Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

SIERPNIÓWKI 2018

Polecane posty

Gość gość
E

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
E

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słomka a co to za różnica ile dzieci w tym jeździło? Jeśli wózek jest sprawny i zadbany, a elementy wózka można prać to ja nie widzę żadnych przeszkód. Już drugie moje dziecko będzie miało używany wózek i dla mnie to nie problem. Ja ogólnie nie lubię wydawać pieniędzy na nowe rzeczy, które szybko tracą na wartości. Przeraża mnie wysoki poziom konsumpcjonizmu dzisiejszego świata i nie zamierzam w tej machinie brać udziału. Takie swoje zboczenie mam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Inga dobrze napisalas. :) Mam podobnie. Slomka babeczko wozek to wozek. :) Jesli wyda Ci sie, ze materacyk w wozku jest nie tak to mozesz kupic nowy np. na allegro. Pare groszy kosztuje w stosunku co do wozka. Ja musze do swojego wozka kupic tylko zakretki na wentyle w kolkach, wyprac i wyczyscic fotelik i gondole no i mamy to. :) Niby wszystko zabezpieczone folia, ale wyobrazam sobie, ze jest to takie raczej zlezane po 3 latach w piwnicy. :) W czerwcu ogarne i juz zostawie to w domku. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A pampersy najlepiej wygrzebywac ze smietnikow i czyscic. pampers to pampers

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bede mama ja zaczynam szkołę rodzenia w przyszłym tygodniu. Nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie jest dość oblegana i zalecają, żeby skończyć zajęcia najpóźniej 4 tygodnie przed planowanym terminem porodu. Także już się zapisałam jakoś w kwietniu bo nowe grupy ruszają raz na jakiś czas więc akurat się wbiłam do grupy, która zaczyna w maju. To jest chyba 5 albo 6 spotkań raz w tygodniu więc w czerwcu już będę po :) Słomka ja mam dokładnie takie samo myślenie :D nie boję się lotu tylko właśnie tego, że w czasie pobytu coś by się stało. Mieliśmy lecieć w maju do Rzymu tak na 3 dni, ale tam jest tyle łażenia, że jak pomyślałam o tym że często mnie coś kłuje po dłuższych spacerach, że twardnieje brzuch no to nie ma szans. A jakby trzeba było iść do lekarza, czy szpitala no to nie wiem... także odpuszczamy sobie póki co wyjazdy. Może wybierzemy się gdzieś w Polskę na weekend, ale to też nie wiadomo ;) Wczoraj pod wieczór wpadłam na nasze forum i ... całą noc śniły mi się wózki, foteliki :D że oglądam na olx :D normalnie całą noc jakieś sny z wózkami itp. ;) Już chyba zaczynam czuć takie ciśnienie, że czas naprawdę ogarniać powoli to wszystko żeby nie zostawiać na ostatnią chwilę. Chociaż znam przypadki kupowania wózka i łóżeczka tydzien przed terminem porodu :D Ja bym chciała mieć już w lipcu wszystko gotowe łącznie z torbą do szpitala :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madera ja znam przypadki jak z filmow. Tatus ogarnial pokoj malenstwu jak mama byla po porodzie z dzieckiem jeszcze w szpitalu. Kupno wozka i lozeczka? Wszystko mieli wybrane, tylko pojechal do sklepu, poskrecal i gotowe. :) Mama i maluch mieli niespodzianke jak wrocili. Wszystkiemu przygladal sie kolega taty - architekt, ktory z reszta wystroj pokoju zaprojektowal. :) Fajnie, nie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Haha, no to nieźle :D A powiedzcie mi ile trzeba kupić tych podkładów poporodowych? Nawet mam zapisanego linka z allegro: http://allegro.pl/duze-podklady-poporodowe-bella-mamma-10-szt-i6909692167.html bo któraś z Was pisała kiedyś i wklejała tego sprzedawcę i sobie zapisałam :D ale nadal nie ogarniam ile tego potrzeba...? Czy w pierwszych dniach jest wielkie krwawienie i różne ''rzeczy'' wylatują, a potem wygląda to już jak normalna miesiączka i używa się normalnych podpasek? Ile takich opakowań podkładów trzeba mieć na cały okres połogu? ''224 osoby kupiły 531 sztuk'' czyli wystarczą 2-3 opakowania po 10 sztuk, a potem zwykłe podpaski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny czujecie to:) torby dla Nas do szpitala...podklady wózki ,Łóżeczka...jeszcze niedawno tylko wegetowalysmy a już ta debata jest kwestia taka już decyzyjna. Ja torbę mam mieć spakowana cały czas a jakoś nie mogę się zebrać.Moja gorsza połowa twierdzi ,że on mi tego nie ogarnie gdyby coś zaczęło się dziać bo on jest spanikowany jak tylko widzi że coś się dzieje.Coraz częściej brzuch mi się stawia a temu towarzyszy ból macicy i bioder więc on drętwienie przy tym.W 37 t będę mieć zdjęty szew to może okazać się że urodz e zaraz a cc mam mieć do 9 sierpnia max. U Was też musicie mieć te majtki jednorazowe poporodowe??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A właśnie jeszcze te majtki poporodowe :p Jak to jest z tymi podkładami i majtkami? Te majtki to tylko w szpitalu? Czy w domu też razem z podkładami poporodowymi? Echh czarna magia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko w szpitalu po porodzie bo później z tego co wiem możesz zakładać swoje...choc co szpital to obyczaj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laura_1988
Madera w rossmannie sa te same podkłady za 4,99zl a doliczajac koszt wysyłki to w rossmanie wyjdzie ci nawet taniej i masz od ręki :) nawet jakbys chciala 3 opakowania toa lepiej na tym wyjdziesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zamawialam caly komplet wyprawki od jednego sprzedawcy wiec zaoszczedzilam. :) Ja podpasek zamowilam 5 paczek x 10 sztuk. Z autopsji wiem, ze krwawilam bardzo mocno wiec ja dosc dlugo je uzywalam, a i tak z 2 paczki kupilam dodatkowo w aptece. Majtki siateczkowe zamowilam 3 pary, bo w domu zakladalam juz swoje. Podklady na lozko, ja zamowilam 1 opakowanie x 10 sztuk. W szpitalu zuzylam moze z 2, a w domu 1 jak przyszla polozna poluznic mi szwy. No i w miedzy czasie nosilam ze soba te podklady i kiedy bylam u znajomych to na nich przebieram malenstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madera jak to jest ten link ktory ja wklejalam, to polecam od razu pieluchy tetrowe biale - tetra lux. Jakosciowo super! Biale pieluszki przydadza Ci sie do lekarza. Ja zamowilam 3 biale, 1 flanelowa kolorowa i 3 kolorowe tetra. Oprocz tego od razu aspirator do noska, nakladki silikonowe na sutki i od razu wkladki na piersi zeby nie brudzic bluzek mlekiem. :)-To akurat bylo w dobrych cenach i od razu jednym kosztem przesylki. 2 paczke tez bede zamawiala od tego sprzedawcy ale to w pozniejszym terminie i dla dzidzi. Poszewki na posciel, kocyk, poduszka, smoczki, szczotka, nozyczki i reszta rzeczy ktore zdecyduje ze chyba mi sie przedadza. :) Spokojne zakupy w necie bez biegania po sklepach. Ja to uwielbiam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to fakt nie patrzyłam pod tym względem by od razu całą wyprawkę dla siebie do szpitala brać od jednego sprzedawcy. to zmienia postac rzeczy. ale ja tak lubie robic osobiscie zakupy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bedemama_2018
Madera ja dziś się zapisuję, wybrałam szkołę rodzenia przy szpitalu w którym planuję rodzić. Czytałam opinie i dziewczyny polecały. najwyżej jak czas pozwoli zapiszę się do drugiej :D Ile ja tu nowych rzeczy się dowiaduję od Was, czego jeszcze potrzebuję, szok! Już marzy mi się drugie dziecko i przy nim będę czerpać większą radość, bo już będę wiedziała co i jak, bo teraz to przeważa panika ;) W środę oglądałam wózki. Mnóstwo tego jest :( Pierwsze pytanie jakie mi się teraz nasuwa to: - kupujecie z większą gondolą? Facet mówił, że taka lepiej osłania. Ale my rodzimy sierpień, czyli gondola potrzebna na sier,wrzes,pazdz.list,gr,sty. Czyli właściwie tylko na 2 zimne miesiące, a jak będzie mróz to nie będę chodziła na dwugodzinne spacery :/ Chyba lepiej kupić taki z mniejszą gondolą, lżejszy i później dzięki temu mieć lżejszą spacerówkę. Aaaaaaa ja to bym chciała z Wami usiąść na kawie i pogadać spokojnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bedemama ja też zapisałam się do szkoły w szpitalu w którym planuję rodzić ;) A z tymi zakupami na allegro to własnie też myślałam, żeby kupić więcej rzeczy u jednego sprzedawcy :) Co do wózka to my jeszcze nie wybraliśmy. Już raz byliśmy oglądać w sklepie, ale decyzja jeszcze nie zapadła :) Raczej będziemy stawiać na lepszą spacerówkę, a gondola no to taka, żeby przetrwać te kilka miesięcy. I stawiamy na dobrą amortyzację czyli między innymi pompowane koła -taki wózek jest cięższy, ale mamy windę i raczej nie będziemy musieli go nigdzie wnosić. Ważne jest też, żeby szybko się składał i zajmował mało miejsca w samochodzie. Póki co tyle wiem o naszym wózku :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale sie dzis wkur... Pojechalam do ZUSu, zeby zmienic sposob wyplaty l4. Ostatnio przyszlo mi poczta, no a w domu nie potrzebuje az tyle zywej gotowki. I mam juz kolejne l4 i pytam czy czy jest decyzja za zwolnienie w okresie 23 marzec do 16 kwiecien. Ona sprawdza i mowi, ze takie l4 w ogole do nich nie wplynelo. Ja pierdziele... Tempa ksiegowa! Od razu zadzwonilam do szefowej i mowi, ze jej ksiegowa ma dlugi weekend, ale jak czekolokwiek sie dowie to od razu da mi znac. Powiedziala "niemozliwe, zeby az tak zawalila". Kur.. mozliwe!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brak słów... Ja w swoim życiu trafiłam na jedną robotę, gdzie nie było żadnych problemów z księgową... A reszta no to ręce opadają ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inga1304
Madoro ja już to przerabiałam w lutym i od tego czasu sama zawożę L4 do Zusu, żeby się nie wkurzać. Tak jest najbezpieczniej, chociaż i tak się wkurzam bo ZUS robi przelewy kiedy chce bez żadnej logiki. Ostatnio się pytam babki kiedy dostanę przelew, a ona do mnie "jest tu jakaś data 8 maja, ale w sumie to nie wiem co ona oznacza". No comment.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zalogowalam sie na ZUS PUE i tam widze wszystkie swoje skladki, zwolnienia lekarskie, decyzje o wyplaceniu l4 - za jaki okres, jaka kwota. I wiem, ze ZUS ma poslizgi dlatego cierpliwie czekalam. A dzis normalnie wrze we mnie. Ciegawe czy gdzies mojego l4 nie zawieruszyla i co mi szefowa od niej przekaze. W poniedzialek mam nadzieje. Moge sama zawiezc l4 do ZUSu, tak? Bo juz mam dosc upominania tej ksiegowej i zastanawiania sie co tym razem spierdzieli. Uhhhh!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Można samemu, ale najpierw musi Ci pracodawca lub ktoś uprawniony z tyłu napisac, że jesteś nadal zatrudniona i dać pieczątkę. Bez tego nie przyjmą w zusie. Ale dla mnie to nie problem, bo jak jadę do ZUS to pracę mam właściwie po drodze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lalunaluna
a ile zarabiasz ze nie potrzebujesz takej gotowki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lalunaluna za duzo! + to ze jestem absolutna fanka platnosci intetnetowych i kart. Dla mnie wyciaganie gotowki z szafki na zakupy jest po prostu abstrakcja. Tyle ile potrzebuje na parking czy spontan na straganie z warzywami to nosze w portfelu. Inga dzieki za podsuniecie pomyslu. Ja w sumie tez jadac do ZUSu musze sie rozbic o swoja prace wiec moze ten sposob wdraze tez w zycie. Jak sobie sam czlowiek nie dopilnuje to nigdy niewie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lalunaluna
ja okolo 1200 bez umowy i jakos sie nie chwale. moze jakbym miala wiecej to tez bym sie chwalila kartami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikt tu sie niczym nie chwali i z calym szacunkiem, ale ja nikomu do kieszeni nie zagladam. Pytalas, odpowiedzialam. Z reszta za duzo to moze byc zarowno 800zl jak i 5000zl. Jak dzis Wam mija dzien? Mi strasznie. Pobolewa mnie brzuch i jakas taka jestem otepiala. Mielismy isc na grilla, pierwszego w tym roku, ale jak tak dalej pojdzie to ja chyba sobie podaruje. Malenstwo najwazniejsze. Jeszcze tak sie dzis kreci, ze zastanawiam sie czy na pewno wszystko OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madoro rzeczywiscie jak sie zle czujesz to sobie odpusc tego grilla bo na nim raczej nic lekkostrawnego nie zjesz a poczucie ociężałości raczej Ci nie pomoże. A jak tam u was ze snem? mnie ostatnio dopadla bezsennosc ale ostatniej nocy to juz bylo przegiecie- polozylam sie wczoraj o 22 a zasnelam dopiero dzis o 5 i wstalam o 7...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ze snem nie mam problemów. Wręcz odwrotnie, rano dzieci sąsiadów mnie budzą krzykami i wtedy mój instynkt obumiera :D przeszkadzają mi w wysypianiu się na zapas, za 3mc będę chodzić jak zombi ;) W ogóle jak patrzę na dzieci sąsiadów to one są takie rozwydrzone, krzykliwe, uparte.. ciekawe czy to taki wiek, a może mnie się uda wychować aniołka :D U mnie lepiej może po tej luteinie- już mnie nie pobolewa, nie twardnieje tak bardzo. A od wczoraj mały wariuje, ale mnie to cieszy, ja wtedy staram się nie ruszać i jak zahipnotyzowana patrzę na brzuch jak się wygina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znowu coś nie tak z kafe- piszę a nie wysyła odp. W skrócie: ja ze snem nie mam problemów. Rano tylko budzą mnie dzieci sąsiadów, są okropne! Mam nadzieję w głębi serca, że ja wychowam aniołka :D Bóle u mnie minęły, brzuch też nie twardnieje- może po luteinie, a może dlatego że więcej odpoczywam. Mały się wierci, uwielbiam to- wtedy patrzę na brzuch bez ruchu jak zahipnotyzowana jak on skacze :) *czary mary hokus pokus wyślij się!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znowu coś nie tak z kafe- piszę a nie wysyła odp. W skrócie: ja ze snem nie mam problemów. Rano tylko budzą mnie dzieci sąsiadów, są okropne! Mam nadzieję w głębi serca, że ja wychowam aniołka :D Bóle u mnie minęły, brzuch też nie twardnieje- może po luteinie, a może dlatego że więcej odpoczywam. Mały się wierci, uwielbiam to- wtedy patrzę na brzuch bez ruchu jak zahipnotyzowana jak on skacze :) ps. dziewczyny macie jakieś linki do koszul do szpitala? marzę żeby była bez misiów, kotków i chyba rozpinana. Czemu koszule do spania te bawełniane są zawsze z dziecinnymi wzorami :( ogólnie ludzie traktują mnie jeszcze jak dziewczynkę, a ta koszula nie doda mi powagi ;( *czary mary hokus pokus wyślij się!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×