Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Pytanie do wierzących

Polecane posty

Gość gość
A mnie się wydaje podobnie jak gościowi z 18:03. Manifestują ludzie słabi, którzy muszą czuć za sobą poparcie. Dyskutować można, ale jest długa droga w tym wątku do dyskusji, bo niektóre z Was obrażają najzwyczajniej, a nie dyskutują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No coz, przerwa w meczu, wiec zajrzalam. Widze, ze watek zyje. Gosc powyzej wyjasnil, ze od dyskusji do obrazania dluga droga. To, co Wy wypisujecie na temat wierzacych to nie dyskusja, tylko zwykle obrazanie. Mnie nie przeszkadza, ze ktos nie wierzy. Absolutnie. Mnie przeszkadza, gdy ktos obraza mnie i moj swiatopoglad. Oczekuje szacunku, skoro ten szacunek daje niewierzacym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No coz, przerwa w meczu, wiec zajrzalam. Widze, ze watek zyje. Gosc powyzej wyjasnil, ze od dyskusji do obrazania dluga droga. To, co Wy wypisujecie na temat wierzacych to nie dyskusja, tylko zwykle obrazanie. Mnie nie przeszkadza, ze ktos nie wierzy. Absolutnie. Mnie przeszkadza, gdy ktos obraza mnie i moj swiatopoglad. Oczekuje szacunku, skoro ten szacunek daje niewierzacym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Być może. W takim razie wiarę też manifestują tylko ludzie słabi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myślę, że jeśli ostentacyjnie to robią, dla samego manifestowania, to tak. Jeśli jednak modlą się szczerze, to nie ma w tym niczego złego, bo krzywdy przecież tym nie robią. Zastanawiam się, jak swoją niewiarę chcą manifestować ateiści?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zastanawiam się, jak swoją niewiarę chcą manifestować ateiści? Sprowadzając na dobrą drogę innych? Mówiąc o tym? Prowokując dyskusje na tematy wiary i niewiary?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no nie można stwierdzić że pierwsze ziarenko ziemi powstało z nicości bo JAK COŚ MOŻE SIĘ WZIĄĆ Z NIC :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
19 26 jeżeli ty chcesz mnie sprowadzić na dobrą drogę , to czy bierzesz pod uwagę , że ja mogę ciebie sprowadzić na dobrą drogę . Czy to działa w twoim przypadku tylko w jedną stronę :-) jeżeli tak to to nie jest dobra strona :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no nie można stwierdzić że pierwsze ziarenko ziemi powstało z nicości bo JAK COŚ MOŻE SIĘ WZIĄĆ Z NIC usmiech.gif xxx Polecam poczytać "Wszechświat z niczego" Lawrenca Kraussa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przyjdzie taki dzień, że już nikt nie będzie wierzył w takiego Boga, w jakiego ludzie wierzą teraz, tak jak już dziś nikt nie wierzy w Jowisza czy Thora :-) Być może przyjdzie taki dzień, że już nie będzie ateistów, bo nie będzie takiej potrzeby, żeby ludzi nie wierzących w Boga tak nazywać. Tak jak nie mówimy o sobie, że jesteśmy ajowiszami czy athorami :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziś Może pastafarianizm będzie wiodącą religią? I najważniejszym Bogiem będzie Potór Spagetti. Dziś ludzie robią sobie z tego jaja, ale jakby dzieci od niemowlaka uczyć, że to poważna sprawa, to mogą naprawdę zacząć wyznawać taką religię. Tak jak katolicy wyznają katolicyzm, żydzi judaizm a muzułmanie islam. Na tej samej zasadzie pozyskuje się przecież wiernych - praniem mózgu od maleńkości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
20 35 czytałam :-) Mimo to mam dystans do książek ,pisarzy i ich poglądów . O np. ostatnio David Meade i jego 'KOŃCE ŚWIATA ' musimy mieć do wszystkiego . Ja wierzę w to co namacalne :-) reszta dla mnie to brednie , mam prawo do tego Tak jak i do wiary w Boga i wiary w to , że są też dobrzy ludzie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przyjdzie taki dzień dla każdego z nas , nasz " prywatny koniec świata " w którym z całą pewnością przekonamy czy Bóg istnieje. to będzie dzień naszej śmierci czyli uzyskamy 100 % pewność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anno
allium Z tym 100% bym nie przesadzała. Jeśli nie ma nic po śmierci i śmierć jest zwyczajnie końcem aktywności mózgu, to się nie dowiemy. Po prostu będzie koniec i już. Nie będziemy tego świadomi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anno
gość dziś Nie spotkałaś jeszcze na swojej drodze dobrych ludzi, że pozostaje Ci jedynie wiara, że są? Nie jesteś dobrym człowiekiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o tym właśnie piszę - o pewnych założeniach które w momencie śmierci okażą się prawdą albo kłamstwem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do anno no kiedyś przyjdzie dzień sądu i okaże się czy jestem dobrym człowiekiem czy nie . Przechwalanie się jaka jestem cudowna i wspaniała to grzech nazywany PYCHĄ a ja jestem pokornym , spokojnym człowiekiem :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anno
gość dziś A kto się przechwala, że jest wspaniały i cudowny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość allium
przechwalanie się że się jest spokojnym i pokornym (!!!) człowiekiem to również pycha . A zbawienie jest darem i łaską, za darmo - nie z powodu czyjejś doskonałości czy dobrych uczynków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tylko że ja się tuta niczym nie chwalę to wy sobie interpretujecie moje wpisy tak żeby wam pasowało , to logiczne wszak jesteście jeno ludźmi i to wam ma być dobrze :-) a nie mi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja tylko napisałam jaka jestem jak ktoś czyta ze zrozumieniem i nie wyrywa sobie słowa z kontekstu , kopiuje go i sie do niego przyp*****la dziwne jest to forum , no bo co z resztą tekstu hmmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a kto jest cudowny wielki i wspaniały? jak również wg kapłanów każe wiernym skłądac sobie hołdy jest również bez grzechu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"zbawienie jest darem i łaską" coś jak zaprzestanie przypiekania kogos ogniem np?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bo skoro zbawienie jest darem i łaską to czym jes t życie? karą i niełaską?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jeżeli tak jest to czym jest przeświadczenie że nie zasłuzyliscie na kare? podważaniem wyroków bozych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zauważyłem rozwój koncepcji piekła na ziemi w sztuce . coraz czesciej okazuje sie że jesteśmy tu za kare. pewnie sam bóg siedział za kamerami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
poczucie winy to bardzo wygodne narzędzie. wiedziano o tym od dawna stąd ideaq grzechu pierworodnego. a jak chcesz odejśc z tego padołu bez odpokutowania za grzechy to jak ucieczka z wizienia. nie jest mile widziana w podaniu o zwolnienie warunkowe. gadacie jak banda zaszczutych więzniów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam serdecznie, jeśli lubisz wypełniać płatne ankiety, to zapraszam Cię do panelu internautów Opinie Jest to ogólnopolska społeczność badawcza, w której uczestnicy wypełniają ankiety on-line i dzielą się swoimi opiniami na temat produktów, usług, kwestii społecznych. Za każdą wypełnioną ankietę przyznawane są punkty (z reguły po kilkaset pkt), które można wymienić na wynagrodzenie pieniężne (10 000 pkt to 50zł). Dlatego myślę, że może Ci się spodobać! Jeśli chcesz zostać członkiem panelu Opinie kliknij na poniższy link: http://rejestracja.opinie.pl/zapros.htm?u=76215207  i wypełnij ankietę rejestracyjną (zajmie to nie więcej niż 5 min.). Ankiety wysyłane są na adres e-mail, którego uzyłeś/aś podczas rejestracji do serwisu, tak więc sprawdzaj regularnie swoją skrzynkę mailową! Pojedyncza ankieta warta jest od 100-1400 pkt (0.50-7zł). Program nie pobiera żadnych opłat rejestracyjnych, tak więc nic Cię to nie kosztuje - możesz jedynie zyskać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jakby komuś zalezało na zaludnieniu nieba tudziez waszym zabwieniu to przynajmniej pozwoliłby na widzenie ze zmarłymi którzy tego dostąpili. tak na logike. zapomnieli o was? niby jak w końcu są w niebie co oznacza ze to dobrzy ludzie. a może to próba? zadnych bezposrednich obietnic jeno wasze złudne nadzieje. musicie złożyć ofiarę. to przypadkiem nie jest przekupstwo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×