Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
plastka-77

In vitro z komórką dawczyni cz. 3

Polecane posty

9 minut temu, Alo77 napisał:

A ile bierzesz proga i co? 

Ciągle biorę tyle samo, dwa tygodnie temu wynik proga 14.65 , 3x4 dopochwowo 100mg, 3x3 pod język 50mg, dosutnie besins 200mg 3x1i dwa razy dziennie prolutex. Biorę tak ciągle od pierwszej pozytywnej bety. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Bounty90 napisał:

Ciągle biorę tyle samo, dwa tygodnie temu wynik proga 14.65 , 3x4 dopochwowo 100mg, 3x3 pod język 50mg, dosutnie besins 200mg 3x1i dwa razy dziennie prolutex. Biorę tak ciągle od pierwszej pozytywnej bety. 

Uuu to ja myślałam że bralam duzu, ale tak proga wzrasta i powoli będziesz odstawiać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, Alo77 napisał:

Uuu to ja myślałam że bralam duzu, ale tak proga wzrasta i powoli będziesz odstawiać. 

Super, dzięki za odpowiedź, tak właśnie myślałam że może uda się zacząć schodzić z tego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Mkk napisał:

Wiosenka gratuluje, jakos ostatnio duzo pozytywnych bet sie tu pojawia! Sywi trzymam mocno kciuki za twoja bete, my jakos tak zawsze kolo siebie. Ja 22 mam dopiero transfer zarodka. Na razie proboje przebolec te zastrzyki z progesteronu. Idzie mi to okropnie, jakos. 

No oby Nam się wreszcie poszczęściło😊 Jakiej klasy zarodeczek transferujesz?

Wiosenka powiedz mi czy dolegliwości brzuchowe wróciły? Ja miałam 2 dni spokój i dzisiaj znowu brzuch bolał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Sywi napisał:

No oby Nam się wreszcie poszczęściło😊 Jakiej klasy zarodeczek transferujesz?

Wiosenka powiedz mi czy dolegliwości brzuchowe wróciły? Ja miałam 2 dni spokój i dzisiaj znowu brzuch bolał

Sywi, nawet nie pytaj... nie wiem nic o tych zarodkach i nic mi nie chca powiedziec w klinice 😞 Mialam tylko dostep do szczegolowych info genetycznych dawczyni jajka i dawcy spermy. Wiem tylko tyle ze z tego polaczenia urodzilo sie dziecko tej parze ktora sie o nie pierwsza starala i ze Dawczyni jajka miala 28 lat. powiedziano mi ze zarodki sa klasy B... Nie wiem czy cos z tego wyjdzie ale z tych wszystkich zarodkow z ktorych moglismy wybrac ten wydalal sie jedyny sensowny, znaczy genetycznie dawcy ok. I tyle wiem 😞

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny! Dostałam maila z kliniki, że mąż ma dobre wyniki nasienia i dzięki temu otrzymaliśmy gwarancję tych 3 dobrej jakości zarodków ! ( może ta morfologia nie jest aż tak istotna ?) i, że mają dla Nas dawczynie! Wiem, że to dopiero początek drogi ale i tak jestem szczęśliwa, że już jakiś postęp jest 😁😁 

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Mkk napisał:

Sywi, nawet nie pytaj... nie wiem nic o tych zarodkach i nic mi nie chca powiedziec w klinice 😞 Mialam tylko dostep do szczegolowych info genetycznych dawczyni jajka i dawcy spermy. Wiem tylko tyle ze z tego polaczenia urodzilo sie dziecko tej parze ktora sie o nie pierwsza starala i ze Dawczyni jajka miala 28 lat. powiedziano mi ze zarodki sa klasy B... Nie wiem czy cos z tego wyjdzie ale z tych wszystkich zarodkow z ktorych moglismy wybrac ten wydalal sie jedyny sensowny, znaczy genetycznie dawcy ok. I tyle wiem 😞

O jeny a co to za klinika?

Wiosenka powtarzalaś betę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj miałam USG, dzidzia ma 4cm od głowy do pupy, widziałam rączki i nóżki ❤️❤️❤️ 10t5d 

  • Like 7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Bounty90 napisał:

U mnie dzisiaj wynik proga 32.05 - 10t4d. Wcześniej za każdym razem między 14-18. Czy to możliwe że zaczął się na tym etapie już sam trochę produkować?

Wyczytalam w mądrej książce 😄 że juz od 8 tygodnia zaczyna produkować łożysko a po 12 przejmuje całkowicie.

21 godzin temu, Sywi napisał:

Wiosenka no to już oficjalnie gratulacje!!!❤❤❤

Alo77 oby

Bardzo dziękuję, zresztą dziewczyny wszystkim Wam dziękuję, niestety forum mówi mi, że nie mogę już dzisiaj dawać Wam serduszek !!!!!

21 godzin temu, Kluska211 napisał:

Wiosenna gratulacje 😁 dla Ciebie i fasoleczki dużo zdrówka 😊 przypomnisz gdzie podchodzilas do in vitro ? 

Dziękuję -   a podchodziłam w Invicta Gdańsk i jestem bardzo zadowolona, nie dlatego, że beta jest ok, tylko od poczatku, naprawdę miałam poczucie ze wiedzą co robią. 

 

19 godzin temu, Mkk napisał:

Wiosenka gratuluje, jakos ostatnio duzo pozytywnych bet sie tu pojawia! Sywi trzymam mocno kciuki za twoja bete, my jakos tak zawsze kolo siebie. Ja 22 mam dopiero transfer zarodka. Na razie proboje przebolec te zastrzyki z progesteronu. Idzie mi to okropnie, jakos. 

Bierzesz prolutex? bo ja tak i rzeczywiscie są koszmarne, tzn jest coraz lepiej, już nawet nie bolą mnie te miejsca gdzie go wstrzykiwałam, a na poczatku bolały mnie do 20 h .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Sywi napisał:

O jeny a co to za klinika?

Wiosenka powtarzalaś betę?

My w Stanach tym razem podchodzimy. Juz nie bylo jak zorganizowac wyjazdow do Europy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Sywi napisał:

No oby Nam się wreszcie poszczęściło😊 Jakiej klasy zarodeczek transferujesz?

Wiosenka powiedz mi czy dolegliwości brzuchowe wróciły? Ja miałam 2 dni spokój i dzisiaj znowu brzuch bolał

Wiosenka powtarzalaś betę?

Brzuch już nie bolał mnie więcej, tylko wtedy na początku, ale raz na jakiś czas czuję ciagnięcie/ kłócie, tak jakby od macicy po skosie do pachwin, ale nie jest to bolesne. A 3 weryfikację mam dopiero w czwartek 🙂  i nigdzie mi się nie spieszy. W ogóle dla mnie ta beta to jakiś kosmos trochę, test ciążowy bardziej do mnie dociera 🙂  

4 godziny temu, Bounty90 napisał:

Ja dzisiaj miałam USG, dzidzia ma 4cm od głowy do pupy, widziałam rączki i nóżki ❤️❤️❤️ 10t5d 

SUPER !!!!!!! Gratulacje 🙂  ❤️❤️❤️ 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mkk rozumiem, i trzymam mocno kciuki za powodzenie😘

Wiosenka a jak piersi? Przepraszan że tak wypytuję, ale jestem ciekawa czy tak jak u mnie😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Sywi napisał:

Mkk rozumiem, i trzymam mocno kciuki za powodzenie😘

Wiosenka a jak piersi? Przepraszan że tak wypytuję, ale jestem ciekawa czy tak jak u mnie😉

Piersi dramat. Najchętniej bym je obcięła 😄 Zakładam super sztywny i dobrze dopasowany biustonosza, żeby żadnych drgnięc nie było 🙂  Rozumiem, ze Ciebie też bolą?

Nie skusisz się na betę trochę wcześniej, czy miałaś zastrzyk z hcg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do Dziewczyn które miały scratching - miałyście go w cyklu transferowym czy wcześniej? 
pozdrawiam 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Wiosenka napisał:

Piersi dramat. Najchętniej bym je obcięła 😄 Zakładam super sztywny i dobrze dopasowany biustonosza, żeby żadnych drgnięc nie było 🙂  Rozumiem, ze Ciebie też bolą?

Nie skusisz się na betę trochę wcześniej, czy miałaś zastrzyk z hcg?

Też mnie bolą, ale nie jakiś dramatycznie(ja pgolnie noszę biustonosz sportowy, więc raczej mają w miarę swobodnie tam)😉

Betę zrobię w piątek- jak już tyle wytrzymałam to dam radę jeszcze te 2 dni😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Marysia 88 napisał:

Mam pytanie do Dziewczyn które miały scratching - miałyście go w cyklu transferowym czy wcześniej? 
pozdrawiam 🙂

Marysiu ja miałam teraz scratching w 17 dc poprzedzajacym cykl transferowy😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Sywi napisał:

Marysiu ja miałam teraz scratching w 17 dc poprzedzajacym cykl transferowy😊

Czyli przed tym jak dołożyłas progesteron czy już po? 
a i czy wyszły Ci komórki nk za niskie w endometrium? Dlatego scratching? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Marysia 88 napisał:

Czyli przed tym jak dołożyłas progesteron czy już po? 
a i czy wyszły Ci komórki nk za niskie w endometrium? Dlatego scratching? 

Przed. Po sctatchingu miałam jeszcze miesiączkę i dopiero od 3dc zaczelam estrofem i później prog.

Nie miałam badanych komórek nk(poza tym testem era wcześniej)- lekarz po prostu zadecydował, że to ułatwi zagnieżdżenie się zarodka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej Kochane! Czy są tu dziewczyny ,które mają już dzidzię z kd i podchodziły bądź mają zamiar do kolejnego transferu? Z pierwszego udanego transferu mam córeczkę urodz. w czerwcu 2019. Z tamtej procedury zostały nam jeszcze 2 zarodki. Z racji wieku,42 lata nie chcę czekać i zostawiać je w klinice. Pytam ,bo nie wiem jakie badania powtórzyć. Wiadomo mutacje się nie zmienią i muszę wziąć acard, heparynę i kwas foliowy metylowany.Takze badania,które się powtarza przed każdym in vitro. Ale co np z drożnością i histeroskopią? Powtórka? Co z lekami i badaniami,które zlecał doc. Paśnik? Powtórzyć badania czy wziąć te same leki? Chodzi o encorton, wlewy z intralipidu, accofil i equoral? Pamiętam,że chyba Nadzieja76 podchodziła do kolejnego transferu z kd i jej się udało. Tylko nie wiem czy jeszcze tu zagląda? Pozdrawiam wszystkie starające się i betujące. Trzymam kciuki nieustająco! 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Sywi napisał:

Przed. Po sctatchingu miałam jeszcze miesiączkę i dopiero od 3dc zaczelam estrofem i później prog.

Nie miałam badanych komórek nk(poza tym testem era wcześniej)- lekarz po prostu zadecydował, że to ułatwi zagnieżdżenie się zarodka

Sywi a pamiętasz jakie te komórki nk Ci wyszły w tym teście era? Przepraszam ze Cię tak męczę 🤦‍♀️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Marysia 88 napisał:

Sywi a pamiętasz jakie te komórki nk Ci wyszły w tym teście era? Przepraszam ze Cię tak męczę 🤦‍♀️

Wiesz xo

 

Co dokładnie nie pamiętam niestety😞 wiem tylko ze miałam w granicy normy. Jak wrócę z pracy to poszukam tego wyniku😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Sywi napisał:

Wiesz xo

 

Co dokładnie nie pamiętam niestety😞 wiem tylko ze miałam w granicy normy. Jak wrócę z pracy to poszukam tego wyniku😊

Super, dzięki 😊😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Marysia 88 napisał:

Mam pytanie do Dziewczyn które miały scratching - miałyście go w cyklu transferowym czy wcześniej? 
pozdrawiam 🙂

Ja miałam w cyklu przed transferem, cały czas byłam na sztuczbym bo nie miesiączkuje, czyli normalnie brałam progesteron. Potem miesiączka i cykl już transferowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Moniii78 napisał:

Hej Kochane! Czy są tu dziewczyny ,które mają już dzidzię z kd i podchodziły bądź mają zamiar do kolejnego transferu? Z pierwszego udanego transferu mam córeczkę urodz. w czerwcu 2019. Z tamtej procedury zostały nam jeszcze 2 zarodki. Z racji wieku,42 lata nie chcę czekać i zostawiać je w klinice. Pytam ,bo nie wiem jakie badania powtórzyć. Wiadomo mutacje się nie zmienią i muszę wziąć acard, heparynę i kwas foliowy metylowany.Takze badania,które się powtarza przed każdym in vitro. Ale co np z drożnością i histeroskopią? Powtórka? Co z lekami i badaniami,które zlecał doc. Paśnik? Powtórzyć badania czy wziąć te same leki? Chodzi o encorton, wlewy z intralipidu, accofil i equoral? Pamiętam,że chyba Nadzieja76 podchodziła do kolejnego transferu z kd i jej się udało. Tylko nie wiem czy jeszcze tu zagląda? Pozdrawiam wszystkie starające się i betujące. Trzymam kciuki nieustająco! 😘

Moni78 jakie mialaś wskazania  do brania heparyny czy pamiętasz od kiedy zaczęłaś brać od dnia transferu czy już przed ,a może od pozytywnej bety?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Sywi napisał:

Też mnie bolą, ale nie jakiś dramatycznie(ja pgolnie noszę biustonosz sportowy, więc raczej mają w miarę swobodnie tam)😉

Betę zrobię w piątek- jak już tyle wytrzymałam to dam radę jeszcze te 2 dni😉

Twarda jesteś 🙂  Ja tez bym była gdyby w mojej klinice nie robili tych trzech weryfikacji w 3,6 i 10 dobie. 

U Ciebie w piątek będzie 10 doba, prawda? Ja mam jutro weryfikację właśnie w 10 dobie 🙂  Trzymam kciuki ❤️ 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Wiosenka napisał:

Twarda jesteś 🙂  Ja tez bym była gdyby w mojej klinice nie robili tych trzech weryfikacji w 3,6 i 10 dobie. 

U Ciebie w piątek będzie 10 doba, prawda? Ja mam jutro weryfikację właśnie w 10 dobie 🙂  Trzymam kciuki ❤️ 

Tak jest w piątek 10 doba😊 trzymam kciuki za przyrost bety- to bardzo ważne❤

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Marysiu nie mogę go znaleźć, chyba zostawiłam ten wynik u lekarza w gabinecie(dołączył do kartoteki)😞 a Ty miałaś test era? Bo nie pamiętam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Moniii78 napisał:

Hej Kochane! Czy są tu dziewczyny ,które mają już dzidzię z kd i podchodziły bądź mają zamiar do kolejnego transferu? Z pierwszego udanego transferu mam córeczkę urodz. w czerwcu 2019. Z tamtej procedury zostały nam jeszcze 2 zarodki. Z racji wieku,42 lata nie chcę czekać i zostawiać je w klinice. Pytam ,bo nie wiem jakie badania powtórzyć. Wiadomo mutacje się nie zmienią i muszę wziąć acard, heparynę i kwas foliowy metylowany.Takze badania,które się powtarza przed każdym in vitro. Ale co np z drożnością i histeroskopią? Powtórka? Co z lekami i badaniami,które zlecał doc. Paśnik? Powtórzyć badania czy wziąć te same leki? Chodzi o encorton, wlewy z intralipidu, accofil i equoral? Pamiętam,że chyba Nadzieja76 podchodziła do kolejnego transferu z kd i jej się udało. Tylko nie wiem czy jeszcze tu zagląda? Pozdrawiam wszystkie starające się i betujące. Trzymam kciuki nieustająco! 😘

Hej Moniii78- jestem, jestem...uzależniona od forum😁😁Już Ci piszę co powtarzałam. Wsxystkie wirusówki, tsh, prolaktyna,  cytologia( wyszlo mi endometrium polipowate, doktorka od razu to wyskrobala), w cyklu porzedzajacym transfer miałam scretching. Zalecenia od Paśnika- robilam cross-match, powtarzalam IMK, ANA2, po wynikach Ana2 kazał powtorzyć jeszcze ANA3, bo byla nadzieja, ze obędzie sie bez immunosupresji, bo ciąza dużo mi naprawila w imunologii. Ale jednak mialam podane sterydy, bo jeden wynik był slabo dodatni i docent nie chcial ryzykowac. Na szczęście mialam o połowę sterydów mniej niż za pierwszym razem. Dodatkowo mialam 3 wlewy  z intralipidu i encorton do 8 tygodnia,  ale moja lekarka kazala mi brać do 12tyg. Jak podchodzilam do tego ostatniego transferu mialam 43 lata. Bierzesz oba zarodki? Trzymam kciuki za powodzenie😘😘

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Sywi napisał:

Marysiu nie mogę go znaleźć, chyba zostawiłam ten wynik u lekarza w gabinecie(dołączył do kartoteki)😞 a Ty miałaś test era? Bo nie pamiętam?

Ja miałam tez w invicta i wyszło mi w 5 dobie na granicy normy a w 7 przekroczone. I pewnie będę brała na to intralipid pod warunkiem ze wyleczy mi się endometrium i podejdę do transferu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Bounty90 napisał:

Ja miałam w cyklu przed transferem, cały czas byłam na sztuczbym bo nie miesiączkuje, czyli normalnie brałam progesteron. Potem miesiączka i cykl już transferowy

Dzięki Bounty za odpowiedz 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×