Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Chcę schudnąć rozsądnie

Co sądzicie, czy to rozsądna dieta, zaczęłam wczoraj

Polecane posty

Gość Xxx
6 minut temu, Gość Xxx napisał:

Wszystko zależy co jadłaś wcześniej. Jak ktoś stosuje dietę tylko do momentu schnięcia, a potem znowu wraca do starych nawyków to waga wraca czasami nawet większą, niż przed dietą. Bywa, że należy generalnie zmienić żywienie, ale tak żeby się nie godzić i jeść to co się lubi.

Miało być nie głodzić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kugato
1 godzinę temu, Gość gość napisał:

Polecam ułożyć sobie dietę opartą głównie na chudym białku i MINIMUM WĘGLOWODANÓW! Chodzi głównie o chude twarogi, jogurty, chude mięso np. indyk. Do tego warzywa, które mają jak najmniej węglowodanów. Zero owoców.

a jesli ktos jest we/ganem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i dodam jeszcze
1 godzinę temu, Gość gość napisał:

Polecam ułożyć sobie dietę opartą głównie na chudym białku i MINIMUM WĘGLOWODANÓW! Chodzi głównie o chude twarogi, jogurty, chude mięso np. indyk. Do tego warzywa, które mają jak najmniej węglowodanów. Zero owoców.

Chyba nie wiesz, jak wyglada i co jest chociazby Ella Mills. ona jest z powodow zdrowotnych I tez etycznych  na diecie bezglutenowej oraz wega/nskiej. 

je duzo bananow, daktyli, awokdo, duuuzo owocw warzyw, duzo orzechow maki owsianej gryczanej, soczewice ciecierzyce itd. a jaka wspaniala figura! sztuczna  I  nadmiernei umiesniona Chodakowska sie chowa.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
14 minut temu, Gość i dodam jeszcze napisał:

Chyba nie wiesz, jak wyglada i co jest chociazby Ella Mills. ona jest z powodow zdrowotnych I tez etycznych  na diecie bezglutenowej oraz wega/nskiej. 

je duzo bananow, daktyli, awokdo, duuuzo owocw warzyw, duzo orzechow maki owsianej gryczanej, soczewice ciecierzyce itd. a jaka wspaniala figura! sztuczna  I  nadmiernei umiesniona Chodakowska sie chowa.

 

Co jest takiego nietycznego w jedzeniu glutenu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i dodam jeszcze
7 minut temu, Gość gość napisał:

Co jest takiego nietycznego w jedzeniu glutenu?

chyba wyraznie to ujelam - a moze nie?

ona jest na diecie weganskiej z powodw etycznych ,a bezglutenowej z powodow zdrowotnych

bardzo polecam wiele jej przepisow (nie jestem weganka, jestem flexitarianka -  choc nie lubie takich dziwacznych pojec uzywac. po prostu 6 dni w tygodniu jem wegetariansko, czyli jem  duzo zboz, straczkowcow, orzechow, warzyw I owocow, jem jajka, sery ale nie jem masla cy jogurtow ani mleka nie pije; a 1 dni w tygodniu mam rybe lub kurczaka lub indyka.  nie jem szynek kielbas itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olla
47 minut temu, Gość kugato napisał:

a jesli ktos jest we/ganem?

to ma pecha 😜

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JusRec
51 minut temu, Gość olla napisał:

to ma pecha 😜

...y/czny komentarz ... :P osoby ktora nie ma nic do dodania (I pewnie wqazy 80 kilo)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ..............

Za bardzo rozbijasz to sobie. Masz 8 posiłków (kawa z dodatkami to też posiłek) Spróbuj z intermittent fasting, tylko przestawiaj się powoli. Albo jak już koniecznie śniadanie rano to potem tylko dwa posiłki, im częściej jesz tym częściej jesteś głodna, tak to działa.

Jesz=pobudzasz produkcję insuliny, co sprawia, że tłuszcz z zapasów się nie spala. Im częściej jesz tym mniejsza szansa na spalanie. Jak znasz angielski spójrz na kanał dr Eric Berg

Cytat

BZDURA!!! To by była spowalniająca metabolizm szkodliwa głodówka!!! 

Jak wytłumaczysz badanie naukowe z bardzo otyłym mężczyzną, który nie jadł rok i chudnął? :) Uzupełniał tylko minerały, a żywił się własnym tłuszczem. Są zdrowotne głodówki na 3 tygodnie (jak ktoś ma poważne problemy zdwrototne to co mu szkodzi, a organizm wtedy może się pożywić tym co zbędne i chore- autofagia) i też ludzie chudną.

Metabolizm nie spowalnia się od samej za małej ilości kcal tylko jedzenia typu maluteńko a często i za częstych wyrzutów insuliny. I także od niedoborowej diety- za mało omega 3 (ale ala liczą się mniej niż dha-epa, ja nie jem ryb więc mam olej z alg, ala przeksztalca sie w epa ale potrzebny jest cynk i b6), b12, wapnia (wapn ma wplyw na kortyzol, a kortyzol na insuline, ale tez bez witaminy k i d tylko moze zaszkodzic wiecej niz pomoc zatykajac tetnice)

Polecam obejrzeć kanały lekarzy wyjaśniających na przykładzie literatury naukowej a nie opierać się na poradach z pani domu.

Cytat

1200 dla przeciętnej kobiety to jest sama podstawowa przemiana materii, czyli to, czego organizm potrzebuje nawet jeśli leżałabyś plackiem

Ale rozumiesz, ze moze to organizm pozyskac z zapasow? Po to one sa. Kiedy nie bylo stalego dostepu do zywnosci gromadzilo sie tkanke, zeby byl odzywiony w czasie niedoboru pokarmu.

I nie mów o glukozie dla mózgu, bo wątroba sobie z tym radzi. Ba, jak się ma dzień, gdzie trzeba być bardzo skupionym właśnie robiąc dobowy post i wchodząc w ketozę (o ile ktoś jest przyzwyczajony odpowiednio, nie z obżarstwa nagle taka głódówka) ma się lepsze myślenie niż jedząc.

Nie bez powodu coś takiego stało się modne w takich rejonach jak Silicon Valleym gdzie ludzie chca być wydajni.

I nie mów o pisemkach dla nastolatek jak sama masz wiedzę maksymalnie jak z gazetek typu shape.

 

Cytat

Lepiej nie wierz dietą low-carb, są niezdrowe i dają krótkofalowy efekt (jak każda dieta wysokobiałkowa)

Ale obecnie niskowęglowodanowe są raczej wysokotłuszczowe, z umiarkowaną ilością białka. I na diecie ketonowej można mieć świetne osiągi. Ja nie stosuję, czasem sobie robię tylko takie dni, bo jednak wybierając wersję roślinna mamy trochę mały wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×