Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

22 godziny temu, Martuska napisał:

Dziękuję za odpowiedź.

Możesz mi powiedzieć czego mogę się spodziewać na tej wizycie? Czy będę miała badanie usg czy tylko wypisane leki ? Może powinnam o coś się zapytać?

Będziesz miała usg i pobranie krwi na hormony. No i możesz pytać o wszystko. Wiem, na początku nie wiadomo o co pytać. Pierwsza stymulacja to wielka niewiadoma i dla Ciebie i dla lekarza, bo nie wiadomo jak zareagujesz na leki 🙂 Najlepiej zapisz sobie na kartce o co chcesz zapytać, bo podczas wizyty się o wszystkim zapomina 😉 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Aga5992 napisał:

Hej dziewczyny, 

Na sobotę mam umówiona punkcje . Pęcherzyków mam sporo i najgorsze ,że teraz lekarz powiedział,że mam wysoki poziom estradiolu 3000 i nie będę mogła mieć transferu w tym cyklu,bo podejrzewają hiperstymulacje. Czy któraś z Was to miała lub wie coś na ten temat? Czy do transferu będę mogła podejść w następnym cyklu czy będę musiala czekać jeszcze dłużej? Jestem zawiedziona bo znowu muszę czekać kolejne miesiące, to wszystko się tak ciągnie. 

Podchodzimy z mężem już drugi raz to in vitro ,bo niestety za pierwszym razem się nie udało.😪 miałam nadzieję że teraz już mnie nic nie zaskoczy,  a jednak.

Ja przeszłam hiperstymulacje przez co transfer został odroczony na 2 cykle ale niestety jajniki bardzo slabo sie kurczyly i w efekcie czekalam 4 mce na mozliwosc podejscia do transferu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, AsiaWin napisał:

Mam punkcję w niedziele!!! 🙂 rośnie 10 pęcherzyków - zobaczymy ile z nich będzie komórek. Lekarz powiedział, że dobrze rokuje 9 pęcherzyków, ale wiadomo zawsze jest mniej komórek (nie w każdym pęcherzyku będzie komórka i niektóre komórki mogą być niezdatne do zapłodnienia). Jutro ostatnie zastrzyki! Dodatkowo powiedział, że raczej będzie mógł być transfer w tym cyklu!!! 😄 ale pewnie do transferu będę musiała brać akard i heparynę - tak jak dziewczyny pisałyście (przy tych mutacjach co mi wyszły). Daj znać co Ci jutro lekarz powie! Kiedy punkcja 🙂 

Super wieści trzymam kciuki 😀👍❤️ Na pewno będzie dużo dobrych komórek trzeba być dobrej myśli 😀 Ok jutro po wizycie na pewno się odezwę 😀

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Martuska napisał:

Witajcie 🙂

Dwa tygodnie temu byliśmy z mężem  na pierwszej wizycie w klinice niepłodności.

Diagnoza - in vitro

Na dniach rozpoczynamy stymulacje. 

Dziewczyny czy ma znaczenie kiedy rozpoczniemy stymulacje ? Lekarz stwierdził, ze to ma być 2 lub 3 dzień cyklu...? Lepiej 2 czy 3...? Czy to ma znaczenie ? Pomóżcie:) 

 

Nie ma znaczenia... ja zawsze chodzę 3 dnia cyklu tak do tej pory wypadało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Dnia 6.10.2020 o 21:11, Miśka2020 napisał:

Dziękuję ! Masz rację.. nie myślałam o tym w ten sposób.
1 transfer - silne krwawienie w 7 dpt (niewyjaśnione);

2 transfer - beta nie ruszyła; 

3 (Aktualny) transfer beta drgnęła, to może być dobry znak. To już i tak jest lepiej niż poprzednie razy.
Co transfer to jakiś mały krok w przód.
Postaram się tak o tym myśleć.

Trzeba myśleć pozytywnie bo tylko to nam zostało😘😘A powiedz masz jeszcze jakieś zarodki? 🥰🥰🥰pamiętaj jesteśmy z tobą😘

Edytowano przez Poziomka85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczyny, a mam pytanie czy jest możliwa ciąża pozamaciczna po in vitro??? Tak się zastanawiam, bo przecież lekarz wstrzykuje zarodek prosto do macicy?! 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Poziomka85 napisał:

Hej dziewczyny, a mam pytanie czy jest możliwa ciąża pozamaciczna po in vitro??? Tak się zastanawiam, bo przecież lekarz wstrzykuje zarodek prosto do macicy?! 

 

Nie jestem lekarzem, ale na logikę to może się zarodek przemieścić zamiast zaimplantować jak trzeba :// ale mam nadzieję że takie przypadki się nie zdarzają:) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć dziewczyny jestem po wizycie jest 9 pęcherzyków od jutra menopur 300j wieczorem i dalej po pół ampułki gonapeptylu. Teraz wizyta za tydzień w środę. Jak dobrze pójdzie to punkcja 21 października środa. Błagam Was trzymajcie kciuki. To moj 3 raz. 

  • Like 9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Zuzana napisał:

Cześć dziewczyny jestem po wizycie jest 9 pęcherzyków od jutra menopur 300j wieczorem i dalej po pół ampułki gonapeptylu. Teraz wizyta za tydzień w środę. Jak dobrze pójdzie to punkcja 21 października środa. Błagam Was trzymajcie kciuki. To moj 3 raz. 

Ttzymamy mocno🥰

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, Zuzana napisał:

Cześć dziewczyny jestem po wizycie jest 9 pęcherzyków od jutra menopur 300j wieczorem i dalej po pół ampułki gonapeptylu. Teraz wizyta za tydzień w środę. Jak dobrze pójdzie to punkcja 21 października środa. Błagam Was trzymajcie kciuki. To moj 3 raz. 

Trzymamy mocno, nie denerwuj się, spróbuj się nastawić pozytywnie, że ten trzeci raz będzie już udany, jakby nie było mówią do trzech razy sztuka 🙂

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Katya22 napisał:

Lekarka mówiła, ze dobrze jest, w poniedziałek mam znowu kontrol i podejrzewam, ze wtedy ustalimy podanie Ovitrelle na koniec i punkcja w tygodniu będzie. Czuje się lepiej a to dlatego, ze zamiast 125 dawki wzięłam 100 znowu, ja po 100 w miarę funkcjonowałam ale ta dawka 125 mnie wykończyła, toaleta i bóle cały czas, lekarka twierdzi, ze pewnie mam jakaś alergie na któryś składnik i tyle. Najgorsze, ze do końca utrzymuje mi dawkę 125 🤦‍♀️ A ja nie wiem czy brać ta i cierpieć... czy z mojego przepisu. I pomogła mi tez woda, jestem jak fontanna 😅 daj znać koniecznie jak u Ciebie jutro.

Miałam rano krew i USG ale szczerze? nie wiem nic, okazało się, że mój lekarz jest na kwarantennie i narazie będę pod opieką innego lekarza, słyszałam o nim dobre opinie ale i tak jakoś zamarłam jak to usłyszałam i zestresowałam. W trakcie usg dowiedziałam się tylko, że mam prawidłowe endometrium nie wiem ile pęcherzyków nie zapytałam, nie wiem co dalej, ale mam o 12.30 zadzwonić do lekarza tego "zastępczego", powiedział, że wtedy mi powie co i jak dalej robimy co z lekami itd, przypuszczam, że chciał to najpierw skonsultować z moim no nic czekam i zadzwonie ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Poziomka85 napisał:

 

Trzeba myśleć pozytywnie bo tylko to nam zostało😘😘A powiedz masz jeszcze jakieś zarodki? 🥰🥰🥰pamiętaj jesteśmy z tobą😘

Mam jeszcze dwa mrozaczki.. Ale to był już trzeci transfer. Przebadana jestem wzdłuż i wszerz dlatego zastanawiam się co lekarz może jeszcze wymyślić do kolejnego transferu..🤷🏼‍♀️

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Zuzana napisał:

Cześć dziewczyny jestem po wizycie jest 9 pęcherzyków od jutra menopur 300j wieczorem i dalej po pół ampułki gonapeptylu. Teraz wizyta za tydzień w środę. Jak dobrze pójdzie to punkcja 21 października środa. Błagam Was trzymajcie kciuki. To moj 3 raz. 

Sporo pęcherzyków ! 9 to bardzo ładny wynik 🙂 Trzymam kciuki żebyście mieli dużo zarodeczków a na to się zapowiada ✊🏻✊🏻✊🏻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, dziś jest 7 dpt. Nie mogę przestać myśleć o tym teście. Planowo powinnam zrobić krew w poniedziałek, ale ledwie się powstrzymuje od sikanego 😞 Czy już może wyjść coś wiarygodnego z takiego testu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Poziomka85 napisał:

Hej dziewczyny, a mam pytanie czy jest możliwa ciąża pozamaciczna po in vitro??? Tak się zastanawiam, bo przecież lekarz wstrzykuje zarodek prosto do macicy?! 

 

Mi lekarz mówił że jest możliwość każdej patologii ciąży takiej samej jak w ciąży naturalnej. Ale po co męczysz sobie tym głowę. Nie ściągaj na siebie nieszczęść. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Emilia85 napisał:

Dziewczyny, dziś jest 7 dpt. Nie mogę przestać myśleć o tym teście. Planowo powinnam zrobić krew w poniedziałek, ale ledwie się powstrzymuje od sikanego 😞 Czy już może wyjść coś wiarygodnego z takiego testu?

Nie rób sikanego bo tylko będziesz się stresowała niepotrzebnie. Jak chcesz to lepiej zrobić betę z krwi- pokaże nawet najmniejszą wartość jeśli wzrosła 🙂 a sikany niektórym wychodzi dopiero po kilkunastu dniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, m_art_a napisał:

Miałam rano krew i USG ale szczerze? nie wiem nic, okazało się, że mój lekarz jest na kwarantennie i narazie będę pod opieką innego lekarza, słyszałam o nim dobre opinie ale i tak jakoś zamarłam jak to usłyszałam i zestresowałam. W trakcie usg dowiedziałam się tylko, że mam prawidłowe endometrium nie wiem ile pęcherzyków nie zapytałam, nie wiem co dalej, ale mam o 12.30 zadzwonić do lekarza tego "zastępczego", powiedział, że wtedy mi powie co i jak dalej robimy co z lekami itd, przypuszczam, że chciał to najpierw skonsultować z moim no nic czekam i zadzwonie ....

Kogo dostałaś zastępczo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Zuzana napisał:

Cześć dziewczyny jestem po wizycie jest 9 pęcherzyków od jutra menopur 300j wieczorem i dalej po pół ampułki gonapeptylu. Teraz wizyta za tydzień w środę. Jak dobrze pójdzie to punkcja 21 października środa. Błagam Was trzymajcie kciuki. To moj 3 raz. 

Będzie dobrze kochana:* 

Trzymamy kciuki 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, m_art_a napisał:

dr Marianowskiego

To szef całego programu in vitro na Starynkiewicza. I jakby opiekun i nauczyciel wszystkich młodych w tej klinice. To on właśnie mówił że Warzycha go kiedyś wygryzie z miejsca za kilka lat. 

Z doświadczenia ci powiem.... On nigdy nie liczy pęcherzyków. Ogranicza się do kilka, kilkanaście lub badzo dużo...... Ogólnie jest specyficzny. Ale podobno zna się na tej robocie. Szczególnie od strony technicznej. Mi robił wszystkie punkcje i transfery.

A Warzycha musiał pujsc na kwarantannę jakoś niedawno bo 2 października go jeszcze widziałam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Miśka2020 napisał:

Nie rób sikanego bo tylko będziesz się stresowała niepotrzebnie. Jak chcesz to lepiej zrobić betę z krwi- pokaże nawet najmniejszą wartość jeśli wzrosła 🙂 a sikany niektórym wychodzi dopiero po kilkunastu dniach.

Na pewno masz racje, może jutro rano zrobię badanie krwi...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Zuzana napisał:

Cześć dziewczyny jestem po wizycie jest 9 pęcherzyków od jutra menopur 300j wieczorem i dalej po pół ampułki gonapeptylu. Teraz wizyta za tydzień w środę. Jak dobrze pójdzie to punkcja 21 października środa. Błagam Was trzymajcie kciuki. To moj 3 raz. 

Będzie wszystko dobrze 👍👍👍👍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Emilia85 napisał:

Dziewczyny, dziś jest 7 dpt. Nie mogę przestać myśleć o tym teście. Planowo powinnam zrobić krew w poniedziałek, ale ledwie się powstrzymuje od sikanego 😞 Czy już może wyjść coś wiarygodnego z takiego testu?

Poczekaj spokojnie do poniedziałku, wiem, że jest ciężko bo sama przez to przechodziłam ale nie ma sensu wcześniej robić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Aja napisał:

To szef całego programu in vitro na Starynkiewicza. I jakby opiekun i nauczyciel wszystkich młodych w tej klinice. To on właśnie mówił że Warzycha go kiedyś wygryzie z miejsca za kilka lat. 

Z doświadczenia ci powiem.... On nigdy nie liczy pęcherzyków. Ogranicza się do kilka, kilkanaście lub badzo dużo...... Ogólnie jest specyficzny. Ale podobno zna się na tej robocie. Szczególnie od strony technicznej. Mi robił wszystkie punkcje i transfery.

A Warzycha musiał pujsc na kwarantannę jakoś niedawno bo 2 października go jeszcze widziałam. 

O to dobrze wiedzieć, że trafiłam do osoby z takim doświadczeniem. Przed chwilą z nim rozmawiałam i powiedział mi tylko, że estradiol mam na poziomie 516 i mam jutro ponownie do niego przyjechać, aby podjął decyzję co do włączenia cetrotide

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, AsiaWin napisał:

Mam punkcję w niedziele!!! 🙂 rośnie 10 pęcherzyków - zobaczymy ile z nich będzie komórek. Lekarz powiedział, że dobrze rokuje 9 pęcherzyków, ale wiadomo zawsze jest mniej komórek (nie w każdym pęcherzyku będzie komórka i niektóre komórki mogą być niezdatne do zapłodnienia). Jutro ostatnie zastrzyki! Dodatkowo powiedział, że raczej będzie mógł być transfer w tym cyklu!!! 😄 ale pewnie do transferu będę musiała brać akard i heparynę - tak jak dziewczyny pisałyście (przy tych mutacjach co mi wyszły). Daj znać co Ci jutro lekarz powie! Kiedy punkcja 🙂 

Asia, trzymam kciuki! 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Emilia85 napisał:

Dziewczyny, dziś jest 7 dpt. Nie mogę przestać myśleć o tym teście. Planowo powinnam zrobić krew w poniedziałek, ale ledwie się powstrzymuje od sikanego 😞 Czy już może wyjść coś wiarygodnego z takiego testu?

Ja robiłam test sikany 7dpt I była już lekka kreseczka,ale nie sugerowalam się tym. Kiedy masz testować? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Poziomka85 napisał:

Ja robiłam test sikany 7dpt I była już lekka kreseczka,ale nie sugerowalam się tym. Kiedy masz testować? 

Tak jak dziewczyny pisza, dasz radę te 2 dni poczekac🥰życzę wysokiej bety😘😘😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Poziomka85 napisał:

Hej dziewczyny, a mam pytanie czy jest możliwa ciąża pozamaciczna po in vitro??? Tak się zastanawiam, bo przecież lekarz wstrzykuje zarodek prosto do macicy?! 

 

Niestety możliwa. Zarodek może przedostać się do jajowodu albo zostać na szyjce macicy (to też jest traktowane jak pozamaciczna i nawet groźniejsze od jajowodowej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, m_art_a napisał:

Miałam rano krew i USG ale szczerze? nie wiem nic, okazało się, że mój lekarz jest na kwarantennie i narazie będę pod opieką innego lekarza, słyszałam o nim dobre opinie ale i tak jakoś zamarłam jak to usłyszałam i zestresowałam. W trakcie usg dowiedziałam się tylko, że mam prawidłowe endometrium nie wiem ile pęcherzyków nie zapytałam, nie wiem co dalej, ale mam o 12.30 zadzwonić do lekarza tego "zastępczego", powiedział, że wtedy mi powie co i jak dalej robimy co z lekami itd, przypuszczam, że chciał to najpierw skonsultować z moim no nic czekam i zadzwonie ....

no i zaczyna się... korona 😕 mam nadzieję, że pomimo tego wszystko się uda! 🙂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, Klara_20 napisał:

Asia, trzymam kciuki! 😁

Dzięki Klara! A jeszcze niedawno miałyśmy razem transfer 😄 Twoje maleństwo już rośnie i rośnie! Super! Niedługo dołączę do pozytywnych bet 😉 oby! 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×