Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość 552211

Praca Rossmann cz 12

Polecane posty

Gość Aaa
12 minut temu, Gość Gość napisał:

OK. Może za mocno zareagowałam na ewidentną wprowadzającą w błąd Twoją odpowiedź.  Skoro w  umowie nie mam zapisu , że mam obowiązek jechać i pomagać na umowę zlecenie bo tak chce KS  to  nikt nie musi wyrażać zgody, prawda? Co mnie obchodzi że KS dostała takie polecenie od KR.
Też pozdrawiam :)

No właśnie i tak i nie. Kierownik może Ciebie oddelegować na uz, Ty możesz nie wyrazić zgody, ale może to być potraktowane jako niewykonanie polecenia przełożonego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tatjana
16 minut temu, Gość Aaa napisał:

No właśnie i tak i nie. Kierownik może Ciebie oddelegować na uz, Ty możesz nie wyrazić zgody, ale może to być potraktowane jako niewykonanie polecenia przełożonego. 

Wtrącę się. A ja sądzę że jest tak.
"Polecenie przełożonego" do pracy w innym sklepie (w ramach 42 § 4 Kodeksu pracy) a praca na oddzielnie zawartą umowę zlecenie o której ktoś pisał  to nie jest to samo. Na umowę zlecenie nie musisz się zgodzić bo nie jest ona wykonywana w ramach zawartej umowy o pracę (umowa zlecenie jest dodatkowo płatna), nie musisz sie godzić szczególnie wtedy kiedy ma być  wykonywana poza twoim miastem .


Na polecenie przełożonego czyli KS musisz pojechać i pracować ale  pracodawca nie może wysłać Cię do wykonywania  pracy na więcej niż 3 miesiące w ciągu roku kalendarzowego. Te 3 miesiące można oczywiście podzielić na części.  Na polecenie przełożonego jedziesz i pracujesz w ramach zawartej (głównej) umowy o pracę i masz za nią zapłacone w pensji , dodatkowo zwrócone koszty przejazdu.. Tu odmowa pracy na polecenie przełożonego wiąże się z konsekwencjami ze zwolnieniem włącznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość 5
Przed chwilą, Gość Kawa z mlekiem napisał:

Brawo za tę odpowiedz. Jeszcze nie zaczęła pracować, a już wie że już jest źle. Dodam jeszcze że nikt Cię tam nie będzie trzymał miesiąc na wypowiedzeniu tylko dadzą Ci odejść za porozumieniem stron. A taki stosunek do pracy bo się przeczytało parę negatywnych wpisow na forum nie wróży dobrze twojej dalszej karierze w żadnej formie. Ale powodzenia

Dziękuje, za troskę, ale moje zaniepokojenie nie wynikało z przeczytanych na forum wypowiedzi :). Poza tym spokojna Twoja głowa, nie martw się o moją karierę ;). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Czy na l4 ciążowym należy się premia inwentaryzacyjna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 5

Na L4 ciążowym nie ma premi inwentaryzacyjnej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Xoxo
9 godzin temu, Gość Aaa napisał:

Wystarczy zadzwonić do kadrowej i poprosić. Dostaje się je na adres domowy. Trzeba tylko powiedzieć jakie zaświadczenie potrzebujesz, czy z 3 czy 6 miesięcy, netto czy brutto. Różne banki różnie wymagają 🙂

Dzięki bardzo za odpowiedź, pytałam bo kiedyś tutaj czytałam że w Ross można zapomnieć o takim zaświadczeniu i że nasze kadrowe tego nie wystawiają. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kkk
1 godzinę temu, Gość Xoxo napisał:

Dzięki bardzo za odpowiedź, pytałam bo kiedyś tutaj czytałam że w Ross można zapomnieć o takim zaświadczeniu i że nasze kadrowe tego nie wystawiają. 

W rossmannie nie dostaniesz promesy zatrudnienia. Ale zaświadczenie o dochodach to musza wystawić :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kayas

Dzwonilam rano do kadr I dzis beda wyplaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość już

Jeśli chodzi o zaświadczenie do kredytu ( przynajmniej hipotecznego) to dostaje się odpowiednie druki, które wysyła sie do kadr i tam je wypełniają. Zwykłe zaświadczenie o dochodach nie wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hhh
45 minut temu, Gość Gość już napisał:

Jeśli chodzi o zaświadczenie do kredytu ( przynajmniej hipotecznego) to dostaje się odpowiednie druki, które wysyła sie do kadr i tam je wypełniają. Zwykłe zaświadczenie o dochodach nie wystarczy.

Zależy od tego co wymaga bank. Niektóre maja swoje gotowe druki które przesyła się kadrowej i oba je uzupełnia a niekiedy wystarczy zaświadczenie z wytycznymi od banku :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Właśnie wpłynęła wypłata, PKO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

ma ktos juz wyplate;)??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Dziewczyny jak to jest z zamówieniem internetowym, na te z nocy zakupów jest 7 dni na realizację, a na te zwykłe złożone np dziś jest godzina czy najpierw te z nocy zakupów, a następnie będą realizowane te kolejno złożone? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Werka
1 godzinę temu, Gość Gość napisał:

Właśnie wpłynęła wypłata, PKO

Ale podla jestes nie ma wyplat I nie bedzie dzis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga

Na sląsku w pko są wypłaty. Nie mów że ktoś jest podły bo faktycznie co niektórzy dostali już

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Angel
12 minut temu, Gość Aga napisał:

Na sląsku w pko są wypłaty. Nie mów że ktoś jest podły bo faktycznie co niektórzy dostali już

Jakos dziwne jest to ze wawa nie ma I zachodnio pomorskie tez nie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga
9 minut temu, Gość Angel napisał:

Jakos dziwne jest to ze wawa nie ma I zachodnio pomorskie tez nie 

Każdy region ma inaczej puszczane.. Jakie wy ... tępe jesteście!! Tak w tym miesiacu wy nie dostaniecie wypłat!!1 Co mam kur.. screnna z konta zrobić?? porażka jakie tępe osły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lilka

Dokładnie też mam wypłatę. Niektóre takie puste jak w pracy widać później zero robotne tylko fściu bździu w głowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość :))

Ale ja zbytnio nie rozumem ciśnienia. Niektórzy dostali a niektórzy dopiero dostaną, po co od razu te wyzwiska. Pokazujecie tym tylko swój poziom.... Każdy wypłatę dostanie spokojnie...!!! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tururu
Dnia 29.03.2019 o 12:06, Gość Gość napisał:

 

Ile miałyscie godzin w poprzednim miesiącu i jaka wypłata? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 godziny temu, Gość Gość napisał:

Dziewczyny jak to jest z zamówieniem internetowym, na te z nocy zakupów jest 7 dni na realizację, a na te zwykłe złożone np dziś jest godzina czy najpierw te z nocy zakupów, a następnie będą realizowane te kolejno złożone? 

Czy jest ktoś w stanie odpowiedzieć na moje pytanie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Na te zwykłe masz godzinę więc te pierwsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa

Ktos z santander ma juz przelew

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.03.2019 o 20:44, Gość ross napisał:

Jakaś osoba wypada, ale my nie dostajemy od niej godzin 🙂 Godzin jest mniej niż rok temu, a obowiązków więcej. 

Dużo osób narzekało że chcą więc godzin dostawali ale byli i tacy w Ross. że pisali skargi że za dużo pracują więc Rossmann posłuchał większości i teraz jest 3/4 tylko!!!!  Ross nie pomyślał o tych co chcą pracować do całego etatu szkoda bo pomału dobrzy pracownicy się zwalniają.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wypłata

Podlaskie millenium też już jest wypłata 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Delegacja

Czy ten dodatek za bycie w delegacji 5 dni jest wliczony w wypłatę czy osobny przelew ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MaJk

Witam, jakies wyplaty mozna sie spodziewac przy 150 godzinach i tyg zwolnieniu lekarskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia

900 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Zależy jaka stawka za godz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 godziny temu, Dana43 napisał:

Dużo osób narzekało że chcą więc godzin dostawali ale byli i tacy w Ross. że pisali skargi że za dużo pracują więc Rossmann posłuchał większości i teraz jest 3/4 tylko!!!!  Ross nie pomyślał o tych co chcą pracować do całego etatu szkoda bo pomału dobrzy pracownicy się zwalniają.

 

hahahahaha zabawna jesteś, uważaj bo rossmann robi coś dla pracowników i ich słucha wszystko co się dzieje to tylko ze względu na oszczędności firmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×