Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość gość

Obrzezany czy nie?

Polecane posty

Napisano (edytowany)
1 minutę temu, EvaPur napisał:

Wiesz co niektórzy ludzie mają problemy z podejmowaniem decyzji, więc kto wie...

ja mam bardzo długi napletek ale nigdy nie miałem stulejki i mi to nie przeszkadza. Mogę zresztą go odciągnąć i wtedy główka pozostaje odsłonięta - przyzwyczaiła się już do takiego stanu więc bielizna nie drażni już mnie. W przypadku stulejki też uważam, że obrzezanie jest najprostszym i najskuteczniejszym rozwiązaniem.

Prawda jest taka, że oczywiście poza seksem większość nieobrzezanych mężczyzn woli jak napletek przykrywa główkę i gdy się odsłoni bielizna ich drażni. Jeśli facet będzie się starał aby napletek był odciągnięty z czasem przestanie to przeszkadzać.

Edytowano przez ddt60

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, EvaPur napisał:

Jest to jakieś rozwiązanie, ale generalnie najlepiej jest sie poradzić specjalisty. Obrzezanie bo sie slyszalo ze jest fajniejszy sex i czlonek ładniej wygląda - jednak warto skonsultować i przemysleć. Proces raczej nieodwracalny.

kiedyś chciałem się obrzezać i po wygojeniu założyć sobie koczyk typu PA ale zrezygnowałem z obu pomysłów ale staram się aby napletek był cały czas odciągnięty a główka odsłonięta. Mój członek już się do tego przyzwyczaił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, ddt60 napisał:

kiedyś chciałem się obrzezać i po wygojeniu założyć sobie koczyk typu PA ale zrezygnowałem z obu pomysłów ale staram się aby napletek był cały czas odciągnięty a główka odsłonięta. Mój członek już się do tego przyzwyczaił.

Po coś w ten napletek natura nas obdarzyła. Nigdy nie przyszło mi przez myśl żeby się go pozbyć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, EvaPur napisał:

Jeśli napletek masz rzeczywiście długi, to obrzezanie rozwiązałoby

nie mam problemu z tym, że jest długi ... gdy byłem młody taki miałem kaprys. Natomiast po przemyśleniu skorzystałem z kartezjuszowskiego rozwiązania - Kartezjusz radził racjonalnie aby w sprawach kulturowych tam, gdzie jest to możliwe dostosowywać się do zasad panujących w danym kraju czy społeczności. U nas tak jak we wszystkich krajach nurtu chrześcijańskiego (poza USA ale to trochę inna historia) większość mężczyzn jest nieobrzezanych. Zawdzięczamy to św. Pawłowi i Grekom. Dla Greków obrzezanie było barbarzyństwem i św. Paweł, który sam miał pochodzenie greckie szybko się połapał, że gdyby stosować taki wymóg Grecy nie staliby się chrześcijanami - a była to istotna i ważna społeczność z dużymi wpływami w Cesarstwie Rzymskim. Dlatego w Polsce czy w ogóle w Europie jak nie trzeba z przyczyn medycznych to chyba lepiej pozostać z napletkiem. Natomiast gdybym się przeniósł na stałe do jakiegoś kraju arabskiego albo do Izraela to rozważyłbym obrzezania aby nie odbiegać od ich normy kulturowej i nie budzić sensacji gdyby ktoś zobaczył mnie nago.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam, ze obrzezanemu mężczyźnie penis zawsze, ale to zawsze pięknie pachnie. Każdy z moich ex miał napletek i nawet po krótkim czasie od umycia ciała coś było czuć, przez co przez wiele lat robienie loda to było dla mnie coś, od czego zawsze starałam się wymigać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, P.and.a napisał:

Powiem wam, ze obrzezanemu mężczyźnie penis zawsze, ale to zawsze pięknie pachnie. Każdy z moich ex miał napletek i nawet po krótkim czasie od umycia ciała coś było czuć, przez co przez wiele lat robienie loda to było dla mnie coś, od czego zawsze starałam się wymigać.

🤦🏽‍♂️😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, P.and.a napisał:

Powiem wam, ze obrzezanemu mężczyźnie p.enis zawsze, ale to zawsze pięknie pachnie. Każdy z moich ex miał napletek i nawet po krótkim czasie od umycia ciała coś było czuć, przez co przez wiele lat robienie loda to było dla mnie coś, od czego zawsze starałam się wymigać.

🤦🏽‍♂️😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, acordeon napisał:

🤦🏽‍♂️😂

faceci jednak mają tak, że tą samą dziurką leci siku i sperma i fakt, niektóre kobiety mają z tym problem w sensie zaakceptowania tej sytuacji a w konsekwencji członka. W takiej sytuacji takich lęków i obiekcji fakt obrzezania nie pomoże. U kobiet jest prawie tak samo ale troszkę inaczej .... chociaż pamiętam to pytanie mojej ukochanej z czasów szkolnych - "kochasz mnie tak, że pocałowałbyś mnie w to miejsce którym robię siku? Moja starsza siostra mówi, że jej chłopak tak robi"

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ddt60 napisał:

faceci jednak mają tak, że tą samą dziurką leci siku i sperma i fakt, niektóre kobiety mają z tym problem w sensie zaakceptowania tej sytuacji a w konsekwencji członka. W takiej sytuacji takich lęków i obiekcji fakt obrzezania nie pomoże. U kobiet jest prawie tak samo ale troszkę inaczej .... chociaż pamiętam to pytanie mojej ukochanej z czasów szkolnych - "kochasz mnie tak, że pocałowałbyś mnie w to miejsce którym robię siku? Moja starsza siostra mówi, że jej chłopak tak robi"

Jeżeli ktoś boi się mydła i wody, to później mogą się rodzić takie opowieści. Każdy człowiek wydziela jakiś zapach, a w kilka godzin po kąpieli ciało już nie będzie tak "świeże" jak tuż po. Cytując jedną z naszych znajomych ci.pka pachnie kiszonką😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, acordeon napisał:

Jeżeli ktoś boi się mydła i wody, to później mogą się rodzić takie opowieści. Każdy człowiek wydziela jakiś zapach, a w kilka godzin po kąpieli ciało już nie będzie tak "świeże" jak tuż po. Cytując jedną z naszych znajomych ci.pka pachnie kiszonką😉

oczywiście, że masz rację. Poza tym to też zależy od zdrowia i stylu życia. Są osoby, które mają jakieś choroby i niedomagania powodujące, że ich pot i wydzieliny pachną strasznie. Dla osób takich jak ja, gdzie węch i feromony to ważna sfera w seksie spotkanie z taką kobietą nie jest miłe . Z drugiej strony brak jakichkolwiek naturalnych zapachów też bywa aseksualnie. Kobieta ładnie pachnie ale jest w tym niewiele erotyzmu. Wszystko powinno być wyważone. Dla mnie najlepiej jak zdrowa kobieta wykąpie się 1-2 godzin przed seksem ale nie bezpośrednio przed - choć czasami można się godzinę pieścić przed finalizującym zbliżeniem i wtedy jest już ok - pojawią się jej własne feromony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, ddt60 napisał:

oczywiście, że masz rację. Poza tym to też zależy od zdrowia i stylu życia. Są osoby, które mają jakieś choroby i niedomagania powodujące, że ich pot i wydzieliny pachną strasznie. Dla osób takich jak ja, gdzie węch i feromony to ważna sfera w seksie spotkanie z taką kobietą nie jest miłe . Z drugiej strony brak jakichkolwiek naturalnych zapachów też bywa aseksualnie. Kobieta ładnie pachnie ale jest w tym niewiele erotyzmu. Wszystko powinno być wyważone. Dla mnie najlepiej jak zdrowa kobieta wykąpie się 1-2 godzin przed seksem ale nie bezpośrednio przed - choć czasami można się godzinę pieścić przed finalizującym zbliżeniem i wtedy jest już ok - pojawią się jej własne feromony

Słyszałem kiedyś, że uczestnicy przystanku Woodstock nie myli się przez cały czas trwania imprezy. Tam to dopiero musiała być mieszanka wybuchowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)
5 minut temu, acordeon napisał:

Słyszałem kiedyś, że uczestnicy przystanku Woodstock nie myli się przez cały czas trwania imprezy. Tam to dopiero musiała być mieszanka wybuchowa.

coś takiego oj to nie - obrzydzenie .... ale jeśli kobieta jest zdrowa to na godzinę przed a potem pozwolenie aby naturalne zapachy jednak poza perfumami się uwolniły to tak .... U zdrowej kobiety przez godzinę nie dojdzie do wytworzenia się brudu i niemiłych zapachów. Natomiast gdy wymyje się na 3 minuty przed będzie pachniała wyłącznie żelem do kąpieli i szamponem i gdy podczas pieszczenia będę zamykał oczy to będzie mi się wydawało, że jestem w Rossmanie. Ostatecznie - też tak stosowałem - gdy kobieta wykąpie się na 2 godziny przed ale ma jakieś wątpliwości, to może wziąć dodatkowo prysznic przed z samej wody bez stosowania już detergentów.

Edytowano przez ddt60

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, ddt60 napisał:

coś takiego oj to nie - obrzydzenie .... ale jeśli kobieta jest zdrowa to na godzinę przed a potem pozwolenie aby naturalne zapachy jednak poza perfumami się uwolniły to tak .... U zdrowej kobiety przez godzinę nie dojdzie do wytworzenia się brudu i niemiłych zapachów. Natomiast gdy wymyje się na 3 minuty przed będzie pachniała wyłącznie żelem do kąpieli i szamponem i gdy podczas pieszczenia będę zamykał oczy to będzie mi się wydawało, że jestem w Rossmanie. Ostatecznie - też tak stosowałem - gdy kobieta wykąpie się na 2 godziny przed ale ma jakieś wątpliwości, to może wziąć dodatkowo prysznic przed z samej wody bez stosowania już detergentów.

Czasami nie ma czasu na czekanie godzinę czy dwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, acordeon napisał:

Czasami nie ma czasu na czekanie godzinę czy dwie.

to prawda ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)
3 minuty temu, EvaPur napisał:

No tak na zasadzie "wejdziesz między wrony to kracz jak i one"...

nie, po prostu przez większy czas mojego życia w ogóle o tym nie myślałem, bo napletek mi nie przeszkadzał, seks udany - więc po co było to zmieniać. Potem na chwilę miałem tylko taki myślowy kaprys ale doszedłem do wniosku, że w moim przypadku nie ma to znaczenia. Potem zacząłem dopiero się zastanawiać skąd obrzezanie się wzięło i dlaczego się robi i w gruncie rzeczy racjonalnego wytłumaczenia na to nie ma. Jest faktycznie tak, że w czasach noszenia ubrania ani napletek ani owłosienie łonowe nie jest do niczego potrzebne i można i jedno i drugie usuwać. Ale też nie ma żadnej konieczności. Ja owłosienie usuwam a napletek sobie jak większość Polaków zostawiłem.

Edytowano przez ddt60

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Siwy194537
2 minuty temu, EvaPur napisał:

Jest jeszcze cos takiego jak - ryzyko. W przypadku nieudanego zabiegu uslyszalbys ze "no trochę nam nie wyszło". Jeśli wacek "działa, to lepiej nie kombinować. Swoją drogą ciekawa jestem jak sprawdzają sie zabiegi powiększania tzw wacka.

Nie jestem obrzezany i nie wiem czy bym się zdecydował ta taki krok a co do powiększania tzw wacka nie muszę tego robić w pełnej gotowości jest wręcz idealny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Siwy194537 napisał:

Nie jestem obrzezany i nie wiem czy bym się zdecydował ta taki krok a co do powiększania tzw wacka nie muszę tego robić w pełnej gotowości jest wręcz idealny 

też nie muszę .... mój wymiar mi odpowiadał i odpowiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, EvaPur napisał:

Jest jeszcze cos takiego jak - ryzyko. W przypadku nieudanego zabiegu uslyszalbys ze "no trochę nam nie wyszło". Jeśli wacek "działa, to lepiej nie kombinować. Swoją drogą ciekawa jestem jak sprawdzają sie zabiegi powiększania tzw wacka.

tak, tym bardziej, że niektóre zabiegi obrzezania zwłaszcza techniką "low and lose" powodują, że członek po prostu wygląda brzydko, gorzej niż nieobrzezany. Dlatego w tych czasach kiedy krótko myślałem o obrzezaniu to brałem pod uwagę jedynie technikę "high and tight" z całkowitym wycięciem frenum i umieszczeniem linii blizny maksymalnie wysoko (czyli zabieg musiałby być duży z dużym wycięciem) tym bardziej,  że mam kształtną, okrągłą i dość dużą ale proporcjonalnej wielkości główkę i taki styl ładnie wyeksponowałby ją wizualnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2021 o 16:41, acordeon napisał:

Słyszałem kiedyś, że uczestnicy przystanku Woodstock nie myli się przez cały czas trwania imprezy. Tam to dopiero musiała być mieszanka wybuchowa.

Nie trzeba jechac na  Woodstock zeby nie myc sie przez tydzien , co roku tam jezdze i zawsze raz na dobe biore tam prysznic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2021 o 22:10, EvaPur napisał:

Jest jeszcze cos takiego jak - ryzyko. W przypadku nieudanego zabiegu uslyszalbys ze "no trochę nam nie wyszło". Jeśli wacek "działa, to lepiej nie kombinować. Swoją drogą ciekawa jestem jak sprawdzają sie zabiegi powiększania tzw wacka.

Nie sprawdzając sie , znam chłopaka co probował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, EvaPur napisał:

I jak w praktyce? progres?

można powiększyć do 2cm ćwicząc metodą "jelq" ale nie każdemu się to uda i efekt nie zawsze jest trwały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 2.06.2021 o 20:29, EvaPur napisał:

Nie jestwm pewna czy ten uśmiech wyraża podziw czy raczej ironię...

Nie wyobrażam sobie takiej reakcji u dziewczyny czy kobiety taktownej i kulturalnej.

To tak jakby facet się zaśmiał widząc jej małe piersi.

Tragedia.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Marcin40 napisał:

Nie wyobrażam sobie takiej reakcji u dziewczyny czy kobiety taktownej i kulturalnej.

To tak jakby facet się zaśmiał widząc jej małe piersi.

Tragedia.

 

Uwierz ze tak bywa:) sama nigdy nie zasmiala bym sie z faceta bo ma malego penisa. ale kobiety co tak zrobia , tak samo jak sa faceci co wysmieja kobiete ze ma male cycki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem obrzezany i przez te wszystkie lata mogę stwierdzić że społeczeństwo mało wie o obrzezaniu i wierzy w jakieś brednie powtarzane po kimś ze to okaleczenie itp

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, machine25 napisał:

Jestem obrzezany i

To ok i Twoja sprawa ale nie oznacza to wcale, że do szczęścia każdy musi być obrzezany. Raczej z tego co wiem ostatnio jest odwrót od obrzezywania z przyczyn pozareligijnych 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ja napisałem ze każdy ma być obrzezany i ma to mu dać szczęście, czytaj ze zrozumieniem i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×