Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

SIERPNIÓWKI 2018

Polecane posty

Gość laura_1988
U nas w nocy pobudki co 2,5-3 godz no i od urodzenia 2 godz w nocy na karmienie, tulenie i bujanie. Przyznam ze do tego przywyklam. To taki czas tylko dla nas bo caly dzien przesypia i tylko na karmienie sie budzi co 3-4 godz. Smoczka uzywamy od pierwszego dnia od wyjscia ze szpitala. Słomka polecam zainstalowac w tel aplikacje szumiś- nam pomogla w pierwszych kilku ciezkich dniach zanim nauczylysmy się siebie nawzajem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słomka88
Mam szumisia nie pomaga :D A co do tego zapalenia. To możliwe, że piersi mnie jakos bardzo nie bolą? Bo kurcze no mam tkliwe. Jedna chyba bardziej. Ale to nie jeat tak, że mam jakis mega ból... A zawsze słyszałam, ze przy zapalebiu piersi bardzo bolą... No zobaczymy co bedzie jutro. Poki co faszeruje sie apapem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madoro
Karmilam piersia i odciagalam najczesciej jak tylko sie tylko da. Ale kiedy mialam zastoj pokarmu czesciej odciagalam zeby monitorowac czy w mleku czasem nie pojawila sie ropa. U mnie szumis daje rade. Zadnych problemow brzyszkowych nie zauwazylam po dzis dzien. Marcinek tez skonczyl wczoraj pierwszy miesiac. :) Mlody dwa dni pod rzad mial zatwardzenie. Robil kupki, ale takie suche. Polozna polecila podawanie probiotyku i wszystko wrocilo do normy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mandarynkaa
Słomka i jak tam? Wszystko dobrze? Tez mamy misia szumisia i mały reaguje na niego :) jak ma problem z zaśnięciem to miś go uspokaja skutecznie. Ech, jestem na antybiotyku :( ale cieszę się bo po 3 dniach gorączki, na która ibuprom praktycznie nie działał w końcu normalna temp :) miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słomka88
No ja też mam ciągle 39 stopni gorączki. Rsz udało mi sie zbic do 37,5 ale zarsz wrcaca 39. Dziś ide do lekarza i szczerze? Mam nadzieję na antybiotyk bo przy takiej gorączce sie nie da fankcjonowac z dzieckiem...mandarynkaa a jak Twoje piersi? Czy one Cie bolą? Ja mam jedną pierś taką trochę obolala, ale bez szału i zastanawiam się czy ta goraczka moze byc ld piersi. Jedyne co zauwazylam to to, ze takie twardsze sa... Ogolnie czuję sie z nimi jak przy nawale bardziej... No ale jeśli to nie od piersi to w ogóle nie wiem skąd miałabym taką gorączkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mandarynkaa
Słomka pierś tylko jest większa i nabrzmiała, takie uczucie ciągnięcia. Ja mam jeszcze na pół piersi taki rumień (obejrzyj sobie piersi czy nie są nigdzie czerwone). Z antybiotyków z tego, co wyczytałam to można np augumentin i duomox (mam augumentin). Z ciekawostek : największe stężenie antybiotyku jest od 1 do 2 godz po zażyciu i dobrze by było wtedy nie przystawiać. Naprawdę odczułam ulgę jak go wczoraj wzięłam, ta gorączka mnie chciała wykończyć :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mandarynkaa
A i chwale się: po podliczeniu przespanych godzin tej nocy wyszło - 7 !!!!! Nie sądziłam, ze tego doczekam :D przeważnie było 3-5. A przedostatnia noc przez wysoka gorączkę to chyba 1,5 godz spałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słomka88
Powiem Ci mandarynkaa, że ja to jestem taki cykor jak chodzi o leki w ciazy i podczas karmienia, że szok. Zawsze się, zastanawiam czy lekarz na pewno wie co robi... A ten augmentin Ci przepisał lekarz rodzinny czy gin? Bo ja do rodzinnego ide i to jeszcze bylo miejsce tylko u pediatry :D No to ja tak mam. Czuje jakbym znów nawal miała no i przy przystawianiu boli tak jak bolało na poczatku. Lekkie zaczerwienienie tez mam także to chyba będzie to. Madoro a Ty dostałaś antybiotyk na to czy na własną rękę walczysz? No nic jal da antybiotyk to wezme bo ta gorączka jest wykanczajaca. Poza tym o ropniach jakiś sie naczytalam także wolę nie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MiaWillson
Słomka, bidulko życzę ci szybkiego powrotu do zdrowia! U mnie była dzisiaj w końcu położna. Mały przez 3 tygodnie przybrał 1120g na samym cycu, wiec jestem zadowolona:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słomka88
Brawo MiaWillson ;) Bruno wie co dobre i opłaca się nocne wstawanie co 1,5 godziny - Bruno po prostu jest małym glodomorkiem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mandarynkaa
Słomka też się boję brac leki :(. W ciazy udało się i nic nie brałam. A teraz d...a i u rodzinnego byłam. Moja kuzynka miała ropień i to był koszmar. Współczuje Ci, że to cholerstwo cię tez dopadło :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gościara01
Dziewczyny życzę szybkiego powrotu do zdrowka. Ile to sie musimy my kobitki nameczyc przy tych bobasach naszych. Mnie sie jakos pokarm traci i dobrze nie podkrecam laktacji tylko ładnie ja pozegnam, meczy mnie to ciągłe wystawianie cycusiow, a mała nerwowa bo nie ma za wiele mleka. Od dzis przechodze calkowicie na modyfikowane, kilka dni mieszalam ale juz dosc. Boje sie ze bede sie z takimi resztkami bujac w nieskonczonos. Bede troche odciagala, pije szalwie, i mam kapuste zeby zimna przylozyc do piersi ponoc zimno obkurcza naczynia i jest mniej mleka. Myslicie zeby jeszcze sie ściągnąć bandażem? Czy to nie za duzy hardcore?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słomka88
Gosciara nie znam sie i nie wiem, ale z tego co kojarzę to moja znajoma brała jakies tabletki na zahamowanie laktacji. Może idz do lekarza i zapytaj? Byłam u lekarza. Lekarka nie wie co mi jest, ale najprawdopodobniej to zapalenie piersi. Dostałam antybiotyk, lekarka powiedziała, że mogę do jutra się wstrzymać bo może samo przejdzie no ale nie wiem. Z drugiej strony skoro to bezpieczna opcja dla dziecka to po co mam sie męczyć...może wezmę dziś, a jak nie to jeśli nie przejdzie to jutro rano. Tym bardziej, ze ewentualne powikłania typu ropień nie sa zbyt zachęcające. Dziewczyny czy Wasze dzieci też tak często się załatwiają w czasie zniany pieluchy? U mnie w około 50% zmiana pieluchy konczy się tym, że tonę w kupie... Pewnie to dlatego, ze podnoszę jej dupkę do góry. Wiecie niby śmieszne, ale nie nadążam z praniem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MiaWillson
Słomka, ja często jestem i okupkana i osikana. Dzisiaj wystrzelił takiego kupola, ze przez cała sypialnie poleciało:-) Dziewczyny,czym smarujecie pupki dzieciaczków? Bo moj ma lekko odparzona i zaczęłam sudocremem smarować, a położna mówi ze lepszy bepanthen. Przestałam używać chusteczek nawilzanych tylko wacikiem i woda go przemywam. A może to od pampersow? Jak wy to widzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słomka88
Ja od początku smaruje linomagiem, ma fajny skład. Ale jak już masz odparzenie to faktycznie bepanthen chyba lepszy. Jak to zaleczysz to albo wróć do sudocremu albo polecam linomag właśnie :) a jakich pampersow używasz? Pampers? Bo np nam ktoś sprezentował dade z biedry i nie podoba mi się. Pupa mokra, jakoś tak gorzej chłoną chyba (to tylko moje zdanie jakby co :p). Koleżanka mi podpowiedziała, żebym karmic mala tą chorą piersią w taki sposób, żeby brodka byla skierowana do tego zastoju. Musialybyscie mnie widzieć jak przed chwilą karmilam. Aż mi się fitnessy przypomniały haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laura_1988
Wspolczuje wam u nas nic sie nie dzieje zlego. 15 min temu karmilam a juz sie czuje znowu pelna w piersiach :) wlasnie mamy ten 2-godzinny czas dla siebie z tym ze juz nie musze dreptac i ją lulac bo juz jej wystarcza ze bujam ja w kolysce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madoro
Wyglada na to ze zainfekowalam forum zapaleniem piersi. Sorki! Zycze Wam dziewczyny szybkiego pozbycia sie bolu, rumienia, goraczki i tego kiepskiego samopoczucia. Gosciara zdrowe podejscie. Gratuluje dojrzalosci. Ascetyczne podchodzenie do sprawy ma sie nijak do radosci z karmienia piersia. A u nas... i teraz niewiem czy to przez zapalenie piersi czy cos sie dzieje sasamoistnie. Tydzien temu robilam synowi posiew moczu. Wyszedl pozytywnie. Niestety wykryta bakteria u tak malego dziecka wiaze sie z leczeniem szpitalnym. Z racji tego ze moj syneczek niema i niemial zadnych objawow to ponawiamy wyniki posiewu moczu i zapobiegawczo jedziemy na usg jamy brzusznej. Sprawdzic czy bakteria po cichu nie sieje jakichs zniszczen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mandarynkaa
Gościara jakby co to lek na zatrzymanie laktacji- bromergon. MiaWillson bepanthen to do codziennej pielęgnacji pupy, sudocrem gdy już są odparzenia (tak mi się wydaje). Ja używam Linomag Maść (kupiłam w aptece) i jest ok :). Pieluchy pewnie tez maja znaczenie. Słomka i co zrobiłaś w końcu? Wzięłaś czy wolisz jeszcze zaczekać? Niektorym udaje się rozgonić stan zapalny bez antybiotyku :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MiaWillson
Pampersow właśnie używam i szczerze mówiąc nie widzę innej alternatywy, bo faktycznie chyba najlepsze są, mam wiec nadzieje ze to odparzenie nie jest od nich,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laura_1988
Przed chwila byla u nas polozna- Gaja w ciągu ostatnich 8 dni przybra kolejne 400g :) na chwile obecna wazy juz 3,920kg. No i oczywiscie od razu pytanie poloznej " a pani karmi tylko piersia?" :D za 3 tygodnie zaczna sie szczepienia grrrr... Niby juz taka doswiadczona matka jestem a niemal za kazdym razem prawie placze razem z dziecmi na tych szczepieniach hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mandarynkaa
Madoro dzięki :) Heh zaraziłam się od Ciebie przez monitor ;). Na szczęście czuje się lepiej, rumień zaczyna znikać. Ale jestem strasznie osłabiona przez antybiotyk. Kurczę, mam nadzieję że wyniki u was wyjdą dobrze :(. Trzymam kciuki za Marcinka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słomka88
O kurczę Madoro no to trzymam kciuki, żeby było wszystko dobrze na tym usg. Daj znać. Mandarynkaa a nie odwrotnie z tym sudocremem i bepanthenem? Już zglupialam :D Postanowiłam wziąć ten antybiotyk mimo, ze temperatura spadla do 37, ale pól piersi twarde z guzkami i ten rumień choć nie taki intensywny, zaczął się powiększać. Jak mam się właśnie jakiejś ropy nabawic to nie ma co. Mandarynkaa a zauważyłaś, zeby coś po antybiotyku się działo u malucha? Nic z brzuszkiem/kupą? Pytam, żeby wiedzieć na co się szykować :p U mnie ten stan zapalny (nie wiem czy mozna to nazwac zapaleniem piersi) zrobil się typowo przez jedną noc kiedy Hania przesypiala po 4 godziny a spijala tylko z jednej piersi na przebudzeniu i to moze przez 6 minut... Nie wiem jak te cyce mają sie przyzwyczaić do tego, ze w dzien mala pije np. Co godzine i trwa to godzinę, a w nocy np co cztery godziny i ciagnie 7 minut. Po calym dniu w nocy te piersi tyle tego mi produkują, że robi się zastój... Dobra nie marudzę, idę ze ssakiem na wagę, zobaczymy czy to wiszenie pół dnia na cycku daje efekty :D P.s. my mamy szczepienie za dwa tygodnie. Już się boję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kjkjkj
Żyjemy:) Młody ma problemy ze spaniem w dzień:/ dziś spał przez cały dzień tylko raz 3h,teraz przysypia ale nie może zasnąć.. budzi to po prostu wszystko a widzę,że jest wykończony. Jakieś rady ? W nocy śpi pięknie! Od 21 do 2 od 3 do 5.30 i wstaje koło 8,więc jestem wyspana ale w dzień ciężko.. I nadal walczę o kp. Jadę z cyckami a jak trzeba to dokarmiam butla. Nie wiem czy uda mi się przejść na samego cycka hmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słomka88
Kjkjkj a spróbuj go karmić w dzień na lezaco. Moja tak zasypia i czasem sie uda, ze pospi trochę. Jakos lepiej zasypia jak leżę obok z cycem. Ale generalnie ja to bym baaardzo chciała, zeby spala w dzien choć raz 3 godziny :D Hania w ciagu dnia ma drzemki 40 minutowe ;D ewentualnie na spacerze śpi dłużej :D Dziewczyny jestem taka sexy :D siedzę z potluczona kapustą na cycku :D sam seks! :D Mandarynkaa czy antybiotyk zaczął Ci pomagać? Ja wiem, że po jednej dawce cudow nie będzie, ale u mnie jest wręcz gorzej :( pierś boli przy karmieniu jak cholera i coraz twardsza jest :( Hania w tydzien przybrała 350 g, więc jestem mega szczęśliwa :) dzisiaj wisiała na piersi prawie caly dzień... Czasem myślę, zeby to pierdyknac i podac mleko. Takie wiszenie na cycku bywa męczące. Wiem, ze mam duzo pokarmu, poza tym mala ladnie przybiera także to nie jest kwestia tego, ze nie może się najeść. Nie wiem dlaczego tak ma... Moze to ten pierwszy skok rozwojowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madoro
Dziewczyny duzo Wasze dzieciaczki przybraly na wadze przez ten pierwszy miesiac? Moj synus okolo 1kg. Waga urodzeniowa - to co spadl po porodzie + 1 kg daje 4600. :) A jesli liczyc od wagi urodzeniowej to nawet niespelna 1kg, bo wazyl 3780g. Stresuje sie tym dzisiejszym usg. Niepotrafie spac. Mocz do posiewu oddalam wczoraj rano. Jesli wynik bedzie ujemny to powinien sie pojawic w necie juz dzis. Jesli dodatni to bede okolo tygodnia czekac na wynik jak na wyrok. Niech juz wstanie slonce! My juz w piatek mamy bioderka, a w srode za tydzien pierwsze szczepienie. Ja biore 5w1. Corce tez podawalam ta "mieszanke" :) i jest ok. A orientujecie sie czy od razu szczepia pneumokoki? Zapomnialam jak to bylo 3 lata temu. Oczywiscie 3 lata temu pneumokoki byly platne, ale ze mialam wczesniaka to corke obejmowalo to szczepienie za darmoszke. A teraz jest to darmowe dla wszystkich z tego co sie orientuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×