Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość 552211

Praca Rossmann cz 12

Polecane posty

Gość WszedzieByleNieTu
15 minut temu, Gość Gościówa5 napisał:

Ale na realizację tych zamówień masz tydzień. 

Wytłumacz to klientom, którzy przychodzą do sklepów z awantura, że miało być do odebrania rano w piątek a po dwóch dniach nadal cisza. Oczywiście to my musimy się tłumaczyć za nieprzemyślane działania centrali i znosić obrażanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość 5
56 minut temu, Gość Na nowo napisał:

Dziewczyno z zaćmieniem mózgu, podpisałaś potwierdzenie warunków zatrudnienia, w którym to podana jest data od której podejmujesz zatrudnienie i stawka. Na tej podstawie kadry tworzą umowę o pracę. Wszystko zgodnie z przepisami prawa pracy. Więc dopóki masz jeszcze zaćmienie, to oszczędź ludzi i odejdź z pracy zanim uruchomisz lawinę kosztów. Same twoje skierowanie na badania już wygenerowało koszty.

Słuchaj, a skąd wiesz, że w ogóle dostałam skierowanie na badania? Poza tym, zadałam pytanie dotyczące tylko umowy, bo pierwszy raz się spotykam z taką praktyką. Wcześniej pracowałam w kilkunastu miejscach, bo wielokrotnie się przeprowadzałam i zawsze w miejscu nowej pracy najpierw podpisywałam umowę o pracę, dopiero potem przychodziłam normalnie do pracy. Aczkolwiek dziękuję za Twoją radę, pozwolisz, że sama zdecyduje co z tym zrobić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ByłaRoss
1 godzinę temu, Gość Na nowo napisał:

Dziewczyno z zaćmieniem mózgu, podpisałaś potwierdzenie warunków zatrudnienia, w którym to podana jest data od której podejmujesz zatrudnienie i stawka. Na tej podstawie kadry tworzą umowę o pracę. Wszystko zgodnie z przepisami prawa pracy. Więc dopóki masz jeszcze zaćmienie, to oszczędź ludzi i odejdź z pracy zanim uruchomisz lawinę kosztów. Same twoje skierowanie na badania już wygenerowało koszty.

Zaćmienie mózgu to Ty masz. Podpisanie warunków zatrudnienia to nie umowa. W takiej sytuacji kiedy dziewczyna rozpoczęła pracę przed otrzymaniem umowy to uważa się ją za umowę na czas nieokreślony, a pracodawcy grozi mandat na 30 tyś. Jesteś tak bardzo ograniczona, że oprócz tego że nie dbasz o swoje prawa to jeszcze masz czelność obrażać kogoś kto o nie dba? Rossmann to nie jest praca marzeń żeby się dla niej dawać wykorzystywać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość 5
5 minut temu, Gość ByłaRoss napisał:

Zaćmienie mózgu to Ty masz. Podpisanie warunków zatrudnienia to nie umowa. W takiej sytuacji kiedy dziewczyna rozpoczęła pracę przed otrzymaniem umowy to uważa się ją za umowę na czas nieokreślony, a pracodawcy grozi mandat na 30 tyś. Jesteś tak bardzo ograniczona, że oprócz tego że nie dbasz o swoje prawa to jeszcze masz czelność obrażać kogoś kto o nie dba? Rossmann to nie jest praca marzeń żeby się dla niej dawać wykorzystywać. 

Spokojnie, dziękuję za słowa wsparcia, ale koleżanka cytowała tylko moje słowa, ja sama napisałam, że chyba miałam zaćmienie mózgu gdy zgodziłam się na takie warunki :P. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zofia
1 godzinę temu, Gość ByłaRoss napisał:

Zaćmienie mózgu to Ty masz. Podpisanie warunków zatrudnienia to nie umowa. W takiej sytuacji kiedy dziewczyna rozpoczęła pracę przed otrzymaniem umowy to uważa się ją za umowę na czas nieokreślony, a pracodawcy grozi mandat na 30 tyś. Jesteś tak bardzo ograniczona, że oprócz tego że nie dbasz o swoje prawa to jeszcze masz czelność obrażać kogoś kto o nie dba? Rossmann to nie jest praca marzeń żeby się dla niej dawać wykorzystywać. 

Brednie piszesz! Potwierdzenie warunków zatrudnienia ma taką samą moc prawną jak umowa o pracę. Radzę się dodrukować, a nie w błąd wprowadzać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Coś tam

Dzięki mojemu zaćmieniu mam chociażświadomośc  co to potwierdzenie warunków zatrudnienia. Radzę  się douczyć zanim się otworzy buzię i coś chlapnie pod tytułem, o jaka to ja jestem elokwentna . Swoimi dobrymi poradami możesz komuś narobić szkody. Poza tym pracownik nie może podjąć czynności bez ważnych badań, potwierdzających dopuszczenie do pracy. Proste?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wsamosedno
1 godzinę temu, Gość ByłaRoss napisał:

Zaćmienie mózgu to Ty masz. Podpisanie warunków zatrudnienia to nie umowa. W takiej sytuacji kiedy dziewczyna rozpoczęła pracę przed otrzymaniem umowy to uważa się ją za umowę na czas nieokreślony, a pracodawcy grozi mandat na 30 tyś. Jesteś tak bardzo ograniczona, że oprócz tego że nie dbasz o swoje prawa to jeszcze masz czelność obrażać kogoś kto o nie dba? Rossmann to nie jest praca marzeń żeby się dla niej dawać wykorzystywać. 

Dobrze że ByłaRoss. Jak widać niektóre bezmózgie jednostki same się eliminują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Co do tej nocy zakupów, Ross reklamowal, że w nocy zrobisz zamówienie, odbierzesz rano w drodze na trening. Zatem każdy, kto nie jest pracownikiem Ross ma prawo naiwnie sądzić, że w nocy pracownicy robią dziesiątki zamówien i rankiem tuż po otwarciu sklepu odbieramy. A że jest, jak wiemy, ludzie się wkurzają na Facebooku. Ross nie przyzna, że to tylko był chwyt marketingowy..... 

Co do dziewczyny piszacejbo umowie o pracę, przecież musiałaś dostać skierowanie na badania i iść na nie pierwszego dnia przed pracą.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość 5

Dziewczyny, przykro mi, że z powodu mojego posta, doszło tu do niepotrzebnej kłótni. Moje pytanie, tak jak mówiłam, wynikało tylko i wyłącznie z tego, że nie spotkałam się nigdy z taką praktyką, stąd moje zaniepokojenie i wzburzenie. Do samej specyfiki pracy nic nie mam. Po prostu chcę mieć pewność, że wszystko jest legalne. Liczyłam po prostu na merytoryczną odpowiedź, która rozwieje moje wątpliwości i w sumie ją dostałam. Tylko jedna z Was, napisała, że coś takiego jest naruszeniem praw, reszta, że to normalna praktyka w tej firmie i że wszystko jest zgodne z kodeksem pracy, więc dziękuję za odpowiedź i rozwianie moich wątpliwości. Pozdrawiam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Rossmann też niech strajkuje jak nauczyciele A nie co roku w listopadzie podwyżka o 0.60 gr brutto smiech na sali, a normalnie obóz pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ...

Masakra jakie Wy jesteście wredne. Nawet jeśli ta dziewczyna nie miała racji to nie są się tego inaczej napisać niż tylko wyzywać? Najpierw na jedną naskoczyłyście, że ją to zaniepokoiło, bo rzeczywiście nie praktykuje się czegoś takiego w innych miejscach, a później na drugą, że się z nią zgodziła. Ciężko Wam napisać normalnie i spokojnie? Żadna się nie zastanowiła nad tym, że właściwie to osoby zatrudniające powinny uspokoić potencjalnego pracownika? Przecież nie każdy ma obowiązek znać dokładnie kodeks pracy. Skaczecie sobie do gardeł jak jakieś zwierzęta. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc gov

Kiedy wyplata???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Irytacja

Co miesiąc to samo pytanie..... Wypłata jest 10 dnia każdego miesiąca .. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kler

A jednak czasem jest 8 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gisc
3 minuty temu, Gość Kler napisał:

A jednak czasem jest 8 😉

Jeśli 10 ty wypada w sb, nd, to wypłata zwykle jest 8 ego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Xoxo
Dnia 19.02.2019 o 20:31, Gość gość napisał:

 

Dziewczyny czy którejkolwiek z was udało się uzyskać zaświadczenie o zarobkach potrzebne do kredytu? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Czy was też KS zmuszają do wyjazdu na zlecenie pomagać innym sklepom w regionie?. Mam tego dość! Dlaczego KR nie reaguje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ,,,
20 minut temu, Gość Gość napisał:

Czy was też KS zmuszają do wyjazdu na zlecenie pomagać innym sklepom w regionie?. Mam tego dość! Dlaczego KR nie reaguje?

Przecież w umowie masz taki zapis... wiesz wgl co podpisujesz? Teraz umowa nie jest na jeden sklep tylko na dany obszar...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aaa
1 godzinę temu, Gość Xoxo napisał:

Dziewczyny czy którejkolwiek z was udało się uzyskać zaświadczenie o zarobkach potrzebne do kredytu? 

Wystarczy zadzwonić do kadrowej i poprosić. Dostaje się je na adres domowy. Trzeba tylko powiedzieć jakie zaświadczenie potrzebujesz, czy z 3 czy 6 miesięcy, netto czy brutto. Różne banki różnie wymagają :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oliwka

Kiedy bedzie wiadomo o wnioskach na wakacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klaudia

Czy ktoś dostał się na wakacje z rossem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Ja się dostałam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Nie ma jeszcze odpowiedzi co do wakacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

A jak odpowiadają? Dzwonią czy na maila czy w e-wnioskach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kawa z mlekiem
20 godzin temu, Gość Na nowo napisał:

Dziewczyno z zaćmieniem mózgu, podpisałaś potwierdzenie warunków zatrudnienia, w którym to podana jest data od której podejmujesz zatrudnienie i stawka. Na tej podstawie kadry tworzą umowę o pracę. Wszystko zgodnie z przepisami prawa pracy. Więc dopóki masz jeszcze zaćmienie, to oszczędź ludzi i odejdź z pracy zanim uruchomisz lawinę kosztów. Same twoje skierowanie na badania już wygenerowało koszty.

Brawo za tę odpowiedz. Jeszcze nie zaczęła pracować, a już wie że już jest źle. Dodam jeszcze że nikt Cię tam nie będzie trzymał miesiąc na wypowiedzeniu tylko dadzą Ci odejść za porozumieniem stron. A taki stosunek do pracy bo się przeczytało parę negatywnych wpisow na forum nie wróży dobrze twojej dalszej karierze w żadnej formie. Ale powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

W e wnioskach. Dzwoniłam do rekrutacji i dostałam informację że odpowiedź do końca kwietnia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 godzinę temu, Gość ,,, napisał:

Przecież w umowie masz taki zapis... wiesz wgl co podpisujesz? Teraz umowa nie jest na jeden sklep tylko na dany obszar...

Bzdury piszesz. Zatrudnienie jest na konkretny sklep. Skoro nie rozróżniasz umowy o pracę od umowy zlecenia to zastanawiam się czy potrafisz sie sama ubrać.  No chyba że pracujesz w centrali i tak masz pisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hhh
16 minut temu, Gość Gość napisał:

Bzdury piszesz. Zatrudnienie jest na konkretny sklep. Skoro nie rozróżniasz umowy o pracę od umowy zlecenia to zastanawiam się czy potrafisz sie sama ubrać.  No chyba że pracujesz w centrali i tak masz pisać.

Spokojnie potrafię się sama ubrać, a nie pracuje w centrali :) napisałaś ze wysyłają Cię na zlecenie a nie na umowę zlecenie wiec po prostu myślałam ze chodzi Tobie o delegacje, wiec tutaj masz racje, moj błąd, myślałam ze chodzi o coś innego. Umowy od listopada 2018 nie sa już na konkretny sklep. Teraz dostaje się po prostu np. Na Warszawę a nie na sklep nr... w Warszawie. Tak przynajmniej jest w dużych miastach, gdzie sklepów jest dużo, nie wiem jak to jest w mniejszych miejscowościach. Następnym razem mniej złośliwości, pozdrawiam :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 godzinę temu, Gość Hhh napisał:

Spokojnie potrafię się sama ubrać, a nie pracuje w centrali :) napisałaś ze wysyłają Cię na zlecenie a nie na umowę zlecenie wiec po prostu myślałam ze chodzi Tobie o delegacje, wiec tutaj masz racje, moj błąd, myślałam ze chodzi o coś innego. Umowy od listopada 2018 nie sa już na konkretny sklep. Teraz dostaje się po prostu np. Na Warszawę a nie na sklep nr... w Warszawie. Tak przynajmniej jest w dużych miastach, gdzie sklepów jest dużo, nie wiem jak to jest w mniejszych miejscowościach. Następnym razem mniej złośliwości, pozdrawiam :) 

OK. Może za mocno zareagowałam na ewidentną wprowadzającą w błąd Twoją odpowiedź.  Skoro w  umowie nie mam zapisu , że mam obowiązek jechać i pomagać na umowę zlecenie bo tak chce KS  to  nikt nie musi wyrażać zgody, prawda? Co mnie obchodzi że KS dostała takie polecenie od KR.
Też pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×