Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Ava1231234

In vitro 2019

Polecane posty

Gość Patrycja

Zuzana czy dziś masz też wizytę czy tylko badania robisz?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lexy

Luna trzymam kciuki!!! Na pewno wszystko bedzie dobrze 😘 ja mam wizyte dopiero na 15:45

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Angelin

Cześć dziewczyny, po dłuższym czasie podglądania Was postanowiłam napisać.

W skrócie ponad rok temu okazało się, że mam endometriozę, miałam operację, miała być laparoskopia, skończyło się na laparotomii.. 2 torbiele i liczne zrosty usunięte. Endo IV stopnia potwierdzona. Po operacji zaczęliśmy się starać ale po 3msc znowu pojawiła się torbiel, którą mam nadal. Pierwsza wizyta w klinice październik, niskie AMH (0,71) wg lekarza nowe zrosty, wyniki męża też słabe – 2% morfologii. Podsumowując jedyna opcja to in vitro.

Aktualnie jestem na tab. Antykoncepcyjnych, przed świętami mąż ma mieć jeszcze dokładniejsze badania nasienia -MSOME i fragmentacji DNA (któryś z Waszych Mężczyzn miał to badanie przed In Vitro?), z wynikami w sylwestra wizyta w klinice i mam dostać recepty i startujemy ze stymulacją.

Klinika w której jesteśmy to Gyncentrum Katowie, dr. Mercik,

Mam kilka pytań do Was, szczególnie do tych dziewczyn które są w tej samej klinice. Ostatnia wizyta była bardzo szybka pomimo tego, że miałam wiele pytań… 😤 ale wiem, że też tego niestety doświadczyłyście.

Jakie badania poza nasieniem mieli zlecone Wasi partnerzy? My tylko nasienie, a czy jakieś jeszcze testy z krwi są potrzebne? Co do naszych badań czy miałyście zlecane również badania na toksoplazmoze czy inne choroby poza chlamydią z wymazu?  Boje się, ze przyjedziemy po świętach i znowu się okaże, że „jeszcze jakieś badania” będą do zrobienia, a ja już nie chce marnować czasu i jeździć tam 10 razy zamiast ustalić wszystko porządnie..

I pytanie co do leków, czy macie doświadczenie z tą apteką przy klinice? Czy ceny są lepsze czy lepiej szukać po innych aptekach?

Powodzenia dla każdej z Was 😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Akszeinga

Dziweczyny dostałam informację z kliniki po wczorajszej puncji. Wyglada dokładnie tak Oocyty zapłodnione prawidłowo oraz nie wykazujące oznak zapłodnienia w ilości: 2 . 😪  I tylko je miałam czyli sie nie udało, chyba nie ma już nadzieji, co myślicie? Niby byłam na to przygotowana ale gdzieś w środku miałam wielką nadzieję :classic_mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Gość Luna napisał:

Lekarz widzi wyniki o 13 😱 wizytę mam o 13:30 więc na wizycie będę już wiedziała czy się cieszymy czy koniec moich nadziei 😬😬😬 

Luna 🤞🤞🤞🤞

Odezwij sienprosze zaraz po wizycie. 

Ja juz krew oddalam I czekam na moja wizyte o 12 ✊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Gość Akszeinga napisał:

Dziweczyny dostałam informację z kliniki po wczorajszej puncji. Wyglada dokładnie tak Oocyty zapłodnione prawidłowo oraz nie wykazujące oznak zapłodnienia w ilości: 2 . 😪  I tylko je miałam czyli sie nie udało, chyba nie ma już nadzieji, co myślicie? Niby byłam na to przygotowana ale gdzieś w środku miałam wielką nadzieję :classic_mellow:

O nie😥😥😥 przykro kochana . Los jest niesprawiedliwy🙁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Gość Akszeinga napisał:

Dziweczyny dostałam informację z kliniki po wczorajszej puncji. Wyglada dokładnie tak Oocyty zapłodnione prawidłowo oraz nie wykazujące oznak zapłodnienia w ilości: 2 . 😪  I tylko je miałam czyli sie nie udało, chyba nie ma już nadzieji, co myślicie? Niby byłam na to przygotowana ale gdzieś w środku miałam wielką nadzieję :classic_mellow:

Kochana spokojnie!!! Ja miałam zapis

 

Oocyty zapłodnione prawidłowo oraz nie wykazujące oznak zapłodnienia w ilości: 9 🙂 

dla Twojego spokoju zadzwoń do nich i potwierdza Ci! 🍀🍀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Gość Akszeinga napisał:

Dziweczyny dostałam informację z kliniki po wczorajszej puncji. Wyglada dokładnie tak Oocyty zapłodnione prawidłowo oraz nie wykazujące oznak zapłodnienia w ilości: 2 . 😪  I tylko je miałam czyli sie nie udało, chyba nie ma już nadzieji, co myślicie? Niby byłam na to przygotowana ale gdzieś w środku miałam wielką nadzieję :classic_mellow:

Akszeinga, tak mi przykro 😥 zastanawia mnie jednak ta czesc zdania: "...oocyty zaplodnione prawidlowo oraz.. .  " ja chyba zadzwonilabym zeby sie upewnic 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anka

Czesc dziewczyny. Jestem Ania (32lata) Wczoraj mialam transwer 2 zarodkow. Mam do was pytanie. Czy ktoras z was dostala lek Nivestim 30 /05 ml? Ja musze wstrzykiwac 1/ 5 tego leku pod skore. Dostalam takze lutinus, estrofem, relanium do 4dpt.

 Czy ma ktos z was doswiadczenie z Lekiem Nivestim? Serdecznie pozdrawiam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lexy
26 minut temu, Gość Akszeinga napisał:

Dziweczyny dostałam informację z kliniki po wczorajszej puncji. Wyglada dokładnie tak Oocyty zapłodnione prawidłowo oraz nie wykazujące oznak zapłodnienia w ilości: 2 . 😪  I tylko je miałam czyli sie nie udało, chyba nie ma już nadzieji, co myślicie? Niby byłam na to przygotowana ale gdzieś w środku miałam wielką nadzieję :classic_mellow:

Kochana tak mi przykro 😔😔😔 mam nadzieję ze ustalicie z lekarzem co mozna byloby zrobić, żeby nastepnym razem było lepiej😘😘 trzymam kciuki za Ciebie kochana i przytulam Ciebie mocno!!❤

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lexy

Chociaz w sumie faktycznie dziwnie to trochę napisane jest... może zadzwon Agnieszka do kliniki i dowiedz sie dokladnie o co chodzi 😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, May1223 napisał:

malagosia czyli ze u Akszeingi byłby jeden zapłodniony i jeden nie? 

Moim zdaniem zaplodnily się dwa prawidłowo. Ja tez miałam taki dzwony zapis. Zadzwoniłam i mi powiedzieli ze jest Ok. Nieczytelnie to piszą bardzo 😕 

u mnie było tak: 

 

Witamy,
Dziś mamy 1 dzień rozwoju Państwa zarodków.
Wczoraj w wyniku pobrania komórek uzyskaliśmy następującą ilość oocytów: 9

 

4/ Stadium metafazy II (metaphase II, MII)/ komórki dojrzałe do ICSI: 9
Komórki w stadium metafazy II zostały poddane ICSI w ilości: 9
Po sprawdzeniu zapłodnień wśród zaplemnionych wczoraj komórek uzyskaliśmy:
1/prawidłowo zapłodnionych (2PN) 9 2/nieprawidłowo zapłodnionych (1PN,3PN) 0 3/nie wykazujących oznak zapłodnienia 0 4/zdegenerowanych 0
Oocyty zapłodnione prawidłowo oraz nie wykazujące oznak zapłodnienia w ilości: 9 są hodowane do dnia 3 (pojutrze), wtedy też dostaną Państwo następną informację
dotyczącą ich rozwoju.
Oocyty zapłodnione nieprawidłowo oraz zdegenerowane zostają odrzucone z hodowli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Akszeinga
11 minut temu, malagosia napisał:

Kochana spokojnie!!! Ja miałam zapis

 

Oocyty zapłodnione prawidłowo oraz nie wykazujące oznak zapłodnienia w ilości: 9 🙂 

dla Twojego spokoju zadzwoń do nich i potwierdza Ci! 🍀🍀

Małgosia światełko w tunelu. Poważnie? Piszą zeby do nich nie dzwonic. To już nie wiem co zrobić. Czy Ty dzwoniłaś? A na jaki kolor miałaś napisaną tą informację? Ja mam na czerwono

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akszeinga!!! Dzwon! To bardzo wazne informacje dla Ciebie! Musisz to ustalic zanim zaczniesz sie zamartwiac. Glowa do gory! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Gość Akszeinga napisał:

Małgosia światełko w tunelu. Poważnie? Piszą zeby do nich nie dzwonic. To już nie wiem co zrobić. Czy Ty dzwoniłaś? A na jaki kolor miałaś napisaną tą informację? Ja mam na czerwono

Dzwon!!! Ja dzwoniłam ;* miałam na czerwono 🙂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martu
35 minut temu, Gość Akszeinga napisał:

Dziweczyny dostałam informację z kliniki po wczorajszej puncji. Wyglada dokładnie tak Oocyty zapłodnione prawidłowo oraz nie wykazujące oznak zapłodnienia w ilości: 2 . 😪  I tylko je miałam czyli sie nie udało, chyba nie ma już nadzieji, co myślicie? Niby byłam na to przygotowana ale gdzieś w środku miałam wielką nadzieję :classic_mellow:

Akszeinga,  ja to widze tak: jak narazie to standardowa procedura , otrzymujesz  informację o stanie oocytow. 

Gdzies w internecie przeczytalam, ze  w 44±1 godzinie zarodek powinien składać się już z 4 blastomerów (komórek). Jeśli nadal oocyty nie wykazują podziałów, ''hodowla'' (okropne slowo)  jest na tym etapie kończona. Z tego co sie orientuje punkcje mialas wczoraj, nie minelo jeszcze 44 godz. 

Kochana, czekam razem z Toba. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martu
4 godziny temu, Gość Olaaaaa napisał:

Do tej pory również brałam to co los przyniósł mi i mężowi, pomimo wielu trudnych chwil zero łez i pełen optymizm. Diagnoza męża-azoospermia - działamy -biopsja jądra- słaby rezultat- próbujemy-  in vitro dodatkowo z nasieniem dawcy- zapładniają się tylko komòrki z nasienia dawcy- decydujemy się na transfer - niepowodzenie. Dopiero ten moment zdołał wywołać morze łez.

Ale już wczoraj planowałam co dalej także wierzę, że się uda i dziękuję za wsparcie. Jakoś z Wami łatwiej się pozbierać 🙂

Ola. Jestes mistrzem. Serio. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Akszeinga
6 minut temu, malagosia napisał:

Dzwon!!! Ja dzwoniłam ;* miałam na czerwono 🙂 

JEST DOBRZE!!!!!!!!!  Dzwoniłam. 2 zarodki są w porządku, niewiarygodne, nie wierze. Jak oni to beznadziejnie piszą. Cała się trzęse. Szok. Dziękuje Małgosia, dziękuję Wam wszystkim. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Gość Akszeinga napisał:

JEST DOBRZE!!!!!!!!!  Dzwoniłam. 2 zarodki są w porządku, niewiarygodne, nie wierze. Jak oni to beznadziejnie piszą. Cała się trzęse. Szok. Dziękuje Małgosia, dziękuję Wam wszystkim. 

Aaaa mówiłam!!!! Super!!!! Gratuluje i trzymam kciuki za Twoje aniołki!!!! 😍😍😍😍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olaaaaa
19 minut temu, Gość Martu napisał:

Ola. Jestes mistrzem. Serio. 

😁

18 minut temu, Gość Akszeinga napisał:

JEST DOBRZE!!!!!!!!!  Dzwoniłam. 2 zarodki są w porządku, niewiarygodne, nie wierze. Jak oni to beznadziejnie piszą. Cała się trzęse. Szok. Dziękuje Małgosia, dziękuję Wam wszystkim. 

Powodzenia! ✊✊✊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Gość Akszeinga napisał:

JEST DOBRZE!!!!!!!!!  Dzwoniłam. 2 zarodki są w porządku, niewiarygodne, nie wierze. Jak oni to beznadziejnie piszą. Cała się trzęse. Szok. Dziękuje Małgosia, dziękuję Wam wszystkim. 

Ale super wiadomość! Ile nerwów przez to, że piszą tak niezrozumiale... Najważniejsze, że jest ok. Gratulacje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Angelin

Super, gratulacje!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 9.12.2019 o 21:59, malagosia napisał:

Troszkę dziwne jego podejście. Ale jeśli tak uważa... życzę Ci z całego serca żeby Tobie się tez udało!!!! 🍀🍀🍀🍀✊🏼

Dlaczego dziwne ?Jestesmy diagnozowani już tyle lat. Wyczerpały już się pomysły kilku ginekologow, bo przez te wszystkie lata leczylam się u kilku w tym w 2 klinikach niepłodności.i szczerze mówiąc mamy już dosyć szukania igły w stogu siana. Tym bardziej, ze ja mam 33 lata, mąż 38. Czas ucieka. Nigdy przez 4 lata test nie wyszedl mi pozytywny. Do tej pory na diagnostykę, wizyty, inseminacje , leki itp wydaliśmy już ponad 12tys. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Madziallena31 napisał:

Dlaczego dziwne ?Jestesmy diagnozowani już tyle lat. Wyczerpały już się pomysły kilku ginekologow, bo przez te wszystkie lata leczylam się u kilku w tym w 2 klinikach niepłodności.i szczerze mówiąc mamy już dosyć szukania igły w stogu siana. Tym bardziej, ze ja mam 33 lata, mąż 38. Czas ucieka. Nigdy przez 4 lata test nie wyszedl mi pozytywny. Do tej pory na diagnostykę, wizyty, inseminacje , leki itp wydaliśmy już ponad 12tys. 

Chodziło mi o to Magda czy mieliście robione badania genetyczne, immunologia sprawdzana itp. Ze już wyczerpał możliwości gdzie coś może nie grało. Wiem jak ta kasa leci bo ja jak musiałam teraz dołożyć deszcze pare tysięcy do badań genetycznych to już mi się słabo zrobiło No ale czego się nie robi... 

trzymam kciuki! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Akszeinga
32 minuty temu, malagosia napisał:

Aaaa mówiłam!!!! Super!!!! Gratuluje i trzymam kciuki za Twoje aniołki!!!! 😍😍😍😍

Dzięki Tobie wróciła mi wiara. Nawet nie wiesz jak jestem Ci wdzięczna, że się odezwałaś na temat tego maila z kliniki. Dziękuję, dziękuję, dziękuję. Ja też trzymam kciuki za Ciebie. Widać, że jesteś ciepłą osobą także musi być dobrze i tak będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Gość Akszeinga napisał:

Dzięki Tobie wróciła mi wiara. Nawet nie wiesz jak jestem Ci wdzięczna, że się odezwałaś na temat tego maila z kliniki. Dziękuję, dziękuję, dziękuję. Ja też trzymam kciuki za Ciebie. Widać, że jesteś ciepłą osobą także musi być dobrze i tak będzie.

♥️♥️♥️ Po to właśnie tu jesteśmy ☺️☺️☺️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×