Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

adazina

Kobiety dojrzałe, nasz klub.

Polecane posty

Aaa... obejrzałam pierwszy odcinek NA SPACERNIAKU. Dobre kino. Cyferko fajwo, że mi ten serial pokazałaś. Teraz słucham sobie radiowej powieści W JEZIORANACH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie  !!

Zimno, ciemno, mało przyjemnie. Dobrze, że choć nie pada. Mocna kawa przyda się. Mnie najbardziej smakuje z dodatkiem dużej ilości mleka. A Wy, gdy wstaniecie, bierzcie taką jaką lubicie.

☕ ☕ ☕ ☕

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Jestem już w drodze... puf, puf, puf... mój nowoczesny 🚆 mknie. Coraz więcej ludzi nim jeździ. W godzinach szczytu Łódź stoi w jednym ogromnym korku. Kto może rezygnuje z podróży autem i na tę szybką kolejkę przesiada się. No i pomimo tego, że kolejarze dają podwójny skład (dwa pociągi ze sobą połączone) to jest wielki tłok. Opracowałam metodę znajdowania wolnego miejsca siedzącego. Zawsze idę na początek peronu i tam wchodzę do pociągu. Dziś też udało mi się usiąść. Dojeżdżamy do stacji, na której wsiada morze ludzi. Wsiadają na tzw. dopych. Teraz nawet o stojące miejsce trudno. Ludzie jak sardynki.🙄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Adziu

dziękuję za kawę. Potrzebuję jej. Wypij czarnulkę.

Jesteś w drodze. Ja niebawem też wyjdę  z karteczką po recepty. U  mnie tylko 4 st. ale jest pogodnie. Deszcz nie padał.

Adziu zegarek o którym pisałam to najzwyklejszy prosty budzik który niczego automatycznego nie ma.  Nie daje wiary temu

co się stało.Dobrego dnia Adziu.

Imuś

Też tak myślę, że ktoś dał mi znać. U mnie zimno. Wiatr i 4 st. Dalej kaszlesz i smarczesz? oj Imuś wcale się

nie leczysz.

Cyferko

Siadaj pij kawę i opowiadaj. Jak Ci minął weekend?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry :classic_rolleyes:

Dziękuję za kawkę Adzi.

Czytam Was...Globusiku :classic_blink: wierzę Ci,takie rzeczy się zdarzają.

Doświadczyłam takich zjawisk.Przyjmijmy to za dobry znak 😉

Ale ciary pewnie miałaś :classic_sad:

Też się cieszę z czasu zimowego 😄 Fajnie się dzisiaj wstawało.

Prace na cmentarzu zakończyłam w sobotę.

Aduś u nas ludzie stawiają wcześniej kwiaty...każdy wedle uznania.

Ja też stawiam wcześniej,potem są tłumy,zakazy parkowania...tak jest bardzo wygodnie.Ten ostatni tydzień była cudna pogoda,kwiaty miały szansę stroić groby.

Na  Święto Zmarłych zapowiadane są duże przymrozki.

Imuś powinnaś przyjąć antybiotyk.Życzę zdrowia.

Pa koleżanki.Mam koniec miesiąca.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

:classic_blink::classic_biggrin:

Dzisiaj mam dodatkową fuchę...

Telefon stacjonarny wyłapuje wszystkie połączenia do sąsiadów:classic_wacko:

Rejestruję do stomatologa i laryngologa 😄 😄 

Zgłosiłam już usterkę do centrali,która mieści się w W-wie...

miałam zaszczyt rozmawiać ze "sztuczną inteligencją"i nie wiem czy coś załatwiłam...

Już od tygodnia mamy kłopot ze stacjonarnym...Zabawnie jest...

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie !!

Kawa na stół.

☕ ☕ ☕ ☕

Gorącą kawusia. Bo u nas zimnica okrutna. Wczoraj żałowałam, że nie wzięłam czapki i rękawiczek. Dziś już są naszykowane.

Wnuśkia już prawie zdrowa. Jednak do końca tygodnia do przedszkola nie wróci. Postanowiłyśmy z córką, że dziś w południe zabiorę wnusię do nas. Radość panieneczki przeogromna. 😄 Jak dobrze, że ona lubi do nas przyjeżdżać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cyferko,

szaleństwo z tym telefonem. 😛 W moim rodzinnym domu nr stacjonarnego telefonu różnił się tylko jedną cyfrą od numeru postoju taksówek. Czasem w nocy budził nas dzwonek. 😠 Szczególne upierdliwi byli ludzie po spożyciu procentów. Nijak nie dali sobie wytłumaczyć, że to pomyłka i upierdliwie dzwonili raz za razem.😩

x

Globusiczku,

wczoraj karteczkę, to dziś pewnie po recepty wyruszysz?

x

Imuś,

jedziesz do Krakowa. Ależ Ci zazdroszczę. To jest jedno z moich ukochanych miast. Jednak życie tak się układa, że już kilka lat nie byłam. Pozdrów ode mnie Planty i Starówkę...!!💓

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja, tradycyjnie, z pociągu Wam macham.🙋‍♀️ Dzisiaj też udało mi się usiąść. Na każdej stacji tłum dobija. Z wnuśką będę jechała takim o 10:58. Wtedy będzie już dawno po porannym szczycie komunikacyjnym, a więc raczej nie powinno być tłoku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O mateńko, stoimy w szczerym polu...!! Słyszę jak przez krótkofalówkę kolejarze podają sobie komunikat o zamknięciu jakiegoś toru. Mieć nadzieję, że nie naszego...!!🥺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Adziu

za gorącą kawę dziękuję. U mnie podobnie zimno tylko dwa stopnie  a ranek pogodny. Widzę jak mknie pociąg,

siedzisz przy oknie  i planujesz powrót do domu z wnusią. W domu znowu będzie wesoło  😃 i nie będziesz musiała

wstawać ciut świt.

Imus

OK choroba poszła na kresy i niech nie wraca. Co ja słyszę ? dalej masz remont w domu?  dobrze,  że robicie

wypad  do Krakowa. Relaks i odpoczynek jest konieczny. Kiedy wypadacie😃 musze wiedzieć żeby zaciskać kciuki!!!

Cyferko

Oj tak ciary miałam i jeszcze rozmyślam jak to mogło się stać.Podobnie jak Ty na cmentarzu wszystko zrobione do

końca. Uniknęliśmy  ciasnoty i gonitwy. W czwartek pojadą dzieci aby sprawdzić  co i jak a ja spokojnie pojadę 1-go.

Oby wytrzymała pogoda.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,witajcie :classic_rolleyes:

Aduś dzięki za kawkę,mam nadzieję,że szczęśliwie dotarłaś.

Globusiku,a u mnie wczoraj wieczorem padał marznący deszcz...

krótko,ale to zwiastun przymrozków.

Mam dużo pracy dzisiaj.Pozdrawiam Was.Pa.

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, dotarłam spokojnie. Wprawdzie z lekkim opóźnieniem, ale to nic nie szkodzi. My rankiem dajemy sobie z córką taki zapas czasowy na wypicie kawy i pogaduszki. Dziś ten margines przydał się. Nie było wspólnej kawy, ale córcia spokojnie  zdążyła do pracy.

Kobitki,

szkoda wielka, że w moim mieście nie ma zwyczaju wcześniejszego przystrajania grobów. To przecież bardzo wygodne! Na naszych dwóch głównych nekropoliach kwiaty i znicze przynoszone są rankiem 1 listopada. Wcześniej nie, bo strasznie kradną. Groby moich rodziców, dziadków, cioci i siostrzenicy są na maleńkim, zamykanym na klucz, cmentarzyku. Tu złodziejstwa nie ma, mogę więc dekorację robić w przeddzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stawiam bardzo poranną kawę😃 zapraszam wszystkie koleżanki.

Cyferko

koniec miesiąca więc pracy masz dużo.  Ja też mam dzisiaj zaplanowane  takie syzyfowe prace ale

muszę je ogarnąć. Zbieram się więc w garść i do pracy.

Imuś, Adziu

patrzę przez dziurkę od klucza i czekam na Was razem z kawą. Imuś  doczytałam się ,że wypad macie w piątek.

Będę trzymać kciuki.

Adziu

jeśli cmentarz jest zamykany tym bardziej można świątecznie przystroić groby.

x

Babki pozdrawiam Was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Globusiku.

Piję z Tobą kawkę,dzięki.

Wczoraj wieczorem zaczęło mrozić,teraz 0*

Jestem rozregulowana przez zmianę czasu :classic_blink:

W pracy wczoraj troszkę ogarnęłam,dzisiaj drukuję.

W mieście zaczyna się ruch,a w sklepach tłoczno.

Imuś nic się nie zmieniło co do wyjazdu?

Majster dotrzyma terminu wykończenia schodów?

Jak tam nasz DP? pewnie jeszcze smacznie śpi.

Dobrego dnia,trzymajcie się cieplutko :classic_rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie  !!

Łapię kawkę przez Globusiczka zrobioną.

Kochana,

no niby tak i mogłabym wcześniej groby przystroić. Nam nic nigdy na tym małym cmentarzyku nie ukradli. Ale skoro nikt tak nie robi, to nie będę lokalnych zachowań zmieniała. Jakoś nie lubię przed szereg wychodzić. Jutro z synową i synem jedziemy i pięknie groby udekorujemy.

x

Cyferko,

mówisz nam, że u Ciebie lekki minus. U nas teraz aż -3 i zero chmur. A słońce ogromne. Świeci nam pięknie.

DP już nie śpi. Ona baaardzo ranny ptaszek. 🧚‍♀️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W piątek też będę kciuki trzymała. Faktycznie, korki na bank będą. Chociaż,  w tym roku może nieco mniejsze, bo święto tuż przy weekendzie i ruch pewnie się na te trzy dni rozłoży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej Aduś.

Ktoś musi wyjść przed szereg,świat się zmienia! 

Kto wie?Ludzie będą Ci wdzięczni :classic_rolleyes: Co za różnica kiedy?

I kogo to obchodzi?...dla mnie znicz i modlitwa jest najważniejsza.

U mnie ponuro,dmuchnij kilka promyków :classic_love:

Imuś w takim razie daleka droga przed Wami i pora na podróż nie za bardzo.

Na Wawel się wybierzesz? 😉

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cyferko,

masz rację, pamięć, modlitwa, dobra myśl są najważniejsze. Muszę sprawę przemyśleć. W tym roku już wszystko ustalone. Jutro że starszymi dziećmi jedziemy. Ale kto wie, może w przyszłym roku wcześniej  to zrobimy. Może...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Imuś,

coś w tym jest, tajemniczy ogród. A zamykany, bo to jest cmentarzyk innego, niż katolickie, wyznania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Zapraszam na kawę.

-5 u mnie, świeci słońce...przesyłam Wam promyki.

Jestem po zakupach,wolałam uniknąć tłumów.

Dobrego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Cyferko za kawę.

Postąpiłaś słusznie. Zakupy zrobione. Ja niestety wczoraj   nie  wszystko kupiłam. Postoję dzisiaj w kolejce.

U mnie również świeci słońce ale za oknem - 3 st.

Imuś

Trzymam kciuki życzę dobrej podróży , miłych wrażeń i do zobaczenia po powrocie.

x

Adziu

U mnie cmentarz jest również zamykany.  Mimo tego , że jest ogromny to wszystkie bramy są pozamykane. W lato

można być do godz. 21 a w zimie  chyba tylko do 19tej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hejka.

Imuś ja też nie zmieniłam opon na zimówki.

Te przymrozki to incydent :classic_rolleyes: nie obawiaj się.

Szerokiej drogi i bezpieczeństwa!

Globusiku pogodowo mamy podobnie.Jak nie wieje to jest ok.

Ja zaplanowałam na jutro zupę gulaszową,gotować zacznę dzisiaj.

Synowa jedzie do rodziców,syn zostaje... mają 2 koty :classic_smile:

Melek poradziłby sobie,ale Mały :classic_blink: ciągle głodny,nic nie można  na zapas zostawić w misce...wszystko wyjada....a potem przykre niespodzianki.

Pa.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie !!

Spotkanie w naszym klubie, to jest to, na co się czeka. 💚

Cyferko,

dziś pierwsza byłaś. Twoja kawcia mniamuśna.

x

Imuś,

koniecznie butki autkowe wymień. Letniaki są przecież niebezpieczne.

x

Globusiczku,

tak, zamykanie cmentarza to dobra sprawa. Ale ten nasz zamknięty jest przez całą dobę. Rodziny pochowanych tam osób mają własne klucze. Nikt niepowołany nie wejdzie. No chyba, że przez wysoki mur by przesloczył. Ale to się nie zdarza.

Wiecie, ja też prawie wszystkie zakupy już zrobiłam. Jeszcze tylko parę zapomnianych drobiazgów. Ale to nie problem, bo obok naszego bloku jest kilka małych sklepików. Wyskoczę i braki uzupełnię.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cyferko,

myślisz Kochana, że jeszcze nie będzie zimy? I obyś rację miała...!! Już się jej boję...!! I oczywiście tęskno mi za najem...!!

🌞🌈🧚🧚‍♂️🧚🌈🌞

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×