Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kaamka

Kiedy dziecko uczy się wchodzić po schodach?

Polecane posty

Gość kaamka

Witajcie. Mam dziecko w wieku 1,5 roku. Od początku pod względem motorcznym rozwija się dużo później niż rówieśnicy, w związku z czym jeszcze nie chodzi samodzielnie. Jesteśmy pod opieką rehabilitantów i ćwiczymy, to tak na marginesie uprzedzając ewentualne pytania o to. Chciałabym wiedzieć, ile mniej więcej potrzeba czasu od kiedy dziecko nauczy się chodzić, żeby potrafiło wejść po schodach. Nie szukam informacji na temat w jakim wieku dziecko się tego uczy, bo nijak tego nie odniosę do mojego dziecka, stąd pytanie o różnicę czasową miedzy nauką chodzenia a wchodzeniem po schodach. Moje pytanie bierze się stąd, że bardzo chcielibyśmy już starać się o drugie dziecko. Niestety mieszkamy na 4 piętrze bez windy i wnoszenie dziecka mogłoby stanowić zagrożenie dla ciąży, nie chciałabym tak ryzykować. Dlatego podpytuję, bo chciałabym nastawić się, ile jeszcze będziemy musieli czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moje wchodziło jak raczkowalo/zaczynało chodzić. Czyli ok 12 miesiąca. Teraz ma 18 miesięcy i śmiga na stojąco, normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój syn też się wolniej rozwijał i późno zaczął chodzić a schody to około 2,5roku miał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2 lata i sam chodzi trzymajac sie barierki. Od nauki chodzenia rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas ok 2 miesiące od nauki chodzenia do wchodzenia po schodach. Kazde dziecko rozwija sie indywidualnie wiec zbytnio ci nasze odpowiedzi nie pimogą. Wątpie ze taki maluch na 4 pietro da rade wejsc bez pomocy lub wnoszenia. Ja sama ledwo wchodze tak wysoko a co dopiero male dzievko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój jeszcze zanim nauczył się chodzić umiał sam wejść na 1 piętro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja córka zaczęła chodzić jak skończyła 20 miesięcy. Też rehabilitowana, bo motorycznie wolno się rozwijała. Po skończeniu 22 miesięcy zaczęłam ją uczyć po schodach. Od razu załapała i chodzi jak dorosły, nie dostawia nóżek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja córka zaczęła chodzić szybko, przed rokiem już śmigała na całego ale schody dalej są dla niej problemem bo jest niska i progi są za wysokie. Ma półtora roku. Ale też nie mamy schodów w domu więc nie ma okazji ćwiczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
starsza ro chodzila po schodach trzymając się sciany, młodsze już 7 miesiey raczkuje wchodząc na schody teraz ma 9 i dalej wchodzi mysle ze jak stanie na nogi od razu da rade po schodach. Był moment, ze wyprowadziłam się z domu kiedy corka miała 15 roku i jak wrocilam po 5 miesiącach corka miała 20 miesięcy i zapomniala jak się chodzi po schodach-od razu ladowala na kolanach i na czworaka korzystala ze schodow, po namowach w ciągu tyg znow umiala chodzic po schodach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj ma 14 msc i juz wchodzi. Co prawda na czworakach ale jakbym mu pozwolila wejdzie na 3pietro:) No ale chodzi juz od 11msc... Mam nadzieje ze na lato juz nie bede musiala brac tego zas...ego wozka na spacer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×