Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

KWIETNIOWKI 2019

Polecane posty

dziekuje Amilia :) ja juz sie pogubilam. na to wyglada ze jesli w przyszlym tyg bedzie usg,to moge nic nie zobaczyc. gdy wczoraj zapytalam pielegniarke czy brac partnera na to pierwsze usg to powiedziala tak tylko ze moge nie widziec ale moge slyszec serduszko.to ja juz nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może wam to coś rozjaśni :) Moje pierwsze usg z synem, termin z om i usg zgodny, serduszko biło 5 tydz i 5 dni Pierwsze usg córka różnica az dwa tygodnie serduszko biło 6 tydz 2 dni Synek różnica w terminach tydzień serduszko biło 5 tydz 6 dzień Teraz jestem w 7 tyg u lekarza będę dokładnie 6 tydz 3 dzień i wydaje mi się ze różnic w terminach nie powinno być także zobaczymy :) Poronienie biochemiczne to w ogóle nic nie było widać bo zaraz dostałam okres Puste jako płodowe: terminy z om i usg zgodne beta prawidłowa pęcherzyk odpowiadał wymiara co do tyg ciałko żółte było i to duże, usg 7 tydz nic usg 8 nic usg 9 nadal nic i dopiero wtedy hcg zaczęło spadać Amilia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nic w sensie ze brak zarodka a pęcherzyk nadal rósł odpowiednio do wieku ciąży, ciałko żółte zniknęło dopiero w 9 tyg jak hcg zaczęło spadać w 10 tyg zabieg Amilia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry dziewczynki. jak sie czujecie?czy doszly jakies nowe dolegliwosci? ja calkiem dobrze.dzisiaj koncze 6ty tydz.i nadal nie moge uwierzyc ze jestem w ciazy bo objawy sa delikatne.poki co super przechodze ta ciaze :)pytalam mamy jak wygladaly ciaze w rodzinie,no i mowila ze bezproblemowo.wiec jest szansa ze i moja taka bedzie :) oby. nie przyspieszam tego usg poki co.narazie czekam. bo normalnie to moglabym pojechac do szpitala i posciemniac,to pewnie by mnie zbadali.ale poniewaz czuje sie dobrze,to mysle ze nie ma co panikowac i wszystko przyjdzie w swoim czasei :) zycze wam milego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tez miałam takie myśli w zeszłym tygodniu co ty Anulka ale trzeba ćwiczyć cierpliwość ta umiejetność przy dzieciach jest nieoceniona. A ja już jutro lekarz nareszcie a z soboty na niedziele jadę ma wakacje. Dzisiejszy dzień i połowa jutrzejszego będą najdłuższe Amilia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale fajnie masz WAKACJE :) ja planowalam wakacje na pazdziernik ale chyba wszystko sie pozmienia ;) to fajnie ze juz jutro masz lekarza. czekamy na dobre wiesci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiktoria, napisz nam jeszcze raz bo trochę się pogubiłam, jakiś jest teraz postępowanie u ciebie? Kiedy następne wieści co dalej. Pamietam jak pisałaś ze lekarze wszystki sprawdzili w szpitalu a jakie dali zalecenia co teraz? Do kiedy masz czekać na zarodek masz jeszcze robić poziom bety?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zapomniałam się podpisać to ja Amilia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Amilia wczoraj byłam na usg i B hcg w szpitalu pecherzyk się powiększył z 4,5mm na 12,7mm i pojawiłp się ciałko żółte o śr. 3,5mm w sobotę mam kolejne usg i lekarz powiedział że powinien być już zarodek B hcg jak narazie rośnie najpierw było 9262,59 a po nie całych 48h 15655,60. Jak nie pojawi się zarodek w sobotę to mam dalej badać beta ale dużo osób mi pisało że raczej się już zarodek nie pojawi więc nie wiem co o tym myśleć pozostało mi tylko czekać. Wiktoria.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiktoria, a który masz dokładnie tydzień? Bożena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bożena OM miałam 28 czerwca więc wychodzi mi 6 tydzień. Natomiast nie wiem kiedy mogłabyc odwulacja. Moje cykle przed pierwszą ciąża i poronieniem trwały 28 dni po lyzeczkowaniu pierwsza @ dostałam 33 dni po zabiegu i nie wiem jak mogła wystąpić druga. Wydaje mi się że moja beta jest trochę wysoka jak na 6 tydzień nie znam się dokładnie na tym. Wiktoria

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzięki Wiktoria. Ja jeszcze bety nie robiłam, od OM wychodzi mi 7 tydzień, na usg pisze mi, że 6 i 2 dni, zarodka nie ma tylko pęcherzyk i ciałko żółte. Czytam i czytam i wszędzie piszą, że powinno już być o wiele więcej, więc chyba pustaczek... Nie wiem czemu pisze, że 6 skoro jak byk mam 7. Ty mogłaś mieć później owulke po zabiegu i masz młodszy pęcherzyk niż ja i masz jeszcze czas i szansę :) Co do bety- też sporo już czytałam i raz piszą, że wysoka przy pustym, gdzie indziej, że do czasu prawidłowo rośnie, a jeszcze gdzie indziej, że jak jest coś nie tak to spada. Może we wszystkim jest trochę prawdy i każdy przypadek jest inny, więc nie martw się. Ja się na razie boję zrobić betę, bo znowu wyczytam to i siamto... :/ i dalej nic nie będę wiedzieć... Bożena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bożena ja gdzieś wyczytałam że jeżeli jest ciałko żółte to pojawi się też zarodek. Była to wypowiedź od ginekologa. Tak że głowa do góry u ciebie też się pojawi. :) Wiktoria

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bożena jak masz napisane 6t2d to znaczy ze 6 tygodni jest skończone a 2 dni są już z 7 :) oni to określają precyzyjnie bo tydzień ma 7 dni a dla takiego zarodka to ogrom czasu. Czyli się wszystko zgadza jesteś w 7 trwającym tygodniu. Dziewczyny co do tych ciałek żółtych to niestety nie tak do końca zreszta możemy sobie teraz gdybać niestety trzeba odczekać swoje żeby być pewnym. Dlatego ja pierwszy raz idę dopiero jutro bo w poprzednich ciążach gdybanie mnie wykańczało. Bożena kiedy masz następne usg? Amilia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie.dlatego ja postanowilam poczekac do 7ego 8ego tyg lepiej by bylo cos juz zobaczyc .nie chce myslec i sie zadreczac.takze wzielam na wstrzymanie ;) jak sie czujecie? ja ok,bez zmian.dzisiaj ide na nastawienie dysku i masaz.bo bol jest nie do wytrzymania.nie moge spac w nocy.a przeciez powinnam sie wysypiac.tym bardziej ze pracuje fizycznie i musze miec sile.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Amilia- masz rację, to by się zgadzało, a z kolei doktorka powiedziała, że to 5... I weź coś sprawdzaj, porównuj, jak w końcu nie wiadomo który tydzień... Może powiedziała tak, żeby nie odbierać mi nadziei, bo jak na 6-7 to już sporo powinno być widać,a a tam nic i nic nie pika itd, ale ja jakoś bardzo się z tym liczę od początku, więc jestem na to gotowa, zdarza się i już... Dużo też mówiła o tym, że nie wiadomo co dalej, pierwsze jej słowa to, że coś jest, ale nie wiadomo co dalej, że jak coś to łyżeczkowanie itd, że ta kreska na zdjęciu na ciałku żółtym to na pewno nie serce tylko jakieś odbicie- to wszystko brzmi jakby coś już wiedziała... Kazała przyjść za 2 tygodnie, ale ja już swoje wiem :) Lepiej być pogodzonym i coś wiedzieć, nawet coś złego niż wieczna niewiadoma... Przed pierwszym usg wykańczała mnie ta zupełna niewiedza, a teraz jestem spokojniejsza w jakimś tam sensie, bo zawsze lepiej wiedzieć cokolwiek niż nic. Tylko te tygodnie mi się nie zgadzają i jednak jest jakaś tam niewiadoma- idzie oszaleć :) Anulka - uważaj na siebie w pracy, jakieś mocne masaże też nie są wskazane w ciąży, jak coś to delikatnie i z daleka od brzuszka :) Wiktoria- Amilia Ci odpisała o ciałku żółtym, ja nie miałam serca... Bo pisała wcześniej, że miała i potem i tak nic... Ale u Ciebie na razie wszystko się rozwija, więc trzeba być dobrej myśli :) Naprawdę można oszaleć od tej niepewności, czekania, bezradności itd. Fajnie byłoby wiedzieć na czym się stoi i spokojnie kupować już gadżety :) ale człowiek się ciągle boi, że zapeszy, że za wcześnie itd... To nie fair! Wystarczy, że fizycznie bywa ciężko- dosłownie i w przenośni- więc niech chociaż psychicznie i nerwowo będzie spokój... No ale, pomarzyć sobie można... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bożena u ciebie dobra wiadomością jest to ze wszystkie pomiary odpowiadają na młodsza ciąże. A to dobry znak. Ja tak miałam z ostatnim synkiem. Ciąża była młodsza i wszystkie pomiary pęcherzyk ciałko żółte wskazywały na młodsza i ja wtedy tez byłam pewna ze owulacja się przesunęła bo po pierwsze czułam ja a po drugie to był pierwszy cykl po odstawieniu tabletek anty i to wiadomo ze wtedy owulacja jest wielka niewiadoma kiedy wystąpi. Natomiast w pustym jaju miałam właśnie tak ze pęcherzyk idealnie odpowiadał tygodnia beta tez a zarodka ni widu ni słychu. Nie chce ci dawać fałszywej nadzieji ale takie jest moje zdanie z własnego doświadczenia, ja bym jeszcze na straty nie spisywała :) Amilia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak tam dziewczynki się czujecie? Dziś mój wielki dzień a właściwie to zarodka być albo nie być :) nauczyłam podchodzić się z dystansem co mam być to będzie. Skoro testy wyszły mi przed terminem miesiączki to zarodek musi być już jeśli nie będzie to same wiecie... trzymajcie kciuki Amilia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Amilia o której masz badania? Daj od razu znać. Trzymamy kciuki :) ja mam jutro usg rano i zobaczymy co będzie a dziś znowu dostałam plamienia ale nic mnie przy nim nie boli i te plamienie miałam w nocy ale teraz też troszkę coś tam leci. Nie wiem czy iść dzisiaj z tym na izbę przyjęć bo jak ostatnio poszłam z takim samym to powiedziała że tam wszystko jest ok i że to normalne a w dodatku ja się wczoraj dowiedziałam że mam tego polipa więc może ona jest przyczyną tych moich plamien. Wiktoria :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiktoria- ja też mam polipa :/ i też doktorka mówiła, że może krwawić, więc pewnie wszystko ok. Powodzenia jutro na usg, napisz od razu :) Amilia- daj znać jak najszybciej po usg :) A co do tego co mi pisałaś wczoraj o przesuniętej owulacji- ja zawsze miałam 28 dni jak w zegarku, więc nie wiem jakim cudem mogłabym mieć 5 tydzień- doktorka orzekła, że to 5- chyba niemożliwe, żeby nagle mi się owulacja przesunęła aż o ponad tydzień. Poza tym chyba po paru dniach by mi test kreski nie pokazał, jeszcze by się nie zagnieździło nawet, no dziwne to wszystko. Czytam i czytam i mi się wydaje, że po prostu mam wielkie, puste jajo :) Amilia pisałaś, że moje pomiary wyglądają na młodszą ciążę, czytałam, że faktycznie tak się zdarza, ale jakim cudem u mnie to naprawdę nie wiem. Miałam normalnie pms jak zawsze, a nie owulke w tym czasie, zwłaszcza, że wtedy mnie bolą jajniki itd, więc trudno nie zauważyć. No i u Ciebie przy dzieciątkach w "moim" czasie już przeważnie serducho biło :) A u mnie ani śladu niczego. Nie chce się łudzić, lepiej wiedzieć niż nie wiedzieć. Bożena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wizyte mam na 15 dziś dzien :) Bożena jak zaszłam w ciąże z córka która była młodsza az o dwa tygodnie okazało się ze miałam dwie owulacje jedna normalnie w połowie czyli 14 dzień a druga właśnie 28-30 której albo nie czułam albo myślałam ze to oznaki okresu. Także takie rzeczy się zdarzają nie mniej jednak radzę podchodzić z dystansem i z umiarkowana radością co do dwóch kresek bo idzie ześwirowac hihi. Ja pierwsza oznakę radości okaże dziś jak będzie wszystko Ok :) Amilia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Amilia to czekamy na jakieś info :) Wiktoria :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bożena wydaje mi się że to na 100 % przez polipa bo gdyby nie on to krwawilam bym krwią a przepraszam że to pisze ale te plamienie jest brązowe i wygląda jak taka rozpuszczona czekolada. Wiktoria :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Amelia- trzymamy kciuki o 15 :) Wiktoria- a pisz dokładnie jak trzeba :) Czytałam już gdzieś o dokładnie takich plamieniach jak Twoje, no ale czego one były przejawem to cholera wie :/ Być może też polipów, być może to zwykłe plamienia, które zdarzają się w ciąży chociaż wszystko jest ok i absolutnie nie jest to objaw poronienia ( czasem tak, ale często nie) no i przy okresie też czasem tak to wygląda, więc tak naprawdę... nic nie wiadomo :D jak zwykle... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kurde, znowu się nie podpisałam, no ale jakoś tak z treści wiadomo, że to ja Bożena :) Wgl mam wrażenie, że jesteśmy to głównie we trzy :) Dobre i to :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cztery Wiktoria Anulka Bożena Amilia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No tak, z tego gorąca policzenie do czterech mnie przerosło ;) hihi Pewnie przez to, że dzisiejsze kilka postów było między trzema i zapomniałam na chwile o Anulce- psieplasiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No właśnie anulka a jak u ciebie? Jak się czujesz? Wiktoria :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny, a jak wyglądała Wasza pierwsza wizyta? Lekarz mówi, że jest ciąża i co dalej? Dostałyście skierowanie na badania, jakieś zalecenie witaminowe, przypomnienie o kwasie foliowym, cokolwiek? Bo ja nie dostałam nic i im dłużej myślę o mojej wizycie tym bardziej mi się to wszystko składa w bardzo jasne i jednoznaczne info. Wam też od razu mówili o ewentualnym łyżeczkowaniu i powtarzali, że nie wiadomo co dalej- bo jakoś nie wydaje mi się, żeby to był standard, raczej po prostu moja doktorka już wie, że nic z tego i dlatego to wszystko mówiła i zero zaleceń, no bo po co... Jak to u Was wyglądało? Bożena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bożena mi na pierwszej wizycie lekarz zrobił cytologie dał skierowanie na badanie moczu i krwi w tym toksplazmoze itd i założył mi kartę ciąży. Wiktoria :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×