Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Jaa

Janusz Korwin-Mikke: Przeciętny wyborca PiS nie jest człowiekiem inteligentnym

Polecane posty

Gość Gosc

Ludzie są głupi, o czym świadczą wybory. Myślą, że państwo im coś daje i głosują na PIS. Tęsknią za komuną, wiec głodują na lewice. Zostali okradzeni i zagłosowali na PO. A jeszcze bardziej rozwala mnie wybór Neumanna i Kuchcinskiego. W dodatku jak jest na liście jakiś celebryta to tłuszcza głosuje na niego bez namysłu, bo znany. Korein choć wyraża się dosadnie, ma racje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
9 godzin temu, Gość Pis napisał:

Mi nikt nie zabrał 800 zł 😅😅 u mnie finansowo wszystko dobrze jeszcze lepiej bym powiedziała odkąd jest 500 plus wiec nie narzekam 

Zabiera. Zabiera w podatkach twoim rodzicom, z emerytury babci, z vatu na coraz droższą żywność. Jesli jestes nierobem, to rzeczywiście bierzesz, jesli pracujesz, to zabieraja z zusu i podatku dochodowego.
Analfabetka ekonomiczna....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
8 godzin temu, Gość Gość napisał:

Mam znajomego co popiera konfederację i tak samo mówi jak ty, ale 2000zł na 4 dzieci to bierze i nie zrezygnuje, chociaż wrzeszczy że nie powinni dawać.

Bo facet pracuje i go OKRADAJA  z kasy, żeby było na 500+. Byłby głupi, gdyby sobie nie odbierał własnych pieniędzy. Czego nie rozumiesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
9 godzin temu, Gość Gość napisał:

Jakie zabierają 800zł?  Policz sobie ile zabierają: składki rentowne, składki emerytalne, PIT, koszty pracownicze, do tego 23% VAT, to się zbierze łącznie ok.3000zł.

Racja, ale ja mówię o średnich kosztach 500+, mniej więcej proporcjonalnie do reszty wydatków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
1 godzinę temu, Gość gosc napisał:

Bo facet pracuje i go OKRADAJA  z kasy, żeby było na 500+. Byłby głupi, gdyby sobie nie odbierał własnych pieniędzy. Czego nie rozumiesz?

Tak głupi gdyby sobie nie odbierał własnych pieniędzy, to niech nie gada że należy zlikwidować 500+, bo takich ludzi to ja znam dużo. Są przeciwni a biorą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
11 godzin temu, Gość Gość napisał:

Najbardziej dziwi mnie to, że Neumann wyzywał Tczewian i mówił, że rzyga tym Tczewem, a i tak Tczewianie wspaniałomyślnie go wybrali.

Bo to ciemnogród. Obraża ich a oni go kochają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Udem

to jest chore co niektórzy mówią o tym 500 plus, nosz ... przecież taki social funkcjonuje na zachodzie od lat i nikt nie jest tam zazdrosny tak jak Polaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oddam

Ale dlaczego korwin-mikke nie powie tego, że dzięki programowi 500 plus ubóstwo w Polsce zmalało o 98%?! To są dane GUS i ekonomistów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
16 minut temu, Gość Gość napisał:

Tak głupi gdyby sobie nie odbierał własnych pieniędzy, to niech nie gada że należy zlikwidować 500+, bo takich ludzi to ja znam dużo. Są przeciwni a biorą.

Jestes głupawa, czy nie doczytałaś całości?
Ja tez jestem przeciwna 500+ ale system jest silniejszy ode mnie. Skoro system zdecydował, że moje zarobione pieniądze maja być częściowo co miesiąc przeznaczane na nierobów, to jakie mam wyjście?. Gdy urodzę, sama będę pobierać (a raczej zabierać z powrotem 500), bo to są moje własne pieniądze. Capisci? Czy jeszcze nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
8 minut temu, Gość Oddam napisał:

Ale dlaczego korwin-mikke nie powie tego, że dzięki programowi 500 plus ubóstwo w Polsce zmalało o 98%?! To są dane GUS i ekonomistów

Chyba w twojej własnej chacie. Podaj dane do tych danych, bo ja znam zupełnie inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
35 minut temu, Gość gosc napisał:

Jestes głupawa, czy nie doczytałaś całości?
Ja tez jestem przeciwna 500+ ale system jest silniejszy ode mnie. Skoro system zdecydował, że moje zarobione pieniądze maja być częściowo co miesiąc przeznaczane na nierobów, to jakie mam wyjście?. Gdy urodzę, sama będę pobierać (a raczej zabierać z powrotem 500), bo to są moje własne pieniądze. Capisci? Czy jeszcze nie?

Sama jesteś głupawa. Jak jesteś przeciwna, to nie bierz, a jak bierzesz, to nie bądź przeciwna. System jest taki że nikt nikomu siłą do gardła tych pieniędzy nie wciska, taki silny to on nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
42 minuty temu, Gość gosc napisał:

Skoro system zdecydował, że moje zarobione pieniądze maja być częściowo co miesiąc przeznaczane na nierobów

MOPS nie tylko 500+ rozdaje nierobom. Idź i zorientuj się komu jeszcze dodatkowo rozdają twoje pieniądze. Komu płacą rachunki w całości, komu przyznają zasiłki itd. 500+ w większości otrzymują ludzie co sami na nie zapracowali, a innych pieniędzy częściowo nie odzyskają nigdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
11 minut temu, Gość Gość napisał:

Sama jesteś głupawa. Jak jesteś przeciwna, to nie bierz, a jak bierzesz, to nie bądź przeciwna. System jest taki że nikt nikomu siłą do gardła tych pieniędzy nie wciska, taki silny to on nie jest.

Ale nie rozumiesz, że ja sobie nie życzę utrzymywać nieudaczników za moje pieniądze? Masz ewidentnie problem z myśleniem przyczynowo-skutkowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
8 minut temu, Gość Gość napisał:

MOPS nie tylko 500+ rozdaje nierobom. Idź i zorientuj się komu jeszcze dodatkowo rozdają twoje pieniądze. Komu płacą rachunki w całości, komu przyznają zasiłki itd. 500+ w większości otrzymują ludzie co sami na nie zapracowali, a innych pieniędzy częściowo nie odzyskają nigdy.

To zależy od dzielnicy i miejscowości. Ja mieszkam na osiedlu starych kamienic, gdzie większość to dzieciate rodziny, które nie skaziły rączek pracą. Piwo na stole musi byc tak jak 500+ co miesiąc.

Nie mam nic przeciwko temu, że socjal pobierają chorzy/niezdolni do pracy lub ci, co cos tam sobie wypracowali. Problem w tym, że pracujący widzą ile co miesiąc w składkach zabiera im rząd i w większości tego nie pochwalają, w przeciwieństwie do nierobów. Taki zawsze będzie popierał socjal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Zamiast comiesięcznego ściągania wysokiego haraczu i rozdawnictwa, rząd mógłby skupić się na nie wtrącaniu się w ludzkie sprawy czy w sprawy prywatnych firm. Rząd jest od tego by regulować, to co jest patologią a nie wścibiać nos w nie swoje sprawy.
Gdyby 500+ zniknęło,nagle okazałoby się, że pracującym żyje się na identycznym poziomie, bo:

-inflacja wyhamuje

- więcej pieniędzy zostanie im w kieszeni, bo nie trzeba będzie zdzierać na 500+.

Prawda jest taka, że pracująca osoba przetrwa bez problemu a nierób popłynie, czego wszystkim nierobom życzę.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
58 minut temu, Gość Oddam napisał:

Ale dlaczego korwin-mikke nie powie tego, że dzięki programowi 500 plus ubóstwo w Polsce zmalało o 98%?! To są dane GUS i ekonomistów

Wystarczy, żeby ta "uboga" patola poszła do pracy. 500+ spowodowało również, że kobiety mające 3 i więcej dzieci pracujące za ok najniższą krajową i trochę więcej pozwalniały się z pracy, bo ona ma 500+ i pracować nie musi, bo się jej wyrównało. Jeszcze jak jej mąż, zarabiał tak sobie, to się na rodzinne i inne zasiłki podłapały i mają więcej kasy nie pracując, niż pracując. A teraz mamy ok 1,2 miliona Ukraińców, bo podobno w Polsce nie ma kto pracować.

11 minut temu, Gość Gość napisał:

MOPS nie tylko 500+ rozdaje nierobom. Idź i zorientuj się komu jeszcze dodatkowo rozdają twoje pieniądze. Komu płacą rachunki w całości, komu przyznają zasiłki itd. 500+ w większości otrzymują ludzie co sami na nie zapracowali, a innych pieniędzy częściowo nie odzyskają nigdy.

Dokładnie. 500+ jest źle przeprowadzone. W pierwszej wersji miało być wliczane do dochodu, więc liczone by było do zasiłków. A jeśli byłoby jako dochód, to patola nie dostałaby kilku innych zasiłków. Nie byłoby też pretekstu do zwalniania się z pracy, bądź pójścia do pracy, bo zasiłki stracę.

10 minut temu, Gość gosc napisał:

Ale nie rozumiesz, że ja sobie nie życzę utrzymywać nieudaczników za moje pieniądze? Masz ewidentnie problem z myśleniem przyczynowo-skutkowym.

Właśnie. Albo 500+ liczone do dochodu, albo dla rodzin, gdzie chociaż jedna osoba pracuje. Wiadomo, że trzeba byłoby to trochę uelastycznić, ale prawda jest taka, że jak takiej patoli do roboty nie chce iść, to nie pójdzie i w 4 literach będzie miał to 500+.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ags
1 godzinę temu, Gość Oddam napisał:

Ale dlaczego korwin-mikke nie powie tego, że dzięki programowi 500 plus ubóstwo w Polsce zmalało o 98%?! To są dane GUS i ekonomistów

To przeczytaj sobie nowe dane. Ubostwo w Polsce rosnie. 500+ napedzilo ceny a jest spora czesc spoleczenstwa ktora tych pieniedzy nie doataje. Oni sa wpedzani w nedze. Rozumiem jednak, ze wiekszosc ludzi nie widzi dalej niz koniec wlasnego nosa. 

Korwin to wariat. Jednak inteligentny. Nigdy na niego nie zaglosuje, jednak w niektorych sprawach ma racje. W tym co powiedzial o wyborcach PiSu tez ja mial. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
24 minuty temu, Gość gosc napisał:

To zależy od dzielnicy i miejscowości. Ja mieszkam na osiedlu starych kamienic, gdzie większość to dzieciate rodziny, które nie skaziły rączek pracą. Piwo na stole musi byc tak jak 500+ co miesiąc.

Nie mam nic przeciwko temu, że socjal pobierają chorzy/niezdolni do pracy lub ci, co cos tam sobie wypracowali. Problem w tym, że pracujący widzą ile co miesiąc w składkach zabiera im rząd i w większości tego nie pochwalają, w przeciwieństwie do nierobów. Taki zawsze będzie popierał socjal.

Dokładnie tak jest. Za zasiłki chleją, a za 500+ mają zagrychę. Co z tego, że 500+ jest da dzieci i one nie głodują, skoro, za mopsowe pieniądze pochodzące również z naszych podatków oni chleją? Był czas, kiedy miałam małe dzieci i nie pracowałam. Miałam dodatek do mieszkania, tonę węgla raz na rok i dwa razy na rok mały zasiłek na ciuchy dla dzieci. Dzieci poszły do przedszkola, ja do pracy i po opłatach zostało mi z wypłaty 100zł przy najniższej krajowej 1200zł chyba wtedy było. Odpadł mi dodatek do mieszkania, kupić bilet na autobus, opłacić przedszkole (wtedy nie było darmowego) Socjal będą popierały właśnie nieroby, w tym schorowani alkoholicy, albo osoby mające na umowie najniższą krajową, a reszta do ręki. Wtedy się też można na kilka zasiłków załapać. Tu wypłata rzędu 5 tys do rąsi plus rodzinne, 500+ i inne i ma się 7 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamila

Wpiszcie sobie w Googlach ,że nastąpił historyczny spadek ubóstwa w Polsce ,wyraźnie pisze że ubóstwo w Polsce przestaje istnieć. Więc nie zapomnijcie faktów że tak nie jest.Nawet w TVN24 podczas wywiadów z różnymi politykami prowadzące mówią że program 500 plus zlikwidował biedę i co opozycja na to?Otóż to, że opozycja nagle zaczęła chwalić ten program.To logiczne że jeżeli w rodzinie jest 4 czy 5 dzieci to taka kobieta nie pójdzie do pracy ,bo kto się zajmie dziećmi? Zawsze tak było,że w rodzinach wielodzietnych kobiety nie pracowały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamila
9 minut temu, Gość Ags napisał:

To przeczytaj sobie nowe dane. Ubostwo w Polsce rosnie. 500+ napedzilo ceny a jest spora czesc spoleczenstwa ktora tych pieniedzy nie doataje. Oni sa wpedzani w nedze. Rozumiem jednak, ze wiekszosc ludzi nie widzi dalej niz koniec wlasnego nosa. 

Korwin to wariat. Jednak inteligentny. Nigdy na niego nie zaglosuje, jednak w niektorych sprawach ma racje. W tym co powiedzial o wyborcach PiSu tez ja mial. 

Właśnie czytałam najnowsze dane że ubóstwo w Polsce znika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
Przed chwilą, Gość Kamila napisał:

Właśnie czytałam najnowsze dane że ubóstwo w Polsce znika.

Podaj linka do tych rzetelnych danych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
Przed chwilą, Gość gosc napisał:

Podaj linka do tych rzetelnych danych.

Nie poda, bo plecie bzdury 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

A moim zdaniem 500 plus powinno być wypłacane do 25 roku życia -jeśli ta osoba studiuje dziennie. Być może przed następnymi wyborami za 4 lata Pis coś takiego zaproponuje.

Koalicja obywatelska miałaby szansę wygrać gdyby zaproponowali 600 plus na dziecko, nawet gdyby mieli zlikwidować swoje diety i odebrać sobie trochę z pensji to myślę że mieliby szansę wtedy wygrać.A oni nie przedstawili żadnego programu,tylko zabierali a nic nie dawali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
2 minuty temu, Gość gosc napisał:

Nie poda, bo plecie bzdury 😄

Wpisz sobie w Googlach!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
15 minut temu, Gość Ags napisał:

To przeczytaj sobie nowe dane. Ubostwo w Polsce rosnie. 500+ napedzilo ceny a jest spora czesc spoleczenstwa ktora tych pieniedzy nie doataje. Oni sa wpedzani w nedze. Rozumiem jednak, ze wiekszosc ludzi nie widzi dalej niz koniec wlasnego nosa. 

Korwin to wariat. Jednak inteligentny. Nigdy na niego nie zaglosuje, jednak w niektorych sprawach ma racje. W tym co powiedzial o wyborcach PiSu tez ja mial. 

500+ jest tylko dla rodzin z dziećmi do 18go rż. Po urodzinach, już się 500+ nie dostaje pomimo, że to dziecko trzeba jeszcze jakiś czas utrzymać, bo się uczy. Cała reszta biedniejszych ludzi ma coraz mniej pieniędzy, bo musi coraz więcej wydawać. Na emeryturki dla niesplamionych całe życie pracą królic, jest kasa na emerytury, ale dla kobiety, która urodziła tyle samo dzieci i ma przepracowane 40 lat, nie ma nic, tylko jej wypracowana emerytura. Kolejne roczniki mogą tej emerytury mieć coraz mniej, bo zasady naliczania mogą się zaostrzać, właśnie po to, żeby pulę emerytalną podzielić pomiędzy pracujących, a królice. A w czym ona jest lepsza od matki 3 dzieci? Ta 3 dzieci się jakoś tak się pojawia i sama sobą zajmuje i wychowuje, a dopiero czwarte się rodzi i wymaga opieki czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
4 minuty temu, Gość gosc napisał:

Wpisz sobie w Googlach!

Podaj źródło, nie obchodzą mnie linki do tv24 czy gościa niedzielnego. Co za gamoń..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
7 minut temu, Gość gość napisał:

500+ jest tylko dla rodzin z dziećmi do 18go rż. Po urodzinach, już się 500+ nie dostaje pomimo, że to dziecko trzeba jeszcze jakiś czas utrzymać, bo się uczy. Cała reszta biedniejszych ludzi ma coraz mniej pieniędzy, bo musi coraz więcej wydawać. Na emeryturki dla niesplamionych całe życie pracą królic, jest kasa na emerytury, ale dla kobiety, która urodziła tyle samo dzieci i ma przepracowane 40 lat, nie ma nic, tylko jej wypracowana emerytura. Kolejne roczniki mogą tej emerytury mieć coraz mniej, bo zasady naliczania mogą się zaostrzać, właśnie po to, żeby pulę emerytalną podzielić pomiędzy pracujących, a królice. A w czym ona jest lepsza od matki 3 dzieci? Ta 3 dzieci się jakoś tak się pojawia i sama sobą zajmuje i wychowuje, a dopiero czwarte się rodzi i wymaga opieki czy jak?

Wszyscy zapominają, że jest mnóstwo samotnych ludzi, lub rodziców dzieci 18+ dla których inflacja jest zabójcza, bezdzietnych małżeństw , które np nie maja dzieci, bo nie mogą a warunki nawet nie pozwalają na adopcję.

Jakis czas temu wpadł mi w ręce raport pisu, gdzie chwalili sie tym, ze przez 500+ zmalała ilośc dzieci w sierocińcach i jest to sukces. Zapomnieli o tym, że gdy weszlo 500+ patola masowo zaczęła wyciągać z powrotem łapy po dzieci, które wcześniej albo oddali albo im odebrano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
12 minut temu, Gość gosc napisał:

Wpisz sobie w Googlach!

Nie obchodzi mnie google tylko link do gusu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
18 minut temu, Gość Kamila napisał:

Wpiszcie sobie w Googlach ,że nastąpił historyczny spadek ubóstwa w Polsce ,wyraźnie pisze że ubóstwo w Polsce przestaje istnieć. Więc nie zapomnijcie faktów że tak nie jest.Nawet w TVN24 podczas wywiadów z różnymi politykami prowadzące mówią że program 500 plus zlikwidował biedę i co opozycja na to?Otóż to, że opozycja nagle zaczęła chwalić ten program.To logiczne że jeżeli w rodzinie jest 4 czy 5 dzieci to taka kobieta nie pójdzie do pracy ,bo kto się zajmie dziećmi? Zawsze tak było,że w rodzinach wielodzietnych kobiety nie pracowały.

No popatrz, bo moja matka ma przepracowane 40 lat, a urodziła i wychowała 5 dzieci. Moja teściowa ma 20 lat przepracowane i też 5 dzieci. Prawda jest taka, że guzik wiesz. Biedy nie ma w rodzinach, gdzie są dzieci. W momencie skończenia przez dzieci 18 lat, bieda powraca. Tak nawiasem, kto tym biednym żyjącym w nędzy rodzinom, każe się tak rozmnażać? Prawda jest taka, z ezdecydowana większość rodzin wielodzietnych, to patologia. W tej chwili popiera się taką właśnie patologię, robi się z dzieci narzędzie do zarobku, zamiast ułatwiać pracującym kobietom decyzje o kolejnym dziecku. Niejedna pracująca chciałaby mieć więcej niż jedno-dwoje, ale jak, skoro pierwszeństwo do przedszkoli mają niepracujące wielodzietne? Jeszcze 10 lat temu to było nie do pomyślenia. Nie pracujesz, nie masz prawa do przedszkola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
17 godzin temu, Gość Gość napisał:

Dziwią mnie ludzie, którzy chcą aby przeciwnicy tej partii nie pobierali 500+. 

niech konsekwentnie świecą przykładem inaczej robią z siebie hipokrytów 😉 to tak jak homofob propagował tradycyjny model rodziny, ostro krytykował LGBT a w zaciszu gabinetu wdał się w romans z przedstawicielem tej samej płci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×