Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Mąż nie ma z czego płacić alimentów, myślicie że sąd będzie po naszej stronie?

Polecane posty

Gość gość
Dlatego poszliśmy i będzie w poniedziałek sprawa. Ona dobrowolnie badań nie chciała zrobić to teraz mam nadzieję że sąd je zleci a jak nie, to wystapimy do prokuratora. Sąd ograniczył mu prawa bo on się na to zgodził, jak była sprawa to dziecko miało 2 miesiące i ona powiedziała że on nie uczestniczy w jego życiu i oboje nie chcą żeby uczestniczył bo ona jest w Nowym związku i chcę stworzyć dziecku pełną rodzinę a mąż się na to zgodził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A no i 500 zł alimentów z funduszu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
autorko nie ma czegoś takiego że dziecko automatycznie przypisuje się mężowi ,on musi je uznać w urzędzie stanu cywilnego skoro macie dziecko to powinnaś o tym wiedzieć że mąż musiał się stawić w USC i zarejestrować dziecko prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
11:58, aha i on wtedy idiota nie powiedział, że podejrzewa, iż nie jest ojcem? Dał zrobić z siebie wrednego nieczułego ch/uja przed sądem, kiedy ona sama powiedziała, że jest w nowym związku, a więc i od razu można powiedzieć, że rozwód z jej winy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Twoj maz pojdzie siedziec, wiec troche zaoszczedzisz na zalegle alimenty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
12:04 w polskim prawie istnieje domniemanie prawne pochodzenia dziecka od męża matki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do 11:45 jakie rodzeństwo, proszę Cię. Nigdy w życiu się nie widzieli! Ona nie chce żeby to dziecko miało jakikolwiek kontakt z moim mezem i naszym dzieckiem. Jej tylko na kasie zależy. Ona chciała zrobić mężowi sprawę karną, ale prokurator nie złożył aktu oskarżenia, bo przestepstwem jest uporczywe niepłacenie alimentów gdy ojciec ma możliwość, a prokurator uznał że mój mąż nie ma możliwości podjęcia pracy. Mąż jest zarejestrowany w up. NIGDY nie dali mu żadnej propozycji pracy a na kursy się nie łapie bo na część jest za młody (bo są dla ludzi 50+), do innych nie ma predyspozycji albo nie może bo fizycznie nie jest w stanie z uwagi na niesprawna rękę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko ale twój mąż robi cię w balona:D musiał zapisać dziecko na siebie! musiał je uznać! mamy pięcioro dzieci i za każdym razem to mąż musiał w USC rejestrować dziecko, ja nie mogłam -musi to zrobić ojciec dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie musiał nic uznawać w USC. będąc mężatką poszłam do urzędu i zarejestrowalam dziecko. Ona zrobiła tak samo. Musiałby uznać gdyby dziecko było z nieformalnego związku. Siedzieć nie pójdzie-to już przerabialiśmy. Mąż chciał jak najszybciej zakończyć to ich ni by małżeństwo. Myślał że skoro ona przed sądem powiedziała że nic od niego nie chce to w razie jakby zmieniła zdanie to będzie to brane pod uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś autorko nie ma czegoś takiego że dziecko automatycznie przypisuje się mężowi ,on musi je uznać w urzędzie stanu cywilnego skoro macie dziecko to powinnaś o tym wiedzieć że mąż musiał się stawić w USC i zarejestrować dziecko prawda? x Mylisz się. Jest coś takiego. Mąż jest z automatu uznawany za ojca dziecka do 6 miesięcy od daty rozwodu. Po narodzeniu dziecka, facet ma 6 miesięcy na sądowne zaprzeczenie ojcostwa. Jeśli tego nie zrobi, to potem czeka go ciężki bój. I co z tego, że mąż stawił się do USC zarejestrować dziecko? Takie coś to samemu można zrobić, ma się na to 2 tygodnie od narodzin. Druga sprawa, to może zrobić każdy i pewnie to zrobił nowy facet tej kobiety, bo przecież ona wtedy już z mężem nie mieszkała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do 12:10. Byłam w podobnej sytuacji jak eks męża autorki. Tyle że dziecko urodziło się 2 miesiące po rozwodzie. Musiałam założyć sprawę o zaprzeczenie ojcostwa żeby móc wpisać biologicznego ojca dziecka a nie mojego byłego męża. Po urodzeniu w akcie był mąż-choć nie poszedł ze mną do usc bo już wtedy nie rozmawialiśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niech twój mąż nie udaje że nie zależało mu na byłej żonie,bo z tego co piszesz można wywnioskować że było inaczej,on ją kochał,chciał z nią być skoro się ożenił,ale to ona go zdradzała i to ona go zostawiła bo miała innego.Twój mąż rogacz teraz chce w ten sposób zemścić się na niej nie płacąc alimentów, tylko że to uderza w dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jesli to nie provo to mam nadzieje, ze twoj maz pójdzie do wiezienia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No to mnie zaskoczyliście i jest to dla mnie bardzo dziwne, bo tak jak pisałam wcześniej- gdy poszłam do USC zarejstrować nasze pierwsze dziecko,to kobieta mi powiedziała że musi to zrobić mąż. Byliśmy wtedy małżeństwem od ponad roku.Przy następnych dzieciach już nie szłam tylko mąż to załatwiał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to po wuj idiota naklepał dzieci, teraz jak wzięłaś sobie świadomie chłopa z dziećmi aby ciebie pieprzył to suko płać za niego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mąż przestał z nią mieszkać jak była w 6 miesiącu ciazy, ona wtedy zaraz zamieszkała z tym kolegą z pracy. Dziecko się urodziło 2 miesiące przed rozwodem ale oni już wtedy zupełnie nie mieli ze sobą nic wspólnego, mąż nawet nie wiedział kiedy się urodziło bo ona go nie informowała, bo była z innym facetem wtedy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
12.17 Ja rejestrowalam sama oboje naszych dzieci. Mąż nie był potrzebny, był wpisany jako ojciec, wystarczyło że podałam imię i nazwisko męża. Od razu w komputerze sprawdzają akt małżeństwa i wpisują męża jako ojca. Jeżeli nie ma małżeństwa, wtedy tak, musi być i matka i ojciec w USC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś No to ciekawe jak zarejestrujesz dziecko z gwałtu, albo jak jesteś stanu wolnego i nie chcesz w papierach nazwiska ojca dziecka. Mąż nie musi rejestrować, bo z automatu jest uznany jako ojciec. A jeśli chodzi o niemęża, to nazwisko w papierach jest, ale on musi uznać dziecko, więc z reguły ten ojciec dziecka będący niemężem idzie osobiście rejestrować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
12.19 Smieszne są te twoje argumenty. Bo ona, bo on. To nie ma nic do rzeczy. Tu chodzi o dziecko, nie o nią i nie o niego. Rozumiesz. Najmniej chodzi tu o ciebie. Sprawdzić ojcostwo i wtedy myśleć co dalej. Jak jest ojcem nie ważne co było, co powiedziała ona, co powiedział on. Jest dziecko, będą alimenty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
12.23 Jak jesteś stanu wolnego i nie chcesz nazwiska ojca idziesz sama. Wpisują ojciec nieznany. Jak ojciec chce uznać dziecko wtedy musi być w USC. Jak go nie ma osobiście to go nie wpisz. A z gwałtu niestety wpisują męża, wtedy mąż musi zaprzeczyć ojcostwu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
12:24 w punkt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś 12.23 Przecież ja to napisałam. I nie, nie wpisują ojciec nieznany, ty możesz powiedzieć ojciec nieznany, a urzędnik wpisuje twoje nazwisko i wymyślone imię. Odnośnie gwałtu, to ja pisałam o pani, która nie jest mężatką, nie mężatce. Cały mój post był o paniach stanu wolnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale ja nigdzie nie pisałam że mu na niej nie zależało. Był w niej zakochany, ale ślub wzięli tylko z uwagi na jej domniemana ciążę. A 7 miesięcy po ślubie mąż złożył pozew o rozwód bez orzekania o winie bo widział że ona jest ewidentnie w związku z kolega z pracy. Związek z ta kobieta to był błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakim cudem ona dostaje kase na samotna matke? By distawac ten zasilek, musi byc oswiadczenie, ze ojciec nie zyje albo jest nieznany. A skoro maz ma alimenty zasadzone, to dziecko uznal i dziecko ojca ma, takze jaka z niej samotna matka???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
12.39 Bo ma piernik do wiatraka? Piszesz o dziecku i alimentach nie o błędzie faceta. Ilu facetów poelnilonpodobny błąd a jednak muszą płacić? Pewnie setki lub tysiące. Są ciąże po błędach jednej nocy. I też to jest nieważne, a ważne jest dziecko i alimenty wtedy na nie. Twój nie jest wyjątkiem. Jeżeli dziecko jego, to alimenty musi płacić. Reszta nie jest ważna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do 12:18 może tak przeczytaj czasem coś ze zrozumieniem zanim zaczniesz stukac w klawisze? I skończcie z tym więzieniem bo to już przerabialiśmy i prokurator nie dopatrzył się w czynach mojego męża przestępstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
12.43 Dlatego pisałam juz i napisze jescze raz. Ten temat to prowokacja. Teraz autorka zeszła z alimentów na błąd męża z byłym małżeństwem. Będzie ciągnęła temat jeszcze z 10 stron.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sęk w tym że to dziecko raczej nie jest jego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
12.47 Raczej to nie jest na pewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×