc....córka......syn......18.06 Ewelina.. 19tc....corka....corka...14.06 Karotella4..17tc..?..córka,syn,syn..29.06 megulkaa...19tc...córka.....córka..21.06 Marika88....20tc..dziewczynka...syn...20.06 Cytrusek_czerwiec...23tc...chłopiec...brak.01.06 wolnaaa...18tc...?...brak...29.06 paulatsh....21tc...córka....brak....21.06

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulatsh
ja dostałam od siostry wózek, łóżeczko i trochę ciuszków, ale jak oglądam mamine kanały na yt to oczy wychodzą na wierzch... Szumisie, termometry do wanienek, chusty bambusowe- czy to wszystko jest w ogóle potrzebne? ... Aktualnie zastanawiam się, czy będziemy w ogóle potrzebowały rożków do szpitala? Przecież w tym jest bardzo ciepło, a mogą być upały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lena8818
Podjedz sobie przed porodem do szpitala. U mnie chca tylko chusteczki nawilzane dla dziecka. Tak daja wszystko becik ciuchy pierwsza kapiel dziecka oni kapia. Jedynie co to na wyjscie potrzebuje I nakladki na sutki jesli ci pogryzie. Mama musi miec tylko pizame no I srodki hig. Ale podklady porodowe I te wielkie podpaski daja. Polowe rzeczy ktore wypisuja w necie wogole.niekupilam.bo uwazalam za zbedne. Zawsze mozesz sobie pozniej dokupic jesli bedziw taka potrZeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćluśka
Ja akurat lubię pieluchy bambusowe bo są bardzo przyjemne w dotyku i uważam, że fajna opcja na upały. Rzeczywiście też nie planuję kupować rożków ani kocyków bo w lecie się nie przydadzą. Podobnie jakieś termometry do wody itp. Miałam i tylko się to walało po mieszkaniu :) U mnie w szpitalu dla dziecka jest wszystko, mama dostaje podkłady i podkład na łozko. Ale będąc po cc trudno mi było chodzić po ubranka i pieluchy dla dziecka do pokoju socjalnego i wolałam mieć swoje przy łozku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lisssaa
Trollu mam pytanie.. 5tyg temu mój wynik Tsh wynosił 3,47 i nie badałam wtedy ft4. Byłam u endokrynologa i po wywiadzie i badaniu wyszło, że jest niby ok, ale dostałam euthyrox N25 czyli w tej najniższej dawce. Łykam tak sobie 5tyg i dziś byłam badać TSH i ft4. Wynik Tsh 3.05 przy normie w II trymestrze 0,1-2,35 Ft4 1,12 norma 0,71-1,70. Wizytę u endokrynologa mam w poniedziałek i do tego czasu będę się martwić. Niby ft4 w normie? Ale Tsh nadal za wysoko. Choć podobno Tsh w ciąży nie jest miarodajne? Już nie wiem czym się sugerować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lisssaa
Trollu - dodam, że jak czytam o objawach nadczynności lub niedoczynności TO NIE MAM ŻADNYCH! W rodzinie też nikt nigdy nie borykal się z problemami tarczycowymi... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moim zdaniem powinnaś miec nieco wyższa dawke euthyroxu, ale zobaczysz co ci powie lekarz, moze sie nie znam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość majówka
..a moim zdaniem w ogóle nie powinnaś nic brać. W ciąży Tsh bardzo szaleje i wtedy ocenić trzeba ft4, a u Ciebie jest idealne. Ogólnie powinno się robić tylko Ft3 i ft4. Kiedyś normy były wyższe dla kobiet ciężarnych i dzieci rodziły się zdrowe i w Anglii np do dziś są wyższe te normy. Jestem w ciąży jednocześnie z moją kuzynką z Anglii właśnie i już pomijając, że tam lekarze dosłownie olewają ciążę, ale Ona w porozumieniu że mną zrobiła Tsh i wyszło prawie 3,8, a ft4 w normie i lekarz, "że ok" :o nie ma więc chyba co panikowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lisssaa
Kurcze dziewczyny źle napisałam. Biorę lek od 4tygodni, a nie od 5ciu. O ile to ma jakieś znaczenie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
lekarz w Anglii na wszystko przepisuje paracetamol, mnie np przepisal kiedys penicyline.... zreszta sluzba zdrowia w Anglii jest daleko za murzynami. wiadomo ze tsh w ciazy skacze, ale 3,8 czyli prawie 4, to nie jest dobry wynik dla kobiety w ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×