Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kajakajakaja

Prowadzenie małej firmy

Polecane posty

Gość kajakajakaja

Cześć! Prowadzę niewielką działalność gospodarczą, jestem kosmetyczką, zazwyczaj działała na zasadzie paragonu, ponieważ klientki przychodziły do salonu i normalnie płacily za wykonaną usługę, otrzymywały za to paragon fiskalny, ale ostatnio mam klientkę która jest modelką, zostawia u mnie kupę kasy i zapytała o to, czy mogę wystawić jej fakturę.. pewnie mogę? Podpowiedzcie coś!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Ja bym wystawiała, to nie jest Twój problem jak ona to rozliczy 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajakajakaja

a jak się wsytawia faktury? Nigdy tego nie robiłam, wiem, że są jakieś programy do tego ale jak się z tego korzysta, to nie mam pojęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

 

Po 1sze to ona jeżeli prowadzi też działalność gospodarczą,to jak najbardziej może poprosić o fakturę dlatego, że dzięki temu że wygląda dobrze jest przygotowana do swojej pracy i takie zabiegi są jej niezbędne do uzyskania przychodu, a jeżeli nie ona sama prowadzi firmę, to może chce fakturę na studio które później np robi jej zdjęcia, to nie jest coś nienorlanego dziewczyny! Nie uznałabym tego jako wydatku o charakterze osobistym, ale właśnie wydaktu poniesionego w celu osiągnięcia przychodów lub zachowania albo zabezpieczenia źródła przychodów. Jako usługę wpisałabym zwyczajnie "usługę kosmetyczna", a jezeli chodzi o samo wystawianie faktur, to najprostrzy program jaki znam bizin.pl naprawdę sprawdzony i bardzo intuicyjny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajakajakaja

Pewnie masz rację, dzięki! Skorzystam na pewno. A co do usługi to się też dowiem dokładnie. Dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajakajakaja

Pewnie masz rację, dzięki! Skorzystam na pewno. A co do usługi to się też dowiem dokładnie. Dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×