Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

SIERPNIÓWKI 2018

Polecane posty

Gość mandarynkaa
Słomka biorę odkąd wróciłam ze szpitala prenatal duo :) jednak poród to szok dla organizmu. Też się tak pocę, az zaczęłam czytać wujka Google: to ciało pozbywa się nagromadzonej w czasie ciazy wody. Rano wyglądam jakbym brała prysznic :D A Wasze maluchy lubią się kapać? Mój się wydziera tak, że nie zdziwię się jak sąsiedzi mi naślą policję :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słomka88
Hania w czasie samej kąpieli wręcz sie wycisza. Uwielbia być w wodzie. Ryk zaczyna się jak mocze jej główkę i trwa do samego podania cyca :D Ech właśnie czekam czy się kupa wykula z tych jej napięć i stekan. Dzis jakoś mniej kupek było :( biedaczka moja. Chyba czas na probiotyk. Mandarynkaa dobrze wiedzieć, że nie tylko ja się tak poce nocami ;p w sumie to tez może być taka forma antykoncepcji poporodowej ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słomka88
Hania w czasie samej kąpieli wręcz sie wycisza. Uwielbia być w wodzie. Ryk zaczyna się jak mocze jej główkę i trwa do samego podania cyca :D Ech właśnie czekam czy się kupa wykula z tych jej napięć i stekan. Dzis jakoś mniej kupek było :( biedaczka moja. Chyba czas na probiotyk. Mandarynkaa dobrze wiedzieć, że nie tylko ja się tak poce nocami ;p w sumie to tez może być taka forma antykoncepcji poporodowej ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kjkjkj
U nas kąpiel niestety w atmosferze niezbyt fajnej:D Młody jej nie cierpi. Jak dam cyca wcześniej to jeszcze jako tako do zmoczenia głowy - później się strasznie zanosi :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słomka88
A kapiecie codziennie dzieciaczki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kjkjkj zawsze mam zapytać o cc, bo nam opowiedziałaś. Jak Twoje wrażenia? Boli Cie rana jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kjkjkj
Ja kapie codziennie żeby wprowadzić taki rytuał. Cyc kąpiel cyc spanie :) bo bez cyca przed się nie da. Ja po cc czuje się REWELACYJNIE. Już w dniu wypisu było super. Chodzę i funkcjonuje normalnie :) nic nie boli.xoczywiście nie dźwigam. Szwy miałam ściągnięte we wtorek wiec teraz tylko psikam octaniseptem:) bardzo jestem zadowolona. Jak na razie brak jakis minusow,zobaczymy jak będzie później czy coś się nie podzieje typu bóle głowy itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słomka88
Ale super kjkjkj, że tak dobrze się czujesz ;)tak zawsze straszą tą cc a tu proszę. Mamy sprawdzoną info z pierwszej ręki, że wszystko git :) bardzo się cieszę ;) Dziewczyny czy musicie nosic maluchy do uśpienia? Moja w nocy zasypialrzy cycu i ok, ale w dzień czasem zasypianie trwa godzinę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny, Napiszcie do kogo podobne sa wasze Dzieciaczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gizmo300
Słomka :D taaak to pocenie skutecznie odstrasza :P. Nawet muszek owocowek jest mniej :D Kąpie codziennie małego, ale to jest dramat. Macie nianie elektroniczną? Polecacie jakąś? Myślałam, że nie będzie potrzebna ale muszę zamykać drzwi bo starszy syn nie kontroluje się i głośno mówi a to krzyknie i malucha budzi. A ja już nie wyrabiam bo obudzony uspokaja się tylko na piersi. Gość czy ja wiem do kogo podobne..wymieszani są. Nie jest tak, że w 100% do mnie czy do męża :). Za to mam jak u Ingi młodszy to klon starszego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To u góry to ja mandarynka coś mam problem z logowaniem. Wyskakuje mi nick co gdzie indziej pisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kjkjkj
No na prawdę nie taki diabeł straszny jak go malują:) u nas Tymek zasypia w Koszu Mojżesza w dzień,po cycu go odkładam i tak zasypia bez bujania,bez noszenia. A podobny jak na razie to jest do siebie haha. Ja mam nianie z Angel Care,ale na razie nie miałam po co jej wypróbować więc nie mam opini na jej temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słomka88
Ja mam nianię motorola i jestem z niej zadowolona. Moja Hania ma raczej taki niespokojny sen w dzień i niania ułatwia mi sprawę ;) Hania też podobna raczej do siebie ;D mąż mówi, że to skóra zdjeta z niego. Pociesza się chlopak, bo poza wicherkami na wlosach nie ma chyba nic po nim :D Dzisiaj cos mi spac piernik mały nie chce :D nie wiem o co chodzi. Kjkjkj jakies 1,5 tygodnia temu Hania tez tak zasypiala odłożona po cycu :D może teraz się wycwanila :p a co tam u Ciebie Laura?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mandarynkaa
Dzięki :) popatrzę sobie na te nianie. Udało mi się dzisiaj wyjść na spacer i nie zemdleć po drodze :D. Heh tatusiowie zawsze uważają, że dzieci do nich podobne. Chociaż czesto dziewczynki faktycznie są podobne do nich. A właśnie co z reszta dziewczyn: Madoro wszystko ok? Inga? Laura? Mia? Gościara zdróweczka, już teraz będzie tylko dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słomka88
Dziewczyny a w co ubieracie maluchy na noc? Teraz już jest troszkę chłodniej. Pajac? A cos pod pajacem czy jak? ;) U nas dzisiaj znajomi byli, mój mąż zaserwowal swoje popisowe burgery! Ale się najadłam! :D Podałam małej dicoflor. Mam nadzieję, że pomoże jej na brzusio...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inga1304
Hej dziewczyny! Nie mam ostatnio czasu bo Paulinka jest bardzo niedobra :p Nadrobiłam Was i postaram się w skrócie napisać coś na temat. Jeśli chodzi o ubiory na spacer to w zależności od pogody albo body na krótki rękaw albo na długi + polspiochy. Czapkę miała tylko raz. Teraz pora pomału zakładać bo jesień idzie, a ona do czapki nieprzyzwyczajona. Jeśli chodzi o ubranka na noc - dla syna najwygodniejsze były pajace. Ona się w pajacach zawsze przesika, więc muszą być body dla lepszego podtrzymania pieluchy. Na razie są body z długim rękawem, gołe nóżki i rożek. Jak będzie chłodniej dołączę polspiochy. Kąpie ją codziennie, w wannie jest bardzo spokojna. Niestety usypianie wieczorne to też dramat. Za parę minut minie równe 6tyg od porodu. Oficjalnie kończę połóg ;) Moja waga jest 3 kg niższa niż przed ciążą. Niestety mam od tej diety bezmlecznej niedobory czegoś bo od 2 dni odczuwam wilczy głód i żadne jedzenie go nie zaspokaja bo bardzo bym chciała zjeść coś mlecznego! W dodatku pojawiły mi się zawroty głowy. W środę mamy szczepienie, zapytam lekarki czy to rzeczywiście skaza białkowa. Mam nadzieję, że jednak nie, bo zwariuję :( Jutro rozpoczęcie 2 klasy syna. Niestety muszę jechać z nim ja i zabrać młodą. Specjalnie mąż urlop brał żeby to ogarnąć, ale musiał dziś pojechać do Niemiec i wróci dopiero w środę nad ranem, żeby pomóc ogarnąć szczepienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słomka88
O kurczę Inga to masz misję z tym rozpoczęciem roku szkolnego... Współczuję tez tego, ze nie możesz nabialu. A co się dzialo? Wysypka na buzi? Hanka juz coraz mniej śpi. Na szczescie w nocy śpi normalnie i budzi sie ze dwa- trzy razy. Ale w dzien nie chce spac poza spacerem. Dziwi mnie to, myślałam, że takie bobasy więcej spia. A tu z dnia na dzień cos innego. Jeszcze 4 dni temu spala praktycznie po każdym karmieniu. A teraz nie i już. A jak jest z tym u Was? To normalne czy tylko moja corka jest taka aktywna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laura_1988
Hej wlasnie wyszla od nas polozna. Mala w tydzien przybrala 300g na samej piersi :) Co do spania to moja praktycznie cala dobe spi z przerwami co 3 godz na karmienie no i w nocy ma tak ze przez 1-2 godz musze ją nosic i przytulac. A tak poza tym to jakbym nie miala dziecka :D z buzki podobna jest do tatusia ale te czarne włoski... Az moj M nie mogl sie powstrzymac i wkrecil mojego ex meza ze pojdzie do sadu by nadali jej nazwisko mojego ex (bo on taki ciemny) a on glupi uwierzyl :D moj najstarszy syn- wlasnie z pierwszego malzenstwa tez sie taki czorny urodzil a teraz kawaler 7 i pol roku niebieskooki blondyn :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kjkjkj
Inga współczuję:) my do spania zakładamy pajaca i do spiworka. Mamy bardzo ciepło w domu,więc ten zestaw pewnie długo u nas będzie używany:) Co do spania to różnie. W nocy ogólnie super,budzi się co ok 3h a nawet spałby dłużej ale muszę to budzić na cyca żeby ładnie przybieral na wadze. W dzień natomiast czasem śpi po każdym karmieniu a czasem prawie cały dzień nie śpi. Nie wiem od czego to zalezy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kjkjkj
Ghhhhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inga1304
A co do podobieństwa to młoda cały tatuś i cały brat po urodzeniu. Po mnie tylko od pasa w dół :p Ale jest nadzieja bo syn z wiekiem z kopii tatusia zrobił się mieszanką mamy i taty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słomka88
Ech a u mnie problemy brzuszkowe się zaczęły :( mała nie może przez to spać w dzień... Dziś rano tak krzyczała. Na szczęście jak położyłam ją na brzuszku i popierdziala to sie troszkę uspokoila. Zaczęłam podawać probiotyk i delicol. Zobaczymy... Mamy doświadczone macie jakies rady dla mnie w tym temacie? To nie są chybs typowe kolki bo generalnie ons nie płacze. Bardziej się pręży i nóżki raz podkurcza raz prostuje i tak poplakuje. Aż mi jej szkoda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A no i ilość kupek się zmniejszyła... Robi tak 3-4 na dobę. Ja wiem, ze generalnie to norma, ale robiła dużo wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gościara01
Hej. U nas tez problem z brzusiem, głośno sie przelewa.. Zaczęłam podawac sabsimplex zamiast delicolu.. zobaczymy.. Tez proszę o rady, bo czasem to az sie plakac chce nad tą małą kruszynka. U nas jest i bulkanie w brzusiu, stekanie a potem pierdzioszki.. Na dodatek chyba plesniawki malej sie zrobiky po antybiotuku.. Ahh odchowac szkraba to nielada wyzwanie. Kurcze dziewczyny ja ciągle plamie ba nawet krwawie.. A to juz miesiac od porodu.. Mam sie martwic? Jak to u was wyglada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słomka88
Gościara co do brzuszka to u nas pomaga leżenie na brzuszku. Mała od wczoraj w ogole mi spać nie chciała w dzień. A jak ją na brzuszku polozylismu to zasnęła na 3 godziny. Jedyny minus to to, że trzeba dziecka w takiej pozycji pilnować także na noc raczej odpada. Ale ogólnie jak kladziesz dzieciaczka na brzuchu to sie on masuje i gazy sie nie zbierają. U mnie póki co dicoflor i delicol chyba w miarę pomagają z tym, że Hania nie miała typowych kolek tylko bardziej chyba taki dyskomfort. A jesli chodzi o krwawienie to ja mialam na jeden dzień spokój i nawet Wam się tutaj pochwalilam i wróciło takie brudzenie... A tez jutro mi miną 4 tygodnie od porodu. Nie znam się ale podejrzewam, że do tych 6 tyg może tsk być. No chyba, że nie widzisz tendencji malejacej? Dzisiaj Hanka mi się trzy razy przesikala. Nie wiem o conchodzi... Mega juz uważnie zakladam pieluche. Kolezanka mi powiedziala, zeby zmienic pampy na rozmiar 2 (3-6 kg). Zobaczymy. Dzisiaj raz na spacerze się przesikala i tak zaczęła plakac, ze wyjęłam ją z wózka, żeby ją nakarmić na dworze. A potem schizowalam czy jej nie przeziebilam, bo położna mi mówiła, że nie powinnam jej wyciagac z wozka... A wy wyjmujecie bobasy z wozka w czasie spaceru?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mandarynkaa
Hej dziewczyny :) przepraszam, ale jestem nieprzytomna, nawet nie mam sił pisać. Starszy poszedł do 1 klasy i to wprowadziło jeszcze większy chaos niż był :D. Mi krwawienie ustało na kilka dni a wczoraj nagle wróciło. Jak pytałam położnej to ona mówiła, że tak może być- przerwa i znowu plamienie itd. Małego nie wyciągam z wózka ale to tylko dlatego, że jakby się obudził to całe osiedle by go słyszało a ja musiałabym biec do domu. Ogólnie śpię po 4-5 godz. Jak mały śpi to duży nie i zabawa trwa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inga1304
Moja też ma brzuszkowy dyskomfort, ale mam wrażenie, że po delicolu było jeszcze gorzej. Co do krwawienia to mi dopiero w 6 tygodniu przestało lecieć. Słomka, a niby czemu nie można na spacerze dziecka wyjmować? Ja często siedzę na ogródku z małą na rękach. Dodam, że mała jeszcze nigdy czapki nie miała i wścieka się jak jej zakłada. Jesień idzie więc będę miała wojnę jak z synem o buty w okolicy roczku, bo się latem nauczył boso chodzić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×