Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze przyszla mamusia

LISTOPADÓWKI 2018

Polecane posty

Gość Wikaa900
Hej. My wczoraj wrocilismy znad morza do domu,bo ma ogarnia firme a ja mam w srode endokrynologa,dzisiaj robilam wyniki. Do rodzinki wracamy w srode wieczorem i wracamy w niedziele. Oby pogoda dopisala. Dzisiaj lato :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wikaa900
Mialo być mąż *

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martuszkin
Hej dziewczyny :) Przyjmiecie mnie do swojego grona? Termin mam na 30 listopada ale planowane CC na 23go. Jestem już po pierwszej wizycie u ginekologa. Karta ciąży założona, badania zrobione, teraz czekam na wyniki. aktualnie jestem w 9w3d. to moja druga ciąża z tym, że starsze już nie jest takie malutkie :) Moja ginekolog zrobiła nam poglądowe USG i mogliśmy już obejrzeć naszego Okruszka i zobaczyć jak mu bije serduszko było to w 7tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wikaa900
Martuszkin witaj. Mnie też najprawdopodobniej czeka kolejne cc,ale tak szybko dokladnej daty nie znam :p Z jakiej częsci Polski jestes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martuszkin
ze Szczecina. daty dokładnej tez nie znam ale moja ginekolog powiedziała że będzie tydzień wcześniej wykonane CC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wikaa900
Martuszkin a mozna wiedziec,z jakich wskazan cc? Ja jeszcze do konca nie wiem. Poprzedni lekarz powiedzial,ze bedzie cesarka, z uwagi na pierwszą cc ze wskazan okulistycznych. Z tym,ze ja nie wiem czy moje wskazania sa nadal aktualne,ale podobno pierwsze cc moze byc wskazaniem do kolejnego . Przepisalam sie do lekarza,ktory jest ordynatorem w szpitalu,w ktorym chce rodzic,wiec mam nadzieje,ze sie dowiem czegos wiecej na wizycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martuszkin
moja pierwsza ciąża była przenoszona 3 tygodnie przez ostatnie 30godzin przed urodzeniem syna miałam ciągłe wymuszanie akcji porodowej. natomiast rozwarcie zerowe.. doszło do partych przy zerowym rozwarciu.kiepsko to wtedy wyglądało.młodemu u zaczął spadać puls, biegli ze mną na łóżku na sale operacyjną. lekarze stwierdzili że taki urok mojej szyjki że taką ma ułomność - nie chce się rozwierać. przy drugiej ciąży lekarze powiedzieli że będzie to samo.tak więc na 99% 23 listopada będzie nas już czwórka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wikaa900
Martuszkin rozumiem. No tak,nie ma co ryzykowac jak masz taką historie za sobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martuszkin witaj :) zazdroszczę, że wiesz dokładnie kiedy urodzisz :) Ja czekam na usg po majówce i nie mogę się już doczekać, ciekawa jestem czy poznamy już płeć. Tak bym chciała się już zabrać za wyprawkę albo zobaczyć większy brzuszek w lustrze żeby ta ciąża nie była taka abstrakcja a tu jeszcze tyle czekania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry! Martuszkin witaj na pokładzie! My już po majówce wypoczęci wróciliśmy dziś do codzienności. Jak tam u was? Raaaany, w zeszłym tygodniu czułam się już dużo lepiej, mdłości zaczęły ustępować, a teraz od kilku dni znowu mnie muli. A! ja też nie mogę się doczekać kiedy poznam płeć. W piątek idę na NIPT, ale nie wiem, kiedy poznam wyniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nuvola rossa ty wróciłaś a ja dziś albo jutro dopiero jadę :) :) Ja też już zaczynałam się dobrze czuć, żołądek dał mi spokój, mdłości przeszły a zaczęły się problemy z pecherzem i straszne zmęczenie ehhh, a do końca tak daleko :P do tego musiałam zacząć spać w staniku bo tak strasznie bolą mnie piersi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agaape do końca akurat mamy o wiele dalej niż myślisz! Ciąża to pikuś nawet z mdłościami :) Prawdziwy hardcore zacznie się dopiero po porodzie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agaape mnie w staniku jeszcze bardziej bolą niż bez. Różne pozy przybieram w nocy, ale i tak często się budzę, a to cycki, a to siusiu...trzeba to przeżyć. Mdłości mam już takie tyci tyci :) zmęczenie też mija. Za tydzień w czwartek wizyta i USG przesiewowe, mam nadzieję, że wszystko ok z dzidziusiem. Zaczęłam przeglądać OLX z wózkami używanymi. Ale dla mnie to jakaś masakra, nie mam smykałki do wyłapywania okazji...Chętnie bym wynalazła jakieś ciuszki w lumpeksach, ale nie mam do tego drygu denerwuje mnie szukanie, grzebanie. A Wy jakie wózki macie zamiar kupić? Nowe czy używane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wikaa900
Ja czekam u endokrynologa. Ja sie czuje niby juz lepiej,ale sa momenty,ze zasypiam na siedzaco. Piersi bolą jak bolaly. Moze sutki mniej,ale po bokach bardziej. Zolza my nie kupujemy,bo mamy wozek po córce. Kupiony nowy w 2015 roku,wiec jeszcze calkiem ok :) Novola święte słowa hehe. Dopiero po porodzie sie zacznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zołza ja jak nie mam stanika to ciągle o coś zachaczam piersiami, a to o poduszkę, a to mąż się przytuli i po sutkach przejedzie ręką etc. więc wolę zakładać go w formie zbroi przed światem :D z tym wybudzaniem się na siusiu też racja od 2 tygodni nie przespalam normalnie ani jednej nocy, dodatkowo wybudzam się jak robi się za duszno, a nie mogę na noc okna zostawić otwartego bo rano mąż się później źle czuje. Ja mam usg za tydzień w środę więc idziemy łeb w łeb ;D jeżeli chodzi o wyprawkę to ja będę kupować wszystko nowe, jedynie część ciuszków będę mieć od koleżanki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wózek po córce oddałam szwagierce. Za to teraz dostane od mojej siostry po jej córce. Resztę muszę kupić. Czekam tylko, aż poznamy płeć i zacznę wtedy powoli kompletować wyprawkę. Jedyne co kupiłam do tej pory to wanienka z przewijakiem i laktator. Z ciuszkami nie będę szaleć, bo te pierwsze zazwyczaj starczają na max 3 tygodnie i potem na bieżąco będę kokupywać w odpowiednim rozmiarze. Jeśli będzie dziewcznynka, to też pewnie sporo dostanę od siostry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luna0111
hejo U nas majówka w rozjazdach, a takie najbardziej lubię :) Samopoczucie super, zero mdłości, kawa zaczęła znowu smakować, a i jeszcze chodzę w normalnych ciuchach. Jedyny minus ciąży to chodzę wcześniej spać. Gondole będe mieć po córce, a później kupie jakąs wypasioną spacerowkę. Ciuchy dostane po siostrze, resztę kupie na ciuchach, bo jak młodsze wda się w pierworodną to nie ma sensu kupować nówek . Córa ma taki "dar", zę jak kupie jej coś nowego wo wyjdzie w tym max dwa razy i już dziura albo wieczysta plama, a jak kupie na ciuchach czy na allegro to chodzi i chodzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a piersi większe i wrażliwsze, ale z tego to się ciesze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wikaa900
Wlasnie..a jak z kawą? Pijecie? Ja mam straszną ochote,ale jedyne na co sobie pozwoliłam o momentu zrobienia testu to kawa z czubka łyzeczki pol na pol z mlekiem :p Wiem,ze niby mozna jakaś tam ilość... ale jakos sie wzbraniam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Można kawę, wiadomo nie 3 litry dziennie, ale 3 filiżanki owszem. Chyba, że macie nadciśnienie w ciąży. Ja nie piję, bo mnie odrzuciło totalnie i odkąd jestem w ciąży to mi kawa po prostu śmierdzi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luna pozazdrościć takiego samopoczucia!!! A ciuchy też jeszcze noszę normalne po za jeansami, które jeszcze dopinam, ale już mnie cisną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wikaa900
To moze sobie strzele kawke lekką. Ja nosze ciązowe,kupilam w hm jakies dwa tygodnie temu bo wszystkie moje mnie cisna. W ogole mam wrazenie,ze przytylam w kazdym kawalku ciala :/ stanik ciasniejszy,nawet majty jakies ciasniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martuszkin
Hej dziewczyny :) my najpierw byliśmy u znajomych nad morzem a teraz u mojej babci na wsi sobie odpoczywamy tzn dziś pracuję ale zdalnie tak więc na pewno milej się pracuje zdalnie u babci na wsi niż z biura :) co do wyprawki to się na razie z tym wstrzymaliśmy. Chcemy najpierw znać płeć i jak to mówią nie chcemy zapeszać. Ale wózek mamy już upatrzony chociaż wiadomo wybór może się jeszcze zmienić. Ciuszki możliwe dostanę od koleżanek a tak to raczej wszystko nowe. Na razie o tym jeszcze nie myślę. Czytałam też wasze cenne rady dotyczące misia szumisia i lektatorów które wzięłam sobie do serca. Ostatnio rodziłam na tyle dawno, by zrozumieć jak bardzo świat marketingu poszedł do przodu :) xxx Za tydzień w czwartek wizyta więc pewnie moja doktor zrobi podglądowe usg czy wszystko ok. na usg prenatalne idziemy w piątek za tydzień lub we wtorek. a później jeszcze mamy w planach zrobić test PAPPA (usg genetyczne + badania z krwi matki). Życzę pięknego słonecznego dnia bo zapowiada się wspaniała pogoda ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nuvola rossa
Martuszkin a ile twoja starsza pociecha ma lat? A ja sobie siedzę w poczekalni u ginekologa i się stresuję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zołza 987
hej Kobietki! Kawy nie piję, bo mnie od niej odrzuca. W poprzedniej ciąży piłam, i nawet mi smakowała. Teraz też powinnam, bo mam bardzo niskie ciśnienie, ale nie mogę się przełamać. xxx w ciuszki jeszcze się mieszczę, ogólnie tyłek i nogi bardzo mi schudły, jedynie brzuszek został. xxx Dziś byłam w laboratorium na pobraniu krwi, toxo, hiv, hcv...za tydzień wizyta. xxx Zastanawiam się nad zakupami ciuszków w lumpeksach, ale nie za bardzo wiem jak się do tego zabrać...nigdy nie korzystałam z tego typu sklepów, a słyszałam, że można wyczaić naprawdę fajny ciuch za małe pieniądze. To jest dobre rozwiązanie, szczególnie na początek, gdzie dziecko ulewa, obsika, obkupka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już po wizycie! Przezierność karkowa w normie, wszystkie inne pomiary też. Kamień z serca. Lekarka pobrała mi też krew do testu NIPT, wyniki powinny przyjść 10dni i wtedy poznamy też płeć na 100%. Nie mogę się doczekać! Ja się już w jeansy nie mieszczę, przez ostatni tydzień tak mi brzuch wywaliło do przodu,że szok :O Ale na szczęście waga cały czas stoi w miejscu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agaape
Nuvola rossa to dobrze, że wszystko dobrze :) z usg jeszcze płci nie poznałaś, który to tydzień? Było za wczesnie czy maleństwo nie chciało pokazać? Co do kawy to ja nigdy jej nie piłam, nie lubię i źle się po niej czuje. Też normalnie mam niskie ciśnienie, chociaż w ciąży trzyma się 100/60, więc jestem przyzwyczajona :) W ubrania spokojnie się mieszcze chociaż spodnie zaczynają mnie gniesc. Chciałbym sobie kupić już coś ciążowego ale u mnie w mieście nie ma gdzie :( czekam aż w Lidlu będą ubrania ciążowe i może wtedy uda mi się kupić spodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w lidlu będą od 10 maja (czwartek) ubrania ciążowe. Też chcę skorzystać z zakupu tych ciuszków, ale również dla maleństwa chcę coś kupić, bo też będą ubranka dla dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja będę polować na te spodnie co mają być, chociaż zastanawiam się czy one mają gumkę regulowana w pasie. Okaże się w przyszłym tygodniu :) myślę też o tych body dla malucha ale nie wiem czy takie wkładane przez głowę będą dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×