Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Sasetka

Obejrzałam wczoraj Wołyń i nie mogę się pozbierać.

Polecane posty

Gość 345
19 minut temu, Gość Gość napisał:

Ale to nie są bzdury tylko prawda. Pracuje w księgowości firmy która zatrudnia ludzi w różnych miastach- wśród pracowników magazynów jest wielu Ukraińców-powiedzmy 30% z 6 000 pracowników. I wśród nich jest 14 którzy są uchodzcami z donbasu. Fakt niby to niedużo, raptem 1% zatrudnionych, ale jednak. 

Przeszkadza Ci to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
5 godzin temu, Gość a_mi_me_gusta napisał:

Zgadzam sie z Toba, ze okrucienstwo bylo wyjatkowe. To okrucienstwo cechowalo poczatek lat 40 w calej Europie ogarnietej wojna. Nastapilo niezwykle rozprezenie moralne i ludzie zatopili sie w źle. Dodatkowo, na Ukrainie zabici zostali wszyscy,ktorzy w jakichs sposob aspirowali do klasy inteligenckiej. Na Wolyniu, najbardziej zacofanym przemyslowo i rolniczo rejonie targanej rozbiorami rodzacej sie Ukrainy, zostali sami chlopi.Czytalam w jednej z ksiazek, ze Polacy przybywajac kolonizowac ten rejon przywozili rozne narzedzia rolnicze , ktore chlopom ukrainskim byly nieznane. Slowem panowalo tam zacofanie. Jesli ktos czytal Kosinskiego, to moze sprobowac sobie wyobrazic tamtejsze srodowisko czytajac "Malowanego ptaka". Jednoczesnie trwala wojna i rozprezenie moralne. Rosjanie i Niemcy wykorzystali te najnizsze instynkty ludnosci ukrainskiej do wyeliminowania Polakow. Pamietajmy tez ze do UPA przychodzili ludzie, ktorzy brali udzial w czystkach Zydow Wolynskich, wiec oni juz wiedzieli "jak zabijac".

Odniose sie jeszcze do bestialstwa. Chodzilo o to aby pokazowe okrucie two bylo straszakiem dla innych Polakow, zeby ich wypedzic.

Juz kolejny raz pisze ze nie zamierzam bronic Ukraincow ale przedstawienie szerszego kontekstu zawsze lepiej sluzy zrozumieniu sprawy.

A jednak bronisz.  Caly czas.  Trzeba zrozumiec dlaczego byli bestiami, bo cos tam, a inni pod okupacjami nie wymordowali setek tysiecy ludzi w najokrutniejszy sposob jaki mozliwy to byli bogaci.  Ukraincy nie tylko "okupowani", ale biedni wiec juz rozumiemy dlaczego zachowywali sie gorzej od przecietnego hitlerowca i na rowni Joziem Mengele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Mijasz sie z glownym punktem wszystkiego.  Mordercy zawsze znajda powody do mordowania.  Mialem tatusia alkoholika, mamusia mnie nie przytulala, Polacy to wiedzminy, bo jakas magie stosuje w czasie orki- spalic na stosie: zawsze jest powod.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Niemcy tez mieli dobry powod, zeby wymordowac wszystkich Polakow: Polacy okupowali ich ziemie na wschodzie.  Widzisz, teraz juz mam kontekst drugiej wojny swiatowej.  Sami sobie jestesmy winni, okupojuemy (nadal i od kilku tysiecy lat) ukrainskie i niemieckie terytorium.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
2 godziny temu, Gość 345 napisał:

Przeszkadza Ci to?

Nie przeszkadza, tylko otwieram oczy niektórym ze tak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a_mi_me_gusta
21 minut temu, Gość Gość napisał:

Nie przeszkadza, tylko otwieram oczy niektórym ze tak jest.

Otworzylas nam oczy ze w Twojej firmie pracuje kilkoro uchodzcow woje nych??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
6 godzin temu, Gość a_mi_me_gusta napisał:

Zgadzam sie z Toba, ze okrucienstwo bylo wyjatkowe. To okrucienstwo cechowalo poczatek lat 40 w calej Europie ogarnietej wojna. Nastapilo niezwykle rozprezenie moralne i ludzie zatopili sie w źle. Dodatkowo, na Ukrainie zabici zostali wszyscy,ktorzy w jakichs sposob aspirowali do klasy inteligenckiej. Na Wolyniu, najbardziej zacofanym przemyslowo i rolniczo rejonie targanej rozbiorami rodzacej sie Ukrainy, zostali sami chlopi.Czytalam w jednej z ksiazek, ze Polacy przybywajac kolonizowac ten rejon przywozili rozne narzedzia rolnicze , ktore chlopom ukrainskim byly nieznane. Slowem panowalo tam zacofanie. Jesli ktos czytal Kosinskiego, to moze sprobowac sobie wyobrazic tamtejsze srodowisko czytajac "Malowanego ptaka". Jednoczesnie trwala wojna i rozprezenie moralne. Rosjanie i Niemcy wykorzystali te najnizsze instynkty ludnosci ukrainskiej do wyeliminowania Polakow. Pamietajmy tez ze do UPA przychodzili ludzie, ktorzy brali udzial w czystkach Zydow Wolynskich, wiec oni juz wiedzieli "jak zabijac".

Odniose sie jeszcze do bestialstwa. Chodzilo o to aby pokazowe okrucie two bylo straszakiem dla innych Polakow, zeby ich wypedzic.

Juz kolejny raz pisze ze nie zamierzam bronic Ukraincow ale przedstawienie szerszego kontekstu zawsze lepiej sluzy zrozumieniu sprawy.

Ale bredzisz. To okrucieństwo cechowało początek lat 40? Wiesz co? Jakoś Niemcy nie pastwili się w ten sposób nad swoimi ofiarami pomijając lekarzy, którzy przeprowadzali doświadczenia na jednostkach. Pominęłaś jedną ważną rzecz. Wołyń dużo wcześniej był zasiedlony przez Polaków, którzy zostali poddaniu wynarodowieniu. Więc jak na to tak popatrzeć, to ponowne zasiedlanie Wołynia Polakami, nie było żadnym najazdem, czy coś w tym rodzaju. Wołyń przechodził tak naprawdę z rąk do rąk. Ach, wiedzieli jak zabijać. Raczej dali upust swojemu sadyzmowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a_mi_me_gusta
59 minut temu, Gość gosc napisał:

A jednak bronisz.  Caly czas.  Trzeba zrozumiec dlaczego byli bestiami, bo cos tam, a inni pod okupacjami nie wymordowali setek tysiecy ludzi w najokrutniejszy sposob jaki mozliwy to byli bogaci.  Ukraincy nie tylko "okupowani", ale biedni wiec juz rozumiemy dlaczego zachowywali sie gorzej od przecietnego hitlerowca i na rowni Joziem Mengele.

Kontekst składa sie z wielu sķładowych. Wymienialam je w kilku postach. Ty wzielas jeden.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a_mi_me_gusta
15 minut temu, Gość gość napisał:

Ale bredzisz. To okrucieństwo cechowało początek lat 40? Wiesz co? Jakoś Niemcy nie pastwili się w ten sposób nad swoimi ofiarami pomijając lekarzy, którzy przeprowadzali doświadczenia na jednostkach. Pominęłaś jedną ważną rzecz. Wołyń dużo wcześniej był zasiedlony przez Polaków, którzy zostali poddaniu wynarodowieniu. Więc jak na to tak popatrzeć, to ponowne zasiedlanie Wołynia Polakami, nie było żadnym najazdem, czy coś w tym rodzaju. Wołyń przechodził tak naprawdę z rąk do rąk. Ach, wiedzieli jak zabijać. Raczej dali upust swojemu sadyzmowi.

Poczatek lat 40 byl czasem wzmozonego okrucienstwa i to wszedzie. Ludzie juz wiedzieli ze wojna szybko sie nie skonczy i pusczaly hamulce moralne. Sadystom na pewno. Na poczatku lat 40tych nie tylko byl Wolyn ale tez kulminacja eksterminacji Zydow.

Co do wynaradawiania Wolynia po powstaniu listopadowym i styczniowym to pisalam juz o tym kilka podstron wczesniej i nie bede sie powtarzac.  

 

To co Ty nazywasz przechodzeniem z rak do rak bylo jedna ze skladowych calej tej sytuacji z ludobojstwem na Wołyniu. 

Dla Ciebie to jest przechodzenie z rąk do rąk a dla  Ukraincow beznadziejna walka o odzyskanie niepodleglosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a_mi_me_gusta

Rowniez jestem zdania ze Ukraincypowinni przyznać ze to ludobojstwo ale pewnie tego nie zrobią z powodow finansowych bo boją sie ze ciagnelibysmy od nich kase jak teraz Zydzi probują od nas ciagnac (vide sprawa mienia bezspadkowego).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a_mi_me_gusta
24 minuty temu, Gość gość napisał:

Ale bredzisz. To okrucieństwo cechowało początek lat 40? Wiesz co? Jakoś Niemcy nie pastwili się w ten sposób nad swoimi ofiarami pomijając lekarzy, którzy przeprowadzali doświadczenia na jednostkach. Pominęłaś jedną ważną rzecz. Wołyń dużo wcześniej był zasiedlony przez Polaków, którzy zostali poddaniu wynarodowieniu. Więc jak na to tak popatrzeć, to ponowne zasiedlanie Wołynia Polakami, nie było żadnym najazdem, czy coś w tym rodzaju. Wołyń przechodził tak naprawdę z rąk do rąk. Ach, wiedzieli jak zabijać. Raczej dali upust swojemu sadyzmowi.

Dodam tylko abys przeczytala sobie w ksiazkach czym bylo naprawde eufemistycznie nazwane przez Ciebie "ponowne zasiedlenie Wolynia". Czy nie bylo najazdem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 godzinę temu, Gość a_mi_me_gusta napisał:

Otworzylas nam oczy ze w Twojej firmie pracuje kilkoro uchodzcow woje nych??

Oni są nie tylko w mojej firmie. Co roku tysiące Ukraińców składa wnioski. Fakt że nieznaczna ilość zostaje uwzględniona ale Ci którzy zostają uchodzcami maja szereg przywilejów i ludzie powinni o tym wiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

"Oni są nie tylko w mojej firmie. Co roku tysiące Ukraińców składa wnioski. Fakt że nieznaczna ilość zostaje uwzględniona ale Ci którzy zostają uchodzcami maja szereg przywilejów i ludzie powinni o tym wiedzieć."

no i ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 4
1 godzinę temu, Gość Gość napisał:

Oni są nie tylko w mojej firmie. Co roku tysiące Ukraińców składa wnioski. Fakt że nieznaczna ilość zostaje uwzględniona ale Ci którzy zostają uchodzcami maja szereg przywilejów i ludzie powinni o tym wiedzieć.

Bo Polacy to 40 lat temu nie uciekali wpław do Szwecji przed komunizmem i ryzykując życie. Zapomniał wół jak cielęciem był.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a_mi_me_gusta
3 godziny temu, Gość gość napisał:

"Oni są nie tylko w mojej firmie. Co roku tysiące Ukraińców składa wnioski. Fakt że nieznaczna ilość zostaje uwzględniona ale Ci którzy zostają uchodzcami maja szereg przywilejów i ludzie powinni o tym wiedzieć."

 

Nie chcialabym Cie smucic ale czy wiesz ilu wojennym uchodzcom z Polski w czasie II wojny swiatowej udzielil Iran?

Nie wierze ze to co piszesz nie jest zartem nie czytalam dawno drugiej tak malostkowej wypowiedzi. Wynika z niej ze zazdroscisz komus ze mial wojne z kraju, uciekl stamtad i dostal bieda-zapomoge.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Osc1
Dnia 16.07.2019 o 20:03, Gość a_mi_me_gusta napisał:

Nie chcialabym Cie smucic ale czy wiesz ilu wojennym uchodzcom z Polski w czasie II wojny swiatowej udzielil Iran?

Nie wierze ze to co piszesz nie jest zartem nie czytalam dawno drugiej tak malostkowej wypowiedzi. Wynika z niej ze zazdroscisz komus ze mial wojne z kraju, uciekl stamtad i dostal bieda-zapomoge.

W punkt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×