Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Mąż nie ma z czego płacić alimentów, myślicie że sąd będzie po naszej stronie?

Polecane posty

Gość gość
Zgodziła się, bo już nie miała wyjścia, po tym co powiedziała sędzia. A ty wyżej chyba nie doczytałaś, że o 9 była sprawa. Z sali sądowej, czy z samochodu zza kółka ma pisać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale najważniejsze że to zabezpieczenie daje tyle, że do czasu zakończenia sprawy o zaprzeczenie ojcostwa nie będą naliczane alimenty. Jeśli jutro z mną mi pojedzie do prokuratury i zgodzi się na badanie dna to wplace u komornika całe zadłużenie. I wreszcie się koszmar zakonczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I mąż też psychicznie odzyl. Stwierdził że pójdzie jutro do ortopedy dowiedzieć się czy może starać się o grupę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To super :-) czytam temat od początku i sama napisałam że to jego obowiązek, ale po tym co napisała autorka zmieniłam zdanie. Dodam że nie bronię facetów. Ojciec mojego dziecka nie płaci od 7lat i cały czas się z tym szarpię :-/ ale nie popieram kobiet, które ciągną od faceta, który nie jest ojcem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A skąd Ty wiesz że mąż autorki nie jest ojcem??? Pod łóżkiem leżałas jak jego seks żonę kochanek zapladnial???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Na razie, to nikt tego nie wie. Nawet sama matka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim zdaniem mąż nie jest ojcem, a ta Pani o tym wie, tylko jak pisałam jej partner ja zostawił i wyjechał za granicę i ona nie wie gdzie. Dlatego łatwiej jej było założyć sprawę mojemu mężowi tym bardziej ze w papierach już był oficjalnie ojcem. Żałuję tylko że wtedy nie złożyliśmy apelacji od wyroku alimentacyjnego. No ale lepiej mieć to załatwione późno niż wcale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie leżałam, ale jak widać są przesłanki że facet też tam nie leżał ;-) wszystko się okaże, ale póki co to nie widzę powodów solidaryzować się z jego byłą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zanim zapłacisz kmornikowi to się dowiedz czy nie możecie tej kasy odzyskać jakoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No to najpierw autorko zbadajcie sprawę ojcostwa bo nie ma nic gorszego niż robienie koorfy z matki dziecka twojego męża. Nie rzuca się oskarżeń jak się nie ma dowodów!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorki w tej chwili to jest fifty fifty. Trzeba zrobić badania a nie gdybac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie były zadaszone przy rozwodzie. Jedyne co to ograniczyla mu wtedy prawa rodzicielskie. O alimenty wystąpiła do sądu rejonowego 2 lata później x bzdura, sad zawsze zasądza alimenty w takiej sytuacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do 13:35. Nikt tej Pani nie oczernia. Ona bedac żona mojego męża była w związku z innym mężczyzną, potem z nim mieszkała już oficjalnie i składając wniosek o alimenty uzasadnila ze wcześniej go nie składała bo jej partner dobrze zarabiał. Także przyznała sama ze była z tym człowiekiem w związku a związek ten zaczął się jak jeszcze była oficjalnie żona. Mąż po 2 latach nie był w stanie stwierdzić kiedy z nią wspolzyl, bo odkąd ona "poronila" to te zbliżenia były sporadyczne, ale były. 100% pewnosci będziemy mieli po badaniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Naprawdę nie widzicie że to prowo???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gościu z 13:43 sąd nigdy sam niczego nie zasadza. Jeśli ona nie wnosila o alimenty to na jakiej podstawie miał okregowy przy rozwodzie to orzec? Mogli się dogadać polubownie i alimenty na podstawie ugody mogły być płacone. Poza tym można wystąpić o alimenty do rejonowego a rozwód idzie w okręgu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ha ha ha już ta na siedziba wróciła :D prowo tu, prowo tam :D prowo widzę mówię wam :D Każdy temat którego jaśnie Wielmożna nie założyła to od razu prowo Ha ha ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I sędzia wydała zarządzenie o zabezpieczeniu do czasu potwierdzenia lub zaprzeczenia ojcostwa w sprawie jaka ma wnieść prokurator! x ok, tylko to w ogóle nie znaczy ze prokurator ją wniesie, to jego decyzja, sąd nei moze mu nic nakazać, prokuratura może spokojnie odmówic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gościu z 13:43 sąd nigdy sam niczego nie zasadza. Jeśli ona nie wnosila o alimenty to na jakiej podstawie miał okregowy przy rozwodzie to orzec? Mogli się dogadać polubownie i alimenty na podstawie ugody mogły być płacone. Poza tym można wystąpić o alimenty do rejonowego a rozwód idzie w okręgu. x na podstawie przepisów, nawet jak nie wnosiła sąd ma obowiazek o tym orzec, jak jest sprawa w rejonie to sie ja zawiesza do czasu orzeczenia rozwodu, a potem umarza bo wyrok rozwodowy z okręgu o tym rozstrzyga i postepowanie przed rejonowym o alimenty staje sie bezprzedmiotowe. no ale jak wiesz lepiej nie studiując prawa, to moje gratulacje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no ok, darmowe wyjasnienia dla głupszych kolezanek: W Wyroku rozwodowym Sąd z urzędu orzeka m. in. o alimentach na wspólne małoletnie dzieci stron. Orzeczenie w przedmiocie alimentów jest częścią składową całej sentencji Wyroku rozwodowego i obejmuje alimenty na przyszłość począwszy od prawomocności Wyroku. Osobne sprawy o alimenty i rozwód nie mogą się toczyć jednocześnie Sprawa o alimenty wszczęta po rozwodzie W czasie trwania procesu o rozwód nie może być wszczęta odrębna sprawa o zaspokojenie potrzeb rodziny i o alimenty pomiędzy małżonkami albo pomiędzy nimi a ich wspólnymi małoletnimi dziećmi co do świadczeń za okres od wytoczenia powództwa o rozwód. Pozew lub wniosek o zabezpieczenie powództwa w takiej sprawie sąd przekaże sądowi, w którym toczy się sprawa o rozwód, w celu rozstrzygnięcia. Sprawa o alimenty wszczęta przed rozwodem Postępowanie w sprawie o zaspokojenie potrzeb rodziny lub alimenty, wszczęte przed wytoczeniem powództwa o rozwód, ulega z urzędu zawieszeniu z chwilą wytoczenia takiego powództwa co do świadczeń za okres od jego wytoczenia. Z chwilą wydania w sprawie o rozwód orzeczenia o obowiązku zaspokajania potrzeb rodziny wstrzymuje się także z mocy prawa wykonanie nieprawomocnych orzeczeń o obowiązku świadczeń, wydanych w poprzednio wszczętej sprawie, za okres od wytoczenia powództwa o rozwód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
13'52 jakaś ty infantylna. Wydajesz opinie o kimś kogo nie znasz. I jeszcze nabijasz się z kogos tym ha ha ha. Posmiej si e z siebie a pisz, gdy jesteś cxzegos pewna. To akurat ja wczoraj wiedzorem a nie dziś pisałam, że uważam iż to jest prowo. Zyciowe sprawy. Kafeteria zarabia na pisaniu postów, ot taki biznes. 1/10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie ciesz si ę autorko za wcześnie, bo od każdej decyzji jest odwołanie a nawet instancja wyzsza więc sąd może tę decyzję cofnać. A tak w ogole to po co założyłaś ten temat? czemu on słuzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli tamten gość wyjechał do kraju unijnego, to bez trudu można go znaleźć . Wystarczy złożyc wniosek alimentacyjny do sadu polskiego, który ma obowiązek przesłać dane dłużnika i zgodnie z prawem polskim i unijnym będą faceta szukać. A po odnalezieniu adresu sad danego kraju toczy zaoczny proces z tytułu alimentów. Nic się nie przedawnia. Idac logicznym tokiem myślenia skoro nie wnosiła po świecie tej sprawy to nalezy domniemywać, że to nie tamten jest ojcem dziecka, bo sama naraziłaby się na sprawy karne i wysokie kary finansowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
14:17 a powiedz mi, po co ona ma sprawę roznosić po świecie skoro w papierach dziecka jest jeden jeleń, który musi zapłacić? Na razie to nawet sama matka nie jest pewna z kim ma to dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na razie to 'jelen' nie placi i ma ze sto tyś. długu wiec przykład do bani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
15:23 żaden przykład, tylko fakt. I co z tego że on nie płaci i ma dług? Ona ma kasę z funduszu i to jej wystarczy. Prościej jest podać o alimenty gościa, który figuruje jako ojciec dziecka w akcie urodzenia, niż latać po Europie za kochankiem, którego musiałaby podać przede wszystkim o ustalenie ojcostwa. A to się też wiąże ze sprawą zaprzeczenia ojcostwa byłego męża. To powiedz mi teraz, co by jej to dało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co tu rozkminiac co lepiej, co gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jaka odpowiedzialność karna? Niby za co? Ktoś tu chciał blysnac znajomością prawa ale nie wyszło... Nawet gdyby matka założyła sprawę o ustalenie ojcostwa i wskazała nie tego faceta co wyszło by z badan genetycznych to przecież mogła się pomylić... Żadnej sprawy karnej nikt jej za to nie założy. Może ktoś tu coś słyszał o sądach ale w praktyce zero pojęcia. Jak i to że alimenciarz idzie siedziec, kolejna bzdurą roku. Sąd nakazuje mu płacić alimenty, daje prace społeczne i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co do orzekania alimentów przy sprawie rozwodowej, to też różnie bywa. Czasem nawet nie wydadzą rozstrzygnięcia co do miejsca pobytu bo przecież strony nie wnosily. Piszę z doświadczenia 14 lat pracy w sekretariacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pamiętaj że mąż będzie musiał zapłacić za badania DNA.... To ok 2,5 tys zlecone przez sąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ok. 12-u lat życia w plecy przez nieudolność i niewydolność życiową faceta albo jeszcze inne... Co tam, druga żonka spłaci 80 tyś.+ odsetki z 9-u lat + cena za badanie DNA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×