Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
plastka-77

In vitro z komórką dawczyni cz. 3

Polecane posty

Gość gosc 75
8 godzin temu, Gość Mkk napisał:

Tak, mialam 40 lat jak podeszlismy do IVF na wlasnych komorkach. Teraz po raz pierwszy sprobowalismy z KD, mielismy 2 podejcia, jedna 3 dniowa I jedna 5 dniowa. Kiedys Sywii chyba pisala ze u niej endometrium sie starzalo szybciej. Moze to tez jest problem u mnie bo innaczej nie potrafie sobie tego wytlumaczyc. Ale tez nie mam za bardzo pomyslu jakie inne badania powinnam zrobic I gdzie szukac przyczyn.

w jakim jestes wieku teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mkk
1 minutę temu, Gość gosc 75 napisał:

w jakim jestes wieku teraz

78 rocznik, 42 lata 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mkk
3 godziny temu, Emmi. napisał:

Rozumiem że donosiła Pani ciążę? 

Tak, siedzi tu kolo mnie i ma juz 5 lat 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Gość Mkk napisał:

Tak, siedzi tu kolo mnie i ma juz 5 lat 🙂

Cieszę się to jest budujące. 😍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny jestem z wami , każdej z nas się uda tylko trzeba zrobić wszystko żeby się udało, szukać w immunologi, kliniki która wam pasuje, lekarza który da komfort oraz trzeba wierzyć. Ja cieszę się moim największym 7 miesięcznym skarbem. 

Pytajcie jeśli będziecie potrzebowały informacji. 

Całujemy z Mateuszkiem 😘

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczyny! 

Jak tam u Was? Na jakim teraz etapie jesteście? Anett30 co u Ciebie? Batidora na jakim jesteście etapie? 

Do nas dziś dzwonili z invimedu i już są komórki. Umówiliśmy się na wizytę i będziemy startować. Możecie powiedzieć jak to u Was wyglądało? To nasze pierwsze podejście z kd i nieco się denerwuję 🙂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Maja12 napisał:

Hej dziewczyny! 

Jak tam u Was? Na jakim teraz etapie jesteście? Anett30 co u Ciebie? Batidora na jakim jesteście etapie? 

Do nas dziś dzwonili z invimedu i już są komórki. Umówiliśmy się na wizytę i będziemy startować. Możecie powiedzieć jak to u Was wyglądało? To nasze pierwsze podejście z kd i nieco się denerwuję 🙂 

Maja a długo czekałas na komórki dawczyni? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Maja12 napisał:

Hej dziewczyny! 

Jak tam u Was? Na jakim teraz etapie jesteście? Anett30 co u Ciebie? Batidora na jakim jesteście etapie? 

Do nas dziś dzwonili z invimedu i już są komórki. Umówiliśmy się na wizytę i będziemy startować. Możecie powiedzieć jak to u Was wyglądało? To nasze pierwsze podejście z kd i nieco się denerwuję 🙂 

Od 2dc zaczynasz brać Estrofem, (może coś jeszcze zależy od lekarza, ja mialam viagrę) następnie masz wizytę na której dr sprawdza gr endo i 5 dn przed transferem luteina. To tak ogólnie. Napis, co Ci lekarz zalecił po wizycie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Emmi. napisał:

Maja a długo czekałas na komórki dawczyni? 

My czekaliśmy coś koło 1,5 miesiąca, ale teraz był też ten okres świąteczny 🙂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Alo77 napisał:

Od 2dc zaczynasz brać Estrofem, (może coś jeszcze zależy od lekarza, ja mialam viagrę) następnie masz wizytę na której dr sprawdza gr endo i 5 dn przed transferem luteina. To tak ogólnie. Napis, co Ci lekarz zalecił po wizycie. 

Ok, na pewno dam znać. W którym dniu cyklu miałaś sprawdzane endo? Ile dni bierze się leki? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Maja12 napisał:

Ok, na pewno dam znać. W którym dniu cyklu miałaś sprawdzane endo? Ile dni bierze się leki? 

Ja mialam w 11 dc i 16 dc sprawdzane endo, od 17dc luteina w 22 dc transfer. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Maja12 napisał:

My czekaliśmy coś koło 1,5 miesiąca, ale teraz był też ten okres świąteczny 🙂 

Mocno trzymam kciuki 🍀

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mkk
Dnia 9.01.2020 o 02:22, Emmi. napisał:

Cieszę się to jest budujące. 😍

Chce przez to powiedziec ze taki wynik spermy nie musi oznaczac wyroku. Natomiast niestety od 4 lat staramy sie o drogie dziecko i to nam sie nie udalo, ani naturalnie jak z pierwszym ani z inseminacji ani i IVF ani tez z IVF z KD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Gość Mkk napisał:

Chce przez to powiedziec ze taki wynik spermy nie musi oznaczac wyroku. Natomiast niestety od 4 lat staramy sie o drogie dziecko i to nam sie nie udalo, ani naturalnie jak z pierwszym ani z inseminacji ani i IVF ani tez z IVF z KD

Właśnie wczoraj byłam u lekarza. Moje amh 1 więc będzie invitro będzie z moich komórek, chociaż byłam pewna że bardzo mi spadło. Bo 8 miesięcy temu wynosiło 1,21. Ale martwię się, że to strata pieniędzy skoro wyniki mojego męża są tak beznadziejne. Pani twierdzi ,że znajdą spośród tych 130 milionów plemników kilka dobrych i uzyja metody imsi, ale mam obawy że to stara czasu i pieniędzy... 😞

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nadzieja jak po usg? Wszystko ok? Pokazało dziecko płeć? 😍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nadzieja76
2 godziny temu, Moni napisał:

Nadzieja jak po usg? Wszystko ok? Pokazało dziecko płeć? 😍

Moni- dziękuję,  wszystko jest ok, dzidzia ruchliwa, obraz usg prawidłowy. Niestety, płci nie znam, bo pani doktor stwierdzila, ze za wcześnie. Za 2 tygodnie mam wizytę u mojej doktorki, to będzie 15 tydzień i może już coś będzie dyndać dzidzi między nóżkami 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Gość Nadzieja76 napisał:

 

Witam Was dziewczynki serdecznie. Milczałam trochę ale czasami czytałam co u Was. Z okazji Nowego Roku życzę Wam wszystkim spełnienia najskrytszych marzeń i wiary.....

Obecnie zaczęłam 9 tydzień ciąży. Oczywiście jest radość ale i zamartwianie się czy wszystko będzie ok.  To chyba tak u wszystkich 😄

DO Wszystkich dziewczyn którym się udało po kriotransferze na cyklu sztucznym proszę napiszcie do którego tygodnia ciąży bralyscie Estrofem i w jakich dawkach i Progesteron oraz Prolutex. Bardzo Was proszę o wszelkie informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Małgorzata nowa napisał:

Witam Was dziewczynki serdecznie. Milczałam trochę ale czasami czytałam co u Was. Z okazji Nowego Roku życzę Wam wszystkim spełnienia najskrytszych marzeń i wiary.....

Obecnie zaczęłam 9 tydzień ciąży. Oczywiście jest radość ale i zamartwianie się czy wszystko będzie ok.  To chyba tak u wszystkich 😄

DO Wszystkich dziewczyn którym się udało po kriotransferze na cyklu sztucznym proszę napiszcie do którego tygodnia ciąży bralyscie Estrofem i w jakich dawkach i Progesteron oraz Prolutex. Bardzo Was proszę o wszelkie informacje.

Gratuluję!

Jak widać niepotrzebnie się zamartwiałaś.

Wszystko będzie dobrze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Gość Nadzieja76 napisał:

Moni- dziękuję,  wszystko jest ok, dzidzia ruchliwa, obraz usg prawidłowy. Niestety, płci nie znam, bo pani doktor stwierdzila, ze za wcześnie. Za 2 tygodnie mam wizytę u mojej doktorki, to będzie 15 tydzień i może już coś będzie dyndać dzidzi między nóżkami 😁

Tak sie ciesze! Rozumiem, ze po cichu liczysz na siusiaka? Proszę pozdrów naszą doktor i powiedz, ze u mnie wszystko dobrze jak na razie. Wysłałam jej kiedyś SMS ale nic nie odpisała. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Małgorzata nowa napisał:

Witam Was dziewczynki serdecznie. Milczałam trochę ale czasami czytałam co u Was. Z okazji Nowego Roku życzę Wam wszystkim spełnienia najskrytszych marzeń i wiary.....

Obecnie zaczęłam 9 tydzień ciąży. Oczywiście jest radość ale i zamartwianie się czy wszystko będzie ok.  To chyba tak u wszystkich 😄

DO Wszystkich dziewczyn którym się udało po kriotransferze na cyklu sztucznym proszę napiszcie do którego tygodnia ciąży bralyscie Estrofem i w jakich dawkach i Progesteron oraz Prolutex. Bardzo Was proszę o wszelkie informacje.

Ooo gratulacje nasza forumowa marudo 😃😉

No to miałaś radosne Święta z takimi wiadomościami. Teraz wszystkie troski na bok i koniec marudzenia, bo dziecko wszystko słyszy. 
Ja odstawiałam wszystkie leki stopniowo. Zaraz ci przekopiuje wytyczne mojej doktor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moni napisz proszę do kiedy stosowalas leki i w którym tygodniu iodstawialas? I Accofil ja biorę co 3 dni podskórnie ale nie do końca wiem do którego tygodnia brac,? Jak to było u Ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Małgorzata nowa napisał:

Moni napisz proszę do kiedy stosowalas leki i w którym tygodniu iodstawialas? I Accofil ja biorę co 3 dni podskórnie ale nie do końca wiem do którego tygodnia brac,? Jak to było u Ciebie?

Estrofem od 9 tygodnia brałam 2x1 przez 7 dni, następnie 1x1 przez 7 dni i odstawiłam 
Progesteron besins 100mg  bralam 3 x 1 - do 12 tygodnia i dalej 2x1 tabl przez 4 tygodnie i dalej 1x1 tabl przez 4 tygodnie i odstawiłam 
Prolutex 1 x 1 a potem od 10 tygodnia co drugi dzień przez 2 tygodnie i odstawiłam 

Jeszcze brałam żel Crinone - to progesteron dopochwowy - brałam codziennie na noc jeden aplikator 

Accofil brałam do 7 tygodnia od drugiego dnia transferu co trzy, cztery a nawet piec dni - w zależności od wyników morfologii miałam ustalane przerwy przez docenta Paśnika 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moni dziękuję Ci bardzo.😄 nie miałaś przy odstawianiu plamien? Samopoczucie ok?

Ja nie mogę skontaktować się z moim immunologiem już od paru dni ale z tego co chyba mówił to że Accofil do 12 tygodnia ciąży co 3 dni. ?

Czy któraś z dziewczyn też brała Accofil co 3 dni do 12 tygodnia ciąży? Proszę o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Moni napisał:

Tak sie ciesze! Rozumiem, ze po cichu liczysz na siusiaka? Proszę pozdrów naszą doktor i powiedz, ze u mnie wszystko dobrze jak na razie. Wysłałam jej kiedyś SMS ale nic nie odpisała. 

Moni- fajnie by býło mieć parkę, mnie w zasadzie jest obojętne, byle dziecię zdrowe było. Męzowi bardziej zależy na siusiaku😁, ale mamy przeczucia, że bedzie synuś. 

Oczywiście, ze pozdrowię naszą doktórkę. Ja po porodzie wysłałam zdjęcie córki i też nie odpisala, ale się nie dziwię, przy jej ilości pacjentek...ważne, ze jest bardzo dobra skuteczna. Pozdrawiam 😘

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Małgorzata nowa napisał:

 

DO Wszystkich dziewczyn którym się udało po kriotransferze na cyklu sztucznym proszę napiszcie do którego tygodnia ciąży bralyscie Estrofem i w jakich dawkach i Progesteron oraz Prolutex. Bardzo Was proszę o wszelkie informacje.

Małgorzata- gratuluję ciązy😁

Estofem, do 9 tyg. 4x1, potem co tydzień brałam 1 tabletkę mniej, odstawiłam w 12 tyg. 

Crinone żel do 10 tyg.

Obecnie 13 tydz, luteina 4x1, duphaston 2x1, besins 1x1.

Wczesniej mialam dużo więcej progesteronu, dawka byla modyfikowana w zaleznosci od wyników.

A jakie masz zalecenia od swojego lekarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny dziękuję. 😄

Ja mam Estrofem 3x1 do 10 tyg od 10-12 2x1, 12-13 1x1 i odstawić.  

Plastry Systen 50(estradiol) do 10 tyg. 1 plaster co 4 dni.

Prolutex do 10 tyg

Progesteron besins 3x2 do 13 tyg potem 2 X1 odstawić po 18 tygodniu.

Co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Małgorzata nowa napisał:

Moni dziękuję Ci bardzo.😄 nie miałaś przy odstawianiu plamien? Samopoczucie ok?

Ja nie mogę skontaktować się z moim immunologiem już od paru dni ale z tego co chyba mówił to że Accofil do 12 tygodnia ciąży co 3 dni. ?

Czy któraś z dziewczyn też brała Accofil co 3 dni do 12 tygodnia ciąży? Proszę o odpowiedź.

Moja koleżanka tak brała. Wszystko ok, jej córcia juz ma roczek. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Małgorzata nowa napisał:

Dziewczyny dziękuję. 😄

Ja mam Estrofem 3x1 do 10 tyg od 10-12 2x1, 12-13 1x1 i odstawić.  

Plastry Systen 50(estradiol) do 10 tyg. 1 plaster co 4 dni.

Prolutex do 10 tyg

Progesteron besins 3x2 do 13 tyg potem 2 X1 odstawić po 18 tygodniu.

Co o tym myślicie?

Solidna dawka, jesteś zabezpieczona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Małgorzata nowa napisał:

Dziewczyny dziękuję. 😄

Ja mam Estrofem 3x1 do 10 tyg od 10-12 2x1, 12-13 1x1 i odstawić.  

Plastry Systen 50(estradiol) do 10 tyg. 1 plaster co 4 dni.

Prolutex do 10 tyg

Progesteron besins 3x2 do 13 tyg potem 2 X1 odstawić po 18 tygodniu.

Co o tym myślicie?

Jest ok. Są małe różnice, bo inne wyniki i inni lekarze. Zaufaj swojemu 😃

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×