Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

STiennn

Pierwszoklasista nie czyta

Polecane posty

Witam serdecznie. Jestem mamą siedmioletniej dziewczynki. Naszym problemem jest to że nie umie czytać. Zna wszystkie litery, potrafi odczytać każdą literkę a nie potrafi odczytać tego jako wyrazu. Codziennie siedzimy i ćwiczymy czytanie. Jestem bezradna, nie wiem jak jej pomóc. Widzę że wstydzi się czytać w szkole bo po prostu nie zrozumie co czyta. Wizytę w ppp mamy dopiero za miesiąc. Nie wiem co mam robić, jestem załamana. Bardzo chce jej pomóc a nie potrafię. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama

ja bym oddała do domu dziecka takiego przyglupa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Nauka liter, a potem czytania to nauka od szczegółu do ogółu. Spróbuj teraz w drugą stronę, tzn. od ogółu do szczegółu.

Porozlepiaj po domu kartki z nazwami przedmiotów i ucz dziecko zapamiętywania całych wyrazów wzrokowo. Potem rozbijaj długie wyrazy na sylaby, a dopiero na koniec literowanie wyrazów i ich odczytywanie. Niektórym dzieciom łatwiej od tej strony. Przy okazji dobra zabawa, jak będziecie myśleć, na jaki przedmiot jeszcze nakleić karteczkę (np. na córkę z jej imieniem ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Nauka liter, a potem czytania to nauka od szczegółu do ogółu. Spróbuj teraz w drugą stronę, tzn. od ogółu do szczegółu.

Porozlepiaj po domu kartki z nazwami przedmiotów i ucz dziecko zapamiętywania całych wyrazów wzrokowo. Potem rozbijaj długie wyrazy na sylaby, a dopiero na koniec literowanie wyrazów i ich odczytywanie. Niektórym dzieciom łatwiej od tej strony. Przy okazji dobra zabawa, jak będziecie myśleć, na jaki przedmiot jeszcze nakleić karteczkę (np. na córkę z jej imieniem ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×