Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

SIERPNIÓWKI 2018

Polecane posty

Mój lekarz i pielęgniarka też przy każdej wizycie powtarzają, że jak coś niepokoi to nie czekać na wizytę tylko jechać do szpitala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bedemama witam. :) Jak sie czujesz? I na kiedy masz termin? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kjkjkj dziś - bol macicy wysoko w brzuchu mozna latwo pomylic z brzuchem zolodka. Dno macicy znajduje sie wlasnie na gorze a takie bole + skurcze moga niestety zwiastowac porod przedwczesny. Radze skonsultowac sie ze swoim lekarzem a gdyby bol sie nasilal to na IP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madoro . Dziś ostatni dzień brałam luteinę, więc trochę stresu pewnie będzie przez święta ;) zobaczymy czy wszystko będzie ok. Termin mam na 5.08.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Będę mamą witaj :) kjkjkj ja bym wolała dmuchać na zimne mimo wszystko. Laura teraz mnie to już nie rusza bo wszędzie jest tego za dużo, ale w 1 ciąży bardzo panikowałam. Pamiętam też jak 2 lata temu mój syn miał bóle brzucha. Chodziłam po lekarzach, robiłam badania, diagnozy wujka google zwalały z nóg. Ja że stresu nie jadłam, nie spalam, w 2 tygodnie schudłam 5kg. W sumie w badaniach nic nie wyszło, bóle na tle nerwowym. Po tej akcji odlajkowałam na Fejsie wszystkie chore dzieci, które obserwowałam i zablokowałam wszystkich znajomych, którzy udostępniają takie rzeczy. To nie na moje nerwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kjkjkj ja też bym raczej nie czekała do wizyty zwłaszcza ze taki stan utrzymuje się już kilka dni... Bedemama witamy :) chyba masz termin najwcześniej z nas :D oprócz Ingi oczywiście :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kjkjkj
Dzwoniłam do lekarza. Jak się pogorszy to IP a jak po prostu nie przejdzie to jutro do niego do szpitala do Pszczyny,więc szczerze mówiąc to już torbe spakowałam. Po nospie trochę popuscilo ale chyba będę wolała u niego to sprawdzić,zwłaszcza,że chce mnie zbadać a nie od razu kłaść na oddział

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kjkjkj no a jak z Twoimi wyproznieniami? Normalnie? Może to wina jesli, ktore teraz są już troszkę wyzej niż zwykle? Jedź jutro do swojego lekarza i sprawdź, będziesz spokojna na święta. Ja na przyklad wczoraj byłam na nieplanowanej nagłej wizycie u mpjego ginekologa, bo zaczęły jakieś dziwne rzeczy ze mnie wylatywać. Jak się okazało to wina zwykłej infekcji (to już u mnie norma), ale przede wszystkim jestem już spokojna :) także nie chodzi o panikowanie, ale ja wychodzę z założenia, że spokój jest teraz dla nas na wagę złota. Daj znać po wizycie. MiaWillson trzymam kciuki, żeby lekarz jakoś pomógł Ci poradzić sobie z tym bólem. Musi to być bardzo nieprzyjemne :( Meeg co tam u Ciebie? Laura spokooojnie poczujesz ruchy na pewno na dniach. Może masz małego śpioszka :) Witam nową koleżankę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny!moja wizyta u ortopedy nie udała się. Zadzwonił dzisiaj rano,aby przełożyć godzinę wizyty i przy okazji zapytał z jakim problemem do niego chce przyjsc. Kiedy powiedziałam,ze z podejrzeniem rozejścia się kości spojenia łonowego stwierdził, ze on w tej kwestii nie pomoże bo jeżeli ginekolog podejrzewa coś takiego to od razu powinno się taka pacjentkę kierować na cesarkę... Nie wiem co mam teraz robić, chyba poszukam po świętach innego ortopedy, który mi zrobi usg i stwierdzi czy to faktycznie rozejście jest czy nie... masakra jakaś!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kjkjkj-mam nadzieje, ze u ciebie będzie wszystko ok. Ja ze 3 tygodnie temu tez miałam podobne bóle brzucha,nawet takie skurcze miałam. Potem okazało się, ze to jelitówka była i zanim się zaczęło latanie do kibelka to przez dwa dni miałam tylko same bóle.przestraszylam się wtedy na maksa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MiaWillson na Twoim miejscu poszukałabym innego ortopedy. Bez badania tak Ci powiedział przez telefon... przecież ginekolog chyba nie jest znawcą kości... wydaje mi się, że nawet jeśli musiałabyś mieć cesarkę z tego powodu, to zalecenie takie wystawia specjalista a nie ginekolog. Skonsultuj to jeszcze z innym lekarzem :) Ja też miewam bóle brzucha takie jak przy okresie... ale na dole, zupełnie jak na początku okresu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj wieczorem bolalo mnie krocze. A dzis wszystko jak reka odjal... popoludniu badania prenatalne. :D Bylam juz na zakupach w piekarni, u rzeznika... Podekscytowanie nie daje mi spac. Czekam az bedzie 7 i otworza normalny market i w tedy pojde uzupelnic corce koszyczek. :) o 6 stalam juz w kolejce w miesnym. ;) hahaha i jak stalam to przypomnialo mi sie jak podszyw pisal za Slomke, tak? Ze pracuje w rzezni. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Haha Madoro pierwsza myśl jak przeczytalam, że byłaś u rzeznika to Slomka :D ale widzę, że nie tylko ja pamiętam ten slynny podszyw :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MiaWillson bez zastanowienia szukaj innego ortopedy bo nawet jeśli to rozejście szwów to jest to przypadłość którą w 100% moze stwierdzic tylko ortopeda i to od niego musi byc skierowanie na cesarkę jeśli te rozejscie jest wskazaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehe no bo ten podszyw był super akurat :D ja zabieram się za babkę, 3 godziny się ją robi, ale warta jest tego czasu :) miłych przygotowań Wam życzę i pamiętajcie- bez szaleństw- to tylko święta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słomka byłaś już na tych warsztatach bezpieczny maluch? Mi się udało zapisać na koniec kwietnia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak u was z apetytem na tym etapie ciąży? ja w sumie jem bo wiadomo ze musze ale jakos nie ciagnie mnie do jedzenia. jedyne co robi na mnie wrażenie to lody :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny....ja już po zabiegu.Leze plackiem,szyjki już praktycznie nie ma i ciężko było szyjka złapać do zeszycie.Dzodzia w kanale stuka i puka...czy znacie kogoś kto miał zakładane ten szew?? bo ja nic w sumie to nie wiem co potem.. ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madoro
Meeg 3mam kciuki. Ja niestety nieznam nikogo, kto mialby takie zabiegi robione. Najwazniejsze, ze masz temat ogarniety i niema juz az takiego strachu. Ciekawe co mi powie... A ja jestem swiezo po badaniach prenatalnych i wszystko jest OK. Potwierdzony chlopiec. Jest troszeczke wiekszy, bo wazy nie cale 600g, ale to nie jest nic zlego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
meeg osobiscie nie znam ale w poprzedniej ciazy tez bylam w temacie na kafe i dziewczyny normalnie donosily z takim szwem do 9 miesiaca :) ale wiadomo- oszczedzac sie trzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madoro gratuluje kawal chlopa :D ale na szczescie te maluchy nie rosna rownomiernie. syn przez 7 miesiecy miescil sie idealnie w polowie przedzialu wagowego a jak co do czego to urodzil sie mutant 4,370kg :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez niestety nie znam nikogo. Znam tylko osobę, która miała zalożony pessar i musiała leżeć w szpitalu juz do końca ciąży. Meeg a Ciebie kiedy wypuszczaja? Będziesz mogła chodzić? Tamta moja koleżanka z pessarem to nie dość ze szpital to musiała tam leżeć cały czas. Nawet do łazienki nie mogła chodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madoro dobre wieści :) a miałaś usg robione tylko przez brzuch? Czy dopochwowo tez?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam i gratuluję wszystkim Paniom ciąży ;) mam pytanie i mam nadzieję , że mi pomożecie. Otóż, w dniu spodziewanego okresu dostałam krwawienia, następnego dnia już było bardzo ubogie a dzisiaj czyli trzeciego dnia nie było już nic. Dodam że okres mam zazwyczaj 5 dni. A krew pierwszego dnia miałam taką mocno ciemna. Miała któraś z Pań coś podobnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gościu miałam dwa razy coś takiego, wyszła zaburzona gospodarka hormonalna.. Malujemy z dzieciakami jajka. Jak pujdą spać to czeka mnie sprzątanie bajzelu jaki przy tym robią, ale ich radocha bezcenna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madera...podobno jutro mnie wypuszcza ale nie wolno mi chodzić bo pęcherz jest wsparty na samym dnie macicy i może pęknąć bo mała się pcha głowa w dół i mam unikać nawet siedzenia...lekarz mi dziś powiedział żebym nie liczyła na poród po 35 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
USG mialam robione tylko przez brzuch. Syn pokazal co mial pokazac i odwrocil sie plecami. :) i nie dalo rady zeby zachecic go do zmiany pozycji. Uparty tak jak na pierwszym usg. :) Gosciu ciezko wyczuc... byc moze jest to zaburzona gospodarka hormonalna. Ja tak mialam przez stres w pracy. Jedna miesiaczka skapa i krotka, a kolejna bardzo obfita. Meeg strasznie mocno trzymam kciuki zebys dotrwala do 35tc. Kiedy w pierwszej ciazy lezalam na patologi ciazy dziewczynie z sali odeszly wody w 24 tygodniu. Od razu helikopter i do Katowic. Dzidzia miala niespelna 1kg. Dlugo lezala w inkubatorze i z wiekiem dogonila rowiesnikow z doslownie wszystkim. Z dziewczyna mam kontakt do dzis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Meeg oszczędzaj się ile możesz. Trzymam kciuki, żebyś wytrwała jak najdłużej. Osobiście też nie znam nikogo, kto miał taki szew. Madoro gratuluję wielkiego chłopaka :D który masz tydzień, że już taki duży jest ? :) Z tego co kojarzę to masz już córkę, więc gratuluję parki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozpoczelam 21 tydzien. :) Zobaczymy jak bedzie rosl dalej. Ja juz mam pogotowane. Teraz wystarczy ogarnac bangladesz :) Dzis idziemy jeszcze do chrzesnicy meza. Swieta spedzamy jeden dzien u rodzicow, a drugi u tesciow - bez szans zeby wyskoczyc do dziecka znajomych z zajaczkowym prezentem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madera byłam na tych warsztatach- fajna sprawa. Dużo wiedzy praktycznej, no troche reklam, bo wiadomo, że sponsorzy muszą skorzystać i co tez fajne duuużo małych upominków :) były też konkursy, ale niestety nic nie wygrałam ;p myślę, że warto się przejść ;) Madoro super wieści, że zdrowy i duży synuś ;) Meeg niestety nie znam żadnej takiej historii, ale myślę sobie, że skoro wypuszczają Cię zs szpitala, to chyba sytuacja jest stabilna co? Gdyby było bezpośrednie zagrożenie to by Cię tam trzymali... Laura chyba pisałaś o lodach i mi się przypomniało- ja jem lody, ale niby można złapać coś tam chyba sallmonelle i listeriozę czy coś. Jecie lody? Ja własnie dzisiaj zaliczyłam loda kolejnego ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×