Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość Lasunia

Kto stara się o dziecko - reaktywacja

Polecane posty

2 godziny temu, Gość Lilly rose napisał:

A jeżeli masz owu (potwierdzona monitoringiem) i niski progesteron to to jest niewydolnosc cialka zoltego i lekarze daja sztuczny progesteron

Mam stwierdzony brak owulacji właśnie przez monitoring. Z wyżej podanych przez Ciebie badań robiłam też prolaktynę i ona jest w normie. Lekarz nie mówił nic o kolejnych innych badaniach, tylko znowu progesteron. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PrzyszlaMama

Hehe No dziewczyny a są jakieś badania wg na ta endometriozę ? Może jak bede 21 na tej wizycie to zapytam co zrobić i czy mogę się przebadać pod tym katem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emm933
28 minut temu, Gość PrzyszlaMama napisał:

Hehe No dziewczyny a są jakieś badania wg na ta endometriozę ? Może jak bede 21 na tej wizycie to zapytam co zrobić i czy mogę się przebadać pod tym katem 

Nie. Wczesnej endometriozy nie da się rozpoznać przez badanie. Diagnozuje się to objawowo. Ja mam prawdopodobnie początki endometriozy. Charakteryzuje się ona mocnymi bólami menstruacyjnymi. Mnie bolał brzuch też i po okresie. Gdy endometrioza jest już widoczna na USG TZn że jest zaawansowana, bo widać wtedy duże torbiele już i zrosty. Lekarze sprawdzają to tak, że przepisują tabletki antykoncepcyjne jeżeli bóle ustają to jest duża szansa,. że to endometrioza. I tak się też to leczy. W lekkim stadium rzadko wpływa na płodność tylko właśnie później jak nie jest leczona i porobią się te zrosty... Stosuje się też laparoskopię czy coś takiego ale nie jestem pewna czy to nie już w późniejszym stadium. Mogę się mylić oczywiście w jakiejś kwestii ale przekazałam wam to co mi mówiło 3lekarzy ginekologów i co poczytałam sobie na głównej stronie poświęconej tej chorobie ale niestety teraz nie pamiętam jak się nazywała. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emm933

http://www.endometrioza.aid.pl/

Poczytajcie sobie. Mi dlatego lekarz zasugerował, że powinnam się spieszyć z dziećmi, bo to nie musi ale bardzo prawdopodobne, że to. Początki ale im później tym gorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emm933

http://www.endometrioza.aid.pl/

Poczytajcie sobie. Mi lekarz właśnie dlatego zasugerował, że powinnam się spieszyć z dziećmi, bo to nie musi być to ale prawdopodobnie jest to. Początki, ale im później tym gorzej zajść w ciążę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lasunia też mnie takie refleksje wzięły w tą majówkę 😂

U mnie dalej nic @ jak nie było tak nie ma... Jutro zrobię jeszcze jeden test na wszelki wypadek ale oprócz bolących sutków nic mi nie dolega także ciąży raczej nie ma 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MARTYNA

Tak Lasunia - cud nad cudami!!!! ❤️

Tak jak wcześniej pisałam dla mnie kosmos i to już po raz trzeci!!!  

Całą noc nie spałam i myślałam o moim cudzie i podobno jak usłam to strasznie się śmiałam przez sen. Mąż rano mi mówi, że musiałam mieć fajny sen? Tak miałam, śniło mi się jak sobie wszyscy razem pogadują przez brzuszek. Cudowne chwilę!!! 

 

Acha i co jeszcze u nas poskutkowało to przytulanie co drugi dzień i rano. 

A ja testów owulacyjnych nakupiłam i nawet tabletki dla męża na poprawe nasienia bo w naszym wieku to już różnie, no, ale nic nie zdążyliśmy rozpakować 😀😀😀

Aniu to ile to już dni? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

6 dzień spóźnienia.. z tym że mam niezbyt regularne cykle ostatni miałam 32 dni poprzedni 28 a jeszcze wcześniejszy 40, pewnie to kolejny czterdziesto dniowy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MARTYNA

Aniu to jeżeli u ciebie zdarzają się takie długie cykle to od najdłuższego 40-dniowego odjąć 14 dni test jeszcze mógł być negatywny. A wiesz mniej więcej kiedy miałaś owulacja? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie wiem, mam nadzieję że w ogóle była, juz kiedyś miałam problemy około 2 lata temu przez leczenie pco tabletkami anty po ich odstawieniu @ nie miałam aż 5 miesięcy, pomogła 6 miesięczna kuracja luteina, potem cykle były 28-32 dni więc w miarę w normie i teraz chyba znów coś mi się pierniczy na to wygląda 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MARTYNA

A ja myślę, że to może 👶. Trzymam kciuki i czekam na wiadomości.!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PrzyszlaMama

Ania rób test !!! Musi się udać 😊😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lasunia

Czekamy na dobre wieści ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Innka

Ja też czekam na dobre wieści, ja czuję się normalnie jak przed okresem, jedynie szyjke mam nisko i bardzo miękka podczas dni płodnych miałam wysoko, myślałam że teraz powinna być wysoko i zamknięta, ale to pewnie indywidualna sprawa, wcześniej nie sprawdzałam jak to u mnie było. Muszę też iść do gina w końcu wyniki odebrać i skonsultować ostatnie usg, które robił mi ginekolog na zastępstwie mojego i stwierdził tylko że endometrium ma 16mm i jest to dużo a resztę wytłumaczy mi mój gin. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Inka szyjka przed okresem jest nisko. Jedynie jak jest ciaza to ona się skraca i idzie do góry. Czyli masz dobrze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak patrzę na ta liste nasza i naszly mnie wniosek taki, ze znas to narmalnie wteranki 😉 tyle czasu nie starac.. A niby to takie proste 😉

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Innka

Bezsil szyjke mam taką jak w czasie owulacji- miękka jak usta, lekko otwarta z tym że nisko bardzo więc pewnie okrses przyjdzie... 

Dziś z mężem nie wytrzymałam i zrobiłam test, jedna kreska to 4-5dnu do okresu. 

Ale za to lato będzie gorące w staraniach 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja tam ciagle sie pocieszam, ze jak sie nie uda do wakacji to przynajmniej bedzie mega pod względem tego ze będziemy mogli sie starać w tropikach albo jeszcze gdzieś inndziej 😄 plus jak to wakacje mnóstwo regionalnych alkoholi śmiało bedzie mozna kosztować 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PrzyszlaMama

Ania jak tam ? Jak Twój test ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Innka wiem, ze to tylko da Ci nadzieje ale wydaje mi sie ze to zawczesnie na test. 😉 w większości przypadkow dopiero jak okres sie spoznia lub w dniu spodziewanej miesiączki pokazuje blada druga kreske 😉

 

Zycze ci tego aby za te pare dni okres nie przyszedl i pokazal kreski dwie 🙂

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Innka

No właśnie jak tam test? 🙂

Mój mąż z dziećmi właśnie składają nowe łóżko bo od tego "skakania" we dwoje 😋 sprężyna wyszła i stwierdziliśmy że to znak aby kupić nowe łóżko. Tym razem mamy materac piankowy z czymś tam jakiś momory, jest bardzo gruby,więc mąż stwierdził że nie będzie nas słychać 😋

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PrzyszlaMama

Uuuu Innka no toooo będzie się działo 😂❤️❤️❤️❤️❤️💉😍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milcia

Milcia lat 26, starania od 5 miesięcy,

starania o drugie dziecko .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milcia

A tak poza tym ja wczoraj pozwoliłam sobie na drinka bo przytłoczyło mnie to wszystko, a teraz mam wyrzuty sumienia 🙈do okresu 5 dni, mam w sumie nieregularne cykle od 28 do 32 no i zrobiłam rano test myśląc że może to będzie krótszy cykl bo mam bóle jak na okres, ale niestety negatywny. Mąż stwierdził ostatnio że mam pełniejsze piersi, dziś przykuło moja uwagę, że brodawki są faktycznie inne kropeczki na brodawce są wypukłe, poza tym od kilku dni mam bardzo wysoko szyjkę i wszystko jest tak spuchnięte że ledwo palec wchodzi 🙈

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MARTYNA

Innka i tak dalej trzymajcie!!! 😋

Milcia co do drinka to się nie przejmuj czytałam na ten temat bo sama sobie w święta na drinka pozwoliłam i na tak wczesnym etapie ciąży, alkohol nie ma szkodliwego wpływu😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tez czytałam ze do momentu az sie okres nie spozni w wyniku ciazy czyli okolo 16 dni od owulacji jest zasada wszystko albo nic. 😉 wiec maly drink nie zaszkodzi 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lasunia

Chyba nasz topik przynosi tym, które są nowe dużo szczęścia, bo już chyba kilka takich przypadków było, że jednego dnia któraś się przedstawia i mówi, że się stara, a za kilka dni pisze, że beta wyszła pozytywna 😂

Nie chce mi się wierzyć, że to spam 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też wczoraj pozwoliłam sobie na drinka i miałam rano wyrzuty sumienia i koniec końców nie testowałam rano bo nie kupiłam sobie wczoraj testu 🙈 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Innka

Milcia jedziemy na tym samym wózku, mi aplikacja pokazuje że okres w sobotę powinnam mieć w 30dc ale częsciej miałam w 28dc,test na jutro już czeka w łazience 🙂

Madzik też kraje że drink nie zaszkodzi, ja cały rok prawie nic nie pije a teraz nie naszło i to chyba było też spowodowane rozładowaniem napięcia po staraniach, obliczaniu itp. W nst cyklu kupuje tylko testy ciążowe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Innka

Właśnie zaliczyłam godzinna drżemke, czas wziąć się za kolacje, nowe łóżko jeszcze w rozsypce tylko szafa już stoi cała, mąż z dziećmi co jakiś czas wariowal i tak zeszło 🙂

A Wam jak mija niedziela? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×