Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gość

Równy podział obowiązków domu?? CO???

Polecane posty

Gość Kiss

Napisałam ciołkowi dokładnie co jeść, a ciołek jeszcze dwie strony płakał, że nikt mu tego napisać nie chce :classic_angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bezybez
21 godzin temu, Gość Gość napisał:

Jak zapatrujecie się na równy podział obowiązków między kobietą a mężczyzną w domu? Uważam, że to skandal.. To kobieta ma się domem zajmować. Dla mnie (lat 40) to jest oczywiste, jak można w ogóle oczekiwać od mężczyzny sprzątania czy zajmowania się dziećmi?! Ja mogę ewentualnie wyprowadzić psa i opróżnić popielniczkę. Młodsze dziewczyny uważają, że podział obowiązków po równo powinien istnieć! Zrozumcie, że z takim bezczelnym podejściem nikogo nie znajdziecie. Nierealne standardy, chore wymysły, a dojrzali wspaniali mężczyźni muszą potem tego wszystkiego wysłuchiwać!

Moim zdaniem tradycyjny podział obowiązków na dłuższą metę się nie sprawdza, nie w tym świecie, w którym żyjemy chyba, że ktoś w dalszym ciągu żyje z gospodarstwa i pracy własnych rąk jak to dawniej bywało. Współcześnie może to mieć sens tylko wtedy, jeśli jedno z małżonków pracuje a drugie jest w domu, ale również nie sprawdzi się jeżeli są w domu małe dzieci, zwłaszcza takie w wieku okołożłobkowym. Jeśli oboje pracują sprawa jest jasna, podział obowiązków tylko i wyłącznie, bo jednej osobie będzie zbyt ciężko z całością, nawet jeśli nie fizycznie to psychicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Gość Kiss napisał:

To nie było przysrywanie bez powodu 😛

no taaa, widać tu troskę o drugiego człowieka z dużą dozą serdeczności i empatii.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiss
15 minut temu, frog_in_the_fog napisał:

no taaa, widać tu troskę o drugiego człowieka z dużą dozą serdeczności i empatii.

 

Ale ja nie jestem miła i serdeczna. Jestem tylko sprawiedliwa, nie przypieprzam się bez powodu ani nie naigrywam się z osób z realnymi problemami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Gość Kiss napisał:

Ale ja nie jestem miła i serdeczna. Jestem tylko sprawiedliwa, nie przypieprzam się bez powodu ani nie naigrywam się z osób z realnymi problemami.

yhyyyy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Srarikkkk

Moniczka jest ideololololooooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vvv
23 godziny temu, Gość Gość napisał:

Nie mam z tym problemu.  Ciekawe ilu mężczyzn by podpisało. 

Ja bym podpisał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
22 godziny temu, frog_in_the_fog napisał:

no fajnie fajnie, ale znam 2 przypadki kobiet, które w ciągu ostatniego roku będąc jeszcze przed 40stką zostały wdowami po równolatkach (wypadek / nagła choroba).
gdyby nie miały pracy i doświadczenia zawodowego to pozostałoby im chyba tylko wsadzić zęby w ścianę , a dzieciom kazać żebrać.

Widziałam kiedyś argument o inwetowaniu w nieruchomości i dobrej polisie ubezpieczeniowej. Tylko prawda jest taka, że większość osób jednak nie ma kilku nieruchomości z których dochód pozwoli im się utrzymywać razem z dziećmi przez następne kilka(naście) lat. Co to ubezpieczeń...to wszyscy wiemy jak jest 😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 9.10.2019 o 17:34, Gość gość napisał:

Widziałam kiedyś argument o inwetowaniu w nieruchomości i dobrej polisie ubezpieczeniowej. Tylko prawda jest taka, że większość osób jednak nie ma kilku nieruchomości z których dochód pozwoli im się utrzymywać razem z dziećmi przez następne kilka(naście) lat. Co to ubezpieczeń...to wszyscy wiemy jak jest 😛

trzeba mieć jeszcze prawo do świadczeń z opieki zdrowotnej, wizję jakiejś emerytury etc. 
sama kasa nie wystarcza, dzieci też kiedyś dorosną i będą miały swoje życie, więc uczepianie się chłopa i dzieci jako jedynego sensu życia zawsze w perspektywie czasu wypada słabo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×