Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Witajcie 🙂

Dwa tygodnie temu byliśmy z mężem  na pierwszej wizycie w klinice niepłodności.

Diagnoza - in vitro

Na dniach rozpoczynamy stymulacje. 

Dziewczyny czy ma znaczenie kiedy rozpoczniemy stymulacje ? Lekarz stwierdził, ze to ma być 2 lub 3 dzień cyklu...? Lepiej 2 czy 3...? Czy to ma znaczenie ? Pomóżcie:) 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Martuska napisał:

Witajcie 🙂

Dwa tygodnie temu byliśmy z mężem  na pierwszej wizycie w klinice niepłodności.

Diagnoza - in vitro

Na dniach rozpoczynamy stymulacje. 

Dziewczyny czy ma znaczenie kiedy rozpoczniemy stymulacje ? Lekarz stwierdził, ze to ma być 2 lub 3 dzień cyklu...? Lepiej 2 czy 3...? Czy to ma znaczenie ? Pomóżcie:) 

 

Nie ma znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kinga123 napisał:

Przykro mi z powodu bety...

Ja teraz zmieniam lekarza, ale czekam jeszcze na tel od nowej dr. Z poprzednim lekarzem przeszłam całą procedurę, nową chcę zrobić u innej dr w tej samej klinice. W klinice nie robili mi problemów na razie. Na logikę dla kliniki lepiej zmieniać lekarza niż klinikę. Z drugiej strony płacisz, wymagasz. Jakby to był nfz to byloby inaczej może. Moja rada myśl o sobie. Trzymam kciuki za te zmiany✊💚

Kliniki nie chcą stracić klienta. Ja jak.poinformowalam, że przenoszę moją blastocystę i oocyty do innej kliniki to zaproponowali transfer za 50%, żeby.nie przenosić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Madziallena31 napisał:

Nie ma znaczenia.

Dziękuję za odpowiedź.

Możesz mi powiedzieć czego mogę się spodziewać na tej wizycie? Czy będę miała badanie usg czy tylko wypisane leki ? Może powinnam o coś się zapytać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Martuska napisał:

Dziękuję za odpowiedź.

Możesz mi powiedzieć czego mogę się spodziewać na tej wizycie? Czy będę miała badanie usg czy tylko wypisane leki ? Może powinnam o coś się zapytać?

Ja wizytę startowa miałam 22 dnia cyklu. I od drugiego dnia zaczynamy cło plus zastrzyki

 

rozpisza ci co i jak kiedy i jakim cyklem idziesz itp🙂

Edytowano przez NiskieAmH
Tech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny macie jakąś sprawdzoną dietę podczas starania i na początek ciąży ? Chodzi mi o coś co dostarczy wszystkich potrzebnych składników 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, NiskieAmH napisał:

Ja wizytę startowa miałam 22 dnia cyklu. I od drugiego dnia zaczynamy cło plus zastrzyki

 

rozpisza ci co i jak kiedy i jakim cyklem idziesz itp🙂

Ok. A jak z wykonywaniem pracy ? Będę mogła normalnie pracować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Martuska napisał:

Ok. A jak z wykonywaniem pracy ? Będę mogła normalnie pracować?

Ja normalnie mam w planach chodzic tylko Na  monitoring Urlop będę brac. A od punkcji zwolnienie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Martuska napisał:

Ok. A jak z wykonywaniem pracy ? Będę mogła normalnie pracować?

Hej, to zależy od Twojego samopoczucia i wykonywanej pracy, ja przy poprzedniej stymulacji cały czas pracowałam, a monitoringi ustawiałam poza godzinami pracy, dzien urlopu wzięłam tylko na dzien punkcji. Po punkcji i transferze tez normalnie pracowałam, ale jeśli będziesz miała taka potrzebę lekarz na pewno da Ci l4. Powodzenia ☘️ Kiedy startujesz ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kiteras napisał:

Hej, to zależy od Twojego samopoczucia i wykonywanej pracy, ja przy poprzedniej stymulacji cały czas pracowałam, a monitoringi ustawiałam poza godzinami pracy, dzien urlopu wzięłam tylko na dzien punkcji. Po punkcji i transferze tez normalnie pracowałam, ale jeśli będziesz miała taka potrzebę lekarz na pewno da Ci l4. Powodzenia ☘️ Kiedy startujesz ? 

W sobotę mam wizytę i rozpoczynam stymulacje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 6.10.2020 o 17:32, AsiaWin napisał:

Motylku, wiem ,że trudne są takie daty 😞 ja za 10 dni będę miała jedną z tych dat 😞 trzymaj się. Wiem, że podczas stymulacji jest jeszcze ciężej bo hormony buzują 😞 ja też wczoraj byłam na pierwszej wizycie podglądowej żeby sprawdzić jak rosną i też jest ich tylko 8 😞😞😞 jestem tym załamana bo ostatnio też miałam 8 i wyszedł tylko 1 zarodek   😕 do tego lekarz nie chce zwiększyć dawki (mówiłam mu to już na początku, że chyba za mała dawkę mi wypisał, ale on stawia na swoim) 😞 od tych hormonów od tygodnia dzień w dzień płaczę, bo tak mi źle 😕  pocieszam się, że to już niedługo! Ja mam kontrolę w czwartek 🙂 widzę, że idziemy łeb w łeb 😉 

Cześć Asia Win, jak po wizycie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczyny, jakby któraś musiała przed zabiegiem robić badania na covid to w diagnostyce jest teraz taki pakiet (dostałam na maila): "

E-PAKIET KORONAWIRUS SARS-CoV-2, PANEL PRZECIWCIAŁ PÓŁILOŚCIOWO W CENIE 169 ZŁ

Panel przeciwciał półilościowo to test serologiczny półilościowy, który umożliwia dokładniejsze niż test jakościowy oznaczenie przeciwciał, powstających po kontakcie z wirusem SARS-CoV-2. Badanie wykrywa obecność przeciwciał anty-SARS-CoV-2 w dwóch klasach: IgG i IgM. Wynik dodatni najpewniej wskazuje na przebyty kontakt z wirusem SARS-CoV-2." 

Może się komuś przyda 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Natalia1990 napisał:

Hej dziewczyny, jakby któraś musiała przed zabiegiem robić badania na covid to w diagnostyce jest teraz taki pakiet (dostałam na maila): "

E-PAKIET KORONAWIRUS SARS-CoV-2, PANEL PRZECIWCIAŁ PÓŁILOŚCIOWO W CENIE 169 ZŁ

Panel przeciwciał półilościowo to test serologiczny półilościowy, który umożliwia dokładniejsze niż test jakościowy oznaczenie przeciwciał, powstających po kontakcie z wirusem SARS-CoV-2. Badanie wykrywa obecność przeciwciał anty-SARS-CoV-2 w dwóch klasach: IgG i IgM. Wynik dodatni najpewniej wskazuje na przebyty kontakt z wirusem SARS-CoV-2." 

Może się komuś przyda 🙂

Właśnie niewiem czy Natalia te badania są akceptowane przez kliniki. Oni chyba chcą Badanie wykonywane metodą RT-PCR. Bo to jest tak naprawdę jedno badanie które potwierdza czy jest się chorym. Natomiast przeciwciał mówią o przebytej chorobie i wytworzonych przeciwciałach. Ale może się mylę. Sprawdźcie sobie dla pewności 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej Wam, ja dzisiaj byłam na kontroli i mam 5 pęcherzyków z czego największy ma 15mm albo 16mm, 3 na lewym 2 na prawym,

dzisiaj wkracza orgalutran do wstrzykiwania 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Katya22 napisał:

Hej Wam, ja dzisiaj byłam na kontroli i mam 5 pęcherzyków z czego największy ma 15mm albo 16mm, 3 na lewym 2 na prawym,

dzisiaj wkracza orgalutran do wstrzykiwania 

Hej Katya22 5 pęcherzyków to chyba dobry wynik, co mówił lekarz :)? Ja mam jutro kontrolę jestem ciekawa ile u mnie będzie

A jak się czujesz, ustąpiły trochę twoje dolegliwości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Martuska napisał:

Dziękuję za odpowiedź.

Możesz mi powiedzieć czego mogę się spodziewać na tej wizycie? Czy będę miała badanie usg czy tylko wypisane leki ? Może powinnam o coś się zapytać?

Ja na każdej wizycie mam usg jeżeli jestem przygotowywana do transferu. Nawet w 2-3dc podczas miesiączki. Mnie ogólnie lekarz sam mówił wszystko jakie ma plany co do wizyt; pobrań krwi, leków więc za wiele nie musiałam pytać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, m_art_a napisał:

Hej Katya22 5 pęcherzyków to chyba dobry wynik, co mówił lekarz :)? Ja mam jutro kontrolę jestem ciekawa ile u mnie będzie

A jak się czujesz, ustąpiły trochę twoje dolegliwości?

Lekarka mówiła, ze dobrze jest, w poniedziałek mam znowu kontrol i podejrzewam, ze wtedy ustalimy podanie Ovitrelle na koniec i punkcja w tygodniu będzie. Czuje się lepiej a to dlatego, ze zamiast 125 dawki wzięłam 100 znowu, ja po 100 w miarę funkcjonowałam ale ta dawka 125 mnie wykończyła, toaleta i bóle cały czas, lekarka twierdzi, ze pewnie mam jakaś alergie na któryś składnik i tyle. Najgorsze, ze do końca utrzymuje mi dawkę 125 🤦‍♀️ A ja nie wiem czy brać ta i cierpieć... czy z mojego przepisu. I pomogła mi tez woda, jestem jak fontanna 😅 daj znać koniecznie jak u Ciebie jutro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Madziallena31 napisał:

Ja na każdej wizycie mam usg jeżeli jestem przygotowywana do transferu. Nawet w 2-3dc podczas miesiączki. Mnie ogólnie lekarz sam mówił wszystko jakie ma plany co do wizyt; pobrań krwi, leków więc za wiele nie musiałam pytać. 

Dziękuję za odpowiedź:) wizyta na sobotę potwierdzona więc zaczynam stymulacje. Trochę poczytałam o waszych problemach podczas przyjmowania zastrzyków. Jestem ogólnie zdrowa i raczej nigdy nie miałam efektów ubocznych podczas przyjmowania jakichkolwiek leków ale może mi napiszcie jakie symptomy występują zawsze ? Czy to zawsze kwestia indywidualna ? 

Przygotuję się psychicznie 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Martuska napisał:

Dziękuję za odpowiedź:) wizyta na sobotę potwierdzona więc zaczynam stymulacje. Trochę poczytałam o waszych problemach podczas przyjmowania zastrzyków. Jestem ogólnie zdrowa i raczej nigdy nie miałam efektów ubocznych podczas przyjmowania jakichkolwiek leków ale może mi napiszcie jakie symptomy występują zawsze ? Czy to zawsze kwestia indywidualna ? 

Przygotuję się psychicznie 🙂

Będzie dobrze, połowa sukcesu to pozytywne nastawienie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Katya22 napisał:

Hej Wam, ja dzisiaj byłam na kontroli i mam 5 pęcherzyków z czego największy ma 15mm albo 16mm, 3 na lewym 2 na prawym,

dzisiaj wkracza orgalutran do wstrzykiwania 

Trzymam kciuki, jutro ja na wizycie dowiem się co i jak:-)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Martuska napisał:

Dziękuję za odpowiedź:) wizyta na sobotę potwierdzona więc zaczynam stymulacje. Trochę poczytałam o waszych problemach podczas przyjmowania zastrzyków. Jestem ogólnie zdrowa i raczej nigdy nie miałam efektów ubocznych podczas przyjmowania jakichkolwiek leków ale może mi napiszcie jakie symptomy występują zawsze ? Czy to zawsze kwestia indywidualna ? 

Przygotuję się psychicznie 🙂

To zawsze kwestia indywidualna. Ja miałam 3 stymulacje. Jedna w normie ale nie było z tego zarodków. Dwie przestymulowanie. Do punkcji we wszystkich 3 czułam się podobnie. Czasem zakluj jajnik. Zwłaszcza jak zrobiłam gwałtowniejszy ruch. I ciut wzdęty brzuch. Ale prawie niezauważalnie. Żadnych wachań nastrojów itp. Po punkcji też było ok. 2-3 dni pobolalo i tyle. Po drugiej miałam straszne bóle, ale był to atak woreczka żółciowego więc bez związku z procedurą. Za to po 3 czułam się chyba najlepiej ze wszystkich, mimo że miałam jajniki po 15 cm. 

Więc nie nastawiaj się na źle samopoczucie. Będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Martuska napisał:

Dziękuję za odpowiedź:) wizyta na sobotę potwierdzona więc zaczynam stymulacje. Trochę poczytałam o waszych problemach podczas przyjmowania zastrzyków. Jestem ogólnie zdrowa i raczej nigdy nie miałam efektów ubocznych podczas przyjmowania jakichkolwiek leków ale może mi napiszcie jakie symptomy występują zawsze ? Czy to zawsze kwestia indywidualna ? 

Przygotuję się psychicznie 🙂

U mnie przy pierwszej stymulacji było wszystko Ok jeśli chodzi o nastrój i samopoczucie, pod koniec 2 dni przed punkcją strasznie jajniki mnie bolały a miałam lekka hiper i ogólnie miałam łącznie 22 pęcherzyki. Przy aktualnej stymulacji mam straszne wahania nastroju raz płacze z byle powodu raz się śmieje a raz szybko się wkurzam... to pewnie przez hormony😀 jutro jadę na kontrole ciekawe jak tam moje 8 pęcherzyków  bo po ostatniej wizycie lekarz nie był zbytnio zadowolony  Mówił że słabo na mnie działają leki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Martuska napisał:

Dziękuję za odpowiedź:) wizyta na sobotę potwierdzona więc zaczynam stymulacje. Trochę poczytałam o waszych problemach podczas przyjmowania zastrzyków. Jestem ogólnie zdrowa i raczej nigdy nie miałam efektów ubocznych podczas przyjmowania jakichkolwiek leków ale może mi napiszcie jakie symptomy występują zawsze ? Czy to zawsze kwestia indywidualna ? 

Przygotuję się psychicznie 🙂

Kwestia indywidualna. Ja.np nie miałam żadnego wahania nastroju, a część osób ma. Mialam bóle podbrzusza jak już było dużo dojrzałych pęcherzyków. Część osób ma objawy hiperstymulacji i ja.rowniez do nich się zaliczam. Brzuch jakbym była kilka miesięcy w ciąży, do tego nudności i ogromne jajniki. Przez to transfer byl odroczony do kolejnego miesiąca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczyny, 

Na sobotę mam umówiona punkcje . Pęcherzyków mam sporo i najgorsze ,że teraz lekarz powiedział,że mam wysoki poziom estradiolu 3000 i nie będę mogła mieć transferu w tym cyklu,bo podejrzewają hiperstymulacje. Czy któraś z Was to miała lub wie coś na ten temat? Czy do transferu będę mogła podejść w następnym cyklu czy będę musiala czekać jeszcze dłużej? Jestem zawiedziona bo znowu muszę czekać kolejne miesiące, to wszystko się tak ciągnie. 

Podchodzimy z mężem już drugi raz to in vitro ,bo niestety za pierwszym razem się nie udało.😪 miałam nadzieję że teraz już mnie nic nie zaskoczy,  a jednak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Motylek1616 napisał:

Cześć Asia Win, jak po wizycie? 

Mam punkcję w niedziele!!! 🙂 rośnie 10 pęcherzyków - zobaczymy ile z nich będzie komórek. Lekarz powiedział, że dobrze rokuje 9 pęcherzyków, ale wiadomo zawsze jest mniej komórek (nie w każdym pęcherzyku będzie komórka i niektóre komórki mogą być niezdatne do zapłodnienia). Jutro ostatnie zastrzyki! Dodatkowo powiedział, że raczej będzie mógł być transfer w tym cyklu!!! 😄 ale pewnie do transferu będę musiała brać akard i heparynę - tak jak dziewczyny pisałyście (przy tych mutacjach co mi wyszły). Daj znać co Ci jutro lekarz powie! Kiedy punkcja 🙂 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Natalia1990 napisał:

Hej dziewczyny, jakby któraś musiała przed zabiegiem robić badania na covid to w diagnostyce jest teraz taki pakiet (dostałam na maila): "

E-PAKIET KORONAWIRUS SARS-CoV-2, PANEL PRZECIWCIAŁ PÓŁILOŚCIOWO W CENIE 169 ZŁ

Panel przeciwciał półilościowo to test serologiczny półilościowy, który umożliwia dokładniejsze niż test jakościowy oznaczenie przeciwciał, powstających po kontakcie z wirusem SARS-CoV-2. Badanie wykrywa obecność przeciwciał anty-SARS-CoV-2 w dwóch klasach: IgG i IgM. Wynik dodatni najpewniej wskazuje na przebyty kontakt z wirusem SARS-CoV-2." 

Może się komuś przyda 🙂

Pytałam lekarza czy mogę zrobić przeciwciała z krwi ale odp. mi że co drugiej pacjentce wychodziły dadatnie i mam zrobić wymaz za 400zł 😕 całe szczęście wyszedł negatywny 🙂 zapytaj w klinice czy zaakceptują, żebyś nie płaciła 2 razy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, AsiaWin napisał:

Mam punkcję w niedziele!!! 🙂 rośnie 10 pęcherzyków - zobaczymy ile z nich będzie komórek. Lekarz powiedział, że dobrze rokuje 9 pęcherzyków, ale wiadomo zawsze jest mniej komórek (nie w każdym pęcherzyku będzie komórka i niektóre komórki mogą być niezdatne do zapłodnienia). Jutro ostatnie zastrzyki! Dodatkowo powiedział, że raczej będzie mógł być transfer w tym cyklu!!! 😄 ale pewnie do transferu będę musiała brać akard i heparynę - tak jak dziewczyny pisałyście (przy tych mutacjach co mi wyszły). Daj znać co Ci jutro lekarz powie! Kiedy punkcja 🙂 

✊

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Aga5992 napisał:

Hej dziewczyny, 

Na sobotę mam umówiona punkcje . Pęcherzyków mam sporo i najgorsze ,że teraz lekarz powiedział,że mam wysoki poziom estradiolu 3000 i nie będę mogła mieć transferu w tym cyklu,bo podejrzewają hiperstymulacje. Czy któraś z Was to miała lub wie coś na ten temat? Czy do transferu będę mogła podejść w następnym cyklu czy będę musiala czekać jeszcze dłużej? Jestem zawiedziona bo znowu muszę czekać kolejne miesiące, to wszystko się tak ciągnie. 

Podchodzimy z mężem już drugi raz to in vitro ,bo niestety za pierwszym razem się nie udało.😪 miałam nadzieję że teraz już mnie nic nie zaskoczy,  a jednak.

✊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Aga5992 napisał:

Hej dziewczyny, 

Na sobotę mam umówiona punkcje . Pęcherzyków mam sporo i najgorsze ,że teraz lekarz powiedział,że mam wysoki poziom estradiolu 3000 i nie będę mogła mieć transferu w tym cyklu,bo podejrzewają hiperstymulacje. Czy któraś z Was to miała lub wie coś na ten temat? Czy do transferu będę mogła podejść w następnym cyklu czy będę musiala czekać jeszcze dłużej? Jestem zawiedziona bo znowu muszę czekać kolejne miesiące, to wszystko się tak ciągnie. 

Podchodzimy z mężem już drugi raz to in vitro ,bo niestety za pierwszym razem się nie udało.😪 miałam nadzieję że teraz już mnie nic nie zaskoczy,  a jednak.

Ja tak miałam 2 razy. I w następnym cyklu jak jajniki są ok to robi się transfer. Jak nie to trzeba jeszcze jeden poczekać. Ale zwykle nie dłużej. To bardzo częstą przypadłość. Jak estradiol jest za duży to odraczając transfer dla twojego bezpieczeństwa. Ciąża plus hiperstymulacji dać mogą zespół hiperstymulacyjny. I to jest niebezpieczne. Nie ma sensu ryzykować. Teraz wogole coraz częściej odracza się transfer, bo teoretycznie crio są minimalnie skuteczniejsze. Wiem że by się już chciało.... Ale cóż. Trzeba czekać. Cierpliwości życzę. I dozo zarodeczkow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×