Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

 

Kochana we wtorek mam wizytę. O jeden dzien Pani docent później zaleciła przyjść. Trzymaj kciuki przydadzą się. Martwie sie. We wtorek będzie wiadomo co i jak. 

Ok, trzymam, o ktorej wizyta?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Witam kochane, przyszłe mamusie 😁😁 ja swoją przygodę z In Vitro zaczynam jutro...jedno puste jajo, ciąża pozamaciczna...usunięte oba jakowody. Został mi tylko jeden jajnik...Ale zobaczymy co powiedzą mi w klinice. Moje pytanie do Was..czy są w ogóle refundowane jakieś leki do stymulacji?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Ok, trzymam, o ktorej wizyta?? 

9.40 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Sywia odezwij się 

Która Sylwia ? 😉

Jak pomogę,  to mogę być ja 😁😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

 

Madziarenka refundacja leków zależy od twoich wyników. Między innymi od amh i od wieku w jakim jesteś ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Madziarenka refundacja leków zależy od twoich wyników. Między innymi od amh i od wieku w jakim jesteś ....

Mam 37lat, a jeśli  o amh to napewno jutro będę od razu robić...tego wyniku boję się najbardziej, przy jednym jajniku 😏😏 Ale jestem dobrej myśli 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Mam 37lat, a jeśli  o amh to napewno jutro będę od razu robić...tego wyniku boję się najbardziej, przy jednym jajniku 😏😏 Ale jestem dobrej myśli 

To wiekowo chyba jest Ok;) bądźmy dobrej mysli! I daj znać co Ci powiedza...rozumiem ze to wizyta startowa i nie robilas jeszcze żadnych badan?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

To wiekowo chyba jest Ok;) bądźmy dobrej mysli! I daj znać co Ci powiedza...rozumiem ze to wizyta startowa i nie robilas jeszcze żadnych badan?

Byliśmy z mężem w klinice 2 lata temu, robilam amh, tsh i inne ,maż robił badanie nasienia...Pani doktor nie powiedziała nam nic więcej tylko tyle, że "zaczynamy " z przyczyn losowych, musieliśmy wtedy zrezygnować, teraz wracamy...nawet nie wiem jakie miałam amh...wiem że mam kartoteke, są tam wszystkie badania, ale napewno będę musiała je powtórzyć.  Najbardziej boję się właśnie o tą rezerwę jajnikowa. Ale jutro idziemy do innej pani doktor, z tego co słyszeliśmy jest bardziej rozmowna, z poprzednią ciężko było o komunikację...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Byliśmy z mężem w klinice 2 lata temu, robilam amh, tsh i inne ,maż robił badanie nasienia...Pani doktor nie powiedziała nam nic więcej tylko tyle, że "zaczynamy " z przyczyn losowych, musieliśmy wtedy zrezygnować, teraz wracamy...nawet nie wiem jakie miałam amh...wiem że mam kartoteke, są tam wszystkie badania, ale napewno będę musiała je powtórzyć.  Najbardziej boję się właśnie o tą rezerwę jajnikowa. Ale jutro idziemy do innej pani doktor, z tego co słyszeliśmy jest bardziej rozmowna, z poprzednią ciężko było o komunikację...

Mnie to najbardziej irytuje jak lekarze są powściągliwi i nie tłumacza. Niby kazał pytac co nas interesuje ale jak człowiek jest zielony i nawet nie wie o co zapytac ? Albo najczęściej pytania po wizycie się przypominały Haha 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Mnie to najbardziej irytuje jak lekarze są powściągliwi i nie tłumacza. Niby kazał pytac co nas interesuje ale jak człowiek jest zielony i nawet nie wie o co zapytac ? Albo najczęściej pytania po wizycie się przypominały Haha 

Standard,  dla nich jest wszystko oczywiste. Całe szczęście że jest Internet no i WY 😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Mnie to najbardziej irytuje jak lekarze są powściągliwi i nie tłumacza. Niby kazał pytac co nas interesuje ale jak człowiek jest zielony i nawet nie wie o co zapytac ? Albo najczęściej pytania po wizycie się przypominały Haha 

My jak o coś pytaliśmy to odpowiadała jakby jej się nie chciało...I nas też to zniechecalo, żeby pytać dalej...wiesz jak jest,to się czuję czy ktoś chce z chęcią Ci odpowiedzieć czy tak na odczepnego. Już wtedy mieliśmy w planach zmienić lekarza, teraz sprawa sama się rozwiązała bo pani doktor nie ma już w tej placówce 😊 jutro mam wizytę na 13 stresuje się mega 😊 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

My jak o coś pytaliśmy to odpowiadała jakby jej się nie chciało...I nas też to zniechecalo, żeby pytać dalej...wiesz jak jest,to się czuję czy ktoś chce z chęcią Ci odpowiedzieć czy tak na odczepnego. Już wtedy mieliśmy w planach zmienić lekarza, teraz sprawa sama się rozwiązała bo pani doktor nie ma już w tej placówce 😊 jutro mam wizytę na 13 stresuje się mega 😊 

Trzymam kciuki. Daj znać co powiedza✊✊ ale stresów to dopiero początek niestety☺️☺️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Standard,  dla nich jest wszystko oczywiste. Całe szczęście że jest Internet no i WY 😊

Dokładnie, więcej człowiek dowie się z internetu, bądź z takich właśnie forum...😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Trzymam kciuki. Daj znać co powiedza✊✊ ale stresów to dopiero początek niestety☺️☺️

Oczywiście dam znać 😊liczę się z tym że to początek nerwowki 😊Ale coś za coś, no i Wy jesteście, a nikt nie zrozumie tak drugiej osoby, jak osoba która przeżywa to samo.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Oczywiście dam znać 😊liczę się z tym że to początek nerwowki 😊Ale coś za coś, no i Wy jesteście, a nikt nie zrozumie tak drugiej osoby, jak osoba która przeżywa to samo.  

Pewnie . Mnie na sama myśl dreszcze przechodzą jak sobie pomyśle co przeżywałam czekając na wynik bety😱 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Pewnie . Mnie na sama myśl dreszcze przechodzą jak sobie pomyśle co przeżywałam czekając na wynik bety😱 

Które to Twoje podejście? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Które to Twoje podejście? 

Ja miałam jedno in vitro 

1 świeży transfer Beta nie drgnęła 

2 transfer mrozaka tez nie drgnela. Więcej nie mam zarodkowzarodków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Ja miałam jedno in vitro 

1 świeży transfer Beta nie drgnęła 

2 transfer mrozaka tez nie drgnela. Więcej nie mam zarodkowzarodków

Czyli wszystko od początku...Ale trzeba wierzyć że będzie dobrze. ✊✊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

 

Madziarenka jest refundacja na podstawie AMH. Nie może być niższe niż bodajże 0,7. Refundacja jest maksymalnie do 3 stymulacji. Więc jest to ważne bo za 4 razem wszystkie leki już 100% trzeba płacić. A z AMH też jest ewentualnie obejście bo jak jest niższe niż 0,7 to można zbadać FSH które nie może być większe niż 6 czy 7 ( nie pamiętam dokładnie) i na tej podstawie lekarz też może  (jak zechce) wypisać leki na refundację 🙂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Daj znać po wizycie jakie badania tobie zlecił 

 

 

Ciekawe, jakie badania Ci zleci. Powodzenia i daj znać jutro 🙂

Dziewczyny jestem po wizycie u dr Paśnika. Pojechałam z całą dokumentacją którą uzbierałam na przestrzeni lat. Opisałam po kolei co i jak. Pokazałam wyniki z piątku (m.in. Wit D3 i B12 które były poniżej normy) Zapytałam czy Wit D poniżej normy była przyczyną niezagnieżdżenia zarodka to doktor powiedział że nie powiedziałby żeby akurat to było przyczyną. Że raczej nie. Mimo iż wynik kwasu foliowego wyszedł mi 17,80 (norma 3,1-20.5) doktor powiedział że trzeba sprawdzić czy nie mam mutacji genu mthfr. I zalecił też zrobienie badań na krzepliwość krwi (mimo zastrzyków z neoparinu przy transferze). I na te oba badania polecił mi pakiet rozszerzony ze strony www.testdna.pl. Pojechałam do niego z badaniem immunofenotypu więc sobie popatrzył na wynik i dodatkowo zlecił mi takie badania jak: 1) KIR,  2) Ocena cytokin i współczynnika Th1/Th2, 3) P.ciała przeciwjądrowe (ANA), 4)P.ciała przeciwplemnikowe (ASA). Mężowi zlecił HLA-C. I tyle. Powiedział że niektórzy przychodzą z mnóstwem badań za ogromne pieniądze co czasem jest zbędnym wydatkiem. U mnie poleca zrobić tylko to na tą chwilę. Pytałam o Kariotypy bo to sugerowała mi moja pani doktor z kliniki ale powiedział że jest tak niewielki odsetek par ze złymi kariotypami że on raczej nie zakłada ze u nas bedzie cos nie tak i żeby narazie się wstrzymać. Jak coś to będziemy myśleć pozniej o takich badaniach. Zrobiliśmy badania i czekamy na wynik i następną wizytę do Doktora w marcu 🙂 . Do stymulacji i punkcji moge podchodzić jak chcę bo leczenie immunologiczne jak cos włączymy i tak przed kriotransferem (Bo u mnie z góry zakładamy że nie robimy świeżego transferu). Ale ja narazie chcę trochę poprawić poziom witamin by poprawić jakość komórek więc narazie się nie podejmuję stymulacji. To chyba tyle w dużym skrócie 🙂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Madziarenka jest refundacja na podstawie AMH. Nie może być niższe niż bodajże 0,7. Refundacja jest maksymalnie do 3 stymulacji. Więc jest to ważne bo za 4 razem wszystkie leki już 100% trzeba płacić. A z AMH też jest ewentualnie obejście bo jak jest niższe niż 0,7 to można zbadać FSH które nie może być większe niż 6 czy 7 ( nie pamiętam dokładnie) i na tej podstawie lekarz też może  (jak zechce) wypisać leki na refundację 🙂 

Oczywiście jutro się odezwę i dam znać co i jak...mega jestem ciekawa jaką będę mieć tą rezerwę, no ale muszę uzbierać się w cierpliwość 😁😁 z tego co pamiętam na wynik czekalam ponad tydzień.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

Oczywiście jutro się odezwę i dam znać co i jak...mega jestem ciekawa jaką będę mieć tą rezerwę, no ale muszę uzbierać się w cierpliwość 😁😁 z tego co pamiętam na wynik czekalam ponad tydzień.  

trzymam kciuki żeby wynik był odpowiedni do refundacji 🙂 🙂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, które pobieraly krew na kwas foliowy. Pytanie do Was. Ile czasu przed badaniem należy przyjąć ostatnią tabletkę kwasu foliowego. Rano pobrala krew i wynik wyszedl powyżej 40 . I teraz zastanawiam się co jest przyczyną. Czy mam pobierać mthfr czy wina jest zbyt krótki odstęp między przyjęciem tabletki, a badaniem. Ostatnia tabletkę przyjęłam jakieś 12h przed badaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

May jestem z Wami, trzymam kciuki za każdą z dziewczyn, nie tracę nadziei, wiem, że wszystkie się doczekamy Bobo lub Twixów 💕moje dziewczyny to chyba karateczki, bo kopią, skaczą, najchętniej o godz. 2.30 w nocy😘ja się robię gruba, badania ok, niestety zdretwialy mi ręce, od ok 3 tygodni bolą non stop, ciężko utrzymać długopis w rękach, spać nie mogę. Gin kazała brać aspargin ale nic mi nie pomaga. Ból promieniuje już do łokci, ręce jak kołki. Podobno po porodzie odpuści. Wytrzymam, wszystko zniosę, byle Ola i Pola się pojawiły na świecie zdrowe 💕

 

Paulina poza badaniem ASA mieliśmy zlecone przez doc Pasnika to samo, On wie co robi🤰

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

May jestem z Wami, trzymam kciuki za każdą z dziewczyn, nie tracę nadziei, wiem, że wszystkie się doczekamy Bobo lub Twixów 💕moje dziewczyny to chyba karateczki, bo kopią, skaczą, najchętniej o godz. 2.30 w nocy😘ja się robię gruba, badania ok, niestety zdretwialy mi ręce, od ok 3 tygodni bolą non stop, ciężko utrzymać długopis w rękach, spać nie mogę. Gin kazała brać aspargin ale nic mi nie pomaga. Ból promieniuje już do łokci, ręce jak kołki. Podobno po porodzie odpuści. Wytrzymam, wszystko zniosę, byle Ola i Pola się pojawiły na świecie zdrowe 💕

 

Paulina poza badaniem ASA mieliśmy zlecone przez doc Pasnika to samo, On wie co robi🤰

To dobrze kochana..... Po tylu latach czekania każdy kopniak przypomina o cudzie którego doświadczasz 😀 może jakiś osteopata by pomógł ???  Ja osobiscie chodzę i chwale sobie bardzo. Żaden fizjoterapeuta nie pomógł a osteopata po 2 wizytach postawił mnie na nogi i właśnie oni są ostatnia deska dla kobiet w ciazy. 😀 ale jeszcze pare tyg wytrzymasz. Wyprawka już skompletowana ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

A możesz napisać coś więcej proszę, kiedy się robi takie badanie? Ile kosztuje? 

Takie badania najczęściej zleca się przy poronieniach , chorobach genetycznych  w rodzinie , jak wyszło coś nie tak w kariotypach. Pobierają wycinek z blastocysty i oddają do badania. Wyniki około 3 tygodni do miesiąca.  Koszt zależny od ilości zarodków im więcej to cena niższa.  Jeden zarodek ok 2300 dwa zarodki 4000 , 3 i 4 6000 pln.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 

A co się dzieje z tymi zarodkami, które się przebada i stwierdza jakieś wady? Płacicie dalej za ich przechowywanie czy można je zutyliziwać skoro i tak się ich nie transferuje? 

Podpisuje się taką zgodę i oni je usuwają.  Z takiego zarodka i tak nie było by ciąży .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

May dzięki za wskazówkę, poszukam osteopaty w okolicy, na pewno kogoś znajdę. Wyprawka powoli się robi,od soboty  jest wózek🤣, przewijak, foteliki, trochę ciuszków, kosmetyków i trochę drobiazgow. Trochę chodzę po sklepach, ale zaraz się męczę, przysiadam gdzie się da, mąż się śmieje, że my już nie chodzimy tylko się czolgamy🤣🤣🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×