Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

SIERPNIÓWKI 2018

Polecane posty

Gość mandarynkaa
Hej :) denerwuje mnie to forum. Mają to niedopracowane i zawiasy konkretne :(. Pogoda dramat! Dzisiaj w ostatniej chwili doleciałam z wózkiem do drzwi- i zaraz zaczął sypać grad. Tak narzekałam na upały, a tu nagle zaczynam za nimi tęsknić. Nie mam kombinezonu, dopiero jakiegoś misiowatego zamówiłam. Teraz mam ale nieocieplane. Fajne są w Tesco, niestety akurat nie było rozmiaru (są misiowate śliczne i takie grubsze). Mój maluch od kilku dni śpi od 19 lub 20 właśnie 5 godzin. Ale jak się budzi to moje piersi wołają: help! Trochę mi czasu na pisanie brakuje bo starszy jak nie jest w szkole nie odstępuje mnie zazdrośnik na krok :) i muszę mu poświęcać sporo czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słomka88
Gościu są płatne 5w1 albo 6w1. Ja chyba będę szczepic tą 6w1. Tą poleciła mi pediatra i polozna. Biorę tez dodatkowo rotawirusa, a pneumokoki robię te na NFZ. MiaWillson kurczę to ciężko jak tylko na rękach .. U mnie wlasnie łóżko jest ostatnią instancja :D cycek na łóżku na szczescie zawsze dziala usypiajaco u nas... Cholerka to nie wiem biedaczko co Ci poradzić... Skoro ładnie przybiera to znaczy, że sie najada... Aż mam stracha przed tym jutrzejszym szczepieniem :( A w ogóle muszę sie Wam pochwalić, że juz ogarnęłam temat laktatora i pięknie odciagam pokarm wirczorami i czasem w nocy. Niestety mała za mało mi wnocy je (tzn za mało wedlug moich cycków :D). A co u reszty? Madoro jak tam Marcinek? Wyniki byly okej, to rozumiem, że u Was wszystko w porządku? Mandarynkaa co tak zamilklas? Kjkjkj? Laura? Wracać kobiety!!! Bo słomka tęskni!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O mandarynkaa nie widziałam Twojego wpisu. Zaraz wyślę meza do tesco żeby obczaił kombinezony :p No masakra z tą pogodą. Serio nie wiem jak się wybrać nad to morze... Chyba kożuch małej kupię haha A co do piersi po 5 godzinach snu mam to samo. Boję się, że zapalenie wroci przez to. Odciagasz mandarynkaa? Ja muszę, bo Hania w nocy zjada z jednej piersi i na druga już nie ma szans :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MiaWillson
Ja dostałam ostatnio od mamy taki kombinezon z Tesco. Gruby taki z misia właśnie, taki szaro- biały z niedźwiadkiem. Tylko on na zimę się nadaje bo teraz to za ciepło. Ten macie na myśli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MiaWillson
Ten ktory ja dostałam jest naprawdę gruby i wydaje mi się ze jest na zimę. Nie jest on jedynie nieprzemakalny, ale po co ma być jak dziecko i tak w wózku tylko jest? Na taka pogodę jak teraz to chyba takie bardziej polarowe pajacyki pod którymi można założyć body z długim rękawem i jeszcze koc na to.jak myślicie ? Zreszta widziałam na Allegro takie śpiworki do wozka typowo na jesień lub wiosnę. Chyba zamówię sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, wasze dzieci po kąpieli szybko zasypiają? Bo moj marudzi straszne zanim zaśnie, dwie godziny trwa naprzemian karmienie i lulanie i w końcu pada zmęczony a ja z nim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kjkjkj
My mamy kombinezon jesienny ze Smyka ale jest tak gruby,że dla mnie to zimowy! Jak ubralismy w niego Tymka to tak się wściekł,że aż mu potówki wyskoczyły.. dlatego mam kupiony spiworek do gondoli i będę do niego wkładać Młodego jak będzie taka pogoda jak teraz. Co do szczepień to my będziemy szczepic tymi z NFZ. My kończymy kąpać ok 19.45 wtedy syn je i zasypia koło 21,więc nie wiem czy to szybko czy nie :) jak dla mnie optymalnie. Dziś wieczorem się obraził na cycka i strasznie płakał:/ musiałam mu dac flache. Mam nadzieję,że to jednorazowy wybryk.. A w środę idziemy na bioderka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słomka88
O właśnie moze taki spiworek jesienny do gondoli ;) muszę obczaić sobie. MiaWillson tez w sumie myslalam o tym, zeby pajacyk na body, tylko ze taki polarkowy dobry rozmiarowo pojacyk mam jeden i on jest na styk teraz, także za jakieś dwa tygodnie bedzie już za mały właśnie. Co do wieczornego zasypiania my mamy chyba nietypowo bo u nas zaczyna się jeszcze przed kąpielą. Mala okolo 18 zaczyna jeść i w zasadzie tak do okolo 19:15 sobie je i tak się wycisza. Po 19 ją kapiemy, po kąpieli cycus znów i okolo 20-20:15 już śpi. Także caly proces trochę trwa jednak :D ale juz po samej kapieli to okolo 30-45 minut. Kjkjkj obraza na cyca? A to charakterny chłopak :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mandarynkaa
MiaWillson ooooo to chyba mi o ten Twój kombinezon chodzi! On taki grubaśny? Bo przyznaje się, męża na zakupy wysłałam i mi dzwonił opisywał i foty wysyłał :D. Ale nie dotykałam go. Śpiworek właśnie na pewno kupię do wózka. Rany cuduje tak a mój starszy to zimowy chłopak a tego małego ubrać nagle na zimno nie potrafię :P. chyba jestem osłabiona i zmęczona bo nie jestem typem zmarzlucha a tu od kilku dni mnie trzepie z zimna. Wykrakałam dzisiaj te 5 godzin- już się karmilismy. Ogólnie to żeby nie beczal to przed kąpielą dostaje pierś. Kąpiel i dostaje drugą. Dzisiaj przy tej drugiej padł i od razu wsadziłam do lozeczka. Od kąpieli do spania około pol godz nam zajmuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciekawostka dla naszych pierworódek :D nie wiem jak inne dziewczyny, ale lepiej sobie radzę z ogarnięciem dziecka i mieszkaniem-(sprzątanie, gotowanie itd) teraz gdy mam dwójkę niż gdy miałam jedno. To tak gdybyście nie wiedziały, czy decydować się na kolejne :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słomka88
Kurczę powiem wam, że mam tak kochaną tą corcie... Jest taka spokojna. Praktycznie nie płacze. Nie mam czegoś takiego, że muszę ją npnosic i uspokajac. Jej jest tylko cycek do szczęścia potrzebny. Ale fakt, jak to moja teściowa powiedziała, jestem ciągle blisko niej i to może dlatego. Ech właśnie randkuje z laktatorem zamiast spać... Jest to dość wkurzajace :/ Kupilam spiworek taki z tego polaru smiki czy jakoś na allegro. Zobaczyny czy bedzie odpowiedni na jesień :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mandarynkaa
Słomka podaj linka :) szukam śpiworka. To po mamusi czy po tatusiu taka grzeczna? ;) Dzisiaj szczepienie? My jutro kontrola u pediatry a za tydzień bioderka. Ze szczepień to pójdziemy 5w1 albo 6w1, na pewno rotawirusy i pneumokoki ,tylko zobaczę czy nie wezmę płatnych. Chyba przez pogodę się przewracam, tak mi się chce spać. I nie wiem czy znowu coś się nie dzieje z moimi kanalikami mlecznymi :(. Guzki mi pod pachami powyskakiwaly ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słomka88
Mandarynkaa ja kupilam taki: https://allegro.pl/cieplutki-spiworek-minky-jesien-zima-wiosna-4w1-i6963618094.html A co do zapychania kanalikow w piersiach- ja już przestałam się tym przejmować, ciągle coś mam i położna mi mówiła, że nie trzeba się wszystkimi tak przejmowac, bo czasem sie zatyka o odtyka samo. Ja sobie masuje pod prysznicem i staram ske nie dopuszczać do takiego super przepelnienia piersi. Byłam na szczepieniu. Miałam zagwozdke czy podac 6w1, pneumokoki i rotawirusy jednego dnia. Lekarka powiedziała, żeby od razu zapodac, że wszystko bedzie dobrze... Z początku zdecydowalam, ze odrocze pneumokoki o dwa tygodnie, ale ostatecznie zaszczepilam wszystko od razu, bo chcemy w niedzielę wyjechać do teściów i stwierdziłam, że lepiej żeby już była zaszczepiona. A wy jak robicie? Nie wiem czy dobrze zrobiłam... Trochę sie boję... Oby moj wybór okazal się dobry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mandarynkaa
Słomka słodki ten śpiworek :). Lekarka chyba wie, co robi. Nie pamietam jak starszego szczepiłam, ale chyba nie wszystko jednego dnia. Pewnie Ci lekarka mówiła, ale do tygodnia uważaj na kupy - w sensie myjcie ręce dokładnie bo wirusy. My już po kąpieli :P bobo śpi a mama idzie odrabiać lekcje ze starszym a potem Kuzwa prasowanie :(. Pocieszylas mnie z tymi kanalikami, masowalam to pod prysznicem. Bolą trochę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inga1304
Mandarynka u mnie to takie działa. Niestety córka wymagająca się trafiła :p Słomka ja szczepilas tak samo zarówno syna jak i córkę. Nie wiem czy tak jest dobrze, ale prawda taka, że tego nikt nie wie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słomka88
Inga czyli Ty wszystkie trzy szczepionki dawałaś od razu? A mieli jakieś skutki uboczne? Gorączka coś? Hania póki co nie ma. Tylko bardziej senna jest i tyle. Tak mówiła pielęgniarka, zeby przez 10 dni dokładnie myć ręce po przewijaniu kupy :) Madnarynkaa ja tez mam takie bolace przytkane miejsca... Ale nic się dalej z nimi nie dzieje przynajmniej od kilku dni ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słomka88
Haha teraz przeczytalam, ze spiworek z polaru smiki kupilam a to polar minky :D ja to mam talent :D Hania się przebudziła i zmierzyłam jej kontrolnie temperaturę, ma 37,3. Zastanawia mnie czy jak temperatura wzrosnie bp do 38 (wtedy pediatra kazala zabijać) to czy ona mi się wybudzi... Bo nie wiem czy mam ją specjalnie budzić na mierzenie (termometr w dupkę) czy bez sensu... Pewnie jak to przeczutacie to i tak bedzie juz po nocce :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inga1304
Nie było żadnych skutków ubocznych, jedynie senność, marudzenie i ogólnie źle samopoczucie. Zawsze dawałam na noc synowi coś od bólu i gorączki i rano był jak nowo narodzony. Córce też dałam paracetamol wieczorem i od razu ożyła po tym. I przygotuj się na kupę armageddon, która wyjdzie góra i bokami. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słomka88
Cały dzień nie widzę co kto napisał. Wkurza mnie to forum :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słomka88
Cały dzień nie widzę co kto napisał. Wkurza mnie to forum :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Słomka a ile macie km do teściów? Będziecie robić przerwy w trakcie jazdy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słomka88
Mamy około 300 km. Na pewno zrobimy przerwy. Ale ile i kiedy to uzaleznimy od Maludy :) Kurczę wczoraj Hania zrobiła dwiekupki z niewielką ilością krwi. Niewiem czy to ta szczepionka na rota, czy coś niby zjadłam co ją uczula... Czy jeszcze coś innego. Stwierdziłam, że nie będę się stresować i zastanawiać i pójdę dziś do pediatry. W koncu tudzien temu było to samo. Mam nadzieję, ze to tylko glupotka jakaś. Ale wolę mieć spokojną głowę na wyjazd. Mandarynkaa jakby.co doszedł spiworek. Fajnt jest, na jesien super. Nie przymierzylam tylko jeszcze do wozka bo nie zdążyłam :p Mala jakos gorzej spi dzisiaj. Jest bardzo mamusiowa :D w efekcie czego zasnelam razem z nią wlozku i nie odciagnelam mleka przed spaniem. Teraz mnie mała obudila a lewa pierś myślałam, ze eksploduje. Także siedzę i się doje ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mandarynkaa
Hej. Jestem tak nieprzytomna, że przeczytałam Słomka że zasnęłaś z Hanią w wózku :D. Kawałek masz do teściów (czasem może to i lepiej ;) ). Dobrze, że u Hani wszystko minęło po szczepieniu. A no ta krew, lepiej sprawdzić. Może rzeczywiście jakaś reakcja na coś co zjadłaś? U nas chyba jak to się mówi kryzys laktacyjny (5 tydzień). Wczoraj cały dzień nie spał tylko cyc i darcie. A przy piersi odstawiał takie cyrki, że miałam dość. W końcu o 22 zasnął :( już sprawdzałam czy nie ma gorączki..dzisiaj wstał o 6 i właśnie zasnął ufffff ide jeść i wypić Femaltiker (nie chce robić reklamy ale naprawdę dobre przy kryzysach i problemach z laktacja).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słomka88
Mandarynkaa a jesteś pewna, że go kryzys laktacyjny Kochana? Może skok rozwojowy? Akurat w 5 tygodniu jest. Nie wiem czy znasz temat, jal nie to poczytaj sobie ;) u mnie był i objawial się podobnie, wiszenie na cycku i nerwy ;) Byłam u lekarza. Przekazała dietę bezmleczna, także zaczynam... Co zrobić... Jak trzeba to trzeba :) i jakis inny probiotyk kazała podawać, zobaczymy czy bedzie efekt. Od wczoraj na szczęście krew sie nie powtórzyła ;) Ale jestem szczęśliwa, że B.zaczyna urlop. Troszkę odetchne sobie ;) powiem wam, że nie wiem jak my się nad to morze zabierzemy... Dla Hanki to chyba caly bagaznik będzie, a gdzie nasze rzeczy :p Co tam u Was dziewczyny? Milczycie... Opowiadajcie jak Wasze dzidziulki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A i mam pytanie do Was. Podajecie dzieciom espumisan na brzuszki? Bo ja się zastanawiam czy mogę małej to ciagle podawac. Juz z miesiąc jej daję. Moze trzy tygodnie i nie wiem czy to nie za dlugo? Wiecie może?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Słomka ja też podaje juz miesiąc. 4 x na dobe. Właśnie skończyła się druga buteleczka. Poprawa jest widoczna. Pewnie z czasem będę odstawiac ale na razie mimo espumisanu i tak są problemy. Ale nie aż takie jak wcześniej (kilkugodzinne ataki kolki). 2 pediatrów powiedzialo ze mogę tak podawać. Poza tym espumisan ma najmniejsze stężenie symetykonu. W krytycznych chwilach brałam pod uwagę sabsimplex (najwyższe stężenie symetykonu z tego typu środków) ale z tym espumisanem jako tako dajemy rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słomka88
Dzięki gościu za podpowiedź ;) ja podaje2 mniejsze chyba dawki. Bo mi przez miesiąc zeszlo3 pol buteleczki. Z tym, że ja podaję setkę, a jest chyba. jeszcze 40.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×