Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gosc

Termin porodu z ostatniej miesiączki czy USG

Polecane posty

Gość Gosc

Hej dziewczyny, mam pytanie, który termin bardziej się sprawdza? Z USG czy ostatniej miesiączki? Ja mam bardzo nieregularny okres, co 3 nawet 5 miesięcy, dokładnej daty ostatniej miesiączki też nie mogłam określić co do dnia. Czy w takiej sytuacji powinnam przywiązywać wagę do terminu z om? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja miałam termin wyznaczony przez usg, też miałam nieregularne miesiączki, nie pamiętałam kiedy byla ostatnia. 

Poród zaczął się 4 dni przed planowanym terminem 😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

W takich sytuacjach to tylko termin z usg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

U mnie nikt się nie sugerował USC, każdy pytał o termin ostatniej miesiączki i na tej podstawie określano wiek ciąży. A rozwiązanie było dużo przezd terminem, więc obliczenia nie miały większegoz naczenia./

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
Przed chwilą, Gość Gość napisał:

U mnie nikt się nie sugerował USC, każdy pytał o termin ostatniej miesiączki i na tej podstawie określano wiek ciąży. A rozwiązanie było dużo przezd terminem, więc obliczenia nie miały większegoz naczenia./

Ale u mnie okres co 28 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iza

Jak to nie mogłaś określić ostatniej miesiączki ? Nie wiesz kiedy ci krew z pipki leciała ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
1 godzinę temu, Gość Gość napisał:

Ale u mnie okres co 28 dni

No ja właśnie słyszałam, że obliczanie terminu z om najbardziej sprawdza się przy cyklu 28 dni, a ja mam bardzo nieregularny cykl, usg wskazuje że ciąża ma 32 tygodnie, według om 34 a ja źle podałam datę om bo ostatnia miałam pod koniec października, początek listopada a nie tak jak powiedziałam koniec listopada, czy powinnam powiedzieć lekarzowi że pomyliło mi się? Czy to ma teraz znacznie? Nie wyjdę na ...kę? 😕

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
1 godzinę temu, Gość Iza napisał:

Jak to nie mogłaś określić ostatniej miesiączki ? Nie wiesz kiedy ci krew z pipki leciała ?

Byłam pewna że to był koniec listopada, ale po przemyśleniu doszłam do wniosku że to był koniec października 😕

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emm933

W takich sytuacjach liczy się termin z usg.. Gdy z om masz na grudzień np a z usg na luty to lekarz powinien sugerować się tym drugim. Gdyby dziecko urodziło się w grudniu według om byłoby wczesniakiem. Co innego gdy jest tydzień czy 2tyg różnicy... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emm933
1 godzinę temu, Gość Gosc napisał:

No ja właśnie słyszałam, że obliczanie terminu z om najbardziej sprawdza się przy cyklu 28 dni, a ja mam bardzo nieregularny cykl, usg wskazuje że ciąża ma 32 tygodnie, według om 34 a ja źle podałam datę om bo ostatnia miałam pod koniec października, początek listopada a nie tak jak powiedziałam koniec listopada, czy powinnam powiedzieć lekarzowi że pomyliło mi się? Czy to ma teraz znacznie? Nie wyjdę na ...kę? 😕

Powinnaś powiedzieć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga

Mi się niemal pokrywają obie daty więc obojętne w sumie 😅 z usg mam ciąże młodszą o 1 dzień 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

U mnie wychodzi dokładnie 6 dni pomiędzy tymi terminami. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi wychodzi 9 dni różnicy. Wg usg 24.03, wg om 2.04 😁 w sumie to sporo, też nie wiem którym się sugerowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

U mnie jest az 15 dni różnicy 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mali

Ważne jest pierwsze usg do 10 tc. Lekarz określa wiek ciąży po wielkości zarodka i ta data jest miarodajna bo do tego okresu wszystkie ciąże  rozwijają się podobnie. Po 10 tc każde dziecko rośnie swoim tempem i daty między terminem z usg a  om są często rozbieżne nawet o 2 tyg.  Jeśli kobieta ma nieregularne cykle i nie pamięta daty ostatniego okresu zawsze termin porodu określa się na podstawie pierwszego usg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Najważniejsze jest by zawsze podczas każdego badania pochwy i porođu uczestniczył partner bo często dochodzi do groźnych zakażeń pochwy brodawczakiem ludzkim który przekaże partnerowi! Również podczas porođu powinien być tatuś dziecka wtedy liczą się z rodzacą bo mamy świadka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×