Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

whiskyzjarmuzu

Sezon ogórkowy minął.

Polecane posty

Gość gość
poza tym tak naprawdę to nie jest bałagan. weźmy taką metodę. robimy piruet z koszem na smiecie w rekach w pozycji wyładowniczej. istnieja naukowe metody statystyczne pozwalające przewidziec co gdzie spadło z dokładnoscią do kilku centymetrów a zatem jest to już w zasazdie wysoki stopień uporządkowania z z kluczem statystycznym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z pewnego punktu widzenia jest to optymalne rozwiązanie. jest duża szansa ze w każdym miejscu znajdziemy coś czego akurat potrzebujemy kwestia udoskonalenia metod katalogowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
" lecę w swiat" czyli jednak miotła sie znalazła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do odnajdowania potrzebnych rzeczy to mam swoją własną filozofię. Załóżmy, że czegoś szukam. Oczywiście nie mogę tego znaleźć. Mija jakiś czas i szukam czegoś innego. Wtedy znajduję to, czego szukałem wcześniej i co już nie jest mi potrzebne. Wnioski? Aby zwiększyć swoje szanse, należy szukać nie tego, co jest akurat potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znakomicie :) Jestem pewien, że mi się to przyda :) Dzięki wielkie za sprawdzone porady :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
obecne metody wymagają ogromnej ilośc***amięci. potem trzeba porządkowac samą pamięć i taki porządek nie ma szans sie rozprzestrzeniac. dodatkowo jest zdeterminowany od bieżących zadań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
szczególnie widac to w w systemach informatycznych. jest to de facto robienie wtórnych porządków bo komputerom do niczego te klasyfikacje i bazy danych potrzebne nie są przykład pozytywny genetyka. słabo sie na tym znam ale z tego co wiem w małym skrawku naskórka jest cała informacja o budowie człowieka naukowcyy z tego co wiem również doszukują sie w genbach porządku albo tego co uważają za porządek ich zdaniem jakiś gen odpowiada za coś. to moim zdaniem bład

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wiedza op tym co gdzie sie znajduje słabo definiuje porządek. podejście takie generuje natpomiast mnóstwo niepotrzebnej pracy i jak mówiłem wiąze duże obszary pamięci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość błękitnaa
Bartku, daj spokój tym ludziom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
porządek robi sie sam. entropia o której raczyła wspomnieć lkolezanka whisky to najwyższa forma porządku. nie wymaga nawet przestrzeni a raczej wykorzystuje ją optymalnie. poruszanie sie po takim katalogu wymaga zerowej informacji i wszystko zawsze jest pod ręką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do genów - być może tak jest, że jakiś gen odpowiada np. za kolor oczu, ALE tylko u danego osobnika. U innego ten sam gen jest odpowiedzialny za przerost prostaty, a jeszcze innego za tzytzki. To może tłumaczyć fakt, że do tej pory nie przypisano do każdego genu określonej funkcji, po prostu to niewykonalne. Część mało istotnych genów może być rzeczywiście taka sama u każdego człowieka, ale reszta jest absolutnie randomowa. Czekam na kolejnego Nobla :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
najsmieszniejszy w generowaniu losowości jest algorytm. nie bardzo rozumiem jak działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to dla mnie jakiś absurd. rozumiem losowośc świata losowość generowana przez komupter nie może być losowością. komputer nie umie losować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale należy wziąć pod uwagę, że np. entropia czarnej dziury wynosi 0. Ja już mam Nobla, kto chętny do napisania pracy "wpływ bałaganu na horyzont zdarzeń"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
entopia czarnej dziury wynosi zero. co to znaczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"entopia czarnej dziury wynosi zero. co to znaczy?" x To znaczy, że ogólna teoria względności jest sprzeczna z drugą zasadą termodynamiki:) Do czarnej dziury wpada materia o niezerowej entropii, więc entropia całego układu się zmniejsza, zamiast dążyć do maksimum. Ale teorię względności znam tylko pobieżnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Helenka Lenka
Na talerzu umieszczam to, co jest w stanie zaspokoić mój apetyt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość błękitnaa
Ty nie wiesz co robisz wdając się w dyskusje z Bartkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
podobno to żadna tajemnica a losowosc w przypadku jednorekich bandytów definiuje dodatni bilans na korzyśc wpłat. pytanie brzmi z kim dzieli sie posiadacz automatów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale tam jest chyba z mało kas w tych automatach zeby sie na to łaszczyc. to chyba bardziej tak dla wyzwania z tym kombinują. chociaz nie wiem nigdy nie grałem. ale skoro liczy to jakiś układ a generator liczb losowych nie generuje liczb losowych to znaczy że sie to da policzyc bo już ktoś to liczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
te czarne dziury bardzo mi przypominaja współczesne instytucje finansowe i budżety państw tak samo jak teoria inflacji wszechśweiata kojarzy mi sie z teoriami makroekonomicznymi. moim zdaniem wiekszosc kosmologii ma za zadanie przekonać ludzi ze wieksozśc rzeczy ginie gdyz tak juz po prostu kooorfa jest jak nie pasuje to udaj sie do fizykow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ogladałem taki film "cargo" było tam cos w rodzaju matriksa i ruch oporu który \ chiał uświadomic ludzim że nie emigruja na inną planete tylko do wirtualnej rzeczywistości umieszczonej na jakims dryfującym w kosmosie żelastwie. i jedna z przekonanych ie tam dostała do tej VR i nakręciła tam film który pusciła w eter na dowód tej wirtualności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Na talerzu umieszczam to, co jest w stanie zaspokoić mój apetyt". x Czy masz na myśli apetyt spożywczy, czy może jakiś inny?;) xxx Błękitna, jaki jest problem z Bartkiem? Fajnie pisze:) x Co do "Cargo" - super film, też oglądałem:) Trochę zmusza do myślenia na ile otaczający nas świat jest realny i co tak naprawdę oznacza "realny".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×